همه چیز درباره طراحی سایت شرکتی همه چیز درباره طراحی سایت شرکتی

همه چیز درباره طراحی سایت شرکتی

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 7 دقیقه 27 اسفند 1397

سایت شرکتی به سایت هایی گفته میشود که جهت سازمان ها، نهادها و یا برندها طراحی و ساخته میشود و اینگونه سایت هـا به عنوان ویترینی جهت نمایش نمونه کارهـا، خدمات، معرفی شرکت و این چنین موارد مورد استفاده قرار می گیرد. سایت هـای شرکتی راه ارتباطی مناسب و سریعی دربرقراری ارتباط مشتریان و مخاطبان با شما میباشد.

طراحی سایت شرکتی

در دنیای امروز گستردگی و تنوع فعالیت های اینترنتی را نمیتوان نادیده گرفت به طوری که بسیاری از کسب و کارهای بزرگ و کوچک بمنظور معرفی و همچنین خدمات خود به مشتریان از این بستر وب که امروزه به سایت شرکتی نامیده میشوند استفاده میکنند که همواره در دسترس مشتریان است. وب سایت هـا ابزارهایی هستند که فقط با چند کلیک میتوان از آنها در تمام نقاط جهان استفـاده نمود و به همین دلیل با یک طراحی سایت مناسب و حرفه ای که بتواند کاربران را به خود جلب کند کمک شایانی به امر بازاریابی شرکت ها می کند.

طراحی سایت برای شرکت ها

همچنین به دلیل دسترسی آسان و همگانی شما میتوانید از تمام دنیا مشتریان خود را داشته باشید و از این لحاظ هیچگونه محدودیتی در بازاریابی شرکت شما وجود نخواهد داشت.

هدف از طراحی سایت شرکتی

اصلی ترین هدفی که هر وب سایت شرکتی به دنبال آن است در حقیقت معرفی شرکت و همچنین کسب و کار شرکت می باشد. امروزه استفاده از وب سایت هـای شرکتی به عنوان ابزاری مناسب تمام شرکت هـا و کسب و کارها است اما نکته ای که وجود دارد این اسـت که افرادی که دارای کسب و کاری کوچک هستند و شاید در دنیای واقعی به راحتی نمی توانند خدمات خود را به مشتریان ارائه دهند، میتوانند با استـفاده از وب سایت های شرکتی به بازاریابی و همچنین کسب اعتبار بپردازند.

شما با استفاده از یک سایت شرکتی که به صورت حرفه ای و سفارشی طراحی شده است می توانید کسب و کار خود را به کاربران ارائه دهید و به دلیل اینکه سایت مورد استفاده شما حرفه ای میباشد سبب خواهد شد تا بازدیدکنندگان بیشتری جذب وب سایت شوند و این امر به کسب و کارتان اعتباری فراوان با صرف هزینه ای به مراتب کمتر از حالت معمول را به ارمغان میآورد. با توجه به این موارد ضرورت ایجاد یک وب سایت شرکتی برای کسب وکارهای مختلف را می توان امری مهم در راستای پیشرفت آن شرکت برشمرد.

طراحی سایت شرکتی

نکاتی درباره طراحی سایت شرکتی

 • عدم طراحی سایت شرکتی ارزان با cms ها و قالب های آماده

حتما جهت حرفه ای تر شدن کسب و کار خود از سایت هـای سفارشی و حرفه ای استفاده نمایید و اگر نگرانی و استفاده نکردن شما از سایت هـای اختصاصی به دلیل هزینه آنهاست این نکته را در ذهن داشته باشید که با اسـتفاده از سایت هـای شرکتی حرفه ای تمام هزینه ای که شما جهت راه اندازی و همچنین نگهداری آن خواهید کرد ظرف مدت کوتاهی جبران خواهد شد و این امریست که تجربه آن را تضمین میکند.

cms اختصاصی دودکو

 • استفاده از طیف رنگی مناسب برای طراحی سایت شرکتی

از مهمترین موارد که باید در طراحی یک سایت شرکتی رعایت شود استفاده از طیف رنگی مناسب و جذاب دردید کاربر نام برد. استفاده مناسب از رنگها تأثیر فراوانی برروی مخاطب دارد و باعث خواهد شد تا سایت شرکتی شما حرفه ای به نظر برسد. شما میتوانید این کار را با کمال خاطر و اطمینان به شرکت دودکو سپرده و از نتیجه این اعتماد لذت ببرید.

 • استـفاده از کدنویسی واکنش گرا (Responsive) در طراحی سایت شرکتی

استفاده از کد نویسی ریسپانسیو یا واکنش گرا این امکان را به کاربران می دهد تا با استفاده از تبلت ها و موبایل های هوشمند از سایت شرکتی شما استفاده کنند.

طراحی سایت واکنش گرا از عوامل مهم طراحی سایت شرکتی

 • بروزرسانی سایت شرکتی

از دیگر مواردی که در جذب مخاطب و همچنین نمایش اعتبار سایت میتوان به آن اشاره کرد بروزرسانی و همچنین بروز بودن مطالب سایت است. اخبار، مقالات، محصولات و مواردی از این دست به پویایی سایت شـما کمک بسیاری میکند.

 • سرعت و آسانی در ارائه خدمات سایت شرکتی

کاربر را خیلی سریع و آسان به هدفش برسانید این کار باعث میشود تا کاربر از استفاده خود از سایت شما خسته نشود و این به نوبه خود رضایت مندی مخاطب سایت را به دنبال دارد که امریست بسیار مهم.

 

نکاتی درباره طراحی سایت شرکتی

مواردی که باید در طراحی گرافیکی سایت شرکتی مورد توجه قرار بگبرند عبارتند از:

 • انتخاب طیف رنگی مناسب در طراحی سایت شرکتی با توجه نوع فعالیت کمپانی
 • طراحی گرافیکی سایت شرکتی به صورت اختصاصی نشان دهنده اعتبار و توجه به خدمات آن شرکت به مشتریان است.
 • درج لوگو و برند شرکت در سربرگ (Header) سایت
 • استفاده از طراحی مبتنی بر سادگی و کاربر پسند بودن در طراحی سایت شرکتی

امکانات مورد نیاز طراحی سایت شرکتی

 • صفحه نخست

 این صفحه که بسته به نوع طراحی سایت شرکتی ، فعالیت شرکت و همچنین خدمات و محصولاتی که شرکت مورد نظر ارائه می دهد طراحی خواهد شد، به نوعی ویترین شرکت شما محسوب میشود که در آن نمای کلی از شرکت، نمونه کارها، خدمات، شعار شرکت ، توضیحاتی درباره فعالیت شرکت و اطلاعات تماس قرار میگیرد. صفحه نخست یک وب سایت شرکتی در جذب مخاطبین بسیار تاثیرگذار است و باید ظاهر ساده ، شیک و زیبایی داشته باشد و در عین حال گویای نوع فعالیت کمپانی نیز باشد.

 • صفحه نمونه کار 

در این قسمت نمونه کارهای انجام شده شرکت ویا سازمان به طور طبقه بندی شده قرار میگیرد و برای هر نمونه کار دارای جزئیات کامل و همچنین تشریح عملیات مشخص است. برای درک بهتر این بخش می توانید به نمونه کارهای دودکو مراجعه کنید. 

 • صفحه خدمات

در این صفحـه لیست کـاملی از خدمات سازمان ویا شرکت که به طور کامل توضیح داده شده اسـت قرار میگیرد.

 • صفحه درباره ما

در صفحـه درباره ما اطلاعاتی همچون آدرس شرکت، اطلاعات تماس، شعبات شرکت ویا سازمان و همچنین فرم دریافت نظرات کاربران قرار میگیرد که از طریق آن نظرات، انتقادات و پیشنهادات را برای مدیر سایت وحتی شرکت ارسال میشود. همچنین یک نقشه برای نمایش شعبه اصلی و شعبه هـای دیگر سازمان قرار میگیرد.

 • صفحه محصولات

همانطور که از نام این صفحه مشخص اسـت صفحه محصولات برای به نمایش در آوردن فعالیتها و محصولات شرکت مورد استفاده قرار می گیرد که بهتر است محصولات را همراه باعکسشان و همـچنین کاتالوگ برایشان در این صفحـه از سایت بارگذاری کنید.

 • صفحه وبلاگ

در ایـن قسمت با قرار دادن اخبارو مقالات شرکت در سایت برای مطالعه کاربران سایت و همچنین اطلاعاتی که نیاز است کارمندان برانند قرار میگیرد.

 • صفحه کارمندان

صفحه معرفی کارمندان

این پنل برای پرسنل شرکت ساخته میشود و کارمندان با ورود به سایت و همچـنین وارد کردن کد پرسنلی و رمزکاربری خود میتوانند از فیش حقوقی و یا نامه های شرکت که برایشان مطلع شوند و حتی پرینت بگیرند.

مجوزهای لازم برای سایت های شرکتی

از جمله مجوزها برای داشتن یک سایت شرکتی ویا سازمانی که در فرآیندهای خود خدماتی را ارائه مینماید داشتن نماد الکترونیک و پروانه کسب وکار می باشد. نماد اعتماد الکترونیک توسط مرکز توسعه تحارت الکترونیک ارائه میگردد. اطلاعات دقیقتر درباره کسب نماد الکترونیک میتوانید به سایت رسمی این مرکز مراجعه نمایید.

سفارش طراحی سایت شرکتی

اگر تصمیم دارید برای شرکت خود سایتی حرفه ای و کارآمد داشته باشید با تلفن های شرکت دود تماس بگیرید و از راهنمایی و مشاوره کارشناسان فروش ما بهرمند شوید.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.