چگونه سئو بین الملل را با هدف افزایش بازدید بهبود بخشیم چگونه سئو بین الملل را با هدف افزایش بازدید بهبود بخشیم

چگونه سئو بین الملل را با هدف افزایش بازدید بهبود بخشیم

سئو زمان مطالعه : ~ 9 دقیقه 15 شهریور 1399

سئو بین الملل عملی است که محتوای سایت اصلی شما را به زبانهای مختلف (غالباً چندگانه) ترجمه کرده و آن را برای سئو بهینه، آماده می کند تا ترافیک جستجوی هدفمندی را ایجاد نماید. با بهینه سازی محتوای سایت خود برای سئو بین الملل، می توانید از طریق زبانهای مختلف، ترافیک جستجوی هدفمند را به وب سایت خود هدایت کنید. همچنین سئو بین الملل به شما کمک می کند تا نمایش وب سایت خود را در بین موتورهای جستجوی مختلف افزایش دهید. در این مقاله، به چگونگی بهبود سئو بین الملل خواهیم پرداخت.

سئو بین الملل

چگونه سئو بین الملل خود را بهبود ببخشیم

سئو بین الملل شامل استفاده از همان اصول اساسی سئو استاندارد در وب سایت است. علاوه بر این، روشهای زیادی وجود دارد که به شما کمک می کند تا زبانهایی که محتوای سایت خود را به آنها ترجمه کرده اید نیز از این تلاشهای شما در زمینه سئو استفاده کنند. در ادامه چند روش آسان برای بهبود سئو بین الملل وب سایت آورده شده است:

 1. تحقیق کلمات کلیدی در زبانهای دیگر
 2. لینک سازی چند زبانه انجام دهید
 3. فراداده خود را ترجمه کنید
 4. زبان را در ساختار URL خود قرار دهید
 5. ترجمه سمت سرور را انجام دهید
 6. برچسب های hreflang را به سایت خود اضافه کنید
 7. یک تعویض کننده زبان اضافه کنید

1. تحقیق کلمات کلیدی در زبانهای دیگر

شما باید در مورد کلمات کلیدی چند زبانه ی وب سایت خود تحقیق کنید. زیرا می تواند در بهبود رتبه بندی محتوای ترجمه شده کمک کند.به خاطر داشته باشید که کلمات کلیدی نسخه های مختلف ترجمه شده سایت، ممکن است از زبانی به زبان دیگر متفاوت باشد. بنابراین، برای اطمینان از اینکه بازدیدکنندگان جدید سایتتان را مورد هدف قرار داده اید، باید همان سطح تحقیق کلمات کلیدی را که به زبان اصلی انجام شده است، پیاده کنید.
همچنین باید به خاطر داشته باشید که مردم سراسر جهان از موتورهای جستجوی مختلف استفاده می کنند. به عنوان مثال،Baidu  (بایدو) محبوب ترین موتور جستجو در چین است در حالی که Yandex در روسیه محبوب ترین است. توجه به این امر بر تحقیق روی کلید واژه شما نیز تأثیر می گذارد.
هنگامی که تحقیق درباره کلید واژه خود را انجام دادید، داشتن یک پلاگین چند زبانه می تواند در انتخاب کلمات کلیدی صحیحی که قرار است به محتوا اضافه شود، به شما کمک کند. بهترین پیشنهاد این است که از ویرایشگر درون متنی برای افزودن و جایگزینی سریع کلمات کلیدی هدف در پست ها و صفحات خود استفاده کنید. متناوباً، می توانید از بخش "ابزارهای ترجمه" برای جستجوی دستی و جایگزینی کلمات کلیدی استفاده نمایید.

2. لینک سازی چند زبانه انجام دهید

ایجاد لینک مناسب به وب سایت ها کمک می کند تا با ایجاد بک لینک برای سایت خود، رتبه موتور جستجو ( سئو ) را بهبود بخشند. این کار با انتشار ویژگی های مقاله، وبلاگ های مهمان و نظرات آنلاین در سایت هایی که دارای دامنه بالایی هستند انجام می شود. احتمالاً شما در ایجاد بک لینک ارگانیک به وب سایت اصلی خود (ترجمه نشده) کار کرده اید. بنابراین منطقی است که برای وب سایت ترجمه شده نیز بک لینک ایجاد کنید، زیرا قرار است کلمات کلیدی جدیدی را مورد هدف قرار دهید.
خبر خوب این است که گوگل محتوای ترجمه شده شما را به عنوان محتوای تکراری در نظر نمی گیرد. این بدان معنی است که وبلاگ ترجمه شده شما جریمه نخواهد شد. از این طریق می توانید مطالب زیادی را در زبان سایت جدید خود ارائه دهید بدون اینکه نگران تأثیر منفی بر سئو باشید. در واقع، این مطالب می تواند برای سئو بین الملل سایت مفید باشد.

3. فراداده خود را ترجمه کنید

عنوان وب سایت و توضیحات متا از عناصر مهم سئو بین الملل اند. آنها موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان سایت را قادر می سازند تا در مورد پست ها و صفحات شما اطلاعاتی کسب کنند، بنابراین اطلاعات مهمی هنگام نمایه سازی یک صفحه یا وب سایت در این قسمت انجام می شود. علاوه بر این، توجه به این موضوع در سئو سنتی نیز کمک کننده است. به همین دلیل شما باید از آنها در محتوای ترجمه شده سایت خود برای بهبود سئو بین الملل استفاده کنید.

4. زبان را در ساختار URL خود قرار دهید

دو عامل که تأثیر بسزایی در سئو بین الملل شما دارد: نحوه نمایش محتوای سایت ترجمه شده شما و ساختار URL مورد نظر برای انتخاب URL های اختصاصی که از نشانگر زبان توسط گوگل استفاده می کنند. در اینجا گزینه های اصلی وجود دارد که می توانید هنگام انتخاب ساختار دامنه از آنها استفاده کنید:

 • دامنه خاص کشور: به عنوان مثالexample.in
 • زیر دامنه: به عنوان مثالexample.com
 • زیرشاخه: به عنوان مثالcom/in/
 • پارامترهای  :URLبه عنوان مثالcom/؟lang=in

بیایید نگاهی دقیق تر به هر گزینه، مزایا و معایب استفاده از آن در وب سایت بیندازیم.
دامنه های خاص کشور:
یک دامنه خاص کشور در ابتدا گزینه خوبی به نظر می رسد اما باید هزینه مالکیت و مدیریت دامنه های مختلف را در نظر بگیرید. این دامنه ها برای سایت هایی با مشاغل کوچک، ایده آل نیستند. بعلاوه، شما باید سئو را در هر وب سایت به صورت جداگانه انجام دهید.
زیر دامنه ها:
مزیت استفاده از زیر دامنه ها این است که شما می توانید آن ها را به راحتی در سایت تنظیم کنید و به خوبی با گوگل کار کنند. به این ترتیب، فقط باید برای یک نام دامنه هزینه کنید و بسیار مقرون به صرفه می باشد.
زیرشاخه ها: 
راه اندازی زیر شاخه ها آسان است و از آنجا که پوشه ها در همان زیر دامنه قرار دارند خطر جریمه شدن توسط گوگل وجود ندارد.
پارامترهای URL: 
حتی اگر توسعه دهندگان سایت، پارامترهای URL را دوست داشته باشند، اما این پارامترها در مورد سئو کابوس تلقی می شوند. آنها زبان قابل خواندن "فنی" و غیر انسانی را به URL های شما اضافه می کنند که این موضوع مورد پسند موتورهای جستجو یا بازدید کنندگان سایت شما نیست. به علاوه، تایپ کردن URL های پیچیده و طولانی در موتورهای جستجو آسان نیست، که همین موضوع می تواند به تجربه کاربری ضعیف منجر شود. ناگفته نماند، داشتن یک آدرس زیر دامنه یا زیر شاخه در سایت برای هر زبان، به بهبود رتبه بندی شما در موتورهای جستجو کمک می کند. که نتیجه ی آن برای سئو بین الملل سایت شما عالی است.

سئو سایت

5. ترجمه سمت سرور را انجام دهید

ترجمه محتوای وب سایت می تواند در لحظات مختلف، چه در سمت مشتری و چه در سمت سرور، انجام شود. ترجمه در سمت مشتری شامل محتوای اصلی سایت شما است که ابتدا برای بازدیدکنندگان سایت ارسال می شود و سپس ترجمه در مقصد جایگزین می گردد. این موضوع در برخی شرایط مفید است، با این حال می تواند ربات های گوگل را برای فهرست بندی ترجمه های دشوار آماده کند. به این دلیل که آنها فقط محتوای اصلی سایت را مشاهده می کنند. البته این موضوع برای سئو بین الملل سایت شما ایده آل نیست.
متناوباً، در ترجمه سمت سرور، محتوای اصلی قبل از تحویل صفحه به بازدید کنندگان سایت، با محتوای ترجمه شده عوض می شود. این بدان معناست که ترجمه ها در کد منبع صفحه وجود دارند و به ربات های گوگل امکان شناسایی آن را می دهد. در نتیجه، برچسب های سئو (مانند برچسب های alt و فراداده) به طور خودکار در کد منبع ترجمه می شوند. که می تواند به نتیجه سئو بین الملل شما کمک کند.

6. برچسب های hreflang را به سایت خود اضافه کنید

برچسب های Hreflang عناصر کوچکی در کد منبع صفحه شما هستند که به گوگل کمک می کند صفحاتی را که محتوای مشابه دارند اما از زبان های مختلف استفاده می کنند را شناسایی کند. نتیجه حاوی اطلاعاتی در مورد زبان صفحه و همچنین منطقه ای است که برای آن در نظر گرفته شده است.
با این حال، افزودن برچسب های hreflang کاری طولانی و پیچیده است، خصوصاً اگر این کار را به صورت دستی انجام دهید. اگر مجبور باشید این کار را برای ده ها زبان انجام دهید، این کار بسیار زمان بر خواهد شد. برچسب های Hreflang در بخش <head> صفحه HTML ، سرصفحه های HTTP یا در نقشه سایت شما وارد می شوند. با این حال ، شما باید با افزودن برچسب های hreflang سازگار باشید ، در غیر این صورت موتورهای جستجو از آنجام این کار تعبیر اشتباهی می کنند.

7. یک تعویض کننده زبان اضافه کنید

آدرس های IP نشانگر مناسبی برای بازدید کنندگان سایت در زمانی که بخواهند در کشوری به زبان دیگر به محتوایی دسترسی داشته باشند، نیست. به عنوان مثال، اگر شما یک فرد ایتالیایی زبان در آلمان هستید، ممکن است ناامیدکننده باشد که سایت شما را به نسخه ترجمه شده آلمانی هدایت کند و گزینه ای برای تغییر آن به زبان مورد نظر شما وجود نداشته باشد.
به همین دلیل، ما توصیه می کنیم که زبان پیش فرض را بسته به زبان مرورگر بازدید کننده، تنظیم کنید. شما باید اطمینان حاصل کنید که نسخه های مختلف ترجمه شده سایت برای بازدید کنندگان به راحتی قابل دسترس است. تا، کاربران وقت بیشتری را صرف خواندن محتوای مورد نظر خود در سایت کنند، و در نهایت بتوانید نتیجه مناسبتری از سئو بین الملل خود دریافت کنید. همچنین می توانید یک سوئیچر زبان سفارشی به وب سایت خود بیفزایید که به بازدیدکنندگان سایت شما اجازه می دهد مطالب سایت را در سریع ترین زمان، به زبان مورد نظر خود مشاهده کنند.

دنبال کردن مراحل ذکر شده برای بهبود سئوی بین الملل 

اکثر مشاغل آنلاین فکر می کنند سئو سنتی برای دسترسی به مخاطبان هدف شان کفایت می کند. در نتیجه، آنها با ارتباط با خوانندگان و مشتریان بین الملل به زبان ترجیحی خود، امکان دستیابی به بازارهای جدید و جهانی را نادیده می گیرند. در این مقاله ما برخی از روشهای بهینه سازی سئو بین الملل وب سایت را به اشتراک قرار داده ایم. تا بتوانید با استفاده از همین داده ها بر رشد کسب و کار خود تمرکز کنید.

نشانه ها : سئو سئو بین الملل
صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.