10 نکته عالی سئو که باعث بهبود طراحی سایت می شود 10 نکته عالی سئو که باعث بهبود طراحی سایت می شود

10 نکته عالی سئو که باعث بهبود طراحی سایت می شود

سئو زمان مطالعه : ~ 6 دقیقه 6 مهر 1399

اگر به فکر طراحی سایت برای تجارت و کسب و کار خود هستید، ایجاد یک تجربه کاربری عالی برای شما بسیار کمک کننده خواهد بود. اما طراحی سایت در صورتیکه با خطا همراه باشد مورد علاقه هیچ کاربری نخواهد بود. و در این صورت هیچ ترافیکی را برای شما به همراه نخواهد آورد.

دقیقا همین جاست که سئو و بهینه سازی سایت به کار شما می آید. در واقع  یک طراحی سایت عالی به همراه سئو مناسب است که نتیجه ای در جهت بهبود نهایی طراحی سایت برای شما به ارمغان خواهد آورد. در ادامه این مقاله برای کمک به بهبود طراحی سایت، نکات مربوط به سئو مناسب را بررسی می کنیم.

سئو و بهینه سازی سایت

1. بهینه سازی تصاویر

طراحی سایت همه چیز در مورد تصاویر و نوع احساساتی است که به مخاطب منتقل می کنند. برای اینکه تصاویر به رتبه بندی کمک کنند، باید در موتورهای جستجو بهینه شوند. سعی کنید بدون کاهش کیفیت، وضوح تصویر خود را در 72 dpi و اندازه 30 تا 100 KB نگه دارید. 

اگر عکسی به درستی بارگیری نشود، به سرعت بازدید کننده شما را به مکان دیگری می فرستد. تکرار مداوم این اتفاق باعث می شود گوگل به این فکر افتد، که شما به فکر حل مشکلات مردم نیستید. در نتیجه، گوگل شما را در نتایج جستجو رها خواهد کرد. هنگام ایجاد متن تصویرalt ، از کلماتی استفاده کنید که در گرافیک ، تصاویر هدر ، تصاویر دکمه ای و تصویر برند تان به کار رفته است.

2. طراحی سایت را پاسخگو کنید

گوگل توصیه می کند شبکه هایی طراحی کنید که در چندین سیستم عامل به خوبی پاسخ دهند. طراحی شما بدون توجه به دستگاه باید به همان اندازه خوب عمل کند. یک سایت پاسخگو به سئو، دارای URL دقیقاً یکسان برای نسخه دسکتاپ و نسخه تلفن همراه است.
این بدان معنی است که شما می توانید به جای دو آدرس ، فقط به یک URL پیوند دهید. در نتیجه تعداد لینک دهی شما نیز بسیار بهتر خواهد شد. زیرا همه آنها به جای اینکه به دو آدرس متصل شوند، به یک نسخه از پیوند مراجعه می کنند.

3. نقشه سایت ایجاد کنید

یک نقشه سایت ایجاد و آن را مدیریت کنید تا سئو بهینه ای داشته باشید. طراحان سایت از قبل به اهمیت نقشه سایت، برای بهترین تجربه وب گزارش داده اند. وقتی موتورهای جستجو نقشه های سایت را دنبال می کنند، متوجه اهمیت بیشتر این عناصر می شوند.

نقشه سایت نه تنها مزایای مشاهده موتور جستجو را فراهم می کند بلکه می تواند ناوبری ساده تری را ارائه دهد ، و به منظور ایجاد نمایه سازی فوری، خزنده ها را در مورد هرگونه تغییر در وب سایت آگاه نماید.

4. آدرس های اینترنتی دوستانه طراحی کنید

آدرس های اینترنتی، رشته های جستجو نیستند. این بدان معنی است که خزیدن آنها سخت نیست. به عبارت دیگر، باید آنها را دوستانه تعریف کنید. آدرس های اینترنتی دوستانه برای نشان دادن مکان دقیق آن بهینه شده اند. علاوه بر این خواندن آنها کوتاه و آسان است.

توجه داشته باشید که برخی از CMS ها به طور خودکار اعداد و کدهایی را تولید می کنند و آنها را به URL های شما اضافه می نمایند. طراحی سایت خوب به شما امکان می دهد این URL ها را زیبا کنید.

سئو

5. مهار قدرت کلمات کلیدی

مطالعات کاملی در مورد اثربخشی قرار دادن کلمات کلیدی مرتبط برای کمک به رتبه بندی در سئو وجود دارد. مطمئن شوید که آنها را به طور مناسب قرار داده اید بدون اینکه به نظر غیر طبیعی برسد. بیش از حد از آنها استفاده نکنید، در غیر این صورت گوگل تشخیص می دهد که تجربه ضعیفی را به بینندگان خود ارائه داده اید. شما می توانید با استفاده از گوگل ادوردز اطلاعات لازم را در مورد مشتری های بالقوه خود پیدا کنید.

6. نوشتن اسکریپت در خارج از سند HTML

موتورهای جستجو دوست دارند مطالب وب سایت را در اسرع وقت و به سرعت دریافت کنند. اگر جاوا اسکریپت و CSS، در HTML شما وجود داشته باشند، سد راهی برای رسیدن به مقصد خواهند بود. بنابراین اطمینان حاصل کنید که هنگام نوشتن کد برای وب سایت خود، JavaScript و CSS را در خارج از سند Html نوشته اید.

7. محتواها را به روز کنید

مطمئن شوید که اطلاعات ارسال شده در وبلاگ شما به روز می باشند. سرعت تغییر اطلاعات امروزه ، حداقل هر شش ماه یکبار است. همچنین، گزیده ای از آخرین پست های وبلاگ در سراسر وب سایت خود را مجاز به تعامل کنید. این عمل یک فضای پویا ایجاد می کند که موتورهای جستجو عاشق آن هستند. این نشانه ای است که سایت شما را زنده و سرحال می کند. وقتی محتوا به طور مداوم در حال تغییر است و شما یک نقشه سایت دوستانه دارید ، توسط موتورهای جستجو بیشتر خزیده می شوید.

8. به طور مناسب از عنوان ها استفاده کنید

برچسب های عنوان، اطلاعات مربوط به ساختار HTML را به موتور جستجو ارائه می دهند. آنها معمولاً به غیر از لینک های پیوندی ، ارزش بیشتری به این برچسب ها نسبت به بقیه متن می دهند. موضوع اصلی را با برچسب <h1> مشخص کنید و از برچسب <h2> تا <h6> به درستی استفاده نمایید تا سلسله مراتب محتوا را به روشنی نشان دهید. 

9. اطلاعات متا باید برای هر صفحه منحصر به فرد باشد

توضیحات ، عناوین و کلمات کلیدی باید برای هر صفحه در وب سایت شما منحصر به فرد باشد. هنگام طراحی سایت، بسیاری از طراحان با توجه به الگوی انتخابی فراموش می کنند که فراداده را برای هر یک تغییر دهند.
این موضوع منجر به این می شود که چندین صفحه از سایت با همان اطلاعات نوشته شود. برای کمک به موتورهای جستجو و برای درک بهتر ساختار یک وب سایت ، فراداده های هر صفحه باید متفاوت باشند.

نتیجه نهایی

ایجاد یک طراحی سایت که برای کاربران و موتورهای جستجو دوستانه باشد کلید اصلی موفقیت در سئو می باشد. یادآوری می کنیم که یک تجربه برتر را برای بینندگان فراهم کرده تا موتورهای جستجو بتوانند به آسانی محتوای شما را خزنده و فهرست کنند.

رعایت نکات بالا به شما کمک می کند تا رتبه بالاتری در نتایج جستجو داشته باشید و بازدید بیشتری را به سایت خود وارد کنید. بهبود دیده شدن به افزایش فروش تبدیل می شود.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.