چرا از سایت های وردپرس و یا دروپال برای کسب و کار استفاده نکنیم چرا از سایت های وردپرس و یا دروپال برای کسب و کار استفاده نکنیم

چرا از سایت های وردپرس و یا دروپال برای کسب و کار استفاده نکنیم

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 7 دقیقه 1 دی 1399

هر چند وقت یکبار مشتری از ما می پرسد که ما از چه نوع پلتفرمی برای ایجاد پروژه های خود استفاده می کنید و همیشه پاسخ یکسان است: "ما برای ایجاد هیچ یک از پروژه های خود از هیچ بستری استفاده نمی کنیم" و معمولاً سوالی که پیش می آید این است: "چرا از وردپرس استفاده نکنیم"؟

مسئله مورد بحث معمولاً وقتی مطرح می شود که آن مشتری ها با رقبای ما تماس گرفته بودند و با آنها در مورد آنچه که استفاده می کنند و نحوه اجرای آنها صحبت کرده اند. امروزه اکثر شرکت هایی که طراحی وب سایت را ایجاد و مدیریت می کنند باید در مورد چگونگی ایجاد کار خود برای آنها راحت ترین و مقرون به صرفه ترین تصمیم را بگیرند ، این بدان معنا نیست که هزینه های کمتری برای کار خود دریافت می کنند اما مطمئناً به معنای کار کمتری برای آنها است.

اجازه دهید توضیح دهیم :

ما در مورد وردپرس ، دروپال ،  مجنتو یا اپن کارت هیچ مشکلی خاصی نداریم این سیستم ها دقیقاً همان کاری را انجام می دهند ;که در آن مدعی هستند و انصافاً آنها در این کار بسیار عالی عمل می کنند. مشکل از پروژه شما و شرکتی که برای ایجاد آن انتخاب کرده اید ، ناشی می شود. اگر می خواهید یک وبلاگ در مورد هر چیزی که به ذهن شما خطور می کند بنویسد وردپرس و دروپال کاملا برای شما مناسب خواهند بود ، اگر بخواهید یک فروشگاه اینترنتی آزمایشی به عنوان مکانی ایجاد کنید که در آن بتوانید چند محصول برای فروش قرار دهید و ببینید چه بازخوردی از مشتریان خواهد داشت ، در اینجا من می گویم یک نسخه از مجنتو یا اپن کارت یا هر نرم افزار تجارت الکترونیکی دیگر که به صورت آنلاین در دسترس است استفاده کنید.

اکنون اگر به دنبال ایجاد وب سایت شرکت خود هستید ، یک سایت حرفه ای ، زیبا ، ایمن و پایدار ، من هرگز این نرم افزارها را توصیه نمی کنم در حالی که این محصولات حجم وسیعی از اینترنت را در اختیار دارند ، بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرند و حتی در بخش هایی مورد استفاده قرار می گیرند که اصلا مناسب نیستند.

قیمت در مقابل امنیت و ثبات

اکنون فکر خواهید کرد که ممکن است با استفاده از نرم افزار رایگان برای ایجاد پروژه در هزینه شما صرفه جویی شود و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد. همانطور که قبلاً توضیح دادم بیشتر رقبای ما از این نرم افزارهای رایگان در پروژه مشتریانشان استفاده و پیاده سازی می کنند اما این بدان معنا نیست که صرفه جویی خواهید کرد فقط به این دلیل که ایجاد پروژه شما برای آنها آسان تر است. براساس تحقیقی که کمتر از یک ماه پیش انجام شده است ، هر شرکتی که برای ایجاد پروژه های خود از این سیستم عامل های از پیش ساخته شده استفاده می کند ، از 50٪ تا 100٪ بیشتر از مبلغی که برای آن سرمایه در نظر گرفته ، هزینه می کند.

این واقعیت خام چگونگی اداره بازار با بسیاری از شرکت ها است که دانش کمی در مورد کدنویسی دارند ، این شرکت ها هر اندازه که می توانند برای همان کار شارژ می گیرند ، صرف نظر از اندازه شغل یا آنچه شما انتظار دارید از این پروژه استفاده کنید ، راه حل همیشه با چند افزونه که به آن اضافه می شود تا شما را خوشحال کند، حل می شود.

به امنیت اشاره کردید؟

امروزه بیشترین سایت هایی که مورد حمله هکر ها قرار می گیرند سایت هایی هستند که از سیستم های مدیریت محتوای آماده استفاده کرده اند. بسیاری از نمونه های آنلاین وب سایت های هک شده و نقض داده ها از سیستم هایی مانند وردپرس ، دروپال ، مجنتو ، اپن کارت و سایر این نوع نرم افزارها موجود استفاده می کردند .

چطور امکان دارد ؟

اشتباه نکنید ، تقریباً تمام افرادی که در هسته اصلی این پروژه ها شرکت دارند ، توسعه دهندگان و مهندسان نرم افزاری عالی هستند که کار بزرگی را ایجاد کرده و می کنند. مشکل اصلی مربوط به پلاگین ها و مضامین اضافه شده به آنها است. بسیاری از افرادی که این برنامه ها را ایجاد می کنند ، پایه خوبی در برنامه نویسی ندارند و جزئیاتی که در برنامه نویسی باید مسدود کنند تا به هکر ها اجازه دسترسی ندهند را انجام نمی دهند .

اکثر شرکت های طراحی وب که به شما پیشنهادی بر پایه این نرم افزار ها را می دهند کمترین اطلاعات برای آنچه که شما نیاز دارید را دارند , و مشکل بزرگ همینجاست که آن ها بر روی چیزی کار می کنند که درک عمیقی از آن ندارند و شما در واقع هزینه زیاد خدماتی را پرداخت می کنید که هر کسی با کمترین دانش می تواند انجام دهد ؟ البته که نه , شما می خواهید با حفظ سرمایه کسب کار خود را به دیگران ارائه دهید .

خوب چه کاری می توانید انجام دهید ؟

توصیه من این است قبل از اینکه به دنبال شرکتی برای انجام پروژه خود باشید , دریابید که سایتان به چه چیزهایی نیاز دارد بر این اساس ، اگر وب سایت خود را به عنوان یک وبلاگ می خواهید ، جایی که اطلاعات غیر مهم و معمولی جویی در آن به صورت آنلاین نمایش داده شود ، وردپرس ، دروپال یا هر سیستم مدیریت محتوا رایگان دیگر می تواند کار را برای شما انجام دهد اما اگر وب سایتی می خواهید که نشان دهنده شرکت شما باشد ، نیاز به امنیتی بالا است ، اجازه ندهید کسی که سایت شما را ایجاد می کند از هر یک از این CMS ها استفاده کند ، زیرا این موضوع ثابت شده است که اگر برای صرفه جویی از این سیستم های مدیریت محتوا استفاده می کنید ممکن است در مسیری خطرناک قرار گیرید .

نتیجه

بنابراین , چرا از سایت های وردپرس و یا دروپال برای کسب کار استفاده نکنیم؟ اگر واقعا به دنبال یک سایت جدی هستید اجازه ندهید کسی فقط یک قطعه کد بر روی آن قرار دهد که حتی نمی داند آن کد چیست . این همان چیزی نیست که شما هنگام شروع این پروژه در ذهن خود امیدوار بودید و راه حل مناسبی برای شما نیست. باور کنید قطعه نرم افزار هایی که به صورت تصادفی برای هدفی دیگر ایجاد شده ، همان چیزی نیست که شما انتظار دارید . شما به چیزی قوی و منعطف نیازمندید که بتوانید در آینده آن را گسترش دهید , چیزی قابل اعتماد و پایدار .

نرم افزار توسعه یافته توسط دودکو فقط برای شما ایجاد خواهد شد ، متناسب با نیازهای شما ، هیچ چیز اضافی ندارد و شما می توانید در آینده به همان اندازه که نیاز دارید بر روی آن رشد کنید. ما از آخرین فن آوری های موجود برای افزودن قابلیت های مختف به وب سایت استفاده می کنیم  همچنین با بکارگیری نیروهای متخصص توانسته ایم بهترین ها را برای شما در پروژه به ارمغان بیاوریم و اطمینان حاصل کنیم که از همه جنبه های این دانش به روز هستیم.


ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.