چطور کسب کار طراحی سایت را شروع کنیم چطور کسب کار طراحی سایت را شروع کنیم

چطور کسب کار طراحی سایت را شروع کنیم

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 36 دقیقه 12 شهریور 1399

ساخت یک کسب کار موفق زمان زیادی می برد پس انتظارات خود را مدیریت کنید و متعهد شوید که آن را به انتها خواهید رسانید . از دستورالعمل های ذکر شده قدم به قدم برای شروع کسب کار طراحی سایت به شما کمک می کند :

1- محیط کار خود را تنظیم کنید

فضای کاری در منزل ایجاد کنید که تعادل کار و زندگی را بر قرار کند

کارآفرینان می دانند که بر قراری تعادل بین کار و زندگی امری بسیار مهم می باشد

برای به حداقل رساندن چالش های بین کار و زندگی ، یک خط تقسیم بین کار و بقیه زندگی خود ایجاد کنید ، ایجاد یک فضای اختصاصی در منزل این امکان را برای شما فراهم می کند تا کارتان را بدون وقفه انجام دهید. محدودیت هایی را تعیین کنید ، قوانینی برای محیط کار خود و خانواده تعیین کنید تا در زمان کار مزاحمتی ایجاد نکنند و زمان مناسب برای کار کردن را داشته باشید.
• فضایی را برای محل کار خود در خانه اختصاص دهید حتی اگر یک اتاق پر از وسایل منزل باشد ، یا فقط یک میز در گوشه ای از خانه , که می بایست محدودیت هایی را برای محل کار خود و افراد خانواده تعیین کنید.
• با ساکنان دیگر محل زندگی خود مانند خانواده یا هم اتاقی های خود کار کنید تا دستورالعمل هایی در مورد زمان کار از جمله ساعت کار و نحوه کنترل یا جلوگیری از وقفه ایجاد کنید.
• بخشی برای تامین وسایل مورد نیاز کار خود در نظر بگیرید . تا هرگز بدون کاغذ چاپگر ، برچسب ، پوشه یا سایر وسایلی که به طور منظم به آنها وابسته هستید نمانید.

دورکاری

دریابید که چند ساعت می توانید کار منطقی و مفید داشته باشید ، ضمن اینکه بهره وری خود را حفظ می کنید ، از وقت با دوستان و خانواده خود پرهیز نکنید و به سرگرمی ها ، ورزش ها یا سایر فعالیت های روزمره خود ادامه دهید.
در نظر بگیرید که چگونه بهتر می توانید سرعت خود را حفظ کنید و هر روز بهره وری بیشتری داشته باشید.
اتفاقات احتمالی کار خود را بشناسید
قطع برق یا اینترنت برای کسانی که در خانه کار می کنند یک بحران است. در این مواقع محلی مناسب برای کار خود در نظر بگیرید که نیاز های شما برای ادامه کار را فراهم می کند
تعیین محل:
• دو تا سه کافی شاپ محلی در فواصل مختلف ، زیرا ممکن است قطع برق بیش از محله شما گسترش یابد
• نزدیکترین کتابخانه (تعیین ساعات و روز های فعالیت)
• مکانهای همکاری (تعیین ساعات و روز های فعالیت و هزینه ها)
در سخت افزار و نرم افزارهای توانمند مناسب با کار خود سرمایه گذاری کنید
شما یک متخصص وب هستید ، بنابراین بسیار مهم است که ابزارهای مناسب برای ایجاد گرافیک ، اصلاح عکس ها و مستندات کار و ... خود را در نظر بگیرید:
• بهترین رایانه ای را که توانایی خرید آن را دارید تهیه کنید. یک مانیتور خارجی ، چاپگر و اسکنر تهیه کنید.
• اگر می خواهید تصاویری اختصاصی برای وبسایت مشتری تهیه کنید ، یک دوربین اختصاصی مناسب کار خود بخرید.
• در صورت بروز مشکلات احتمالی برای رایانه خود ، یک رایانه دوم برای نگهداری نسخه پشتیبان اطلاعات و همچنین ادامه کار تهیه کنید
• مشخص کنید که به کدام نرم افزار نیاز دارید. اگر مطمئن نیستید ، بسیاری از آنها 30 روز دوره آزمایشی رایگان را ارائه می دهند. اولین نامزد لیست نرم افزار های مورد استفاده شما باید Adobe Creative Cloud باشد.
• برای خدمات اشتراک گذاری و هاستینگ ، دریابید که به چه خدمات و در چه سطحی نیاز دارید و شرکت مناسب خدمات دهنده خود را پیدا کنید.
• هزینه های جاری سایر برنامه های ابری مانند نرم افزار حسابداری ، تماس های ویدیویی و دسترسی از راه دور رایانه را فراموش نکنید.
استراتژی بک آپ گیری
امنیت و استراتژی و بک آپ گیری داده های خود را در نظر بگیرید تا در معرض خطرات احتمالی قرار نگیرد .
پشتیبان گیری فایل های خود را در فضای ذخیر سازی ابری از قبیل OneDrive ، Google Drive ، Dropbox یا ارائه دهنده دیگری انتخاب کنید تا در موقعیت های مختلف توان دسترسی به آن ها را داشته باشید.

تعیین کنید که آیا می خواهید به طور کامل از کامپیوتر خود در یک سرور خارجی پشتیبان تهیه کنید یا خیر ، و اگر چنین است ، آن را به بودجه سخت افزار خود اضافه کنید ..
هنگام انتخاب فناوری , سادگی و مقیاس را در ذهن داشته باشید
به دنبال راه حل های فنی باشید که ویژگی ها و قابلیت هایی را که بعداً به آنها نیاز خواهید داشت ارائه دهند. به یادت باشه:

به دنبال ابزاری باشید که مراحل انجام هر کار را به حداقل برساند.

آزمایشات محصول : قبل از تعهد , وقت خود را به کار با فناوری اختصاص دهید.

مقیاس گذاری با موفقیت : هرچه موفقیت بیشتری داشته باشید ، پروژه های بیشتری را نیز باید مدیریت کنید.


انتقال مالکیت به عنوان مثال ، ممکن است هزینه های میزبانی وب یا هزینه های دیگر را از طرف مشتریان خود بپردازید. در صورت انتقال به مشتری ، بدانید که چگونه مالکیت را انتقال خواهید داد.
از نظر مالی پاسخگو باشید
از همان ابتدا حواستان به حسابداری کسب و کار و اطلاعات صورتحساب مشتری باشد.
از ابزارهای حسابداری و دفترداری استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که ابزار انتخابی شما به راحتی فاکتورهای حرفه ای ایجاد می کند ، به طور خودکار هزینه ها را ردیابی می کند و و امکان ایجاد فاکتورها و هزینه های مکرر را فراهم می کند.
شما با داشتن اطلاعات حسابداری و مالی خود تنها موادر مخارج و دریافت پول را بررسی نمی کنید بلکه می می توانید این داده ها را برای پروژه های آینده ، به علاوه برآورد درآمد , هزینه و پیش بینی مخارج و درآمد های احتمالی بررسی کنید .
حتی اگر فرآیند حسابداری کاری راحت برای شماست حتما در زمانی مناسب به یک کارشناس مالی و سرمایه گذاری مراجعه کنید تا نمودار حساب و ساختار حسابداری شما را تعیین کند.
در مورد مالیات , با یک متخصص مالیات که می تواند از عهده مالیات و پاسخ به سوالات سیستم مالیاتی شما برآید در ارتباط باشید .
کارت اعتباری جداگانه تهیه کنید. آنچه را که نیاز دارید برای کسب کار خود خریداری کنید ، از جمله سخت افزار ، نرم افزار ، سرویس اینترنت ، تلفن همراه و لوازم اداری. بعلاوه می تواند به شما کمک کند تا با هزینه های غیرمنتظره ای ایجاد شده کنار بیایید.
دقیقا بدانید که چگونه حقوق دریافت خواهید کرد
قبل از انجام هر گونه کار , جزئیات مربوط به درخواست و دریافت پول را بررسی کنید. فرآیندها و سیاست های صورتحساب خود را از جمله ایجاد فاکتور ، تحویل در موعد مقرر نسبت به تاریخ فاکتور تعیین کنید.
نحوه دریافت مبالغ را به روشنی مشخص کنید از طریق چک , کارت های اعتباری و یا سیستم های پرداخت آنلاین , همچنین عواقب و جریمه های تاخیر در پرداخت فاکتور ها را نیز تنظیم کنید .

2- تیم پشتیبانی بسازید


کنون که فضای اولیه ، فرایندها و ابزارهای مورد نیاز خود را فراهم کرده اید ، وقت آن است که گروهی برای پشتیبانی در نظر بگیرید . حتی وقتی در دفتر کوچک خود به تنهایی کار می کنید ، به دنبال راه های تعامل با دیگران در وب و جامعه تجاری باشید.
به دنبال ملاقات با سایر گروها و فریلنسرها و متخصصان وب باشید ، به عنوان مثال دیدارهای مشترک برای کاربران ، طراحان و توسعه دهندگان.
به انجمن های آنلاین متمرکز بر طراحی و توسعه وب از طریق فیسبوک , لینکدین یا سایر شبکه های اجتماعی بپیوندین.
به طور فعال هم در بحث آنلاین و هم در بحث شخصی شرکت کنید تا افراد بدانند که شما به صحبت های آنها یا حل مشکلات علاقه مند هستید.
جهش به سمت یک شغل مبتنی بر فناوری جدید می تواند به طور همزمان دلهره آور و ترسناک باشد ، خواه دانش آموخته جدید کالج باشید و یا یک انتقال حرفه ای در اواسط زندگی داشته باشید.
راهنمای شغلی برای همه به عنوان وسیله ای برای ایجاد اعتماد به نفس ، افزایش مهارت ها و تعیین اهداف قابل دستیابی مفید است.
در هنگام انتقال از کارمند به فریلنسر ، فردی که قبلا این انتقال را انجام داده است می تواند راهنمای مناسبی به جهت استفاده از تجربیاتش برای شما باشد .
تیمی پیشرفته خود را جمع آوری کنید
گروهی از افراد شناخته شده و مورد اعتماد خود را گرد هم آورید که خدمات مکمل ارائه می دهند و همگام با شما کار می کنند . به طور مثال : شما می توانید با افرادی که در فن آوری اطلاعات (IT) ، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) ، تبلیغات آنلاین ، رسانه های اجتماعی ، عکاسی ، فیلم یا افراد با تخصص های مورد نیاز شما ، همکاری کنید. همچنین می توانید لیستی از شرکای مجازی شامل ارائه دهندگان میزبانی ، ثبت دامنه و ... را برای ادغام در وب سایت هایی که برای مشتریان خود ایجاد می کنید ، گرد هم آورید.

کار تیمی

در نظر بگیرید کی و چه زمانی نیاز است که منابع خود را افزایش دهید
به عنوان مسئول کسب کار خود شما نیاز به به اولیوت بندی کارها و ارائه مسئولیت انجام کارها به افراد مختلف را دارید . شما هرگز قادر نخواهید بود که همه کار ها را به تنهایی انجام دهید مخصوصا اگر قصد آموزش , رشد و یا گسترش کسب کار خود را دارید . وظایف و مسئولیت هایی وجود دارد که به مهارت و یا خلاقیت شما نیاز ندارد مانند امور مالیاتی , دفترداری , ورود اطلاعات و ... بهتر است این موارد را به افراد دیگر بسپارید.

3- در مورد محصولات و خدمات خود تصمیم بگیرید


خدمات خود را مشخص کنید ، آنها را توسعه دهید و برای درآمد دوره ای ماهانه یک قیمت تعیین کنید.
خدمات پیشنهادی خود را مشخص کنید
برای مثال ممکن است شما یکی یا همه خدمات زیر را پیشنهاد دهید :
• طراحی و توسعه کامل وب سایت
• طراحی مجدد یا بازسازی سایت
• خدمات نگهداری یا مدیریت وب سایت
همچنین ممکن است خدمات تکمیلی مانند:
• میزبانی وب مدیریت شده
• ایجاد محتوا
• سئو
• مدیریت شبکه های اجتماعی
• تبلیغات آنلاین
• بازاریابی ایمیلی

برای ایجاد درامد دوره ایی خدمات خود را توسعه دهید

درآمد دوره ای باید بخشی از درآمد ماهانه هر طراح وب باشد. تبدیل خدمات خود به محصولی که به صورت کوتاه مدت اما قابل تجدید عمل کند ، نکته اساسی است.
شما می توانید با فروش خدمات خود به عنوان یک محصول ارزشمند که مردم به آن نیاز دارند ، درآمد مکرر و دوره ایی کسب کنید.
شما دقیقاً مشخص می کنید که چه کاری انجام می دهید ، ارزش آن چقدر است و هزینه آن هر ماه چقدر است.
با این کار بسیاری از خدمات بیهوده مدل کسب کار سنتی مانند تجدیدنظر در طراحی ، مدیریت پروژه ، مدیریت حساب ، صورتحساب و تعقیب پرداخت ها را حذف می کنید.
قیمت برای سودآوری
باید دریابید که کدام مدل قیمت گذاری برای کسب کار شما مناسب است به طور مثال دریافت هزینه مبتنی بر پروژه و یا هزینه مبتنی بر ساعات کاری .
تعیین قیمت هر پروژه می بایست بر اساس ویژگی های خاص یا موارد مورد نظر مشتری نیز در نظر گرفته شود .
به یاد داشته باشید :
مدل های قیمت گذاری سایر طراحان وب را بررسی کنید. هدف شما باید این باشد که بدون ترساندن مشتریان از قیمت , رقابتی برای دریافت مشتری بیشتر با سایر طراحان وب داشته باشید اما مراقب باشید که قیمتی پایین ارائه ندهید زیرا ارزش کار انجام شده شما کاهش می دهد .
در نظر داشته باشید که باید زمان تعطیلات ، روزهای که ممکن است بیمار شوید ، مزایا ، بازنشستگی ، مالیات و سایر هزینه های اداره کسب کار خود را نیز تامین کنید .
همچنین هزینه های پروژه مانند پلاگین ها , مجوز های نرم افزاری , قوانین کپی رایت , ایجاد تصاویر اقتصاصی و ... را در نظر بگیرید . همه هزینه های ذکر شده و دریافتی از مشتری تنها تامین هزینه های پروژه نیست بلکه شما باید سود هم بکنید .
تقاضای بازار و آنچه به عنوان هزینه ارائه می شود را به طور کامل و دقیق بررسی و تجزیه تحلیل کنید قیمت های خود را به صورت رقابتی ارائه دهید به طوری از ارش کار شما نکاهد اما نسبت به کسب کار شما منصفانه باشد.

4- شرکت طراحی سایت خود را نامگذاری کنید


نام شما نقش مهمی در جذب مشتری و کاربر همچنین ارائه اسناد قانونی برای تشکیل کسب کار شما و انتخاب دامنه برای وب سایت شما دارد. بنابراین ، نامگذاری شرکت طراحی وب شما با دقت و برنامه ریزی می بایست انجام شود. هنگام تصمیم گیری در رابطه با نام تجاری اهداف طولانی مدت کاری خود را در نظر بگیرید.
آیا کسب کار خود را در حال تبدیل به یک شرکت می بینید یا یک فریلنسر می مانید و برند شخصی خود را رشد می دهید ؟ آیا مشتریان در مقابل حرفه ایی بودن نام و ساختار شرکت , شما را فقط یک فریلنسر می دانند و انتظار نرخ های پایین تری را دارند ؟
آیا خدمات وب را به عنوان هدف نهایی می دانید یا می خواهید برند شخصی خود را در زمینه های دیگر از قبیل آموزش , سخنرانی عمومی و یا نوشتن کتاب ادامه دهید؟
آیا در مورد خدماتی که ارائه می دهید به طور کامل مطمئن هستید؟ در غیر این صورت ، از قرار دادن مشخصات خاص در نام تجاری خود خودداری کنید.
به طور خلاصه در اینجا زمان استفاده از نام تجاری آورده شده است :
• شما خود را در حال انتقال از یک فریلنسر واحد به یک آژانس می بینید.
• شما در حال تغییر شغل خود هستید و باید یک نام تجاری متفاوت از نام شخصی خود ایجاد کنید.
• شما در حال تشکیل یک شخصیت حقوقی می باشید
چه زمانی از نام شخصی خود استفاده کنیم :
• شما از نام خود برای SEO استفاده می کنید.
• شما خود را به عنوان یک فریلنسر تنها می بینید و اگر به شما پیشنهاد شود موقعیتی تمام وقت مطابق با مهارت هایتان آن را می پذیرید
• شما قصد ایجاد نام تجاری شخصی برای ایجاد اعتبار (مشارکت سخنرانی ، کتاب ، دوره های آنلاین) را دارید
وارد عمل شوید و دامنه خود را ثبت کنید پس از تعیین نام کامل خود ، حتماً دامنه خود را ثبت کنید.
سعی کنید .com دریافت کنید ، اما تغییرات و سایر پسوندها را نیز در نظر بگیرید.

5- برنامه های کسب کار خود را بنویسید

برنامه انجام کار
• چشم انداز و هویت تجاری خود را مشخص کنید.
• اهداف و اهداف مالی را تعیین کنید.
• گزینه های قیمت گذاری محصولات خود را وارد کنید.
• اهداف بلند مدت را پیرامون محصولات یا خدمات جدید تعیین کنید.
• هزینه و درآمد مورد انتظار خود را تخمین بزنید.
• مشتری های ایده آل خود را تعریف کنید.
با کسب کار خود به عنوان یک پروژه رفتار کنید
لازم نیست پیچیده باشد ، اما پروژه باید به درستی مدیریت شود تا اطمینان حاصل شود که اهداف مشخصی را تعیین می کند ، تمرکز را حفظ می کند و در حد بودجه باقی می ماند. این بدان معنی است که شما یک ایده اساسی در مورد چگونگی مدیریت پروژه دارید.
بسیاری از کسب کار ها از نمودراهایی استفاده می کنند تا نشان دهند چگونه این شرکت برای خود و مشتریانش ارزش آفرینی می کند. نمودار های بصری مدل کسب و کار شما ، ویژگی های اصلی شما ، اندازه بازار و ... را نشان می دهد.
بازار بالقوه شما چقدر بزرگ است؟ برای ارزیابی پتانسیل بازار از ابزاری مانند Google Trends و تبلیغات Facebook استفاده کنید. اگر مناطق جغرافیایی را هدف قرار داده اید ، منابع داده عمومی مانند اتاق های بازرگانی محلی و شرکت های توسعه اقتصادی را بررسی کنید.

6- رسیدگی به الزامات قانونی و اداری

اینجا جایی است که مدارک خود را مرتب و کسب کارتان را قانونی می کنید. تصمیم بگیرید که ساختار کسب و کار خود را قانونی کنید ، با ارگان های دولتی در رابطه با دریافت مجوزها صحبت کنید ، بیمه و مزایا را تنظیم کنید و زمان خود را برای رسیدن به موفقیت مدیریت کنید.
مرزها را تعیین و اجرا کنید ، بهترین شیوه های مدیریت زمان را در پیش بگیرید و با راه اندازی ابزارها و سیستم ها ، بهره وری خود را به حداکثر برسانید.
• از برنامه ایی جهت چک لیست انجام کارها استفاده کنید
• سیستمی را برای پیگیری زمان و وظایف هر مشتری تنظیم کنید.
• برای انتقال اطلاعات روزانه به یک قالب گزارش و یا فرایندی داشته باشید
وظایف اصلی را که از اجرای مداوم سود می برند ، شناسایی کنید. فرایندها ، چک لیست ها و سازماندهی استراتژی ها برای:
• طراحی سایت جدید
• پاکسازی قبل از راه اندازی
• آزمایش و تأیید پس از راه اندازی
• هرگونه کار روزانه ، هفتگی یا ماهانه درمورد ردیابی ، گزارش دهی یا دفترداری
ایجاد الگوها برای:
• پیشنهادات
• قراردادها
• ایمیل هایی که معمولاً ارسال می شوند
• برنامه ریزی در زمان تعطیلات

7. الگوهای قرارداد و پیشنهادات خود را ایجاد کنید

کار های ابتدایی را انجام دهید تا مطمئن شوید مشتری مناسب خدمات و فعالیت های شما است
انجام کار های اولیه به شما در دوباره کاری و انجام بخش های تکراری در طول پروژه کمک می کند , از انجام کار های رایگان برای مشتری خودداری کنید همچنین اگر پروژه مورد نظر مشتری متناسب با فعالیت های شما نیست از شروع همکاری جلوگیری کنید .
انجام کارهای اولیه و توافقات شامل سوالات از قبیل : آیا سایت فعلی وجود دارد ؟ میزبان آن کجاست ؟ آیا یک کسب کاری اخلاقی و قانونی است ؟
همچنین می بایست اطمینان حاصل کنید که مشتریان احتمالی از عوامل کلیدی در ایجاد یک طراحی وب موفق برای آنها ، از جمله هدف ، اهداف قابل اندازه گیری ، بودجه واقعی , برنامه زمان بندی و مخاطبان مورد نظر سایت ، درک کاملی دارند.
مذاکره راه با هزینه های اولیه آغاز کنید
بیشتر پروژه ها با اسناد مقدماتی و گمانه زنی یا گفتگو در مورد هزینه پروژه آغاز می شود و در حالت ایده آل منجر به یک قرارداد رسمی تر می شود.

برآوردهای ایده کلی در مورد اینکه آیا خدمات را می توان در بودجه در بازه زمانی مورد نیاز مشتری ارائه داد ، ارائه می شود - و با این تفاهم که با کسب اطلاعات بیشتر در مورد الزامات ، جزئیات می توانند تغییر کنند.
هنگامی که با مشتری خود به توافق رسیدید ، وقت آن است که قرارداد را با یک قرارداد جامع امضا کنید.
قراردادی ایجاد کنید که هم از شما و هم از مشتریانتان حمایت کند
مانند هر قرارداد دیگری ، قرارداد طراحی وب روابط تجاری و حقوقی بین شما و مشتری و همچنین روابط مربوط به شیوه های تجاری ، ارتباطات و تعاملات را تعریف می کند.
از نظر حقوقی ، این یک توافق نامه متقابل است ، که در آن هر طرف تعهدات خود را در مورد محصولات قابل تحویل و جبران کار متعهد می شوند. اگر هر یک از طرفین نتواند به تعهدات خود عمل کند ، قرارداد مبنای اقدامات قانونی به خود می گیرد.
توافق نامه توسعه وب که برای شما مناسب است برای دیگران مناسب نخواهد بود. قراردادها در موارد زیر مهم هستند:
• مشخص کردن محدودیت ها و زمان تحویل
• اطمینان از پرداخت
• شرح نقش هر یک از طرفین در این روند ، از جمله اقدامات ، محرمانه بودن و پیامدهای عدم ایفای آن نقش.
• روشن شدن اینکه صاحب کار پس از تحویل چه کسی است.
• توضیح فعالیت های پس از تحویل ، از نظر تغییرات ، ضمانت ها و تعهدات.
• کاهش سناریوهای متداول "اگر این اتفاق بیفتد".
• ایجاد سند مرجع مفید
• زمینه سازی برای یک رابطه موفق.
تهیه قرارداد شخصی خود , از ابتدا می تواند زمانبر باشد و ممکن است نکته مهمی را فراموش کنید. سپس پرداخت هزینه برای ایجاد قرار داد به فرد دیگری می تواند هزینه بر باشد. بهترین روش یافتن یک الگوی قرارداد طراحی وب رایگان و قابل تنظیم می باشد.

8-به مدیریت و ارتباطات رسمیت ببخشید

ابزاری آنلاین برای پیگیری ارتباطات پیدا کنید . به محض بزرگتر شدن پروژه مدیریت آن از طریق ایمیل غیر ممکن است ابزارهای زیادی وجود دارد , هنگامی که شخصی را وارد کار می کنید یا مشتری کارمند جدیدی را برای اداره پروژه معرفی می کند ، به روشی برای شناخت کارهای انجام شده نیاز خواهید داشت.
هنگامی که مشتری های ایده آل را پیدا کردید و قرارداد امضا کردید ، فرایندی را که استفاده می کنید برنامه ریزی کنید ، از جمله:
• استفاده از فرم دریافت یا چک لیست
• برگزاری جلسه شروع پروژه
• آموزش مشتری
انواع مختلفی از مشتری ها وجود دارد که شما به محض شروع کسب و کار طراحی وب خود با آنها روبرو خواهید شد - بنابراین سبک ارتباطی خود را متناسب با هر نوع نیاز منحصر به فرد مشتری تنظیم کنید.
شما همیشه می خواهید مشتری را راضی نگه دارید ، اما اگر شروع به ایجاد تغییرات ساده و غیر برنامه ریزی شده در پروژه کنید ، درب مشتری خود را برای انتظار تغییرات بزرگ باز می کنید.
راهی برای ثبت درخواست تغییر داشته باشید و اطمینان حاصل کنید.
یکی از سریعترین راه های از دست دادن سود در یک پروژه طراحی وب ، سو مدیریت انتظارات مشتری در هنگام تغییرات است.
یک راه خوب برای جلوگیری از این وضعیت این است که مشتری شما هرچه سریعتر با وب سایت ارتباط برقرار کند. حتی یک نمونه اولیه با عناصر طراحی محدود باعث می شود که آنها سایت را مانند یک کاربر نهایی ببینند ، بنابراین سوالات زودتر مطرح می شوند. و سپس نمونه های اولیه تعاملی مطرح می شوند.

9- روند جامع راه اندازی سایت مشتری را ایجاد کنید

از فرآیند های جامع طراحی سایت این است که مطمئن شویم وب سایت کاملاً برای راه اندازی آماده است. ابتدا محتوا و بررسی فنی ، از جمله این عناوین (اگر می خواهید سفارشی کنید):
• سئو و تجزیه و تحلیل
• اتصال به شبکه های اجتماعی
• اعتبار سنجی HTML و CSS
• کارایی
• مرور متقابل و تست دستگاه
• آزمایش همه قابلیت ها
• تست ارسال فرم
• بهینه سازی تصویر / جاوا اسکریپت / CSS
• امنیت
• فونت ها
• تغییر مسیر 301
• تأیید گوگل
• CDN
• 404 صفحه
• بروز رسانی CMS
• مضامین و افزونه ها به روز هستند
• برنامه پشتیبان گیری روزانه و هفتگی

سپس شما باید مشتری خود را برای راه اندازی وب سایت با در نظر گرفتن موارد زیر آماده کنید:

• آیا راضی هستیم که وب سایت به ما در رسیدن به اهداف کمک کند؟
• آیا وب سایت به روشنی بیان می کند که چه کاری انجام می دهیم و برای چه کسی انجام می دهیم؟
• آیا وب سایت شامل اقدامات واضح برای انجام فعالیت کاربر است؟
• آیا آماده دریافت و خواندن گزارش های Google Analytics هستیم؟
• آیا برای 12 ماه آینده تقویم محتوایی داریم؟
• آیا منابعی برای تبلیغ وب سایت خود از طریق شبکه های اجتماعی داریم؟
• آیا ما آماده هستیم تا از فرم های وب سایت سوالات دریافت کنیم؟
• آیا ما از چت زنده استفاده می کنیم و اگر چنین است ، آیا کسی آماده نظارت بر آن است؟
• در صورت اجرای کمپین های تبلیغاتی ، آیا کد رهگیری ما در دسترس است؟
• آیا ارائه دهنده خدمات بازاریابی ایمیلی ما آماده ضبط آدرس های ایمیل است؟
• آیا کمپین های اتوماسیون بازاریابی ایمیلی ما آماده هستند؟
• آیا ما در مورد چگونگی استفاده از سیستم مدیریت محتوا آموزش دیده ایم؟
• چه کسی در آینده از وب سایت پشتیبانی می کند؟
با پاسخ مشتری به سوالات ذکر شده در قسمت بالا می توانید بخش های مختلف سایت را نیز همراه با قرار دادی با عنوان پشتیبانی با ذکر نوع خدمات بر عهده بگیرید همین امر سبب درآمد دوره ایی ثابت برای شما خواهد شد.
همچنین از نقطه نظرات مشتری در رابطه با کار انجام شده می توانید در سایت خود برای جلب نظر مشتریان جدید استفاده کنید.

10- برند خود را بسازید تا داستان جذاب شما را بیان کند

نام تجاری شما با یک آرم و طرح رنگی آغاز می شود اما فراتر از آن بر قراری ارتباط با مخاطب و تاثیر بر رفتار خریدار است.
بگذارید لوگو برندتان صدای شما ارزش ها ، نقاط قوت ، سبک شما و ... را به نمایش درآورد.

نام تجاری شما منحصر به فرد است ، بنابراین یک داستان جذاب بیان کنید که باعث می شود مشتریان بخواهند شما را به جای رقبای خود استخدام کنند. پیشنهاد فروش منحصر به فرد خود را ارائه کنید تا آمادگی پاسخ به این سوالات را داشته باشید:
• چرا باید شما را به جای رقیب خود استخدام کنم؟
• چه چیزی شما را به راه حل بهتری تبدیل می کند؟
• چرا باید به جای آژانس ، یک فریلنسر انفرادی استخدام کنم؟
خلق بازاری تضمینی
با کارت های ویزیت , بروشور ها و هدایایی آغاز کنید که همیشه در دسترس افراد و مشتریانتان است.

11-در فضای مجازی حضور داشته باشید

شما به کار خود افتخار می کنید - وقت آن است که با یک وب سایت و حضور آنلاین و شبکه های اجتماعی که مشتریان ایده آل شما را به خود جلب می کند ، آن را به جهانیان نشان دهید!
برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود در زمینه اجتماعی و ایجاد یک استراتژی جامع بازاریابی وقت بگذارید.
برای تجارت جدید خود وب سایتی ایجاد کنید
شرایطی ایجاد کنید که کار شما را به نمایش بگذارد ، محصول یا خدمات شما را نشان دهد ، ارزش ارائه شده شما را نشان دهد و سیاست های شما را پوشش دهد.
هیچ چیز بهتر از نمونه کارهای انجام شده ، نوع فعالیت و عملکرد شما را بیان نمی کند.
اگر کار های کامل شده زیادی برای نمایش دادن ندارید ، ایجاد چندین سایت به صورت داوطلبانه نمونه کار های شما را تقویت می کند .
بهتر است از کار های کوچک شروع کنید , اما در پس زمینه به ساخت و بهبود سایت خود ادامه دهید . با به پایان رساندن صفحات و بخش های مختلف آن را در معرض نمایش مشتریان خود قرار دهید لازم به ذکر است که باز خورد , انتقادات و پیشنهادات بسیار مهم است
حداقل سایت شما باید دارای موارد زیر باشد :
• صفحه درباره ما
• اطلاعات تماس
• خدمات ارائه شده
• نمونه کارها
• توصیفات و یا داستان های موفقیت
جزئیات مربوط به هرگونه مدارک یا آموزش تخصصی که گذرانده اید را ذکر کنید و اطمینان حاصل کنید که خوانندگان متوجه می شوند شما واقعاً آموزش دیده اید و از تجربیات و دانش شما می توانند بهرمند شوند .

در شبکه های اجتماعی با افراد مختلف ارتباط برقرار کنید


در شبکه های اجتماعی حضوری پر رنگ داشته باشید همچنین حساب کاربری کاری خود را از صفحه شخصی خود متمایز و جدا کنید . همچنین بر روی چند بستر مناسب برای دستیابی به مخاطبان تمرکز کنید و به طور مداوم در آنها فعالیت داشته باشید. مخاطب خود را بشناسید و برای جذب بهتر با توجه به سلیقه آن ها فعالیت کنید. 

فعالیت در شبکه های اجتماعی

مشتریان را وارد وبسایت خود کنید
جذب مشتریان بالقوه به سایت شما نیاز به یک استراتژی بازاریابی دارد. برای افزایش آگاهی در مورد تجارت و محصولات خود از ابزارهایی مانند Google AdWords ، تبلیغات فیس بوک و بازاریابی ایمیل استفاده کنید.

12-اولین مشتری های خود را پیدا کنید

شما نمیخواهید به عنوان یک طراح وب عمومی شناخته شده باشید .
برای اینکه خبرگی خود را نشان دهید , تخصصی را در نظر بگیرید چه بر اساس نو مشتری یا نوع پروژه هایی که انجام می دهید.
تخصص ها می توانند بر اساس فضای بازار ، منطقه جغرافیایی یا نوع خاصی از سایت مانند تجارت الکترونیک یا مدیریت عضویت متمرکز شوند. در تمام موارد جایگاه خود را برقرار کنید.
نقطه شیرین شما تلاقی مهارت ها و احساسات شماست.
همان جایی است که می خواهید بیشتر وقت خود را صرف کنید ، بنابراین اگر فعالیتی مورد رضایت و خوشنودی شما نیست ، آن را از لیست کار های خود حذف کنید.
صرف وقت زیاد برای انجام پروژه نتیجه ایی جز افزایش کیفیت تمام شده کار ندارد که در نتیجه سبب رضایت شما و مشتری می شود , رضایتمند از انجام کار از فرسودگی شغلی نیز جلوگیری می کند .
مخاطبان خود را بشناسید
هنگامی که از عملکرد خود راضی بودید ، از خود بپرسید: "چه کسی از کار با من بیشترین سود را می برد وقتی که من بهترین کار خود را انجام می دهم؟"
رضایت مشتری برای موفقیت یک کسب و کار طراحی وب بسیار مهم است.
حتی مهمتر رضایت خود شما است. تعامل با مشتریان طراحی وب که مناسب شما هستند یکی از راههای تسهیل این امر است.
• مشتری ایده آل خود را توصیف کنید ، از جمله ویژگی هایی مانند جغرافیا ، فرهنگ ، نوع موجودیت ، محصولات یا خدمات ارائه شده یا مخاطبان ارائه شده.
• معیارهای ارزیابی خود ، از جمله انتظارات مالی ، ملاحظات فنی ، موقعیت مکانی ، مدت اشتغال ، پتانسیل کار مداوم ، پتانسیل مشارکت ، موقعیت استراتژیک در نمونه کارها و حتی تناسب شخصیت را بدانید.
• یک استراتژی ارزیابی داشته باشید که به شما امکان می دهد به سرعت ناسازگاری های موجود در پروژه و یا مشتری را شناخته و آن را رد کنید ، در صورت امکان استثناهایی قائل شوید ، گزینه های دیگری را سازگاری با پروژه یا افراد پیشنهاد دهید اگر مورد قبول واقع نشد کناره گیری کنید .
استراتژی یافتن مشتری
ممکن است بپرسید "چگونه مشتری جدید پیدا کنم؟" به نظر مشتریان پنهان شده اند. در حقیقت ، مشتریان از ما پنهان نمی شوند. آنها منتظر خدمات هستند.
توسعه کسب و کار یک روند مداوم است تا اطمینان حاصل شود که همیشه کار هست. توسعه کاری نیست که شما در صورت نیاز به مشتری های جدید انجام دهید بلکه یک کار همیشگی است.
نکاتی که به شما در یافتن مشتری جدید کمک می کند :
• به طور مداوم بهترین کار خود را انجام دهید و در پروژه هایی که دیدگاه مشترکی دارند همکاری کنید.
• به همه اطلاع دهید که چه کاری دوست دارید ، در پروفایل های شبکه های اجتماعی شخصی خود پست بگذارید ، از دوستان و خانواده بخواهید که پست های شما را به اشتراک بگذارند و ارسال کنند.
• از CRM (ابزار مدیریت ارتباط با مشتری) برای پیگیری افرادی که با آنها تماس می گیرید استفاده کنید
• نحوه و مکان پیدا کردن مشتری و ملاقات با آنها را مشخص کنید.
• کارتهای ویزیت را همیشه همراه داشته باشید.
• استراتژی تبلیغات را تدوین کنید.
• به درخواستهای تخفیف ، مانند سازمانهای غیرانتفاعی یا دوستان و خانواده پاسخ آماده داشته باشید.

آیا شما برای راه اندازی کسب کار طراحی سایت آماده هستید؟

طراحی سایت

بهترین اقدام برای شما در نظر گرفتن جوانب منفی و مثبت ایجاد یک شرکت طراحی وب است
• با شروع مشاغل جدید و سازمان های تاسیس شده ، همیشه تقاضای وب سایت ها وجود خواهد داشت.
• کاری سرگرم کننده و خلاقانه است و شما از کار با انواع مختلفی از مشتریان و مشاغل تجربه کسب خواهید کرد
• کار از هرجایی قابل انجام است و به شما امکان می دهد تا نیازهای خانوادگی یا شخصی را به صورت انعطاف پذیر متعادل کنید.
• شما می توانید بدون داشتن مدرک رسمی شروع به کار کنید و از گواهینامه های تخصصی و آموزش برای بالا بردن سطح تخصص خود و آمادگی بهتر استفاده کنید.
• با کسب تخصص ، می توانید با گذشت زمان ، تجارت خود را گسترش دهید.
چالش ها
• در زمینه ای که به سرعت در حال پیشرفت است ، نمی توانید توقف کنید. شما باید در مورد روند و فناوری های جدید در جریان باشید.
• دقیقاً به دلایل ذکر شده در بالا ، رقابت زیادی وجود دارد ، زیرا بسیاری از آنها مایل به ورود به این رشته هستند.
• شما ممکن است مدت طولانی به تنهایی در رایانه خود کار کنید ، بنابراین برای افزایش تعاملات خارجی باید سبک زندگی خود را تغییر دهید.
هنوز کار روزانه خود را ترک نکنید

هیچ کس یک شبه به یک طراح وب موفق تبدیل نمی شود.

برنامه ریزی کنید که چند سال برای بهبود مهارت های فنی خود صرف کنید ، سپس هزینه خدمات خود را شروع کنید و به ایجاد یک درآمد پایدار ادامه دهید.
به یاد داشته باشید که شما فقط کارهای تولیدی نخواهید کرد. شما همچنین فروشنده ، دفتردار ، مدیر پروژه و هماهنگ کننده حساب خواهید بود.
این مهارت ها از دوره های آنلاین یا حضور در یک مدرسه آموزش سریع برنامه نویسی حاصل نمی شود. آنها با تجربه عملی در طول زمان آموخته می شوند.
چگونه می توانید اکنون این تجربه را کسب کنید - حتی اگر تازه کار خود را در زمینه طراحی وب به صورت مستقل آغاز کرده اید؟
• با همه پروژه های خود مانند پروژه های پولی رفتار کنید (حتی اگر آنها را به صورت رایگان انجام می دهید).
• قراردادهای موثر بنویسید.
• هزینه های پیگیری.
• طرح های پروژه ایجاد کنید.
• توصیفات را جمع کنید.
• به صفحات مرجع سر بزنید.

آنچه را که از این فعالیتها می آموزید بعنوان پایه و اساس ایجاد شرکت طراحی وب استفاده کنید.

در ابتدا ، بیشتر مشتریان جدید احتمالاً از طریق پیشنهاد افرادی که با شما کار کرده اند می آیند. اما اگر هیچ مشتری فعلی ندارید چه می کنید؟ فعالیت هایی را در نظر بگیرید که در عین نشان دادن مهارت شما ، دید شما را افزایش می دهد:
• خدماتی داوطلبانه به یک سازمان ارائه دهید
• ایجاد سایت هایی برای دوستان و خانواده
• ایجاد پروژه های جانبی از خودتان
• شرکت در هر دو انجمن آنلاین و آفلاین
سفر یک طراح وب سایت مستقل اغلب مانند یک غلتک سواری آشفته ، در عین حال هیجان انگیز است.
از حالت گیجی گرفته تا احساس موفقیت ، از خستگی تا نشاط ، با انحراف هایی که در این مسیر برای بررسی های عقلانی ، بازنشانی استراتژی و فریادهای هوادار وجود دارد.

اما اگر این کار را به درستی انجام دهید ، تمام سر درگمی ها و زحمات شبانه روزی می تواند منجر به موفقیت شغلی به عنوان یک طراح سایت مستقل شود .

حتی با داشتن همه این اطلاعات برای هدایت شما در مسیر درست برای راه اندازی کسب کاری به عنوان طراحی وب ، ممکن است از خود بپرسید ... راز تحقق آن چیست؟
مارک تواین می گوید: "راز پیشرفت در آغاز کار است."

وقت بگذارید و تمام آنچه را که در اینجا پوشش داده شده است را در نظر بگیرید ، برنامه خود را تنظیم کنید ، یک نقطه شروع انتخاب کنید و سپس به دنبال آن باشید!
برای جمع بندی مراحل اصلی فرآیند:

• اگر تشخیص داده اید که برای شروع یک تجارت طراحی وب آماده هستید ، محیط کار خود را تنظیم کنید و گروه پشتیبانی خود را بسازید.
• با نوشتن برنامه کسب و کار خود ، پرداختن به مسائل حقوقی و اداری ، تعریف نام تجاری ، شناسایی مشتریان عالی و نحوه ارتباط با آنها و روشن کردن پیشنهادات محصولات و خدمات با قیمت سودآور ، بر روی برنامه ریزی شغلی تمرکز کنید.
• زیرساخت ها و فرایندهایی را برای کار با مشتری ایجاد کنید ، از جمله پیشنهادات ، قراردادها ، مدیریت پروژه ، ارتباطات و راه اندازی وب سایت جدید و زیبا - که توسط شما طراحی شده است!
• و در آخر ، حضور آنلاین خود را تثبیت کنید و به جهانیان بفهمانید که آماده کار هستید.

مهم نیست چه کاری ، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که شروع به کار کنید.


ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.