10 راه برای اصلاح سریع سایت 10 راه برای اصلاح سریع سایت

10 راه برای اصلاح سریع سایت

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 13 دقیقه 18 آبان 1399

وقتی کسی به شما می گوید برای بهتر شدن طراحی سایت خود باید جنبه های خاصی را بهبود ببخشید ، می تواند یک کابوس به نظر برسد. به هر حال ، شما بخش قابل توجهی از وقت و پول خود را برای طراحی و توسعه آن در ابتدا سرمایه گذاری کرده اید! گرچه اضطراب شما قابل درک است، شما باید بپذیرید که وب سایت شما هر از چند گاهی برای سازگاری با روندهای فعلی و بهره مندی از آنها و همچنین ارائه خدمات بهتر به پیشرفت هایی نیاز دارد. این همان چیزی است که ما امروز به عنوان یک مقاله در دودکو منتشر کرده ایم. 10 روش برای بهبود سریع وب سایت خود.

1_ یک پیشنهاد منحصر به فرد قرار دهید تا مردم درمورد کسب کار شما کنجکاو شوند

یک پیشنهاد ارزشمند سه چیز را به مخاطبان شما اعلام می کند :

 • مشکلی که محصول یا خدمات شما حل می کند
 • مشتریان شما چگونه از راه حل شما بهره مند می شوند
 • آنچه شما را از رقبای خود متمایز می کند

اطلاعات مهم در بالا باید از طریق متن ساده و قابل تأمل منتقل شود.

در این مرحله، به احتمال زیاد از خود می پرسید که چگونه می توانید پیشنهادات منحصر به فرد ارزشمندی برای کسب کار خود بسازید. در اینجا چند نکته را ارائه می دهیم که می توانید بلافاصله آن را اجرا کنید :

 • از یکسری عبارات عامیانه و همچنین اصطلاحات تخصصی کسب کار استفاده نکنید
 • دقیقا به مردم علت اینکه چرا از سایر رقبا بهتر است اعلام کنید
 • اطمینان حاصل کنید مطالعه و درک مطلب در کمترین زمان صورت می گیرد

2_ رنگ و متن دکمه های فراخوانی برای عمل (CTA)

فراخوانی برای اقدام به عمل و یا call to action که به اصطلاح به آن CTA می گویند فرایندی در سایت است مانند دکمه ها که کاربر را تشویق به انجام عمل مورد نظر ما می کند. این اقدام می تواند ثبت نام ، دانلود محتوای تولید شده شما ، ثبت نام در رویداد ها و ... باشد. برای شما بسیار مهم است که به خاطر داشته باشید متن ، رنگ و حتی شکل دکمه های CTA در وب سایت شما احساس خاصی به کاربران دهد. ممکن است خودتان هنگام مرور در یک وب سایت متوجه این موضوع شده باشید.
از آنجا که می خواهید بازدیدکنندگان سایت شما نسبت به انجام اقدامات مورد نظر شما ترغیب شوند ، یا حتی مجبور شوند ، شکل ظاهری دکمه CTA شما باید منعکس کننده این احساسات باشد.

بنابراین کدام رنگ ها احساسات و ارتباطات را در ذهن ما تحریک می کنند؟

 • قرمز - شور ، عشق ، قدرت ، عصبانیت ، خطر
 • آبی - آرام ، آرامش ، اعتماد
 • سبز - تازه ، رشد ، سلامتی ، زندگی
 • زرد - خوشبختی ، روشن ، شاد ، جوانی ، گرم ، خلاق ، زمینی ، آفتاب
 • بنفش - سلطنتی ، ظریف ، جالب ، سرگرم کننده ، پر جنب و جوش ، لوکس
 • نارنجی - غروب آفتاب خلاق ، گرم ، میوه ای
 • صورتی - زنانه ، نرم ، زیبا ، شیرین
 • سبز و آبی بنتن— آرام ، صلح ، سرگرم کننده ، اقیانوس

هنگام انتخاب رنگ برای لوگو خود، ضروری است که شخصیت برند خود را در ذهن داشته باشید. بهتر است درباره ی متن CTA ها صحبت کنیم. چند نفر از کاربران آن را مطالعه می کنند؟ از هر 10 نفری که عنوان سایت شما را مشاهده می کند، 9 نفر آن را می خوانند ، بنابراین به هیچ وجه نمی توانید این موضوع را به عنوان امری غیر ضروری رها کنید.
برخلاف متن و رنگ ، هیچ قانون یا داده ای دقیق و یا شکل خاصی از CTA وجود ندارد که بیشترین تبدیلات کاربر به مشتری را ایجاد کند .

در اینجا چند نکته وجود دارد که می توانید هنگام طراحی سایت خود اعمال کنید:

 • طراحی دکمه را باتوجه به متن و محتوای اطراف آن طراحی کنید
 • فقط یک CTA را در هر مکان خاص وب سایت خود قرار دهید. به این ترتیب ، بازدید کنندگان شما مجبور نیستند تصمیم بگیرند که چه اقدامی باید انجام دهند.
 • اگر لازم است بیش از یک CTA را در مجاورت یکدیگر قرار دهید ، با ایجاد تمایز در شکل ظاهری آن ها را از یکدیگر جدا کنید .
 • سعی کنید یک متن (حداکثر 10 کلمه) نزدیک به CTA خود اضافه کنید تا بر اهمیت و ارزش آن تأکید کنید.
 • از انیمیشن های مختلف برای طراحی دکمه CTA خود استفاده کنید

از انیمیشن ها باید به اندازه کافی و متناسب با برند تجاری و کسب کارتان استفاده کنید. اگر سایت شما دارای مخاطبان جوانی است می توانید از انیمیشن های جالبتری استفاده کنید.

 • رنگ بخش ها و دکمه های CTA باید از محیط اطراف خود کاملا متمایز باشد
 • دکمه باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا توجه کاربران را به خود جلب کند ، اما فضای زیادی از صفحه را اشغال نکند
 • برای هدایت حداکثر تمرکز کاربر , می توانید عنصری از قبیل فلش به سمت CTA نزدیک به دکمه اضافه کنید. با این وجود نباید بیش از حد آن استفاده شود.

3_ پیوند های داخلی

هدف از پیوند داخلی این است که به بازدیدکنندگان خود این انتخاب را بدهید که به یک مطلب مرتبط یا صفحه دیگری در وب سایت شما بروند. این نه تنها برای کاربر ارزش ایجاد خواهد کرد بلکه حرفه ای بودن سایت شما را نشان می دهد. علاوه بر این ، در عین ارائه تجربه کاربری روان و دلپذیر ، به کسب و کار شما کمک می کند. این موارد برخی از قابلیت های لینک های داخلی است .

لینک های داخلی به پیشرفت موارد گفته شده در زیر کمک می کند:

 • خزنده های موتورهای جستجو با دقت بیشتری سایت شما را بررسی می کنند . وجود لینک های داخلی , شانس دریافت رتبه بالاتر در موتور های جستجو را افزایش می دهد که سبب ترافیک ارگانیک می گردد .
 • ارزش صفحات وب سایت شما را بالاتر می برد .
 • همچنین معماری سایت شما را مشخص می کند.

4_ از فضای سفید استفاده کنید

فضای سفید که به آن فضای خالی یا منفی نیز گفته می شود ، تفاوت زیادی در نحوه درک محتوای متنی وب سایت ایجاد می کند . اما استفاده از فضای سفید به مقدار کم باعث می شود بازدید کنندگان احساس ضعف کنند. همچنین استفاده بیش از حد و قطعات جداگانه احساس انزوا را به کاربر منتقل می کند .
این امر کمک می کند تا ظاهری واضح و حرفه ای ارائه دهید که برای بازدیدکنندگان قطعاً خوشایند هستند مهمتر از همه فضای سفید در سایت ها باعث می شود حداکثر توجه کاربر به محصولات و دکمه های CTA جلب شود.

5_ بهینه سازی سرعت صفحات

طبق این مطالعات انجام شده ، تأخیر 1 ثانیه ای در زمان بارگیری وب سایت ، 16٪ رضایت مشتری را کاهش می دهد. وقتی با کاهش دامنه توجه ما همراه شود ، منجر به ترک تعداد قابل توجهی از بازدیدکنندگان در سایت می شود! همانطور که قبلاً حدس زده اید ، این به معنای از دست دادن سود و درآمد است. بدترین کابوس صاحبان مشاغل.

اما چگونه سرعت سایت خود را بهبود می بخشید؟ شما باید بدانید که چه عناصری سرعت سایت شما را کند می کند. فقط در این صورت می توانید سرعت سایت را بهبود بخشید. یکی از پرکاربردترین ابزارها برای این منظور GTmetrix است. با استفاده از این ابزار می توانید مواردی را که سبب کاهش سرعت سایت شما می شود دریابید . با داشتن این دانش ، می توانید کمی کند و کاو کنید و مشکلات سرعت سایت خود را حل کنید ، زیرا منابع زیادی به صورت آنلاین در دسترس است .

در اینجا چند مرحله ساده وجود دارد که می توانید برای بهبود سرعت بارگذاری وب سایت انجام دهید:

 • فشرده سازی تمام تصاویر وبسایت
 • فشرده سازی تمام کدهای جاوا اسکریپت
 • lazy-loading را در سایت خود پیاده کنید.
 • تصاویر غیرضروری و عناصر اضافی را حذف کنید.
 • بیش از 2 یا 3 اسلاید در صفحه اصلی قرار ندهید.

6_ لینک ها را به صورت متمایز استفاده کنید

پیوندهایی که در متن وب سایت شما , قابل تشخیص نیستند ، توسط کاربران کلیک نمی شوند. این اتفاق باعث می شود که نتوانید حجم کافی از بازدیدکنندگان را به صفحات مورد نظر خود هدایت کنید. ایجاد تفاوت رنگ در پیوند ها باعث جلب نظر بیشتر کاربر و تشویق فرد به کلیک بر روی آن می شود و یا حداقل به کاربر اعلام می کند برای مطالعه منابع بیشتری نیز در دسترس هستند .
لینک های مشاهده شده به راحتی به سایت شما کمک می کند تا رفتار یک وب سایت پرمحتوا را نمایش دهید. این امر مردم را متقاعد می کند که می دانید چه می گویید و کارهای گسترده ای انجام داده اید. به عنوان یک مالک سایت ، این برداشت کاربر از سایت شما بسیار ارزشمند است!

هنگام ایجاد تمایز در پیوندها ی وب سایت خود ، توصیه می کنیم این نکات را در نظر بگیرید:

 • انکر تکست (بخشی از متنی که بازدید کنندگان می توانند روی آن کلیک کنند) باید باعث کنجکاوی شود. نباید به صورت تصادفی انتخاب شود.
 • هیچ متنی نباید پر از لینک باشد. این کار باعث حواس پرتی و تحریک کاربر می شود.
 • لینک ها به دلیل ایجاد حواس پرتی برای کاربر بهتر است در متن هایی که دارای داده های آماری مهم و یا بخش هایی که پیام مهمی را به کاربر می رساند استفاده نشود.

اگر می خواهید بازدید کنندگان شما بخشی را به طور کامل بخوانند ، بهتر است هیچ پیوندی در آن قرار ندهید.

7_ از تصاویر واقعی استفاده کنید

امرزوه عصر تصاویر است . که روزانه آن ها را در همه جا می بینیم . استفاده از تصاویر آماده بسیار راحت است, همچنین این تصور برای کاربر ایجاد می کند که شما کاملاً به وب سایت خود متعهد نیستید و ممکن است بازدیدکنندگان شما را جدی نگیرند. که نتیجه آن سبب خروج سریع کاربر از سایت و افزایش نرخ پرش می شود . پیشنهاد ما این است که مقداری وقت و هزینه صرف کنید و از محصولات و خدمات خود عکس واقعی بگیرید. اصالت همیشه تاثیری زیادی برای جذب مشتری دارد .

8_ عناوین استفاده شده باید کاربر محور باشد

عناوین اولین چیزی است که بازدیدکنندگان می بینند و می خوانند . خزنده های موتور جستجو همچنین تامل بیشتری بر روی آنها دارند ، بنابراین ضروری است که وقت بیشتری را برای انتخاب عناوین سایت خود بگذارید. برای تعیین بهترین کلمات و استفاده از آن در عناوین می بایست بر روی کلمات کلیدی تحقیق کنید . مشخص کنید که افراد از کدام کلمات کلیدی برای جستجوی محصولات یا خدمات شما استفاده می کنند. وقتی این کلمات کلیدی در عناوین اصلی قرار می گیرند ، بازدیدکنندگان دقیقاً می دانند چه پیشنهادی ارائه می شود.
متن، قالب و لحن عنوان شما باید با بقیه مطالب شما همگام شود. این سازگاری یک تجربه یکپارچه را به بازدید کنندگان شما ارائه می دهد.

9_ صفحه 404 شما باید قابل استفاده باشد

ممکن است به دلیل برخی اتفاقات کاربر شما به صفحه 404 هدایت شود ، اما این موارد می توانند به طرز شگفت انگیزی برای بازدیدکنندگان شما قابل استفاده باشند. به جای عبارت متداول "این صفحه یافت نشد" ، می توانید بصورت خلاقانه صفحه ایجاد کنید که برای کاربر کاملا جذاب باشد و با ایجاد مواردی مختلف از CTA کاربر را به صفحات دیگر هدایت کنید .

10_ برای بهبود موراد دیگر , سایت را آنالیز کنید

تجزیه و تحلیل وب سایت بهترین راهنمایی است که می توانید برای بهبود وب سایت خود ، چه در کوتاه مدت و چه در طولانی مدت ، استفاده کنید. تجزیه و تحلیل سایت به شما یک نمای کلی از نقاط قوت و ضعف سایتتان می دهد . چه صفحاتی به خوبی عمل می کنند ؟ چه عوامی باعث افزایش نرخ پرش در سایت شده است ؟ چه موارد اقدام به عملی (CTA) توسط و از چه قشری از جامعه کلیک شده ؟ این موارد تنها چند مورد از آنالیز سایت است .
ابزار های مختلفی برای ارائه آنالیز سایت وجود دارد .گوگل آنالیتیس ابزاری قوی (و رایگان) است که تنظیم آن نیز بسیار آسان است. ما به شما توصیه می کنیم که داده های ارائه شده توسط این ابزار قدرتمند را مرتباً مرور کنید و در صورت نیاز با یک متخصص مشورت کنید.

یک پیشرفت عالی که می توانید برای سایت خود ایجاد کنید این است که برند خود را در هر کجا و در هر جایی که مرتبط باشد قرار دهید. این شامل صفحات پرداخت ، ایمیل و فرم های سایت شما نیز خواهد شد . حتی پست های شما در شبکه های اجتماعی نیز باید دارای لوگو باشد . به این ترتیب افراد به صورت ناخود آگاه با برند و لوگو شما ارتباط بر قرار خواهند کرد .

با رعایت موارد ذکر شده فعالیت شما برای ایجاد یک سایت بهتر آغاز خواهد شد. با گذشت زمان ، سایت با موانع زیادی روبرو خواهد شد، این بدان معناست که شما باید در مورد روش های جدیدتر و موثرتر برای بهبود سایت خود در طولانی مدت به روز شوید . اگر با هر مانع به عنوان یک فرصت برخورد کنید ، در مسیر استفاده بهتر و نرخ تبدیلات پیشرفت خواهید کرد.
یک پیشنهاد نهایی: تا آنجا که ممکن است بسیاری از نکاتی که در بالا ذکر شد را اجرا نمایید. اما اجازه ندهید این موارد شما را از کشف پیشرفتهای بیشتر باز دارند.


ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.