گوگل BERT چیست ؟ گوگل BERT چیست ؟

گوگل BERT چیست ؟

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 3 دقیقه 17 آذر 1399

گوگل BERT ، درک بهتر از سوالات پیچیده می باشد. BERT  یک مدل پردازش زبان طبیعی (NLP) است که به گوگل کمک می کند زبان انسان را بهتر درک کند تا نتایج مرتبط تری ارائه دهد. در مورد این اخبار میلیون ها مقاله آنلاین وجود دارد ، اما ما می خواهیم اطلاعات شما را در این مورد به روز کنیم. در این مقاله ، ما نگاهی سریع به BERT خواهیم انداخت . به همین دلیل BERT را به عنوان "بزرگترین تغییر در پنج سال گذشته" و "از هر 10 دستور جستجو بر یکی تاثیر گذار تر" معرفی می کند.

برای شروع ، مهمترین نکته ای که باید بخاطر داشته باشید ، این است که در این بروزرسانی، الگوریتم های موثر در سئو گوگل تغییری نخواهند کرد و به توصیه گوگل برای بهبود سئو تنها به تولید محتوای با کیفیت و متناسب با اهداف کاربران ادامه دهید و سایت خود را تا حد ممکن بهینه کنید. بنابراین ، ما قصد نداریم فرآیندی برای بهینه سازی الگوریتم BERT ارائه دهیم زیرا چنین موردی وجود ندارد.

گوگل BERT 

BERT  یک تکنیک مبتنی بر شبکه عصبی برای پردازش زبان طبیعی (NLP) است که از قبل در مجموعه ویکی پدیا توسعه و پیاده سازی شده است . BERT در واقع مخفف (Bidirectional Encoder Representations from Transformers ) که در فارسی به معنای (نمایش رمزگذار دو طرفه از ترانسفورماتورها) است. در واقع یک الگوریتم یادگیری ماشین است که منجر به درک بهتر متن ، سوالات و محتوا می شود.

مهمترین نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است که BERT از متن و روابط همه کلمات یک جمله استفاده می کند ، نه اینکه یک به یک و به ترتیب. بنابراین BERT می تواند با مشاهده کلماتی که قبل و بعد از آن آمده اند ، متن کامل یک کلمه را درک کند. قسمت دو طرفه آن ، BERT را منحصر به فرد می کند. با استفاده از این الگوریتم ، گوگل می تواند مفهوم کامل سوالات را بهتر درک کند. BERT همه کلمه های جمله را در نظر می گیرد و بنابراین معنا و مفهوم واقعی جمله را رقم می زند.

در چه بخش هایی گوگل از الگوریتم BERT استفاده می کند؟

برای رتبه بندی مطالب، BERT در حال حاضر در ایالات متحده آمریکا برای زبان انگلیسی ارائه شده است. گوگل از الگوریتم BERT برای بهبود جستجو در زبانهای دیگر در آینده استفاده خواهد کرد. امروزه ، این الگوریتم برای جستجوی محصولات فروشگاه های اینترنتی نیز استفاده می شود به گفته گوگل این کار باعث بهبود نتایج ارائه شده است.

آخرین برزورسانی گوگل BERT

مهمترین اقدام برای به روزرسانی BERT این است که گوگل بار دیگر به درک زبان در سطح انسانی نزدیک شده است تا برای آن پرسش، نتایج مناسبی ارائه شود.

همانطور که در ابتدا ذکر شد برای این الگوریتم بهینه سازی وجود ندارد و اصلا نیاز به بهینه سازی نیست . فقط همانطور که گوگل به آن اشاره کرده تولید محتوا مناسب و عالی بهترین بهینه سازی برای الگوریتم های مختلف گوگل است .


ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.