بازاریابی شبکه های اجتماعی و 10 مزیت مهم آن بازاریابی شبکه های اجتماعی و 10 مزیت مهم آن

بازاریابی شبکه های اجتماعی و 10 مزیت مهم آن

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 8 دقیقه 14 آبان 1399

در مورد رسانه های اجتماعی از ما سوال می شود , چرا باید روی آنها کار کنید و چگونه می توانند به شما کمک کنند . از آنجا که شبکه های اجتماعی زیادی وجود دارد و هر کدام هدف گروهی خاص از کسب کارها هستند,  گاهی اوقات مشتریان ما دچار سر درگمی در انتخاب آن ها می شوند و تصمیم به دوری از آن می گیرند . به همین دلیل تصمیم گرفتیم 10 مزیت بازاریابی شبکه های اجتماعی را  در بخش مقالات دودکو ارائه دهیم .

چرا توجه به این موضوع مهم است؟ بیشتر کارآفرینان آنلاین زمان ما , به شبکه های اجتماعی به عنوان "فناوری بزرگ" نگاه می کنند شاید دلیل این اهمیت این باشد که در هر یک از پلتفرم های شبکه های اجتماعی، می توانید به سرعت با مشتری خود در تماس باشید و پشتیبانی مشتری بهتر و شخصی تری را برای او فراهم کنید که قابل رقابت نیست .

1_نرخ تبدیل بالاتر

بازاریابی در شبکه های اجتماعی می تواند به شما کمک کند تا نرخ تبدیل خود را از بسیاری جهات افزایش دهید . مهمترین آن عنصر انسانی سازی است . رسانه های اجتماعی مکانی هستند که برند ها , شرکت ها و ... مانند مردم رفتار می کنند و این نکته ای بسیار مهم است زیرا افراد دوست دارند با دیگران داد ستد کنند و نه با شرکت ها. به سادگی با ایجاد و تعامل با مخاطبان خود در رسانه های اجتماعی می توانید نرخ تبدیل را در میزان بازدیدهای موجود خود بهبود ببخشید.

2_ هزینه های بازاریابی کم

براساس مطالعات اخیر 84٪ از بازاریابان دریافتند که 6 ساعت بازاریابی اجتماعی در هفته برای ایجاد افزایش ترافیک کافی است. این بدان معناست که اگر روزانه یک ساعت وقت خود را صرف استراتژی شبکه های اجتماعی و اشتراک گذاری و تولید محتوا و ارسال نظرات کنید ، می توانید میزان بازدید خود را در مدت زمان بسیار کوتاهی افزایش دهید. این به مخاطب نشان می دهد که شما به طور دائم با مشتریان خود در ارتباط هستید . حتی تبلیغات پولی از طریق فیس بوک ، اینستاگرام و توییتر نیز معمولاً نمی تواند این نوع بازخورد را به شما بدهد.

3_ تجربه های بهتر مشتری

از رسانه های اجتماعی می توان برای هر چیزی که فکرش را بکنید استفاده کرد ، اما هدف اصلی آنها یک کانال ارتباطی مانند ایمیل یا تماس تلفنی است . هر تعاملی که در شبکه های اجتماعی دارید فرصتی برای نشان دادن سطح خدمات مشتری به صورت عمومی است . اگر مشتری از محصول شما در شبکه های اجتماعی شکایت دارد ، می توانید بلافاصله نظر خود را زیر پست شکایت فرد قرار دهید و به طور عمومی عذرخواهی کنید و برای ایجاد رضایت مشتری اقدام نمایید. این امر سبب می شود تا مشتریان درک کنند که شما به آن ها اهمیت می دهید .

4_تشخیص برند

هر موقعیتی برای افزایش مطرح شدن شما در شبکه های اجتماعی باید جزو اولیت های شما در استراتژی آنلاین باشد . همه پلتفرم های شبکه های اجتماعی کانالی هستند که به عنوان صدای برند شما شناخته می شوند. با این کار به مشتریان فعلی و آینده این احساس دست می دهد که نسبت به سایر شرکت ها قابل دسترس تر هستید و باعث ایجاد حس آشنایی برای افرادی می شود که به خدمات شما نیاز دارند یا در آینده نیاز خواهند داشت .

5_بینش مشتری ها بهبود یافته است

رسانه های اجتماعی همچنین فرصتی عالی را برای شما فراهم می کنند تا با علاقه به مشتری و نحوه رفتار وی آشنا شوید. به طور مثال می توانید نظرات مشتریان را بررسی کنید تا متوجه شوید مردم در رابطه با کسب و کار شما چه نظری دارند. شما می توانید نرخ تبدیل ها را براساس تبلیغات مختلفی که در کانال های رسانه های اجتماعی ارسال شده اندازه گیری کنید و در نهایت ترکیبی عالی برای درآمدزایی پیدا کنید.

6_ وفاداری به برند

بر اساس گزارش ها ، شرکت هایی که در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند مشتریان وفادارتری نسبت به سایر رقبا خواهند داشت . شرکت ها برای ارتباط سودمند با مخاطبانشان باید از ابزاری که رسانه های اجتماعی در اختیارشان قرار داده , به خوبی استفاده کنند . یک برنامه بازاریابی در شبکه های اجتماعی در هنگام تبدیل مشتری های پراکنده به طرفداران وفادار می تواند بسیار تأثیرگذار و موثر باشد. در تحقیقاتی که اخیرا انجام شده است ، مشخص شده 53٪ افراد برندی را در شبکه های اجتماعی پیروی می کنند و نسبت به این برند ها وفادارتر هستند.

7_ فرصت های تبدیل

هر پستی که در یک شبکه رسانه اجتماعی می نویسید فرصتی برای تبدیل دنبال کنندگان به مشتری است. با ایجاد پستی بر پایه علاقه و نیاز های دنبال کنندگان تان در شبکه های اجتماعی به راحتی می توانید افراد را تحت تاثیر قرار دهید و آنان را تبدیل به مشتریان خود کنید . خیلی سریع می توانید با بررسی کامل مخاطبان  نیاز های آنان را هدف قرار دهید . هر تصویر , فیلم , یا نظر، فرصتی است برای واکنش نشان دادن مخاطبان و هر واکنش منجر به بازدید و در نهایت تبدیل آن ها به مشتری می شود . هر تعامل با برند شما منجر به تبدیل مخاطب به انجام فرایند مورد نظر شما مانند خرید نمی شود ، بلکه هر تعامل مثبت احتمال تبدیل نهایی را افزایش می دهد.

8_ قدرت برند

تعامل با مشتریان خود در شبکه های اجتماعی نمایانگر حسن نیت برای سایر مشتریان است. در نظر داشته باشید جایی که مردم بیشتر و بیشتر در رابطه با محصول و یا خدمات گفتگو می کند می تواند به عنوان یک شبکه اجتماعی در نظر گرفته شود . و وقتی که در مورد برند شما گفتگو می کنند . مخاطبان جدید شما می خواهند شما را برای به روزرسانی دنبال کنند. هرچه تعداد افرادی که در رسانه های اجتماعی درباره شما صحبت می کنند بیشتر باشد ، برند شما برای کاربران جدید ارزشمندتر و معتبرتر به نظر می رسد . و اگر بتوانید با اینفلوئنسر های تاثیر گذار ، ستارگان یا متخصصان شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار کنید ، دید و قدرت شما کاملا رشد خواهد کرد .

9_ ترافیک ورودی

ترافیک ورودی شما بدون شبکه های اجتماعی محدود به افرادی است که از قبل با نام تجاری شما آشنا هستند یا افرادی که برای کلمات کلیدی رتبه بندی می کنند. هر محتوایی که در پروفایل های خود ارسال می کنید فرصتی برای یک بازدید کننده جدید است . هرچه محتوای با کیفیت بیشتری در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید ، می توانید بازدید بیشتری به وب سایت خود هدایت کنید و بازدید بیشتر به معنای نرخ تبدیل بیشتر است.

10_ رتبه بندی در موتور های جستجو

امروزه ایجاد استراتژی های جدید و سختگیرانه به همراه تغییرات موتور های جستجو به صورت روزانه انجام می شود . حتی داشتن بهترین تیم سئو در شرکت خود کافی نیست . گوگل ، بینگ و سایر موتورهای جستجو ممکن است رتبه بندی شما را با در نظر گرفتن حضورتان در شبکه های اجتماعی به عنوان یک عامل مهم محاسبه کنند . به همین دلیل است که می توان گفت اگر می خواهید برای مجموعه خاصی از کلمات کلیدی در موتور های جستجو رتبه مناسب داشته باشید ، حضور پر رنگ در شبکه های اجتماعی برای شما تقریبا اجباری است.

چیزهای بیشتری می توانیم در مورد این موضوع بنویسیم ، اما اگر شما شروع به بازاریابی شبکه های اجتماعی کنید ، این 10 نکته اصلی است که باید روی آن تمرکز کنید. ممکن است برای کسی که شرکتی را باز می کند یا وارد بازاریابی در شبکه های اجتماعی می شود امری بسیار مشکل باشد ، اما این و موارد دیگر می تواند از مزایای یک استراتژی خوب رسانه های اجتماعی باشد.

اگر هنوز مردد هستید که باید همین حالا شروع و روی بازاریابی در شبکه های اجتماعی تمرکز کنید ، همیشه بخاطر داشته باشید که این یک روش برای اثبات کسب کار و برند شماست . و به خاطر داشته باشید که رقبای شما ممکن است از مدتی قبل بازاریابی در شبکه های اجتماعی را شروع کرده باشند ، بنابراین اگر آنها در انجام کاری موفق هستند ، آیا نباید الگوبرداری کنید؟

چه زمانی شروع کنیم؟

هر چه زودتر بهتر. بازاریابی شبکه های اجتماعی در واقع ایجاد و حفظ یک رابطه خوب با شما مشتریان است و با گسترش دنبال کنندگان سریعتر به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید . هرچه زودتر شروع کنید ، رشد مخاطبان شما سریعتر اتفاق خواهد افتاد . به یاد داشته باشید که با درگیر شدن در شبکه های اجتماعی چیزی برای از دست دادن نخواهید داشت . مدت زمانی که برای ایجاد حساب کاربری خود و شروع به ارسال سفارشات لازم دارید بسیار کم است. کافی است فقط 6 ساعت در هفته زمان گذارید، این تنها چیزی است که شما برای یک حضور پررنگ در شبکه های اجتماعی نیاز دارید.


ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.