هزینه های پنهان طراحی سایت هزینه های پنهان طراحی سایت

هزینه های پنهان طراحی سایت

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 7 دقیقه 24 خرداد 1399

طراحی وب سایت، به عنوان ابزاری اساسی برای توسعه تجارت در سراسر جهان در حال رشد است. یک وب سایت با طراحی مناسب می تواند بازدید کنندگان زیادی را به سمت وب سایت خاص تجاری شما جذب کند. یکی از سؤالات متداول توسط هر صاحب کسب و کاری این است که "هزینه طراحی سایت در زمان انجام و بعد از آن با عنوان هزینه های پنهان چقدر خواهد بود؟" موفقیت در این فضا برای همه ی افراد مهم است. اکثر صاحبان مشاغل تجارت الکترونیکی، توجهی به هزینه های پنهان طراحی سایت ندارند، در نتیجه، بسیاری از هزینه های پنهان جمع می شوند و سرانجام با هزینه های زیاد، جلوی چشمانشان قرار می گیرد و سرانجام شرکت شما را کند و یا ورشکست می کند. در ادامه به بررسی این هزینه های پنهان می پردازیم زیرا بی توجهی به این هزینه ها آسیب های جدی را به کسب و کار شما وارد می کند.

هزینه های پنهان

توجه به انتخاب زیر ساخت مناسب

شاید مهمترین عاملی که هزینه اجرا و طراحی وب سایت شما را شامل می شود، مربوط به هزینه های زیر ساخت وب سایت تان باشد. اگرچه روش های زیادی برای طراحی وب سایت وجود دارد، اما اگر انتخاب صحیحی در این خصوص نداشته باشید، می تواند بسیار پرهزینه تمام شود و لازم باشد هرماه مبلغی را برای آن پرداخت کنید. در ادامه روش های مختلفی برای راه اندازی وب سایت ارائه شده است:

  • ساخت وب سایت توسط تیم طراح: در این حالت ، برای ساخت وب سایت شرکتی و یا فروشگاهی خود، می توانید از طراحان حرفه ای وب سایت که در این امر تجربه دارند کمک بگیرید. این انتخاب می تواند برای شما چندین میلیون هزینه آور باشد علاوه بر این، ایجاد یک سایت می تواند هفته ها ، یا ماه ها به طول انجامد، اما از آنجایی که کار خود را، به یک تیم حرفه ای واگذار کرده اید، می توانید تمرکزتان را در بخش های دیگر قرار دهید. همینطور بعد از اتمام طراحی سایت می توانید هر زمان که نیاز دیدید از خدمات پشتیبانی آنها استفاده کنید، اصولا اکثر شرکت ها در سال اول همکاری، خدمات پشتیبانی رایگان را در اختیار شما قرار می دهند که می توانید از آن بهره بگیرید.
  • استفاده از سایت سازها: همچنین می توانید برای طراحی یک سایت مطابق با نیازهایتان از سایت سازها استفاده نمایید. این پیشنهاد هم می تواند کارآمد باشد اما، باید به این نکته هم توجه کنید که ممکن است برخی از امکانات در دسترس شما نباشد و بعد از انتخاب این روش برای اضافه کردن هر آپشن یا امکاناتی به سایت، احتیاج به پرداخت هزینه های جداگانه باشد.
  • سایت هایی با قالب های آماده: برای استفاده از این روش شما می توانید با خرید قالب های آماده و آموزش مختصری که در این زمینه دیده اید، سایت خود را اجرا و طراحی کنید. در این روش بسیار مهم است که اگر تصمیم به اجرای پروژه های بزرگ یا اختصاصی دارید این طراحی را به افراد دیگر که در این کار خبره هستند، محول کنید.

انتخاب طرح مناسب

اگر نیت و تصمیم شما از راه اندازی سایت کسب درآمد و بازدید بیشتر توسط افراد در فضای دیجیتال مارکتینگ باشد، پس باید به نکات با اهمیتی که در ادامه مطرح می کنیم توجه ویژه ای داشته باشید. البته تمام این موارد هزینه هایی را نیز برای شما به وجود می آورند.

  • لوگو: یک لوگوی به یاد ماندنی به شما کمک می کند تا همیشه اسم برند تجاری تان در ذهن مخاطب هایتان باقی بماند. همچنین، برای زیباسازی ظاهر سایت و بیان مطالب بازاریابی خود مانند بنرها و تبلیغات، اغلب به گرافیک های سفارشی نیاز دارید. اگر یک طراح با تجربه نیستید، می توانید از دانلود یا خرید طرح های آماده استفاده کنید و اگر می خواهید خودتان این طراحی ها را انجام دهید می توانید از نرم افزارهای مختلف مانند canva یا logomaker طراحی های خود را پیش ببرید.
  • تصاویر: تصاویر خیره کننده و جذاب قدرت تبدیل بازدید کنندگان وب سایتتان را به مشتریان واقعی بیشتر می کند، به خصوص اگر وب سایتتان فروشگاهی باشد. این تصاویر به شما اجازه می دهند که محصولات خود را به درستی به نمایش گذارید و در نهایت حس استفاده از این محصولات را برای بازدیدکنندگان ایجاد نمایید. تصاویر کم کیفیت و غیر جذاب فقط مشتریان بالقوه را از بین می برد.
    درست است که در بیشتر موارد ، تصاویر با کیفیت محصول، مستقیماً از طرف شرکت اصلی در دسترس خواهد بود. اما متأسفانه این تصاویر در هر فروشگاه اینترنتی دیگری نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت. بنابراین می توانید از یک تیم عکاسی برای گرفتن عکس های با کیفیت و حرفه ای تان استفاده کنید تا علاوه بر تصاویر مناسب برای سایت از آن ها برای ساخت کاتالوگ نیز بهره گیرید.  
  • قالب وب سایت: مهم نیست که از چه روشی فروشگاه آنلاین یا وب سایت خود را می سازید، درنهایت برای جذب مشتری به یک الگوی خوب و زیبا نیاز دارید. داشتن یک قالب اختصاصی عملکرد شما را از سایت های مشابه متمایز می کند. بنابراین می توانید در زمان طراحی سایت از طراحتان بخواهید که قالب اختصاصی را برای شما در نظر بگیرد و یا اینکه اگر از قالب های آماده یا سایت سازها استفاده می کنید با پرداخت هزینه ی بیشتر قالب گرافیکی را دریافت کنید.

هزینه های پنهان طراحی سایت

تهیه ی محتوای کاربردی

اینکه شما بخواهید در فضای آنلاین کسب درآمد نمایید فقط با طراحی سایت تجارت الکترونیکی امکان پذیر نمی باشد. بلکه باید برای ایجاد اطمینان مخاطبینتان در هنگام خرید با ایجاد محتوایی مناسب شامل توضیحات محصول، مشخصات و موارد دیگرحس خوبی را در آنها برای خرید از سایت تان ایجاد کنید. در نظر داشته باشید اگر شما در حال حاضر سایت دارید و می خواهید سایتتان را گسترش دهید باید بدانید که این مورد هم شامل هزینه های پنهان می باشد که شما می توانید در صورت آگاهی، خودتان آن را انجام دهید یا این هزینه را به تیم طراحتان پرداخت کنید. زیرا اضافه کردن محصول و محتوای متنی، به صورت مرتب و مکرر به سایت لازم و ضروری می باشد.

هزینه های مربوط به سئو یا بهینه سازی سایت

همانطور که می دانید طراحی سایت به تنهایی مثل زدن یک شعبه از کسب و کار شما در فضای آنلاین می باشد. اما اگر نتوانید این موضوع را به مخاطبینتان اطلاع دهید و خدماتتان به راحتی در اختیار آن ها قرار نگیرد، این موضوع فقط یک هزینه اضافی و پنهان می باشد. در ضمن شما قطعا در هر حوزه ای که فعالیت می کنید رقیبانی نیز دارید که این موضوع را به شما گوش زد می نماید تا در صورت عدم آگاهی برای گرفتن نتیجه ی بهتر، از تیم متخصص در زمینه ی سئو یا بهینه سازی سایتتان بهره گیرید. سئو بهینه به شما کمک می کند تا در صفحات سرچ گوگل بیشتر حضور یابید، در نتیجه شرایط برای جذب مخاطبین بیشتر برای شما فراهم می گردد.

تعمیر، نگهداری و به روز رسانی وب سایت

پس از راه اندازی وب سایت، شما باید تعمیر و نگهداری دوره ای و به روزرسانی های مربوط آن را انجام دهید، خواه به صورت به روزرسانی های بخش های نرم افزاری، امنیتی و یا حتی طراحی سایت جدید. همچنین هر زمان که سایت شما خراب شد، به کمک یک فرد متخصص و حرفه ای احتیاج دارید. که اگر این هزینه ها را در نظر نگیرید، مطمئن باشید درآمدتان به سرعت پایین می آید. اگر از سیستم های آماده برای سایتتان استفاده کرده اید باید برای به روزرسانی آن یک توسعه دهنده ی متخصص را استخدام کنید، تا مشکل شما به درستی برطرف شود.

کلام آخر

نکته مهم نظارت بر تمام هزینه ها به ویژه هزینه های ماهانه و پنهان است. بهتر است زمانی که سایتتان تازه راه اندازی شده است، اطمینان حاصل کنید که حداقل یک بار در ماه حساب های خود را بررسی نمایید. اما با رشد کسب و کارتان، باید هر هفته این بررسی ها را انجام دهید. 

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.