چرا ما تمام سوالاتمان را از گوگل می پرسیم چرا ما تمام سوالاتمان را از گوگل می پرسیم

چرا ما تمام سوالاتمان را از گوگل می پرسیم

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 6 دقیقه 25 تیر 1399

چرا برخی از افراد جواب تمام سوالاتشان را از گوگل می خواهند حتی اگر آن سوال ها، شخصی باشند؟ مثلا زمانی که شما در حال صحبت کردن در مورد فیلم مورد علاقه تان با دوستتان هستید و رفتاری از بازیگر نقش اول آن دیده باشید که علتش را ندانید این موضوع را نیز در گوگل سرچ می کنید و منتظر پاسخی مناسب در این خصوص می مانید. قطعا همه ی ما این موضوع را به خوبی می دانیم که گوگل یک جعبه پاسخگو جادویی نیست، بلکه فقط ابزاری است که لینک های وب سایت را بر اساس سئو مناسب آن برای ما مرتبط می کند تا بتوانیم با متنی که وارد شده، به پاسخ مناسب برسیم. درعین حال هیچ تضمینی وجود ندارد که نتایج  Google به سوال اولیه شما پاسخ درستی باشد.

پاسخ سوالات در گوگل

آیا پیشنهادات گوگل همیشه درست است؟

از آنجایی که ممکن است تمام این محتواها درست نباشد گاهی گوگل به یک فهرست گسترده تبلیغات و "اطلاعات" نامربوط تبدیل شده است و در این شرایط پیدا کردن اطلاعات مناسب و اساسی مانند تلاش برای یافتن اطلاعات مفید در مجلات قدیمی اتاق انتظار پزشکان است. با این وجود، می توان گفت درست است که جستجوی Google نمی تواند همیشه بهترین پاسخ ها را به ما ارائه کند اما اگر برای مشکلات روزمره ما، گوش دلسوزانه یک روش درمانی نباشد، اما قدرتمندترین وسیله برای تسکین است. برای سوالات مهم و تخصصی تر، گوگل می تواند یک آیتم محتوایی راهنما باشد.
چرا آسمان آبی است؟
چرا ناصر خاکزاد برگشت؟
آیا فردا تعطیل است؟
ناهار چی درست کنم ساده باشه؟
آیا افراد، واقعاً نمی دانند که گوگل به چه صورت پاسخ گو سوالات آنها است؟ یا فقط دوست دارند که یک جواب شخصی به آنها داده شود؟ حتی اگر این به معنای چند دقیقه انتظار، ساعت ها یا روزها برای دریافت پاسخ باشد. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم.

گوگل چگونه جواب های درست را به ما نمایش می دهد؟

پرسیدن سؤال برای به دست آوردن اطلاعات معمولاً منجر به ارائه جواب توسط Google می شود، گاهی جواب این سوالات با پیوند به لینک های سایت های خارجی می باشد و گاهی گوگل پاسخ آن را می دهد. به عنوان مثال اگر در گوگل سؤال کنید: "هوای امروز در تهران؟" بدون مراجعه به صفحه خارجی، نتیجه مستقیم آب و هوا برای شما نمایش داده می شود. این گوگل است که از اطلاعات استفاده می کند و آن را برای کاربران مفیدتر می نماید. اگر همین سؤال را از اپراتورهای آب و هوا نیز بپرسید، آنها با توجه به منابع دسترسی که به اطلاعات آب و هوا دارند همین پاسخ را به شما ارائه می کنند. در بیشتر مواقع اگر در آنچه Google ارائه می دهد، متمرکز شوید، اطلاعات سازمان یافته و مفیدی را می بینید که با سوال کاربران مطابقت دارد.
ما آنقدر به Google اعتماد داریم که در بیشتر اوقات به همان لینک های اولیه که در صفحه نخست معرفی می شوند بسنده می کنیم. Google نیز بیشتر و بیشتر سعی می کند تا اطلاعات را به صورت یکجا جمع آوری نماید و به طور مستقیم در صفحه نتایج جستجو (SERP) به نمایش گذارد. اما اگر جواب آن سوال توسط پیوندهای خارجی پاسخ داده شود ممکن است در بعضی مواقع با تعدادی لینک پوچ از پیوندها، با سایتهای خارجی روبه رو شویم. 

پیدا کردن مناسب ترین محتوا در الگوریتم گوگل

آنچه که ما در سؤالات و پاسخهای Google می بینیم این است که آیا پاسخ به این سوالات منجر به ایجاد محتوا بعد از طراحی سایت برای آن می شود؟ چه فایده ای دارد که مشتری از یک هتل سؤال کند که آیا دارای سشوار در اتاق شماره 10 هست یا خیر؟ یا اینکه بخواهد بداند در مراسم سال گذشته مربوط به جشن پایان سال چه کسانی در جشن محلی آن شهر حضور داشته اند؟
از آنجایی که الگوریتم گوگل در طراحی سایت مربوط به اعتبار بخشیدن خود در جهت پاسخ گویی و به ثمر نشاندن نیاز کاربر است. صاحبان سایت های مختلف سعی در قرار دادن پاسخی مناسب برای سوال های پرتکراری دارند که بیشترین سرچ را توسط کاربران می آورد تا بتوانند با یک سئو مناسب سایت خود را نیز تبلیغ کنند.

سرچ گوگل

چه کلماتی بیشترین سرچ را در گوگل دارند

این روزها با گسترش ویروس کرونا به عنوان یک ویروس همه گیر، این کلمه تبدیل به یک موضوعی با سرچ بسیار شده است و گوگل نیز اطلاعاتی که جمع آوری شده را به ما ارائه می کند. در مقابل با قرار گرفتن در قرنطینه های خانگی سرچ کلماتی مانند سفر، حمل و نقل، مسافرت و ... بسیار کم تر شده است. در همه جای دنیا این کلمات در زمان ها و شرایط مختلف متفاوت هستند.
کلماتی مانند ورزش3، آموزش های مربوط به یادگیری بورس، خرید و فروش سهام عدالت، سرمایه گذاری، ملک، قیمت ارز، دلار، یورو، طلا، رنگ سال، برنامه تلویزیونی عصر جدید و اخیرا ویروس کرونا جز کلماتی هستند که شما باید در سئو سایت تان به آن ها توجه ویژه ای داشته باشید، زیرا بیشترین سرچ گوگل را در مقطع زمان های خاص دریافت می کنند. البته توجه داشته باشید که این کلمات و عبارات دائما در حال تغییر هستند.

سرچ کلمات چه تاثیری در جایگاه سایت شما می گذارد

افراد هنگام بازدید از گوگل، دو ذهنیت متمایز دارند. در بعضی مواقع کلمه یا جمله ای با یک جواب یک کلمه ای، (اصطلاحا سوالات سیاه و سفید) را مطرح می کنند (مثلاً بازی از چه زمانی شروع می شود؟) که بدون کلیک بر روی لینک جواب مناسب داده می شود.
ذهنیت دوم پژوهش محور است. در اینجا، هیچ پاسخ ساده ای برای پرس و جو وجود ندارد. بنابراین افراد به دنبال مقالاتی مفصل تر درباره ی موضوعات مورد علاقه خود می باشند. در این شرایط برای گرفتن جواب مناسب لازم است تا بر روی لینک ارائه شده کلیک کنید. گاهی پیش می آید که برای گرفتن جواب مناسب نیاز باشد که به صفحه ی دوم نیز مراجعه کرد تا پاسخ درست را به دست آورد.
در هر دو سناریو، این فرصت برای نام تجاری تان پیش می آید که با داشتن محتوای جذاب و مناسب در سرچ گوگل با امتیاز و جایگاه مثبتی که در سئو سایت به دست می آورد، بیشتر دیده شوید. دلیل این موضوع نه تنها به علت ارائه پاسخ مناسب، بلکه همانطور که گفته شد می تواند، کلیک و ترافیک بالا را برای شما به ارمغان آورد.  

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.