پنج مولفه وب سایت فروشگاهی موفق پنج مولفه وب سایت فروشگاهی موفق

پنج مولفه وب سایت فروشگاهی موفق

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 8 دقیقه 23 تیر 1399

مهم ترین مولفه در ساخت طراحی سایت فروشگاهی، تجزیه و تحلیل بازار و تحقیقات درباره ی مخاطبین مورد نظر است. بعد از انجام تحلیل صحیح این اطلاعات است که می توان لیست ضروریات عملکرد طراحی سایت فروشگاهی تان را تهیه نمود. البته ساختار وب سایت نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا به کاربر این امکان را می دهد که به راحتی بتواند محصولات یا خدمات مورد نظر خود را جستجو و به آن ها دسترسی داشته باشد.
سیاست ما در طراحی ساختار نهایی و محتوای سایت شما به گونه ای خواهد بود که، کلمات کلیدی مخاطبین هدفتان را در زمان سئو مناسب نیز در نظر گرفته خواهد شد. بعد از این مرحله ساختار طراحی سایت فروشگاهی تان، توسط صاحب سایت مورد تحلیل قرار می گیرد تا مطمئن شویم که وب سایت فروشگاهی شما به عنوان یک مکانیسم مستقل کار می کند.  UX و UI در طراحی سایت فروشگاه های آنلاین بسیار مهم هستند زیرا آن ها به کاربران کمک می کنند تا بتوانند در سریعترین زمان ممکن خرید خود را با موفقیت تکمیل نمایند.

فروشگاه آنلاین

توجه به هدف نهایی در فروشگاه های آنلاین

دلیل اهمیت ما به طراحی قالبی اختصاصی و منحصر به فرد، هدفی مشخص است. به عنوان مثال، صفحه اصلی باید مشتری را ترغیب کند تا وارد دسته بندی وب سایت شما شود و یا به یک صفحه خاص محصول هدایت گردد. صفحه محصول باید کاربران را به سمت خرید محصول نشان داده شده، ببرد. همینطور در نظر داشته باشید سبد خرید باید بسیار ساده و آسان باشد، تا اطمینان حاصل شود که خرید در اسرع وقت تکمیل می گردد.
به محض اینکه خرید کامل شد، مشتری می تواند از طریق راه های ارتباطی که در اختیارش قرار گرفته شده است وضعیت خریدهای خود را دریافت نماید. برای مثال ارسال پیامی مبنی بر "خرید شما با موفقیت انجام شد و یا خرید شما در حال بسته بندی است و به زودی ارسال می گردد."

یک فروشگاه اینترنتی خوب به شما کمک می کند تا به طور موثر با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید و در تعامل باشید.

قرار دادن اطلاعات تماس

صفحه تماس یکی از مهمترین صفحات وب سایت فروشگاهی شما در زمان طراحی سایت می باشد. شماره های تلفن، آدرس های شبکه های اجتماعی و آدرس ایمیل، باید به راحتی قابل مشاهده باشد و در هر صفحه به راحتی قابلیت دستیابی داشته باشند.
برای رسیدن به این هدف باید با عملیات ساده مانند کلیک بر روی گزینه ی تماس، به مخاطبین خود اجازه دهید تا بتوانند به راحتی به شما دسترسی پیدا کنند. در غیر این صورت، شما به راحتی مشتریان احتمالی خود را از دست خواهید داد و این اتفاق حجم فروش روزانه شما را به شدت کاهش می دهد.
صفحه مهم دیگر که در زمان طراحی سایت باید به آن توجه نمود صفحه سؤالات متداول است. در این بخش پرتکرارترین سؤالات کاربران قرار داده شده است و پاسخ آن ها نیز قبلاً درج گردیده است. این قسمت به صاحبان سایت کمک می کند تا بتوانند تماس های دریافتی مفیدتری را از مخاطبین خود داشته باشند و همینطور به کاربران نیز این امکان را می دهد تا جواب سوالات اولیه خود را قبل از ثبت خرید نهایی به دست آورند.
ایده عالی دیگر، در جهت بازدید راحت کاربران، یک صفحه نمای کلی محصول با امکان اظهار نظر کاربران است. تحلیل این نظرات به شما کمک می کند تا بتوانید ایرادهای فنی و پشتیبانی سایتتان را برطرف نمایید. همینطور مخاطبین می توانند پیام های خود را آزادانه در قسمت نظرات با شما در میان گذارند.

وفاداری مشتری به برند تجاریتان

از آنجایی که بیشتر افراد پس از جستجو در وب سایت های مختلف، یک محصول را بصورت آنلاین خریداری می کنند. شما باید راهی را برای اطمینان از بازگشت بازدیدکنندگان به وب سایت خود بیابید. معمولاً هر چه کاربران بیشتری از وب سایت شما بازدید کنند، احتمال خرید محصول در وب سایت تان بیشتر خواهد شد.
شاید یکی از بهترین ایده ها به تشویق کاربران، برای بازگشت به وب سایت تان راه اندازی کمپین های تبلیغاتی باشد، تا بتوانید به راحتی مشتریان احتمالی خود را، از ورود محصولات جدید و همچنین کمپین های فروش فصلی یا موارد دیگر مطلع نمایید. همچنین اگر محصولات محبوب فاقد موجودی باشند، شما می توانید به بازدید کنندگان خود پیشنهاد دهید تا با ارائه ی آدرس ایمیل خود و یا هر راه ارتباطی دیگری از عرضه دوباره محصولات، آگاه شوند. در این حالت، شما باید با یک تیم پشتیبانی قدرتمند، مشتریان خود را از ارائه خدمات جدید با خبر نمایید. علاوه بر این، فرصتی را برای شما فراهم می کند تا بتوانید با دریافت جزئیات تماس مشتریان تان در آینده نیز با آن ها در تعامل باشید.

مسیر خرید آسان در فروش آنلاین

نکته ی حائز اهمیت بعدی که باید به آن توجه نمود این است که، مسیر خرید باید تا حد امکان ساده باشد تا هیچ مشکل و سوالی برای مشتریان ایجاد نشود. مطالعات بی شماری نشان داده شده است که هرچه فرآیند خرید آنلاین پیچیده تر باشد، مشتریان بیشتری وب سایت شما را ترک می کنند. همینطور اطلاعات واضح بیان گردیده که عدم پرداخت های اضافی مانند هزینه های تحویل، به تجربه بهتر کاربر کمک می نماید. از آنجایی که مشتریان به دنبال امنیت در پرداخت های خود، در زمان خرید آنلاین هستند؛ شما باید از درگاه های پرداخت مطمئن در این خصوص استفاده نمایید، تا بتوانید نگرانی های مشتری را در زمان خرید برطرف نمایید.

حضور صد درصد آنلاین با یک برنامه میزبانی خوب

وب سایت فروشگاهی شما به عنوان ابزاری مفید برای تجارت الکترونیک تان می باشد بنابراین می بایست با انتخاب یک هاستینگ مناسب برای سایت فروشگاهی تان به اعتبار و سرعت پردازش آن کمک شایانی نمایید. کاهش هزینه ی هاستینگ می تواند منجر به تاخیر در پردازش سفارش شود که این موضوع رابطه ی مستقیمی با کاهش حجم فروش شما خواهد داشت. بنابراین در انتخاب هاستینگ مناسب دقت لازم را به عمل آورید.
همینطور استفاده از یک نام دامنه که متناسب با نام تجارت شماست و به راحتی در ذهن ها می ماند به برند شدن تجارتتان و معرفی سایتتان به افراد دیگر کمک می کند.

مزایای وب سایت فروشگاهی

مزایای داشتن فروشگاه آنلاین

در ادامه به بررسی اهمیت طراحی سایت فروشگاهی و راه اندازی کسب و کار اینترنتی خواهیم پرداخت.

1-فراگیری اینترنت:

این روزها اکثر مردم ترجیح می دهند به جای تحمل ترافیک و اتلاف کردن زمان با دسترسی به اینترنت به راحتی در خانه بمانند و کارهای خود را انجام دهند. بنابراین حضور در این فضا می تواند برگ برنده ی بیزینس شما باشد.

2-عدم محدودیت زمانی و مکانی

وب سایت فروشگاهی، نماینده شما در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته در تمام نقاط جهان می باشد. سایت فروشگاهی به شما اجازه می دهد، حتی در زمانی که در استراحت هستید، فروش داشته باشید.

3-صرفه جویی در هزینه های راه اندازی

شما می توانید با طراحی سایت فروشگاهی، هزینه هایی بسیار کمتر از یک فروشگاه حضوری راه اندازی کنید و دیگر نیاز به صرف هزینه هایی، شامل اجاره یا خرید فروشگاه، تجهیزات، حقوق کارکنان و... نداشته باشید.

  4-ارائه ی محصولات خود در ویترین آنلاین فروشگاه اینترنتی

طراحی سایت فروشگاهی به شما اجازه می دهد تا بدون هزینه های اضافی در زمینه تبلیغات، محصولات خود را بدون هیچ محدودیتی به نمایش گذارید و هر زمان که نیاز بود آن ها را را به روز رسانی کنید.

5-برقراری ارتباط با مشتریان هدف

در فضای مربوط به اینترنت، مشتریان به راحتی نظرات خود را با شما در میان می گذارند. بنابراین شما می توانید به راحتی سلیقه ی مشتریانتان را بشناسید و برای جذب مشتری بیشتر گام بردارید.

6-برندسازی

همانطور که گفته شد فضای آنلاین این امکان را به شما می دهد تا بتوانید بدون محدودیت خدمات خود را در بستر اینترنت معرفی نمایید، اعتبار کسب کنید و در نهایت اعتبار تجارت خود را بالا ببرید.

7- کسب درآمد جانبی

با یک طراحی سایت مناسب می توانید علاوه بر معرفی خدمات خود از درآمدهای جانبی دیگری مانند تبلیغات نیز بهره مند شوید.

حال با توجه به مطالبی که ارائه شد می دانیم که اگر کسب و کارمان در معرض دید افراد بیشتری قرار گیرد، قطعا درصد فروش یا ارائه خدمات شما بالاتر خواهد رفت. بنابراین اگر تا امروز وارد فضای بیزینس آنلاین نشده اید، هر چه سریعتر اقدام به طراحی سایت کنید و مطمئن باشید اگر تمام اصول را رعایت نمایید به موفقیت چشمگیری دست خواهید یافت.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.