بالا بردن Time On Site در طراحی سایت

چه چیزی باعث میشود که کاربران در مدت زمان کوتاهی بعد از دیدن سایت شما از آن خارج شوند؟ آیا مطلبی را که میخواستند پیدا نکردند یا از رابط کاربری و یا گرافیک سایت شما راضی نبودند؟ چرا آنها این تصمیم را میگیرند و چه راه‌حل هـایی برای رفع این مشکل وجود دارد؟
مطمئنا طراحی سایت زیبا، تاثیرگذار و کاربرپسند کار راحتی نیست و واقعیت اینست که هر وبسایتی، ممکن است از چندین نقطه ضعف رنج ببرد اما طراحان به آن توجهی نکرده باشند. موارد زیر اگرچه هرکدام به اندازه خود بر تصمیم کابران شما اثر میگذارند، اما رعایت تنها یک یا دو مورد از آنها کافی نیست، بلکه با ترکیب کردن همه‌ی این موارد است که خواهید توانست نظر کاربران و بازدیدکنندگان سایت خود را عوض کنید.

 1. پخش صدای اتوماتیک! کمی بیشتر از فاجعه!

صدا و موزیک اتوماتیک در طراحی سایت

این دقیقا همان چیزی است که به بازدیدکنندگان کمک میکنید تا حتی کمتر از 3 ثانیه در سایت شما باقی بمانند! سایت هایی که به محض ورود، به صورت اتوماتیک موزیک یا هر صدای دیگری پخش میکنند، نرخ خروج بسیار بالایی دارند، حتی اگر محتویات خوبی داشته باشند.

 1. پنجره های متعدد بازشو یا همان Popups

پاپ اپ و تبلیغ

حربه‌ای قدیمی ولی پرکاربرد. وقتی شما کاربران خود را با انبوهی از تبلیغات و پاپ اپ ها درگیر میکنید، آنها هم از صلاح خود استفاده میکنند،خروج! هرچه سریعتر این قبیل از پاپ اپ های مزاحم را نشان دهید، زودتر از سایت شما خارج میشوند. اگر قصد استفاده از پاپ اپ را دارید، میبایست حداقل بعد از 30 یا 60 ثانیه آن را به بازدیدکنندگان خود نشان دهید. وگرنه اتفاقی که نباید بیافتد زودتر رقم میخورد.

 1. تبلیغات اجباری (Interstitial)

تبلیغات اجباری

حتما برای شما هم پیش آمده است که برای دانلود و یا مطالعه یک محتوا، مجبور شده‌اید که 1 دقیقه به یک کلیپ تبلیغاتی نگاه کنید و یا 30 ثانیه به اجبار منتظر بمانید. فراموش نکنید که کاربران امروزی بسیار کم حوصله تر از چیزی هستند که به ان فکر میکنید.

 1. صفحه های چندلایه!

صفحه های چندلایه و سئو

شاید شما تا به حال به چنین موردی برخورد نکرده اید، اما سایت های زیادی وجود دارند که برای مثال، برای دیدن یک محتوا ، میبایست از سد چندین صفحه عبور کنید تا به هدف خود برسید! درست مثل لایه های دفاعی برخی از تیم های فوتبال! اگرچه این تاکتیک ممکن است در زمین فوتبال جواب دهد، اما در اینترنت هرگز! به شخصه وقتی بر روی یک لینک کلیک میکنم، انتظار دارم دقیقا به همان صفحه هدایت شوم نه صفحه های رابط و حوصله سربر.

 1. سرعت بارگذاری و لود شدن کند صفحات

سرعت لود پایین سایت

همانطور که بالاتر ذکر کردیم، هیچیک از کاربران امروزی صبور نیستند! درنتیجه آنها را منتظر نگه ندارید و هرچه سریعتر به سراغ اصل مطلب رفته و هدف آنها از بازدید سایت را برآورده کنید.

 1. گم شدن محتوا بین تبلیغات!

محتوا

بعضی از مدیران، اولویت خود را بر روی تبلیغات میگذارند و احترام چندانی برای محتویات خود قایل نمیباشند.این امر اگرچه ممکن است در کوتاه مدت برای شما سودآور باشد، اما مطمئن باشید که در دراز مدت چیزی جز شکست عاید شما نخواهد شد! بارها برای من پیش آمده اسـت که در حال مطالعه یک مطلب، ناگهان با دیدن چندین تبلیغ اجباری و یا تبلیغاتی که در بین متن بوده‌اند، از آن سایت خارج شده و در آینده هم سعی کرده ام تا دیگر وارد چنین سایتی نشوم!

 1. طراحی ناوبری (Navigation) ضعیف

ناوبری و نویگیشن سایت

طراحی نویگیشن ضعیف یکی از بزرگترین گناهانی است که ممکن است به عنوان یک طراح سایت، مرتکب شوید! یک ناوبری باید توصیفی، مورد پسند، ساده و سریع باشد.

 1. خسته کننده نباشید!

خسته کننده

هرچه به کاربران کمک کنید تا در مدت زمان کوتاه تری به آنچه که نیاز دارند دست پیدا کنند، (Bounce Rate) سایتتان را بهبود داده اید و این ذهنیت را در بازدیدکننده به وجود میاورید که بازهم میتواند هرگاه به دنبال چیزی بود، در سریعترین زمان ممکن از سایت شما استفاده کند. درغیر اینصورت شک نکنید که سایت رقیب شما کلیک خواهد خورد...!

 1. باید ثبت نام کنید!

ثبت نام

وبسایت هایی که به محض ورود کاربر، پیشنهاد ثبت نام میدهند و فرم ثبت نام را نشان میدهند، نرخ خروج زیادی دارند. چرا؟ چون هنوز با سایت شما آشنا نشده اند و شما خواهان ثبت نام آنها هستید، طبیعتا یکجای کار درست نیست نه؟!

 1. تبلیغ تبلیغ تبلیغ!

تبلیغات در سایت

مسلما شما هم با سایت هایی برخورد داشته اید که با تبلیغات پر زرق و برق خود سعی در جلب توجه شما داشته اند، اینها دقیقا مانند مورد ششم عمل میکنند اما با این طرز فکر که تبلیغاتشان کلیک بیشتری میخورد. اما واقعیت اینست که انقدر تغییر رنگ در سایت خود به وجود میاورند که چشم های بازدیدکنندگان خسته شده و سریعا از آن سایت خارج میشوند.لذا در هرچیزی تعادل داشته باشید.

 1. اشتباه در جزییات، کاربران نمیبخشند!

جزییات

واقعا چه دلیلی دارد که در این حجم از رقابت در فضای مجازی، وارد وبسایتی شوم که اشتباه گرامری دارد؟تاریخی را اشتباه ذکر کرده است ویا نقطه است را نذاشته است؟کابران برخلاف چیزی که فکر میکنید به جزییات بسیار اهمیت میدهند و از وبسایت هـای دقیق تر، بیشتر استقبال میکنند.

 1. فونت و رنگ

فونت

واقعا خنده دار است! فرض کنید شما محتوای خود را پیدا کرده اید، ولی صاحبان وبسایت از فونتی استفاده کرده اند که شما باید نستعلیق بلد باشید تا آن متن را درک کنید! همچنین استفاده از رنگ های مکمل در جلب توجه کاربران بسیار موثر میباشد، لذا از آن غافل نشوید.

 1. رسپانسیو باشید!

رسپانسیو

شاید باورش سخت باشد اما همچنان وبسایت هایی وجود دارند که برای مطالعه محتواهای آنها باید زوم کرد. شاید یکی از مشتریان شما اتفاقی با سایت شما آشنا شده است اما نمیتواند اطلاعات تماس شما را بخواند. اگر وبسایت شما نیز این چنین است، باید بدانید که متاسفانه همین الان یکی از مشتریاننتان را از دست دادید!

 1. در قید حیات هستید؟

زنده و فعال

بازدید کنندگان همواره به دنبال نشانه ای هستند تا مطمئن شوند که شما زنده‌اید! وقتی اخرین مطلب شما برای سال 2002 میباشد، نمیتوانید اطمینان آنها را تضمین کنید! بنابراین همواره آپدیت باشید.

 1. روشن باشید!

وضوح و روشنی در طراحی سایت

سادگی در روشنی کامل است.وقتی میخواهید محصولات و یا خدمات خود را معرفی کنید، آن را به نحوی توضیح دهید که گویا مخاطب شما یک کودک 6 ساله است! از کژتابی، اصطلاحات تخصصی و قواعد نگارشی ناقص شدیدا پرهیز کنید.

 1. مشکلات جستجوگرها، این هم به عهده شماست!

مرورگر

حتما سایت خود را بر تمام جستجوگرها سرچ و بررسی کنید. امروزه اکثر کاربران از مرورگرهای موزیلا و کروم استفاده میکنند، اما این نباید باعث شود تا به عنوان مثال، استفاده کنندگان از مرورگر اینترنت اکسپلورر را فراموش کنید! با تست و بررسی میتوانید از ایرادات احتمالی جلوگیری کنید.

 1. دقیقا چه کسی هستید و چه کار میکنید؟

درباره ما

صفحه "درباره‌ ما" را هرگز فراموش نکنید! کاربران همواره در پی این هستند که از خدمات، کسب و کار، تیم کاری، محصولات و موارد دیگر با خبر باشند. کامل کردن صفحه "درباره ما" علاوه بر اینکه باعث میشود تا قابل اعتمادتر به نظر برسید، حرفه‌ای بودن سایت شما را تضمین میکند.

 1. خشک و بی روح، یا جذاب و سرحال؟

سرحال و شاداب

همواره سعی کنید تا بی روح به نظر نرسید! سایت های بسیاری هستند که برخلاف محتویات خوبی که دارند، اما با هیچ راه ارتباطی ای با کاربران خود ندارند و یا فعالیت چندانی در شبکه های اجتماعی ندارند. رونق کسب و کار شما در گروی شخصیت کاری و جذاب بودن سایت شما میباشد. لذا همواره ارتباط حرفه‌ای و البته صمیمانه‌ای با کاربران و بازدیدکنندگان خود داشته باشید.

جمع بندی

علاوه بر نکاتی که گفته شد، نکات بسیار بیشتری نیز وجود دارند که باعث میشوند کاربران آنطور که باید از سایت شما استقبال نکنند.
با بررسی و رعایت نکات بالا در وبسایت خود، میتوانید تا حد قابل توجهی مانع از خروج سریع بازدیدکنندگان شوید و نرخ خروج سایتتان را بهبود بخشید. توصیه میشود تا آنجا که امکان دارد سعی کنید وبسایتی جذاب، پرسود و قابل اطمینان داشته باشید تا روز به روز به بازدیدکنندگان شما اضافه شود.توضیحات :

نویسنده مقاله : محمد مهدی عسگری - تیم تولید محتوای دود

منابع :

 • econsultancy.com
صفحات مشابه
جدیدترین ترندهای طراحی سایت 2019

جدیدترین ترندهای طراحی سایت 2019

جدیدترین ترندهای طراحی سایت 2019 مورد استفاده طراحان سایت در این مقاله آورده شده است.
طراحی سایت رستوران

طراحی سایت رستوران

طراحی سایت رستوران برای رستوران هایی که به مشتریان خود و حفظ اعتبار اطلاع رسانی و خدمات آنلاین اهمیت می دهند، یک نیاز ضروری است.
سفارش سایت

سفارش سایت

قبل از سفارش سایت پیشنهاد می کنیم این مقاله راهنما را مطالعه نمایید تا با قیمتی مناسب وب سایت مورد نظر خود را انتخاب نمایید.
طراحی سایت مزون

طراحی سایت مزون

طراحی سایت اختصاصی برای مزون ها, بوتیک ها, فروشگاه ها و تولیدی های پوشاک و البسه.
طراحی سایت کارخانه

طراحی سایت کارخانه

طراحی سایت کارخانه برای کارخانجات و کارگاه های صنعتی و تولیدی یک نیاز ضروری است. کارخانه ها می توانند با طراحی سایت خدمات خود را با سبک حرفه ای تری به مشتریان ارائه نمایند.
طراحی سایت ساختمانی

طراحی سایت ساختمانی

طراحی سایت ساختمانی برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان توسط شرکت های ساختمانی ، مهندسی و فعالان در امور فنی ساختمان بسیار مفید و در واقع به نوعی ضرورت است.
طراحی سایت مواد غذایی

طراحی سایت مواد غذایی

طراحی سایت مواد غذایی برای تولیدکنندگان ، توزیع کنندگان و فروشندگان فعال در صنعت مواد غذایی می تواند بسیار موثر و مفید باشد.
طراحی سایت آتلیه عکاسی

طراحی سایت آتلیه عکاسی

طراحی سایت آتلیه عکاسی برای تمام آتلیه های عکاسی به عنوان یک بروشور معرفی کننده و ارائه خدمات در اینترنت یک نیاز ضروری می باشد.
طراحی سایت دانلود

طراحی سایت دانلود

طراحی سایت دانلود برای افراد یا شرکت هایی که قصد راه اندازی وب سایت دانلودی را دارند توسط شرکت طراحی سایت دود در سطح حرفه ای انجام می شود.
طراحی سایت تالار

طراحی سایت تالار

طراحی سایت تالار برای سالن های برگزاری مراسم و جشن های مختلف مانند تالار عروسی و همایش ها جهت معرفی منوی خدمات و نمایش گالری عکس های تالار مناسب است.
طراحی سایت تخفیف گروهی

طراحی سایت تخفیف گروهی

طراحی سایت تخفیف گروهی برای شرکت های ارائه دهنده سیستم های بازاریابی با تخفیف گروهی توسط شرکت دود انجام می گردد.
طراحی سایت منطبق با سرچ کنسول جدید گوگل

طراحی سایت منطبق با سرچ کنسول جدید گوگل

سرانجام و بعد از یکسال برررسی و آزمایش بر روی سرچ کنسول نسخه بتا، گوگل از نسخه جدید و تکامل یافته سرچ کنسول خود رونمایی کرد.
بررسی مشکلات رایج در طراحی سایت

بررسی مشکلات رایج در طراحی سایت

زمان از آن چیزی که فکر میکنید، بی رحم تر است! امروزه شرایط اینگونه است که به محض اینکه محتوایی ایجاد میکنید، به احتمال بسیار قوی
Google Dance و تاثیر آن در طراحی سایت چیست

Google Dance و تاثیر آن در طراحی سایت چیست

آشنایی کامل با گوگل دنس، الگوریتم ترسناک و دلهره‌آور گوگل و عملکرد آن در طراحی سایت.
طراحی سایت تهران

طراحی سایت تهران

شرکت طراحی سایت دود یکی از بهترین شرکت های ارائه خدمات طراحی سایت تهران آماده همکاری با شرکت ها و سازمان ها می باشد.
طراحی سایت تجاری

طراحی سایت تجاری

طراحی سایت تجاری برای رقابت در دنیای امروز که همه چیز را می توان به صورت آنلاین انجام داد یک نیاز ضروری برای تمام مشاغل است.
طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای

طراحی سایت حرفه ای برای افراد حرفه ای یک نیاز ضروری است. برای داشتن یک وب سایت حرفه ای با شرکت های معتبر همکاری نمائید.
طراحی سایت خودرو

طراحی سایت خودرو

طراحی سایت خودرو برای نمایشگاه اتومبیل یا شرکت خودرو سازی به شما کمک می کند خدمات خودرو را حرفه ای تر به مشتریان ارائه کنید.
طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی مناسب برای تمامی شرکت ها خدمات شما را حرفه ای تر کرده و باعث افزایش اعتبار کسب و کارتان نزد مشتریان خواهد شد.
طراحی سایت هتل

طراحی سایت هتل

طراحی سایت هتل برای تمام هتل های کوچک و بزرگ , متل ها و مسافرخانه می تواند باعث جذب مشتریان بیشتر و اثر بخشی در تبلیغات و بالابردن سطح حرفه ای گردد.
طراحی سایت فروشگاه

طراحی سایت فروشگاه

طراحی سایت فروشگاه برای انواع فروشگاه های کوچک و بزرگ که مایل به معرفی خدمات و کالاهای خود و جذب مشتریان بیشتر هستند ایده ای عالی به حساب می آید.
طراحی سایت ورزشی

طراحی سایت ورزشی

سایت های ورزشی از پر بیننده ترین وب سایت ها هستند و شرکت ها و افراد فعال در حوزه ورزش می توانند با طراحی سایت ورزشی فعالیت های خود را گسترده تر کنند.
طراحی سایت ارزان

طراحی سایت ارزان

طراحی سایت ارزان به صورت استاندارد تخصص شرکت دود است.
طراحی سایت تبلیغاتی

طراحی سایت تبلیغاتی

طراحی سایت تبلیغاتی برای شرکت های تبلیغاتی توسط شرکت طراحی سایت دود به صورت اختصاصی انجام می گردد.
طراحی سایت عکاسی

طراحی سایت عکاسی

تمامی عکاسان و آتلیه های عکاسی می توانند با طراحی سایت عکاسی به صورت حرفه ای تر به فعالیت هنری خود بپردازند و خدمات خود را به مشتریان ارائه نمایند.
طراحی سایت بنگاه

طراحی سایت بنگاه

با طراحی سایت بنگاه معاملاتی خود خدمات خود را کامل و با جزئیات به مشتریان تان معرفی و بیزینس خود را حرفه ای تر نمایید.
طراحی سایت بیمه

طراحی سایت بیمه

شرکت های بیمه این روزها بیشتر از همیشه در زمینه بازاریابی اینترنتی فعال هستند، طراحی سایت بیمه می تواند ارائه حرفه ای خدمات بیمه ای را برای شما ممکن نماید.
طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی یعنی طراحی به سبک سلیقه سفارش دهنده برای اجرای دقیق هر آنچه از گرافیک و امکانات وب سایت طراحی شده می خواهد.
رعایت اصل Google Friendly در طراحی سایت

رعایت اصل Google Friendly در طراحی سایت

دستورالعملهای وب مستر گوگل، دستور العملهای کلی طراحی سایت، فنی و کیفیت UI و UX و اصل گوگل پسند بودن سایت.
3 قدم اولیه برای شروع برنامه نویسی و طراحی سایت

3 قدم اولیه برای شروع برنامه نویسی و طراحی سایت

ازآنجایی‌ که کتابخانه‌ها‌ی زبان‌های برنامه‌نویسی همواره در حال به‌روزرسانی می‌باشند، طراحی و توسعه وب‌سایت، موضوعی پیچیده برای یادگیری به شمار میاید.
جدیدترین راهکارهای توسعه و طراحی سایت در سال 2018

جدیدترین راهکارهای توسعه و طراحی سایت در سال 2018

موفق بودن اغلب وقتی به وجود میاید که سوار بر موج تغییرات باشید. جدیدترین روش های توسعه و طراحی سایت سال ۲۰۱۸ به تحقیق دودکو.
قیمت خرید سایت ارزان

قیمت خرید سایت ارزان

اگر میخواهید از طریق بازاریابی آنلاین کسب و کار خود را رونق بدهید می توانید با خرید سایت یا سفارش طراحی سایت از همین امروز شروع کنید.
مقایسه کاربرد شبکه‌های اجتماعی در مقابل طراحی سایت اختصاصی

مقایسه کاربرد شبکه‌های اجتماعی در مقابل طراحی سایت اختصاصی

کدامیک برای بازاریابی اینترنتی و کسب وکار ما مناسب تر است؟ استفاده از شبکه های اجتماعی یا طراحی وب سایت + بررسی مزایا و معایب هرکدام
دودپس DOODPass (ابزار تولید رمز عبور رندم یا پسورد تصادفی)

دودپس DOODPass (ابزار تولید رمز عبور رندم یا پسورد تصادفی)

با دودپس به راحتی می توانید برای ایمیل یا هر حساب کاربری اینترنتی خود رمزهای سخت و غیر قابل حدس و هک شدن تولید کنید.
طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی

همانطور که میدانید سایت فروشگاهی یا فروشگاه اینترتی برای تبلیغ و معرفی ویا فروش کالاها و خدمات در اینترنت بسیار مناسب میباشد ...
تفاوت طراحی سایت اختصاصی و طراحی سایت وردپرس

تفاوت طراحی سایت اختصاصی و طراحی سایت وردپرس

توسعه و برنامه نویسی سایت یا استفاده از CMS محبوب وردپرس؟ + اینفوگرافیک
همه چیز درباره طراحی سایت شرکتی

همه چیز درباره طراحی سایت شرکتی

سایت شرکتی به سایت هایی گفته میشود که برای شرکت ها، کارخانه ها، سازمان ها و برندها طراحی و ساخته میشود که به عنوان ویترین یا کاتالوگی برای معرفی خدمات شرکت، نمونه کارهـا و پروژه ها و فعالیت های کمپانی مورد نظر و راه ارتباطی مشتریان در دنیای اینترنت یک ضرورت محسوب می شود.
طراحی سایت چه کمکی به رشد کسب و کار ما خواهد کرد؟

طراحی سایت چه کمکی به رشد کسب و کار ما خواهد کرد؟

این مطلب تا چند سال پیش برای اکثریت افراد قابل درک نبود که یک سایت تا چه میزان میتواند در کسب و کار شما تأثیر داشته باشد ...
آشنایی با طراحی سایت حرفه ای

آشنایی با طراحی سایت حرفه ای

اگر به دنبال طراحی سایت بـرای خود هستید و نیازمند اطلاعاتی در این زمینه هستید این مقاله به شما کمک خواهد کرد.
ساخت بک لینک پس از طراحی سایت

ساخت بک لینک پس از طراحی سایت

چگونه میتوان به بهترین شکل ممکن،تشخیص داد که آیا سایتی را که میخواهید با آن به اشتراک لینک بپردازید شریک مناسبی است یا خیر؟
طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی

توضیحاتی درباره طراحی سایت و سیستم مدیریت محتوای اختصاصی شرکت طراحی سایت دود.
همکاری در فروش

همکاری در فروش

به کمک سیستم همکاری در فروش شرکت دود کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید و با افزایش درآمد از طریق تجارت الکترونیک به جمع هزاران استارت آپ اینترنتی بپیوندید.
ارسال نظر