چگونه وب سایت خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنیم؟ چگونه وب سایت خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنیم؟

چگونه وب سایت خود را در شبکه های اجتماعی تبلیغ کنیم؟

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 15 دقیقه 17 شهریور 1399

خواه وبلاگ نویسی را برای تجارت یا به عنوان یک سرگرمی انتخاب کرده باشید، در هر صورت شما باید بر روی پست های منتشر شده وقت کافی بگذارید. همچنین ممکن است، عدم رعایت نکات مهم شما را از کسب نتیجه ی دلخواهتان دور کند. شبکه های اجتماعی، فضایی عالی برای یافتن خوانندگان بالقوه بیشتر وب سایت می باشد. ضمن اینکه استفاده از آنها رایگان است، می توانید مخاطبین ایده آلی را در آنجا جذب نمایید.

همچنین موتورهای جستجو به محتوای اشتراک گذاشته شده در سایت های شبکه های اجتماعی  مانند پینترست، توئیتر، لینکدین، فیسبوک و ... اهمیت بیشتری می دهند زیرا این شبکه ها با توجه به مخاطبینشان به ما می گویند که اطلاعات موجود در وب سایت شما تا چه حد با ارزش هستند. این بدان معناست که زمانیکه افراد کلمات کلیدی را در پست های وب سایت شما قرار دارند جستجو می کنند، این نتایج بتواند، وب سایت شما را به رتبه بالاتری در سئو ارتقا دهد و بازدید سایت را نیز افزایش دهد.

شبکه اجتماعی

تاکتیک های هوشمند برای ارتقا محتوا در هر سیستم شبکه ای

چند قانون کلی وجود دارد که باید برای ارتقا محتوا (content) در تمام سیستم های شبکه های اجتماعی به خاطر بسپارید.

1.وب سایت اختصاصی

داشتن یک سایت اختصاصی به شما کمک می کند تا با ایجاد فضای مناسب تر، محتوای خود را ارائه دهید، همینطور می توانید با استفاده از اصول مربوط به سئو در جهت بهبود رتبه ی موتورهای جستجو به دیده شدن بیشتر محتوایتان کمک کنید.

2. استفاده از عکس های با کیفیت

تصاویر به بالا بردن میزان بازدید شما بسیار کمک می کنند. اگر محتوای شما بدون تصویر است، همین حالا برگردید و تصویری را وارد کنید! طبق آمار، مقالات دارای تصاویر 94٪ بازدید را بیشتر خواهند کرد. بنابراین مطمئن شوید که تمام پست های شما دارای عکس هستند تا نتایج زحماتتان محفوظ بماند.

3. ارتقا پست های وب سایت

افراد زیادی برای جذب مخاطب در تمام شبکه های اجتماعی رقابت می کنند. به همین دلیل شما باید به طور مرتب پست های وبلاگ خود را ارتقا بخشید و نتیجه های دریافتی را برای کسب بهترین اتفاق تحلیل نمایید.

4. تقویم محتوای شبکه های اجتماعی

ارتقا محتوا، برنامه ریزی می خواهد و تقویم محتوای شبکه های اجتماعی، برنامه های شما را منظم می کند تا شانس بیشتری برای رسیدن به اهدافتان، که همان افزایش ترافیک سایت و تعامل است، داشته باشید.

5. اشتراک گذاری آسان شبکه های اجتماعی در سایت

هر پست وب سایت باید دارای دکمه هایی باشد که اشتراک گذاری آسان، توسط خوانندگان تان را فراهم کند. به طوریکه هر زمان که در حال پیمایش پست وب سایت هستید، این نمادها برای شما قابل مشاهده باشند. در نتیجه وقتی روی هر یک از این آیکون ها کلیک شود، باید بتوانید آن پست را در آن شبکه اجتماعی دنبال کنید.

وب سایت شما باید دارای دکمه های مشابهی باشد تا خوانند گان را مشتاق به اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی نماید.

توجه به این موضوع نه تنها به شما کمک می کند که خوانندگان جدیدی کسب کنید، بلکه به جهانیان نشان می دهد که شما به اندازه کافی در زمینه کاری خود متخصص هستید و مردم تمایل دارند محتوای شما را به اشتراک گذارند.

6. توجه به زمان مناسب انتشار پست

حتما به خاطر بسپارید زمانیکه یک پست جدیدی را به اشتراک می گذارید، به زمان مناسب آن محتوا نیز دقت فرمایید. به عنوان مثال، اگر شما می خواهید یک پست مد تابستان را تبلیغ کنید، باید بدانید که انتشار آن در زمستان منطقی نخواهد بود و بهترین زمان برای تبلیغ منطقی در بهار و اوایل تابستان می باشد.
از طرف دیگر، وقتی پست های به موقع سال جدید را به روز می کنید، می توانید مجددا از آنها استفاده کنید. به عبارت دیگر، فقط قبل از به اشتراک گذاشتن مجدد هر پستی، از آنچه قرار است بیشتر به مخاطب شما کمک کند، آگاه باشید. این نکته نیز قابل توجه است که همه پست های وب سایت بلافاصله در شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار نمی گیرند. 

نکاتی برای تبلیغ وب سایت در فیس بوک

از آنجایی که فیس بوک در دنیا هنوز هم مورد توجه می باشد. بنابراین به نکاتی که در ادامه با شما مطرح می کنیم توجه  کنید.

1. اشتراک مطالب پر محتوا

در حالی که هدف، جذب خوانندگان بیشتر در وب سایت است. بنابراین مهم است که صفحه خود را با مطالب بیهوده اسپم نکنید. درعوض، گزینه بهتر به اشتراک گذاشتن لینک های مفیدی است که به مخاطبان ایده آل شما کمک می کند، تا به مطالب مرتبط دسترسی پیدا کنند.

2. تعداد پست مناسب در روز

بهترین تعداد پستی که می توانید در ماه آپلود کنید ، بین 30-60 پست در ماه ، یا تقریباً دو تا یک بار در روز است، که می توانید پست های جدیدتان را به اشتراک گذارید. پست های شما می توانند از یک الگوی رفتاری متناوب، اینفوگرافیک، لینک به وب سایت، ویدیو یا گرافیک باشد.

3. سرمایه گذاری در تبلیغات

برای دیده شدن بیشتر می توانید تبلیغات فیس بوک را انتخاب کنید. اما، مطمئن شوید که قبلاً یک Facebook Pixel  نصب  کرده اید تا بازده سرمایه گذاری شما را بهتر پیگیری کند .شما با خرید یک تبلیغ هدفمند از طریق Ad Manager فیس بوک، نتایج بهتری خواهید گرفت.
همچنین می توانید از افرادی که صفحه پر بیننده ای در فیس بوک دارند، برای تبلیغات مد نظرتان استفاده کنید. در این استراتژی مخاطبین هدفتان را به درستی شناسایی و شخصیت ایده آل مشتری را تشخیص دهید، سپس از هدف گذاری فیس بوک استفاده کنید تا پست های وبلاگ فقط برای آن افراد تبلیغ شود.

نکاتی برای ارتقا محتوای وب سایت در اینستاگرام

اینستاگرام در مسیر محبوبیت، بالاتر از فیس بوک قرار دارد. در ادامه عوامل تاثیرگذار ارتقا محتوا در اینستاگرام را بررسی خواهیم کرد.

1. تصاویر با کیفیت بالا

این پلت فرم بسیار دیداری است ، بنابراین برای جلب توجه مردم به تصاویر با کیفیت نیاز خواهید داشت. بر روی لینک مقاله کلیک کنید، ما 15سایت برتر را برای دانلود عکس و وکتور به شما معرفی خواهیم کرد. که می تواند راهنمای مناسبی برای دانلود عکس های با کیفیت شما باشد.

2. بیوگرافی اینستاگرام خود را به حداکثر برسانید

شما می توانید لینک وب سایت خود را در قسمت بیوگرافی قرار دهید. همچنین اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که توضیحات خود را در قالب کپشن به اشتراک گذارید تا افراد علاقه مند بتوانند به وب سایت و توضیحات شما دسترسی پیدا کنند.  
به عنوان مثال، اگر شما وب سایت آشپزی یا تبلیغ غذا دارید بهترین کار این است که عکس های جالب توجه خود را در صفحه اینستاگرام تان قرار دهید، سپس درتمام کپشن های خود افراد را به لینک قرار گرفته شده در bio هدایت کنید. به این ترتیب شما می توانید ضمن تعامل بیشتر با کاربران، بازدیدکنندگان بیشتری را در وب سایت خود جذب کنید.

3. فرکانس انتشار پست را آزمایش کنید

شما باید مواردی که منجر به دیده شدن بیشتر پست هایتان می شود را امتحان کنید تا متوجه شوید که کدام فرکانس برای فالورهای شما بهترین است. به عنوان مثال، اگر انتشار سه پست در زمان مشخص نتیجه بهتری برای تان رقم خواهد زد همین روال را برای حفظ نتیجه ی دلخواهتان پیش گیرید.

4. استفاده از استوری

این روزها تبلیغاتی که در استوری اینستا دیده می شود بیشترین بازخورد را می گیرند. البته باز هم، فرکانس ارسال پیام متفاوت خواهد بود. اگر بخواهید لینک وب سایت خود را در استوری قرار دهید باید تعداد فالورهای شما  مثبت 10،000 باشد.

5- استفاده از هشتگ

هنگامی که برای کمک به ارتقا پست های سایت در شبکه های اجتماعی از هشتگ های ویژه استفاده می کنید، سایر کاربران شبکه های اجتماعی که هشتگ های مشابه را دنبال می کنند، به راحتی شما را پیدا می کنند. به همین دلیل است که وقتی از هشتگی مانند # یوگا در پستی درباره مقاله یوگا که اخیراً در سایت خود منتشر کرده اید استفاده می کنید، علاقه مندان به یوگا که هرگز آن مقاله را نخوانده اند، پست شما را در صفحه ی اینستاگرام و یا وب سایتتان مطالعه می کنند یا آن را به اشتراک می گذارند.
مزیت اضافه کردن هشتگ های خاص این است که با دیده شدن بیشتر منجر به افزایش فروش سایت تان می شوید. در اینستاگرام، می توانید حداکثر 30 هشتگ استفاده کنید. اما پیشنهاد ما استفاده از 11 هشتگ با تعداد کاراکترهای متفاوت است. البته برای گرفتن نتیجه بهتر این مورد را نیز در پست های منتشر شده تان تحلیل کنید تا به درست ترین فرکانس نزدیک شوید.

رسانه های اجتماعی

چگونه وب سایت خود را در توییتر تبلیغ کنیم

Twitter بهترین راه برای ارتباط مستقیم با سایر وبلاگ نویسان، برندها و مشاغل تجاری برای کالاها می باشد. در ادامه به نکات مهم اشتراک گذاری پست ها، از طریق توییتر خواهیم پرداخت.

1. خلاق باشید

از رویکرد تنبلی و پست های تکراری خارج شوید، به عنوان مثال توییت کردن "بهترین پاستا جهان" و پیوند آن به مقاله های وب سایتتان، مخاطبینتان را تحت تاثیر قرار نمی دهد. بلکه باید بتوانید با جمله ای ویژه تر و خاص تر مخاطبینتان را جذب کنید، سپس آنها را به بازدید از سایتتان دعوت کنید.

2. از هشتگ استفاده کنید

استفاده از هشتگ به افراد کمک می کند تا زمانیکه کلمات کلیدی خاصی را جستجو می کنند، بتوانند به راحتی به توییت های شما دسترسی داشته باشند. طبق گزارشSocial Media Examiner ، بهتر است در طول روز حداکثر تا چهار توییت برای انتشار استفاده کنید. آنها همچنین اظهار دارند که "بهترین زمان برای ارسال پست در توییتر 8 تا 10 صبح ، 11 صبح تا 1 بعد از ظهر و 4 تا 7 بعد از ظهر است" البته این زمان ها می تواند برای شما متغیر باشد.

3. به ارسال پست ادامه دهید

ارسال مطالب با محتوای یکسان بیش از یک بار در روز در توییتر درست نیست. بهتر است سرعت تنوع دائمی در محتوا را برای پست هایتان لحاظ کنید. این به معنای توییت 20 بار در 20 دقیقه نیست. بلکه بهتر است محتواها در طول روز پخش شوند تا همه ی افراد  توییت های شما را دریافت کنند. توییت هایی را منتشر کنید که در آن به آدرس سایت مدنظرتان اشاره شده باشد.

چگونه وب سایت خود را در LinkedIn تبلیغ کنیم

LinkedIn مکانی عالی برای تبلیغ پست های وب سایت است زیرا تقریباً به اندازه سایر شبکه های اجتماعی اشباع نشده است و از آنجا که عمدتا یک پلت فرم حرفه ای به حساب می آید، برای جلب نام شما به شرکای تجاری و مشتریان بالقوه تان بسیار موثر خواهد بود. پیشنهاد Social Media Examinerبرای بهترین زمان ارسال پست از 8 تا 10 صبح و 4 تا 6 بعد از ظهر است.

راه های تبلیغ محتوای وب سایت در Pinterest

نکته جالب این است که Pinterest در واقع یک پلتفرم شبکه ی اجتماعی نیست و با این وجود اغلب یکی از آنها محسوب می شود. در ادامه نکات مهم و قابل توجه در خصوص این برنامه را بررسی می کنیم.

1. برای هر پست یک پین ایجاد کنید

بهترین نکته برای Pinterest این است که مطمئن شوید برای هر پست وبلاگی که می نویسید حداقل یک پین بی نظیر و با کیفیت دارید و به محض اینکه پست شما فعال شد، به صورت مستقیم پخش شود.

2. از توصیفات جستجوگر استفاده کنید

برای تبلیغ پست های وب سایت درPinterest ، مطمئن شوید که از توصیفی مشابه توضیحات متا استفاده کرده اید و سعی کنید مطمئن شوید که عبارت کلیدی را که افراد به دنبال آن هستند را در Pinterest وارد کرده باشید.

3. ارتباط پست های منتشر شده

پین پست وب سایت خود را به صفحه مربوطه در Pinterest خود بفرستید. این کار به Pinterest سرنخ بیشتری، در مورد پست های وبلاگ یا وب سایت می دهد. به عنوان مثال، اگر پست شما نان تست است، شما باید آن را به یک دستورغذا یا صبحانه لینک دهید.

4. زمان مناسب برای انتشار پست

Social Media Examiner  اظهار داشت، "بهترین زمان برای ارسال در Pinterest از 12 تا 2 بعد از ظهر و 7 تا 10 شب همچنین ارسال پست در آخر هفته است. "  با این حال، ممکن است تجربه ی شما از بازدید ها، تایم های دیگری باشد.

راه های تبلیغ محتوای وب سایت در YouTube

یوتیوب بیشتر از اینکه یک پلتفرم شبکه ی اجتماعی باشد یک موتور جستجو است، اما دارای یک بخش انجمن است که به کاربران امکان می دهد به صورت مستقیم با سازندگان محتوا درگیر شوند. قرار دادن پست در YouTube برای تبلیغ پست های وب سایت، از بسیاری جهات شبیه Pinterest است.

  • از عنوان و توصیفی عالی که بیشترین جستجو توسط افراد را دارند استفاده کنید.
  • تصویر شما باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا توجه کاربر جدید را به خود جلب کند.

اما، تفاوت اصلی Pinterest با YouTube در این است که شما دقیقاً نمی توانید یک تصویر و یک پیوند را در شرح پست خود بارگذاری کنید. بلکه فقط می توانید ویدئو هایتان را در آنجا قرار دهید.
برای گرفتن سریعترین نتیجه، توصیه می کنیم پست های وب سایت را به مخاطبینتان نشان دهید و یا به صورت خلاقانه پستی در همین رابطه بارگزاری کنید. بهتر است ویدیوی شما مرتبط با مطلبی باشد که درباره آن محتوا نویسی کرده اید. برای هدایت بیننده به وب سایت، لینک مربوط به پست خود را در توضیحات ویدئو قرار دهید و در ویدیو بگویید که بازدید کننده برای کسب اطلاعات بیشتر این پست، باید از وب سایت دیدن نماید.

نتیجه گیری نهایی

ما در این مقاله موارد زیادی را ارائه داده ایم و می دانیم که پذیرفتن و انجام دادن آنها به زمان احتیاج دارد. اما در نهایت می تواند به رشد کسب و کارتان کمک نماید. به همین دلیل داشتن برنامه ای قبل از شروع ارسال تصادفی به شبکه های اجتماعی مختلف، بسیار مهم است. برای سهولت کارها، توصیه می کنیم که ابتدا تقویم شبکه های اجتماعی را ایجاد کنید و سپس مشخص کنید که از کدام شبکه ی اجتماعی شروع می کنید. لازم نیست برای شروع از تمام شبکه های اجتماعی استفاده کنید. با انجام هر کدام از این موارد شانس رشد سریع کسب و کار خود را افزایش می دهید.
به یاد داشته باشید، لازم نیست همه کارها را یک باره انجام دهید، اگر مایلید که وب سایت تان بازدید بیشتری داشته باشد، باید کاری انجام دهید و شبکه های اجتماعی یک مکان عالی و رایگان برای شروع می باشند. در ادامه نکات بیشتری را برای ارسال پست های باکیفیت تر با شما بررسی خواهیم کرد.
آخرین لینک های ارسال وب سایت را در بیوگرافی شبکه های اجتماعی بگنجانید:
هر پلت فرم شبکه های اجتماعی به شما امکان می دهد لینکی را در وب سایت خود قرار دهید، بنابراین بهتر است این قسمت را دائماً با آخرین پست وب سایت به روز کنید.
پست ها را به اخبار منتقل کنید:
 شاید شما پستی نوشتید که به اندازه کافی خبرساز باشد، آن پست را برای شبکه ها ارسال کنید! اگر پستی نوشته اید که مربوط به یک رویداد جاری یا روز می باشد، خلاصه ای از پست را به همراه لینک بارگزاری کنید.
پست جدیدتان را برای لیست مشتریانتان ارسال کنید:
 پست های تازه وب سایت منبع عالی برای خبرنامه های ایمیل هستند. بهترین و یا آخرین پست خود را در ایمیل برای مشترکین خبرنامه مشخص کنید.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.