چهار استراتژی سئو محلی برای مشاغل کوچک و متوسط چهار استراتژی سئو محلی برای مشاغل کوچک و متوسط

چهار استراتژی سئو محلی برای مشاغل کوچک و متوسط

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 7 دقیقه 28 بهمن 1398

داشتن استراتژی قوی سئو محلی برای مشاغل كوچك و متوسطی ​​كه می خواهند به همان اندازه شركت های بزرگتر که با منابع بیشتر حضور دارند، در صحنه باشند؛ بسیار مهم است. صرف نظر از نوع کسب و کارتان، حداقل همیشه یک رقیب خواهید داشت که با سابقه ی طولانی تر و بودجه و منابع بیشتر توجه موتورهای جستجو و کاربران را به خود جلب کرده است.  
ممکن است بخواهید رقابت را در حوزه ی سئو با آنها امتحان کنید اما این موضوع به سادگی اتفاق نمی افتد. در این شرایط سئو محلی  با قوانینی، کمی متفاوت از نوع معمولی می تواند کمک کننده باشد. نیازی نیست که منابع مالی کافی یا صدها لینک داخلی در اختیار داشته باشید تا برای مخاطبان محلی قابل مشاهده و مرتبط قرار گیرید، فقط باید ویژگی های منحصر به فرد سئو محلی را بدانید و چند راهکار ساده را برای آن استفاده کنید. در این مقاله چهار استراتژی مقرون به صرفه را بررسی خواهیم کرد که مشاغل کوچک و متوسط ​​می توانند از آنها استفاده کنند تا به خودشان بهترین فرصت برای رتبه بندی محلی را دهند.

سئو محلی

صفحه Google Plus تجارت خود را تأیید کنید

اولین گام برقراری لینک ارتباطی بین گوگل پلاس بیزنس و گوگل مای بیزنس است. گوگل مای بیزنس به متخصصین (SME ها) اجازه می دهد که اطلاعات خود را در جستجوی گوگل، گوگل مپس و گوگل پلاس به صورت خودکار ایجاد نمایند. این کار باعث می شود تا مشتریان بالقوه بتوانند اطلاعات شما را در هر مکانی که باشند و از هر دستگاهی که استفاده می کنند، پیدا کنند. جستجوهای محلی منجر به خریدهای بیشتر نسبت به جستجوهای غیر محلی می شود و تأیید صفحه Google Plus شما امکان انحصار بیشتر صفحات نتایج جستجو را برای نام تجاریتان، ممکن می سازد.

صاحبان مشاغل باید بدانند که هرکسی می تواند لیست کسب و کار شما را ویرایش کند و این شامل رقبای شما نیز می شود. هنگامی که گوگل بیزینس را با تمام جزئیات خود ارائه کردید، بسیار مهم است که به طور مرتب وارد داشبورد Google My Business شوید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ کس سعی نکرده است تغییرات ناخواسته ای در لیست شما ایجاد کند. از ویژگیهای جالب در دسترس برای مشاغل موجود در Google My Business گوگل فوتو ، ویژگی دکمه رزرو، پیام رسانی، سوالات و پاسخ ها و موارد دیگر می باشد.

تبلیغات Pay-Per-Click (پرداخت برای هر کلیک)

طراحی وب سایت شما اولین قدم است. اجرای یک استراتژی بازاریابی که شامل تبلیغات Pay-Per-Click  می باشد، بخش مهمی از موفقیت کسب و کار کوچک شما در چشم انداز دیجیتال است. تقریباً هر کسب و کار کوچک می تواند از اجرای یک استراتژی بازاریابی پرداخت به ازای هر کلیک برای ایجاد حضور وب خود بهره ببرد. به این شرط که کلمات کلیدی هدفمند و مرتبط با مخاطبین هدفتان را بشناسید و بر این اساس راهکاری را تهیه کنید.


فروش محصول یا خدماتی که یافتن آن به صورت محلی برای مصرف کنندگان مشکل باشد، فرصت خوبی را ایجاد می کند تا تجارت شما به کاندیدای خوبی برای تبلیغات  PPC  تبدیل شود. مردم اغلب برای یافتن محصولات غیرمعمول یا نادر به جستجوهای اینترنتی متکی هستند.


مهمتر از این، بسیاری از جستجوهای محلی با هدف خرید بالا از طریق تلفن همراه صورت می گیرد، زیرا مصرف کنندگان در حین خارج شدن از خانه ، مشاغل یا خدمات "محلی" را جستجو می کنند. از آنجا که تبلیغات PPC در بخش بیشتری از فضای صفحه نمایش در موبایل حاکم است، داشتن تبلیغات جستجوی پرداخت شده در محل، بهترین فرصت را برای حضور در این لحظه در مقابل مصرف کنندگان خواهد داد.
با آموختن ترکیب نقاط قوت رسانه های جستجو و شبکه های اجتماعی، پرداخت هر کلیک به طور موثر می تواند استراتژی تبلیغاتی پرداخت شده توسط هر تجارت کوچک را دور بزند زیرا درک تفاوت و زمان استفاده از هر سکو باعث افزایش دیده شدن و کاهش هزینه می شود.

میزبان خوبی برای بررسیهای کاربران باشید

گوگل دیده شدن توسط کاربر و بررسی های آنها را عامل مهمی برای رتبه بندی در طراحی چرخ فلك جدید خود می داند؛ با این حال، بیش از هر چیز بررسی شما برای کاربران گوگل که شرکت شما را با SERP (کلمه “SERP” مخفف عبارت Search Engine Results Page می‌باشد، همان‌طور که از نامش پیداست به هر آنچه که در نتایج جستجو در اثر سرچ یک کلمه یا عبارت مشاهده می‌کنید می گویند.) می بینند مهم به شمار می آید. 
همه ی کسانی که شما را سرچ می کنند مهم هستند زیرا می توانند به عنوان یک مشتری بالقوه ی خوب، از آنچه که واقعا می خواهند را در سایت شما بیابند. در این راستا، اینترنت از طریق قدرت و قرار گرفتن در معرض بررسی های آنلاین ایجاد شده توسط کاربر، این زمینه را برای مشاغل کوچک در سراسر جهان ترسیم کرده است.
عنکبوت های موتور جستجو منحصر به فرد و اغلب به روز هستند و جستجو کاربران راهی آسان برای بررسی های آن ها در این موارد است. اگر محتوای تولید شده منحصر به فرد باشد و اغلب مشابه مواردی که توسط دیگران نوشته می شود، نباشد شانس رتبه بندی خوب برای نمایش سایت، که مربوط به محصول شما می باشد، افزایش می یابد.
از آنجایی که 88% از خریداران قبل از خرید، بررسی کالاها را سرچ می کنند بنابراین این موضوع نشان می دهد که مصرف کنندگان بیشتر با جستجوی کلمه "بررسی" ، یا کلمات مرتبط مانند "رتبه بندی و نام محصول" شما را جستجو می کنند. بعد از ورود آنها به صفحه ی شما، بهتر است شما با قرار دادن آیکون های ساده و قابل فهم آن ها را به خرید ترغیب کنید و محتوای خود را طوری نوشته باشید که امکان بررسی به راحتی برای آنها امکان پذیر باشد.

local seo

تصاویر خود را بهینه کنید

بهینه سازی برای سئو محلی محدود به متن نیست. با توجه به ماهیت فزاینده نتایج جستجو، بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجو بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که تصاویر شما منطبق با سرچ گوگل است. همه چیز با نام تصویر شروع می شود. یک میلیارد و یا تعداد بیشتری تصویر در گوگل وجود دارد، بنابراین شما نباید از نام فایل تصویری عمومی مانند 'image12345.jpg' استفاده کنید زیرا تضمین می کند که تجارت شما در این شرایط گم می شود. شما باید از نام توصیفی استفاده کنید تا تصاویر خود را در رده بندی راحت تر قرار دهید.
موتورهای جستجو نمی توانند تصاویر را بخوانند، بنابراین وظیفه شماست که از برچسب های alt و توضیحات مختصر و متناسب با کلمات کلیدی برای توصیف تصویر خود استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که در هنگام پرس و جوهای مربوطه آن تصاویر ظاهر می شوند. فراموش نکنید که محتوای خوبی در بالا و پایین تصاویر در وب سایت خود قرار دهید، و در صورت لزوم از کلمات کلیدی استفاده کنید. هرچه متن، بیشتر به تصویر مربوط باشد ، بهتر است.
مهمتر از همه، اگر می خواهید تصاویر شما برای کلمات کلیدی انتخابی رتبه بندی شود، حتماً کلمات کلیدی محلی را در هر کجا که می توانید برای نتایج ترکیبی بهینه شده برای یک منطقه خاص محلی اضافه کنید. به طور خلاصه، هیچ آسانسوری برای صعود به صدر جدول رده بندی موتورهای جستجو وجود ندارد، به خصوص هنگامی که یک رقیب گسترده در صحنه حضور دارد. اما با یک استراتژی که از موقعیت جغرافیایی شما بهره می برد، می توانید بر روی رقبای خود در مناطق کلیدی خاص غلبه کنید.

با تمرکز بر کلمات کلیدی و افزایش اهمیت خاص مکان خود، به خودتان امتیاز دهید. شما ممکن است در کلمات کلیدی رتبه نیاورید، اما می توانید در ارتباط با نقاط محلی مورد نظر خود از آنها پیشی بگیرید.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.