چگونگی بهینه سازی متن های Alt و Title چگونگی بهینه سازی متن های Alt و Title

چگونگی بهینه سازی متن های Alt و Title

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 3 دقیقه 22 دی 1399

افزودن تصاویر به مقالات کاربران را به خواندن بیشتر ترغیب می کند ، همچنین انتخاب خوب و درست تصاویر می تواند رتبه خوبی برای سایت شما در نتایج جستجوی تصویر کسب کنند. اما باید همیشه به خاطر داشته باشید که به تصاویر خود ویژگی های alt دهید: متن alt توسط ربات های موتور جستجو خوانده می شود و قابلیت دسترسی وب سایت شما را بهبود می بخشد. در این مقاله همه چیز در مورد ویژگیهای alt و title و اینکه چرا باید آنها را بهینه کنید توضیح داده شده است.

ویژگی های alt و title چیست؟

کد زیر یک تگ تصویر HTML است:

<"img src=“image.jpg” alt=“image description” title=“image tooltip>

از ویژگی های alt و title یک تصویر معمولاً به عنوان برچسب alt یا متن alt و برچسب title یاد می شود. اما از نظر فنی ، آنها برچسب نیستند ، بلکه ویژگی هستند. متن alt آنچه در تصویر است و عملکرد تصویر در صفحه را توصیف می کند. بنابراین اگر از تصویر به عنوان دکمه خرید محصول X استفاده می کنید ، در متن alt باید چنین گفته شود: "دکمه خرید محصول X".

برچسب alt توسط صفحه خوان ها استفاده می شود ، صفحه خوان ها در واقع مرورگرهایی هستند که توسط افراد نابینا و کم بینا استفاده می شوند. این صفحه خوان ها با خواندن برچسب alt به آنها می گویند تصاویر چه چیزی را نمایش می دهند. با قرار گرفتن موس بر روی عناصر برچسب title نمایش داده می شود. بنابراین ، در هنگام قرار گرفتن یک دکمه بر روی تصاویر ، عنوان تصویر می تواند شامل یک اقدام به عمل اضافه باشد. با این حال ، این بهترین روش نیست.

هر تصویر باید دارای متن alt باشد. نه فقط برای مقاصد جستجوگرها ، بلکه به این دلیل که افراد نابینا و کم بینا در غیر این صورت نمی دانند تصویر مربوط به چیست. ویژگی title ضروری نیست. علاوه بر این ، بیشتر اوقات اضافه کردن آن حتی منطقی نیست. تگ title فقط برای کاربران که از ماوس (یا سایر دستگاههای اشاره گر) کارایی دارد و تنها موردی که ویژگی title برای استفاده در آن لازم است ، برچسب <iframe> و <frame> است.

اگر اطلاعات منتقل شده توسط ویژگی title مرتبط است ، در دسترس قرار دادن آن در جایی دیگر ، به صورت متن ساده و اگر مربوط نیست ، حذف کامل تگ title را در نظر بگیرید.

اما اگر تصویر هدف نداشته باشد چی؟

اگر در مقاله خود تصاویری دارید که صرفاً به دلایل طراحی و زیبایی وجود دارد ، این کار کاملا اشتباه است. اگر واقعاً نمی توانید این تصاویر را تغییر دهید ، یک ویژگی alt خالی به آنها بدهید ، مانند این موارد:

<""=img src="image.png" alt>

ویژگی alt خالی به صفحه خوان ها اعلام می کند که از روی تصاویر عبور کنند. در سیستم مدیریت محتوای دودکو این بخش به طور پیش فرض خالی در نظر گرفته می شود.

Alt و سئو

گوگل اهمیت نسبتاً زیادی به متن alt می دهد. آنها از آن برای تعیین آنچه تصویر نمایش می دهد و همچنین نحوه ارتباط آن با متن استفاده می کنند.

نحوه اضافه کردن Alt تصاویر در سیستم مدیریت محتوای دود

در cms دودکو سعی شده ویرایش در تمام بخش ها به ساده ترین شکل ممکن انجام شود ، قرار دادن Alt تصاویر نیز از این قاعده مستثنا نیست. برای نوشتن متن Alt تصاویر هنگام وارد کردن تصویر در بخش Insert/Edit image طبق تصور زیر در کادر image description متن Alt را می توانید به ساده ترین شکل ممکن وارد کنید.


ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.