چرا اینستاگرام می تواند رسانه اجتماعی قوی باشد؟ چرا اینستاگرام می تواند رسانه اجتماعی قوی باشد؟

چرا اینستاگرام می تواند رسانه اجتماعی قوی باشد؟

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 9 دقیقه 24 آبان 1399

چندی پیش، اینستاگرام دهمین سالگرد تولد خود را جشن گرفت. در طول این دهه ، از یک "فیس بوک ویژه نوجوانان" به یک پلتفرم شبکه های اجتماعی مستقر در سراسر جهان تبدیل شده است و اکنون، این کاربران دیگر فقط نوجوان نیستند. اینستاگرام بستر مناسبی برای تماس و تقویت روابط شما با مخاطبان است. در این مقاله، ما توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید از اینستاگرام برای تجارت خود استفاده کنید و به شما در راه اندازی حساب خود کمک کنیم! ابتدا نگاهی به یک آمار کلی از اینستاگرام که تنها در ماه اکتبر 2020 ارائه شده بیاندازید.

 • 7٪ افراد 13-17 ساله از اینستاگرام استفاده می کنند.
 • 29٪ افراد 18-24 ساله از اینستاگرام استفاده می کنند.
 • 33٪ افراد 25-34 ساله از اینستاگرام استفاده می کنند.
 • 16٪ از افراد 35-44 ساله از اینستاگرام استفاده می کنند.
 • 8٪ افراد 45-54 ساله از اینستاگرام استفاده می کنند.
 • 4٪ افراد 55-64 ساله از اینستاگرام استفاده می کنند.
 • 2٪ از افراد 65+ ساله از اینستاگرام استفاده می کنند.

اینستاگرام ماهانه بیش از 1 میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد.

اینستاگرام بستر مناسب کسب و کار

معرفی کوتاه اینستاگرام

"یک روش ساده ، سرگرم کننده و خلاقانه برای ضبط ، ویرایش و به اشتراک گذاری عکس ، فیلم ها و پیام ها با دوستان و خانواده." این یک توضیح کوتاه توسط خود اینستاگرام است. به عبارت دیگر، اینستاگرام یک بستر شبکه اجتماعی است که تمرکز زیادی بر به اشتراک گذاری محتوای بصری دارد ، که بیش از یک میلیارد کاربر در سراسر جهان از آن استفاده می کنند.

اینستاگرام به شما امکان می دهد به طرق مختلف محتوا خود را ارسال کرده و با افراد ارتباط برقرار کنید. با ارسال عکس / فیلم / پیام به خبر ، بلکه همچنین با قالب های دیگر مانند استوری ، آیجی تی وی و بخش فروشگاهی. این که از چه ویژگی هایی استفاده می کنید به خود شما بستگی دارد و به شما امکان می دهد تا میزان هزینه اینستاگرام برای شما یا تیم خود را مدیریت کنید.

آیا اینستاگرام بستر مناسب شماست ؟

بسیاری از پلتفرم های شبکه های اجتماعی در دنیا وجود دارد. به همین دلیل مهم است که فکر کنید کدام یک برای کسب و کار شما مناسب هستند. ممکن است وقت و منابع لازم برای تمرکز روی همه آنها را نداشته باشید، بنابراین با راه اندازی یک استراتژی مناسب در مورد شبکه های اجتماعی شروع کنید. اینستاگرام یک بستر عالی برای مشاغل و کسب کار ها در حوزه های مختلف است که محصولات فیزیکی می فروشند ، و به عنوان بخشی از تجارت اصلی خود تصاویری عالی ارائه می دهند ، جامعه محور هستند یا رویکرد غیررسمی به مخاطبان خود دارند.

مخاطبان خود را در نظر بگیرید: آیا تعداد قابل توجهی از آنها از اینستاگرام استفاده می کنند؟ اگر پاسخ مثبت است ، به کسب کار و محتوای خود فکر کنید. اینستاگرام کاملاً یک پلت فرم غیررسمی است و تمرکز زیادی روی محتوای تصویری دارد. آیا این پلتفرم بصری با نحوه ارتباط شما با مخاطبان مطابقت دارد؟ آیا محتوای بصری کافی دارید (یا امکان ایجاد آن را دارید)؟ وقتی عکاس حرفه ای باشید یا محصولی داشته باشید که به خوبی عکاسی شود، این کار آسان خواهد بود.

نمونه هایی از مشاغلی که از اینستاگرام استفاده می کنند

برای اینکه تصوری از اینکه آیا اینستاگرام بستری برای شما است یا خیر ، چند کسب و کار را که از آن استفاده می کنند بررسی خواهیم کرد:

نایک

نایک در حال حاضر حدود 122 میلیون دنبال کننده در اینستاگرام دارد. که دور از انتظار نیست ، زیرا نایک یک برند مشهور در جهان است که می توانید آن را در مغازه های سراسر کره زمین پیدا کنید. بیشتر مردم به دلیل شهرت این برند می دانند که نایک چه چیزی را می فروشد. به همین دلیل است که آنها فقط محتوای متمرکز بر نمایش محصولات خود را ارسال نمی کنند. در عوض ، آنها عکس ها و فیلم هایی را از ورزش و ورزشکاران (پوشیدن محصولات نایک) که تصویر خود را به عنوان یک برند متمرکز بر ورزش و فعالیت تقویت می کند ، ارسال می کنند.

اما این همه ماجرا نیست ، همانطور که در حساب آنها مشاهده می کنید. نایک همچنین جامعه ای پیرامون نام تجاری خود ایجاد کرده و تصمیم گرفته است موضع گیری های سیاسی خود را در شبکه های اجتماعی شناخته و تقویت کند تا این جامعه بیشتر تقویت شود. این بدان معناست که هدف اصلی اینستاگرام احتمالاً فروش محصولات نیست بلکه تقویت پیوندی است که با طرفداران خود دارند. که در نهایت منجر به فروش بیشتر در طولانی مدت خواهد شد.

راه اندازی اینستاگرام برای کسب و کارتان

اینستاگرام مدت هاست که به عنوان یک بستر رسانه های اجتماعی برای نوجوانان شناخته می شود. و اگر احساس می کنید اینستاگرام به حضور رسانه های اجتماعی شما کمک خوبی می کند ، وقت آن است که حساب کاربری کسب و کار خود را ایجاد کنید! خوشبختانه ، این کار را می توان در چند دقیقه انجام داد:

 • برای راه اندازی اینستاگرام خود باید برنامه را از App Store و یا Google Play دانلود کنید.
 • برنامه را باز کنید و روی "ثبت نام" کلیک کنید تا اطلاعات خود را وارد نمایید. این برنامه همچنین به شما امکان می دهد با حساب فیس بوک خود وارد شوید (زیرا اینستاگرام بخشی از فیس بوک است).
 • برای اطلاع دادن به اینستاگرام که این حساب برای کسب و کار شماست، به تنظیمات موجود در برنامه بروید. تنظیمات را می توانید در زیر نمادی پیدا کنید که به شکل شخصی در گوشه پایین سمت راست صفحه قرار گرفته و سپس روی منو در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. در تنظیمات به حساب کاربری بروید و روی متن "تغییر به حساب حرفه ای" کلیک کنید.
 • حتماً اطلاعات مربوط به کسب کارتان را به حساب کاربری خود اضافه کنید. مانند شماره تلفن ، آدرس ایمیل ، آدرس فیزیکی و ساعات کار شما.

شما اکنون حساب کاربری خود را در اینستاگرام ایجاد کرده اید ، بنابراین زمان ارسال پست و جمع آوری برخی از دنبال کنندگان فرا رسیده است. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، به فعالیت مشاغل مشابه نگاهی بیندازید تا از فعالیت آنها ایده بگیرید! اینستاگرام همچنین روش های دیگری برای جلب توجه مخاطبان به محتوای شما ارائه می دهد ، از جمله تبلیغات در اینستاگرام .

راه اندازی کسب و کار در اینستاگرام

خلاق باشید

اگر نگاهی به حساب های مشابه بیاندازید ممکن است ایده هایی بسیار زیادی را دریافت کنید، اما ممکن است مدتی طول بکشد تا تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش دهید به همین دلیل است که باید به مردم اعلام کرد که شما یک حساب جدید در اینستاگرام دارید، قبل از انجام این کار ، سعی کنید چند پست در اینستاگرام خود (یا یک استوری اینستاگرام) داشته باشید تا مطمئن شوید افراد در یک حساب خالی اینستاگرام قرار نمی گیرند.

بنابراین ، چه چیزی باید در ابتدای کار پست کنید؟ این بستگی زیادی به شغل شما دارد، نحوه برقراری ارتباط با مخاطبان و مدت زمانی که می خواهید در اینستاگرام بگذرانید. فقط به یاد داشته باشید که خلاق باشید و فقط یک تصویر سریع از محصول خود ارسال نکنید. کمی وقت بگذارید و به داستانی که می خواهید بگویید فکر کنید . آیا می توانید از افرادی که محصول شما را استفاده می کنند یا می پوشند عکس بگیرید؟ آیا می توانید از پست های خود برای معرفی افرادی که در تجارت شما کار می کنند استفاده کنید؟ آیا به رویدادهایی می روید که ارسال آنها سرگرم کننده است؟ محتواگذاری خود را تا جایی که می توانید بی نظیر و شخصی کنید ، به آنها اجازه دهید تا شما و فعالیت شما را بهتر بشناسند.

ثابت قدم باشید

در میزان ارسال پست در حساب کاربری اینستاگرام خود ثابت قدم باشید. اگر بخواهید در مورد موضوع فعلی که بخشی از برنامه ریزی اولیه نبوده است پست ارسال کنید مشکلی نیست ، اما فقط دقت کنید که ارسال بیش از حد پست ها در روز می تواند به شدت آزار دهنده باشد . از طرف دیگر ، حتماً به طور منظم پست ارسال کنید تا به دیگران اطلاع دهید که چه کاری انجام می دهید و به آنها کمک کنید تا شما را فراموش نکنند.

از # هشتگ استفاده کنید

هشتگ ها بسیار ارزشمند هستند. هرچه بیشتر استفاده کنید ، دسترسی بیشتری به پست خود خواهید داشت. اکنون نمی خواهیم شما را تشویق کنیم که به هر تصویر 30 هشتگ اضافه کنید اما افزودن موارد مناسب می تواند کمک زیادی به شما کند. بنابراین به این فکر کنید که از هشتگ هایی که برای دسترسی به افراد، مناسب است استفاده کنید یا به هشتگ هایی که مشاغل مشابه استفاده می کنند نگاهی بیندازید. همچنین، اگر سبک ارتباطی شما این اجازه را می دهد ، از شکلک ها در متن پست های خود استفاده کنید زیرا ظاهری دوستانه و غیر رسمی به پست شما می بخشد.

در انتها باید اشاره کرد

اینستاگرام یک روش عالی برای به اشتراک گذاشتن محتوای بصری با مخاطبان خود است. اما وقت بگذارید و تصمیم بگیرید که آیا برای کسب و کار شما مناسب است یا خیر. وقتی محصولات شما به خوبی عکاسی می شود ، وقتی عکاسی را به عنوان جزئی جدایی ناپذیر از کسب و کار خود دارید ، زمانی که بخشی از یک انجمن هستید یا روشی غیررسمی برای برقراری ارتباط دارید ، یک بستر عالی است. وقتی تصمیم به ایجاد یک حساب کاربری برای اینستاگرام خود گرفتید ، انتظار شگفتی در یک روز را نداشته باشید. با ارسال مداوم پست و خلاقیت در آنچه که ارسال می کنید ، به آرامی سبب افزایش دنبال کنندگان و علاقه بیشتر آنها به حساب کاربری خود می شوید .

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.