چرا توجه به سئو محلی برای مشاغل مهم است؟ چرا توجه به سئو محلی برای مشاغل مهم است؟

چرا توجه به سئو محلی برای مشاغل مهم است؟

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 6 دقیقه 1 آذر 1399

موتورهای جستجو محبوب ترین وسیله برای یافتن اطلاعات در مورد کالاها و خدمات هستند ، بنابراین آنها به طور طبیعی پایه ای هستند که بسیاری از استراتژی های بازاریابی بر اساس آن ساخته می شوند. این آمار نشان می دهد که شیوع جستجو به رشد خود ادامه داده است. افرادی که به دنبال مشاغل محلی هستند بیش از هر زمان دیگری از موتورهای جستجو استفاده می کنند. در دهه 80 و 90 میلادی ، مشاغل کوچک و متوسط به سادگی تبلیغاتی را در صفحات زرد انجام می دادند ، که شکل عمده ای از بازاریابی رسمی در آن دوران بود. این آمار نشان می دهد در حالی که مردم هنوز از صفحات زرد به شکل چاپی خود استفاده می کنند ، استفاده از آنها در دهه گذشته کاهش یافته است.

صفحات زرد در واقع کتابی راهنما با جلدی به رنگ زرد است که اطلاعاتی از قبیل انواع مشاغل و کسب کار ها همراه با آدرس و شماره تلفن در آن ذکر می شود. مطالعات نشان می دهد که 49٪ از افراد در ماه گذشته از صفحات زرد چاپی برای یافتن مشاغل محلی استفاده کرده اند ، در حالی که 67٪ از موتورهای جستجوی آنلاین استفاده کرده اند. صفحات زرد که روشی برای یافتن خدمات بود ، اکنون حضوری آنلاین برای تکمیل فهرست چاپ خود ایجاد کرده است.

در عصر رایانه، هر روز با تعداد زیادی پیام بازاریابی مواجه می شویم. با وجود تعداد زیادی از افراد آنلاین، مشاغل در حال حاضر وسیله ای بسیار کارآمد برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود دارند و آنها می توانند برند خود را در معرض مشاهده تعداد بیشتری از افراد قرار دهند. روش های مختلفی برای دستیابی یک تجارت به بازار هدف بصورت آنلاین وجود دارد. از جمله بازاریابی از طریق ایمیل و یا بازاریابی در شبکه های اجتماعی. اما واضح است که جستجو در صفحات زرد جدید است. برخی حتی تا آنجا پیش می روند که نشان می دهند صفحات زرد از عوامل موثر در تصمیم گیری در خرید آنها می باشد.

این بدان معنا نیست که سایر روشهای سنتی بازاریابی هنوز کارآمد نیستند. پرورش ارجاعات ، تبلیغات چاپی و رسانه ها و مشارکت های عمومی می تواند در ایجاد هدایت و علاقه افراد بسیار مهم باشد. اما با توجه به تعداد افرادی که هر روز از موتورهای جستجو استفاده می کنند، مشاغل باید به شدت به استفاده از بازاریابی در موتورهای جستجو برای رونق بیشتر کسب و کارشان روی آورند .

چند نفر از مردم از موتور های جستجو استفاده می کنند؟

طبق مطالعات انجام شده حدودا 60 درصد از مردم روزانه از موتور های جستجو استفاده می کنند. گوگل که در حال حاضر با اختلاف قابل توجهی محبوب ترین موتور جستجو است، هر ماه تقریباً 100 میلیارد پرسش را پردازش می کند. البته ، اکثریت گسترده کاربران لزوماً هر بار که از گوگل ، یاهو یا بینگ استفاده می کنند به جستجوی کالا و خدمات نمی پردازند. سوالات جستجو را می توان به موارد زیر دسته بندی کرد.

دسته بندی سوالات جستجو

اطلاعاتی

متداول ترین نوع پرس و جو در موتورهای جستجو ، کاربرانی هستند که به دنبال اطلاعات در مورد موضوعات خاص هستند. آنها هیچ وب سایت خاصی در ذهن ندارند. آنها فقط می خواهند در اسرع وقت در مورد چیزی اطلاعاتی کسب کنند. به طور کلی ، با سئو خوب، کاربران اطلاعات خود را در اولین نتایج جستجو پیدا می کنند. ویکی پدیا اکنون یکی از 5 وب سایت برتر جهان است در زمان خود بسیاری از پرسش های اطلاعاتی را حل کرده است و از این رو رتبه بالایی برای تعداد زیادی از این جستجوها دارد.

ناوبری

این گونه جستجو ها زمانی اتفاق می افتد که کاربر به دنبال وب سایتی خاص است و برای پیدا کردن آن از موتور های جستجو استفاده می کند . به طور مثال کاربر به دنبال وب سایت "یوتیوب" و یا "نایکی" است اما از آدرس اینترنتی دقیق آن اطلاعی ندارد . در بعضی موارد، آنچه که به عنوان یک پرسش ناوبری است ، ممکن است در واقع یک پرسش اطلاعاتی باشد و کاربر به دنبال اطلاعاتی کلی درباره برند مورد نظر خود باشد .

معاملاتی

پرسش های جستجوی معاملاتی بدیهی است که بیشتر مورد توجه بازاریابان قرار می گیرد. اینها جستجوهایی هستند که نشان می دهد کاربر قصد خرید یک محصول را دارد یا برای کسب اطلاعات در مورد یک سرویس یا خدمات جستجو می کند و از نظر مشخصات جستجو متفاوت هستند. در مقابل، جستجوی عمومی تر مانند "خرید کباب پز" ممکن است نشان دهد که کاربر هنوز در حال جمع آوری اطلاعات است و گزینه های خود را ارزیابی می کند.

در جستجوهای معاملاتی یافته شوید

با تأثیر زیادی که صفحات نتایج موتور جستجو (SERPS) در تصمیمات مشتریان برای خرید دارند ، کسب و کارها در حال رقابت دائمی برای کسب رتبه برتر در نتایج موتورهای جستجوی مرتبط یا سئو با خدمات و کسب و کار خود هستند . آنچه مهم است این است که نه تنها لیست وب سایت توسط جستجوگر دیده می شود، بلکه آنها به اندازه کافی کنجکاو هستند که می توانند از طریق وب سایت کلیک کرده و به طور بالقوه درخواست خود را ارائه دهند و یا خرید کنند. بهینه سازی موتور جستجو یا سئو و تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک روش هایی هستند که وب سایت می تواند از طریق موتورهای جستجو ترافیک کسب کند. بدیهی است که ، حجم بالای جستجو به معنای سطح بیشتری از ترافیک است ، با این حال هدف قرار دادن عبارات کلیدی طولانی می تواند موثر باشد.

واقعیت این است که تبلیغات پولی اولین چیزی هستند که کاربران با اشغال ارزشمندترین فضای صفحات نتایج موتور های جستجو متوجه می شوند. یک مطالعه اخیر نشان داده است که درخواست های جستجوی تجاری مرتبط منجر به کلیک دو برابر بیشتر از لیست های ارگانیک بر روی تبلیغات پولی می شود. با این حال ، مزایای دیگری نیز وجود دارد که با بهینه سازی یک وب سایت و ایجاد پیوند برای رتبه های ارگانیک از جمله ارجاع از وب سایت های دیگر ایجاد می شود. برای تولید سطح بهینه از ترافیک هدفمند و اطمینان از یافتن مشاغلی در موتورهای جستجو ، اغلب بهینه سازی موتور جستجو و تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک عاقلانه است.


ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.