طراحی سایت شرکتی طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 7 دقیقه 27 اسفند 1397

سایت شرکتی به سایت‌هایی گفته میشود که برای معرفی سازمان‌ها، نهادها و یا برندها طراحی و یا خدماتی که ارائه میدهند، ساخته میشود. این سایت‌ها به عنوان ویترینی جهت نمایش نمونه کارها، خدمات، معرفی شرکت و این موارد، مورد استفاده قرار می گیرد. سایت های شرکتی راه ارتباطی مناسب و سریعی دربرقراری ارتباط مشتریان و مخاطبان با شما میباشد.

در دنیای امروز گستردگی و تنوع فعالیت‌های اینترنتی را نمیتوان نادیده گرفت به طوری که بسیاری از کسب‌وکارهای بزرگ و کوچک به‌ منظور معرفی و همچنین ارائه خدمات خود به مشتریان از این بستر وب که امروزه به عنوان سایت شرکتی نامیده میشوند، استفاده میکنند که وب سایت‌ها ابزارهایی هستند که تنها با چند کلیک میتوان از آنها در تمام نقاط جهان استفـاده نمود و به همین دلیل، یک طراحی سایت مناسب و حرفه‌ای که بتواند توجه کاربران را به خود جلب کند و همواره در دسترس مشتریان باشد، کمک شایانی به امر بازاریابی شرکت‌ها می کند.

طراحی سایت شرکتی

همچنین به دلیل دسترسی آسان و همگانی، شما میتوانید محصولات خود را به سراسر دنیا عرضه کنید و از این لحاظ هیچ محدودیت جغرافیایی در ارائه خدمات شرکت خود، نخواهید داشت.

هدف از طراحی سایت شرکتی

در حقیقت اصلی‌ترین هدفی که هر وب سایت شرکتی به دنبال آن است، معرفی شرکت و همچنین نوع و حوزه فعالیت شرکت می باشد. امروزه استفاده از وب سایت های شرکتی، به امری مهم و ابزاری کارآمد برای تمام شرکت هـا و کسب و کارها تبدیل شده است؛ اما نکته ی مهمی که نباید از آن غافل شد، این است که افرادی که دارای کسب‌وکاری کوچک هستند و شاید نتوانند در دنیای واقعی به راحتی خدمات و محصولات خود را به مشتریان ارائه دهند، میتوانند با استـفاده از وب سایت‌های شرکتی به بازاریابی و همچنین کسب اعتبار بپردازند.

شما با استفاده از یک سایت شرکتی که به صورت حرفه‌ای و سفارشی طراحی شده است، می توانید کسب و کار خود را به کاربران ارائه دهید. به علاوه، داشتن یک وبسایت حرفه‌ای با طراحی اختصاصی، موجب جذب بیشتر بازدیدکنندگان وب سایت میشود که این امر به کسب‌وکارتان اعتباری فراوان با هزینه‌ای به مراتب کمتر از حالت معمول، خواهد بخشید. با توجه به این موارد ایجاد یک وب سایت شرکتی برای کسب وکارهای مختلف، امری مهم و ضروری در راستای پیشرفت آن شرکت، تلقی میشود. 

طراحی سایت شرکتی

نکاتی درباره طراحی سایت شرکتی

 • عدم طراحی سایت شرکتی ارزان با cms ها و قالب‌های آماده

بهتر است جهت حرفه‌ای‌تر شدن کسب‌وکار خود از سایت‌های سفارشی و حرفه‌ای استفاده نمایید زیرا یک وبسایت حرفه ای که به صورت اختصاصی برای کسب‌وکار شما طراحی شده است، نشان دهنده اهمیت و ارزشیست که برای کسب‌وکار خود قائل هستید. اگر هزینه‌های طراحی سایت اختصاصی مانع از این شده است که برای طراحی سایت اختصاصی شرکتی خود اقدام کنید، این نکته را در ذهن داشته باشید که با اسـتفاده از سایت های شرکتی حرفه ای تمام هزینه ای که شما جهت راه‌اندازی و همچنین نگهداری از آن خواهید کرد، ظرف مدت کوتاهی جبران خواهد شد و این امریست که تجربه آن را تضمین میکند.

 

 • استفاده از طیف رنگی مناسب برای طراحی سایت شرکتی

یکی از مهمترین مواردی که باید در طراحی یک سایت شرکتی رعایت شود، طیف رنگی مناسب و کاربرپسند است. استفاده مناسب از رنگ‌ها تأثیر فراوانی بر روی مخاطب دارد و موجب خواهد شد تا ظاهر سایت شما، زیبا و مدرن شود. به‌علاوه، استفاده از رنگ‌های جذاب و شیک، توجه کاربران را به خود جلب میکند و به همین دلیل، بازدید از سایت شما، یک روند صعودی را طی خواهد کرد. شما میتوانید این کار را با خیالی آسوده، به شرکت دودکو سپرده و از نتیجه این اعتماد لذت ببرید.

 • استـفاده از کدنویسی واکنش گرا (Responsive) در طراحی سایت شرکتی

استفاده از کدنویسی ریسپانسیو یا واکنش‌گرا این امکان را به کاربران می دهد تا با استفاده از تبلت‌ها و موبایل‌های هوشمند از سایت شرکتی شما بازدید کنند.

طراحی واکنش گرا یک سایت شرکتی

 • بروزرسانی سایت شرکتی

از دیگر مواردی که در جذب مخاطب و همچنین نمایش اعتبار سایت بسیار موثر است، میتوان به بروزرسانی و همچنین بروز بودن مطالب سایت اشاره کرد. دسته‌بندی‌های اخبار، مقالات، محصولات و مواردی از این دست به پویایی و کاربرپسند شدن سایت شما کمک بسیاری میکند.

 • سرعت و آسانی در ارائه خدمات سایت شرکتی

کاربر را خیلی سریع و آسان به هدفش برسانید. این کار باعث میشود تا کاربر از سایت شما خسته نشود و این امر به نوبه خود رضایت‌مندی مخاطب سایت را به دنبال دارد. برآوردن نیاز کاربر، موجب افزایش بازدید سایت شما و در نتیجه فروش و سود بیشتری خواهد شد.

نکاتی درباره طراحی سایت شرکتی

پیش از بیان نکات مربوط به طراحی سایت شرکتی، باید این مسئله را درنظر بگیرید که طراحی گرافیکی سایت شرکتی به صورت اختصاصی نشان دهنده اعتبار و توجه به خدمات آن شرکت به مشتریان است. مواردی که باید در طراحی گرافیکی سایت شرکتی مورد توجه قرار بگبرند عبارتند از:

 • انتخاب طیف رنگی مناسب در طراحی سایت شرکتی با توجه نوع فعالیت کمپانی
 • درج لوگو و برند شرکت در سربرگ (Header) سایت
 • استفاده از طراحی مبتنی بر سادگی و کاربرپسند بودن در طراحی سایت شرکتی
 • درج مجوز ها و جوایز کسب شده توسط شرکت
 • ایجاد گالری تصاویر برای معرفی محصولات و یا افراد شرکت

طراحی سایت شرکتی

امکانات مورد نیاز طراحی سایت شرکتی

 • صفحه نخست

 این صفحه که بسته به نوع طراحی سایت شرکتی، فعالیت شرکت و همچنین خدمات و محصولاتی که شرکت مورد نظر ارائه می دهد طراحی خواهد شد، به نوعی ویترین شرکت شما محسوب میشود که در آن نمای کلی از شرکت، نمونه کارها، خدمات، شعار شرکت، توضیحاتی درباره فعالیت شرکت و اطلاعات تماس قرار میگیرد. صفحه نخست یک وبسایت شرکتی در جذب مخاطبین بسیار تاثیرگذار است؛ بنابراین، باید ظاهری ساده، شیک و زیبا داشته باشد و در عین حال گویای نوع فعالیت کمپانی نیز باشد.

 • صفحه نمونه کار 

در این قسمت نمونه کارهای انجام شده شرکت و یا سازمان به طور طبقه بندی شده قرار میگیرد و برای هر نمونه کار، جزئیات کامل و همچنین شرح عملیات مشخص است. برای درک بهتر این بخش می توانید به نمونه کارهای دودکو مراجعه کنید. 

 • صفحه خدمات

در این صفحـه لیست کاملی از خدمات سازمان و یا نوع و حوزه ی فعالیت شرکت که به طور کامل توضیح داده شده اسـت، قرار میگیرد.

 • صفحه درباره ما

در صفحـه درباره ما، اطلاعاتی همچون آدرس شرکت، اطلاعات تماس، سابقه و شعبات شرکت و یا سازمان و همچنین فرم دریافت نظرات کاربران قرار میگیرد که از طریق آن نظرات، انتقادات و پیشنهادات را برای مدیر سایت و حتی شرکت ارسال میشود. همچنین یک نقشه برای نمایش شعبه اصلی و شعبه‌های دیگر سازمان قرار میگیرد.

 • صفحه محصولات

همانطور که از نام این صفحه مشخص اسـت، صفحه محصولات برای به نمایش در آوردن فعالیت‌ها و محصولات شرکت مورد استفاده قرار می گیرد که بهتر است محصولات را همراه با عکس و کاتالوگ در این صفحه از سایت بارگذاری کنید.

 • صفحه وبلاگ

در ایـن قسمت با قرار دادن اخبار و مقالات شرکت برای مطالعه کاربران سایت قرار خواهد گرفت. همچنین میتوانید اطلاعات مورد نیاز کارمندان شرکت را در این قسمت درج کنید. 

 • صفحه کارمندان

این پنل برای پرسنل شرکت ساخته میشود و کارمندان با ورود به سایت و همچنین وارد کردن کد پرسنلی و رمزکاربری خود میتوانند از فیش حقوقی و یا نامه‌هایی که توسط شرکت که برایشان ارسال میشود، مطلع شوند و حتی پرینت بگیرند.

صفحه کارمندان شرکت در سایت شرکتی

مجوزهای لازم برای سایت های شرکتی

از جمله مجوزها برای داشتن یک سایت شرکتی و یا سازمانی که در فرآیندهای خود خدماتی را ارائه مینماید، داشتن نماد الکترونیک و پروانه کسب وکار می باشد. نماد اعتماد الکترونیک توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیک ارائه میگردد. جهت کسب اطلاعات دقیق‌تر درباره نحوه دریافت نماد الکترونیک، میتوانید به سایت رسمی این مرکز مراجعه نمایید.

سفارش طراحی سایت شرکتی

اگر تصمیم دارید برای شرکت خود سایتی حرفه‌ای، کاربرپسند و کارآمد داشته باشید، با تلفن های شرکت دود تماس بگیرید و از راهنمایی و مشاوره کارشناسان فروش ما بهرمند شوید.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.