13 نکته اساسی سئو برای کسب کار های نوپا 13 نکته اساسی سئو برای کسب کار های نوپا

13 نکته اساسی سئو برای کسب کار های نوپا

سئو زمان مطالعه : ~ 11 دقیقه 20 آبان 1399

ما می خواهیم مفهوم سئو (بهینه سازی موتور جستجو) را به شما معرفی کنیم ، معنی آن چیست؟ چرا دانستن این موضوع مهم است و چگونه می توانید برای کمک به رشد کسب و کار خود از آن استفاده کنید. ممکن است بعضی از شما اصطلاح سئو را قبلاً بشناسید یا در مورد آن شنیده باشید. سئو یکی از موثرترین بخشهای بازاریابی آنلاین در نظر گرفته می شود ، زیرا به کسب و کار شما کمک می کند تا در بالاترین نتایج موتورهای جستجو قرار گیرد که در نهایت منجر به بازدید بیشتر وب سایت می شود.

نکات اساسی سئو

سئو چیست ؟

مفهوم گسترده بهینه سازی وب سایت برای بهبود رتبه در صفحات نتیجه موتورهای جستجو و تمام تکنیک های مربوط به آن با این اصطلاح SEO - Search Engine Optimization بیان می شود.

با توجه به ماهیت پیاده سازی ، مفهوم سئو اغلب در "SEO On-Page" و "SEO Off-Page" تقسیم می شود.

در حالی که SEO On-Page با بهینه سازی های انجام شده در بخش کد نویسی و طراحی سایت برای رتبه بندی بهتر سروکار دارد ، SEO Off-Page بیشتر به کلیه فعالیت های تبلیغاتی خارجی گفته می شود که برای قابلیت جستجوی موثر موتور جستجو در محتوای وب سایت اجرا می شوند.

چرا سئو باید وجود داشته باشد

برای یک وب سایت ضروری است که به سرعت توسط موتورهای جستجو ایندکس شود و برای آن ، یک ساختار آسان اما به همان اندازه قوی لازم است. حتی روند ناوبری کاملا واضح برای کاربر و سایت مپ ها به به ایندکس سریع سایت در موتورهای جستجو کمک زیادی می کند.
هنگامی که یک وب سایت با در نظر گرفتن تجربه کاربر بهینه می شود، کاربران تجربه نسبتاً بهتری به دست می آورند و از آنجا که موتورهای جستجوگر مانند گوگل اهمیت ویژه ای به تجربه کاربر برای رتبه بندی بهتر در صفحه اول نتایج و قابلیت مشاهده وب سایت می دهند، قطعاً سئو یک وب سایت، قابل بررسی است.

ترافیک وب سایتی که توسط موتورهای جستجو ایجاد می شود ، به وضوح نشانگر اهمیت سئو است زیرا بهترین منبع برای بازدید وب سایت می باشد. یک تحقیق حاکی از آن است که 64٪ از کل بازدید وب سایت از طریق جستجوی ارگانیک ایجاد می شود ، در حالی که تنها 2٪ از طریق رسانه های اجتماعی ، 6٪ از جستجوی پولی مانند تبلیغات گوگل ، 12٪ از بازدید مستقیم و 15٪ از منابع مختلف حاصل می شود.

برخی تحقیقات دیگر حاکی از آن است که 70-75٪ (تقریباً) کل بازدید وب سایت از طریق جستجوهای ارگانیک یا از طریق جستجوگرهای موتور جستجو حاصل می شود. این موضوع اهمیت سئو و حضور پر قدرت یک وب سایت در صفحات نتایج موتور جستجوی را تضمین می کند. همه این مطالعات منجر به این تصور می شود که قرار گرفتن در صفحه اول نتایج موتور های جستجو بسیار مهم است . با رعایت نکات زیر می توانید به رتبه مورد نظر خود در موتور های جستجو دست پیدا کنید:

1. ارتباط

کاری که موتور های جستجو انجام می دهند این است که برای انواع سوالات از ساده ترین تا پیشرفته ترین , نتایجی ارائه می دهند. شما می توانید بپرسید "عمیق ترین بخش اقیانوس کجاست ؟" و یا سوالی پیچیده تر مانند "بهترین مرکز ورزشی نزدیک به من را پیشنهاد بده ".

هر موتور جستجو گر آنچه را که نمایش می دهد بر اساس الگوریتم های داخلی و پایه ایی خود است. اما اگر کسی بخواهد بر نتیجه تأثیر بگذارد، می توان فاکتورهایی را بر اساس ارتباط، مانند مکان ارائه دهنده درخواست ، سابقه جستجو، اطلاعات زمانی مانند روز / ماه / سال و غیره برطرف کرد.

2. کیفیت محتوا

همه ما می خواهیم محتوای وب سایت در صفحه اول نتایج موتور های جستجو قابل مشاهده باشد، اما این بدان معنا نیست که فقط باید برای موتورهای جستجو بنویسیم . اگر محتوا را با هدف جلب توجه کاربران به عنوان تنها مخاطب هدف خود بسازید و تصاویر ، فیلم ها یا انواع دیگر رسانه های مفید و پشتیبانی کننده را در مقالات یا مطالب منتشر شده خود بگنجانید قطعاً می توانید حضورتان در موتورهای جستجوگر را تقویت کنید.

3. تجربه کاربری

ارائه بهترین تجربه کاربری ممکن برای کاربران و سئو دارای مزایای زیادی باشد. یک وب سایت باید از نظر پیمایش آسان ، جستجو مستقیم و محتوا مرتبط و دارای پیوند داخلی مناسب باشد. همه اینها به تجربه ای بهتر برای بازدیدکنندگان وب سایت منجر می شود که به مرور صفحات وب بیشتری ادامه می دهند.

4. سرعت سایت

سرعت بارگذاری سایت اکنون گزینه ای استاندارد برای رتبه بندی سایت در نمایش نتایج صفحه اول موتور های جستجو است. وب سایتی که سرعت بارگذاری سریع دارد از سایتی آهسته رتبه بهتری دارد.

5. توجه به ریسپانسیو سایت

تولید تلفن های همراه , تبلت ها و همچنین گجت های مختلف در اندازه های متغییر بسته به نیاز کاربران امروزه رشد قابل توجهی داشته است . همین امر سبب شده تا وبسایت ها نیز توانایی عملکرد درست در نمایشگر های مختلف را داشته باشد .

این چالش بهینه سازی یک وب سایت و محتوای وب سایت را برای سازگاری آن با هر دستگاه خاص یا دامنه های مختلف اندازه صفحه نمایش به وجود می آورد. حتی موتورهای جستجوگر مانند گوگل نیز بر اهمیت طراحی ریسپانسیو یک وب سایت برای بهینه سازی بهتر تاکید کرده اند.

بهینه سازی و سئو

6. تگ عنوان و توضیحات متا

چه چیزی به موتور های جستجو اعلام می کند که سایت در مورد چیست؟ چطور بازدیدکنندگان در صفحه اول نتایج گوگل به این نتیجه می رسند که هر لینک در مورد چه موضوعی است؟ بله درست حدس زده اید, برچسب های عنوان و توضیحات متا!

برچسب های عنوان به طور دقیق محتوای پیوند را مشاهده می کنند و عناوین متا جزئیات مختصری را ارائه می دهند. در نتایج جستجوی یک پرس و جو، کلمات کلیدی جستجو در برچسب های عنوان در نظر گرفته می شوند. بنابراین ، نگه داشتن برچسب عنوان زیر 60 کاراکتر یک حرکت هوشمندانه است زیرا بدون هیچ محدودیتی نمایش داده می شود.

در حالی که توصیفات متا لزوماً و مستقیماً به بهبود رتبه در نتایج موتور های جستجو کمک نمی کنند ، اما درج آن در محتوای صفحه به وضوح امکان کلیک کاربران را بهبود می بخشد. شما می توانید توضیحات متا را از سیستم مدیریت محتوای وب سایت خود (CMS) ویرایش کرده و پیش نمایش آن را به عنوان پاراگراف متن کوتاه که در نتایج جستجو در URL وب سایت نشان داده می شود ، داشته باشید. سیستم مدیریت محتوای اختصاصی دودکو با طراحی کاملا کاربر پسند امکان ویرایش بخش های مختف سایت را برای کاربران بسیار آسان نموده است .

یک توصیف متا مختصر و واضح ، که زیر 156 کاراکتر است ، مرتبط بودن تیتر و محتوای صفحه را تضمین می کند .

7. URL

URL های وب سایت می توانند به طور خودکار در CMS وب سایت تنظیم شوند، اما توصیه می شود متناسب با سئو سایت تغییر یابد. URL ها باید با در نظر گرفتن کلمات کلیدی بهینه شوند و نیازی به پیروی از عناوین کلمه به کلمه ندارند.

8. لینک های داخلی

پیشتر در مورد مزایایی ناوبری مناسب و راحت در سایت صحبت کرده ایم ، اما چنین روشی وجود دارد که سردبیران و نویسندگان سایت می توانند هنگام انتشار مقالات برای کمک به افزایش ترافیک در سایت انجام دهند و این ممکن است منجر به اعتماد بیشتر شود.  پیوندهای داخلی سیگنالی برای گوگل می باشند.

لینک های داخلی مزایای زیادی دارند :

  • مطالعه بیشتر برای مخاطبان را فراهم می کند
  • بهبود رتبه برخی از کلمات کلیدی در نتایج موتور های جستجو
  • موتور جستجویی مانند گوگل به وسیله لینک های داخلی می توانند سایت را با سرعت بیشتری بررسی ایندکس کند که باعث افزایش اعتبار سایت می شود
  • کمک به کاهش نرخ پرش سایت

9. اعتبار سایت

اعتبار یک وب سایت میزان اعتماد کاربران سایت را نشان می دهد , اینکه چقدر درباره ی کاری که انجام می دهد مدعی است, عملکرد آن چقدر مربوط به سایت های دیگر و موتور های جستجو بهینه عمل می کند. هر پیوندی از یک وب سایت با اعتبار خوب ارزشمند تلقی می شود. هرچه وب سایت دارای چنین پیوندهایی باشد ، کیفیت محتوای آن بالاتر می رود و در نتیجه ، رای اعتماد بیشتری از کاربران و موتورهای جستجو دریافت می کند.

10. تگALT  برای تصاویر

ویژگی تگ ALT ، گرچه بسیاری از مردم تمایل به کنار گذاشتن این ویژگی مهم را دارند ، اما بسیار ضروری است که هنگام بارگذاری تصاویر در وب سایت شخص مورد توجه قرار گیرد. از آنجا که موتورهای جستجوگر مانند گوگل به طور واضح ، نمی توانند تصویر بارگذاری شده را "ببینند" و فقط قادر به خواندن محتوای بارگذاری شده هستند ، ویژگی alt دقیقاً موتور جستجو را قادر می سازد، برای تصاویر چنین کاری انجام دهد.

11. نام دامنه و اعتبار نامه های مربوطه

استفاده از زیر دامنه ها در ریشه سایت معمولا به جای استفاده از ساب دامین ها توصیه می شود که برای معماری سایت نیز بسیار مفید است . استفاده از خط تیره (big-bash-brazil.com) و نام های دامنه سطح بالایی مانند .biz ، .name ، .info و ... تاثیر کمتری دارند و اغلب به عنوان اسپم نسبت داده می شوند.

12. سئو محلی

سئو محلی یک واقعیت شناخته شده است که گوگل بر اساس موقعیت مکانی کاربر نتیجه را برای فرد ارسال می کند. این سفارشی سازی نتیجه موتور جستجو را مبتنی بر مکان، اهمیت و پتانسیل بزرگی برای مشاغل محلی ایجاد می کند، زیرا آنها می توانند توجه مشتریان هدف را به طور موثرتری جلب کنند. این سفارشی سازی نمایش نتایج موتور جستجو مبتنی بر مکان ، اهمیت و پتانسیل بزرگی برای مشاغل محلی ایجاد می کند ، زیرا آنها می توانند توجه مشتریان هدف را به طور موثرتری جلب کنند.
این دقیقا همان اتفاقی است که وقتی خارج از شهر به دنبال رستوارن در گوگل هستید , گوگل با توجه به موقعیت مکانی شما رستوران های اطراف را در بالاترین رتبه نتایج گوگل نشان می دهد .

13. اجتماعی

یکی از فعالیت های بسیار با ارزش و غیر سئو که به اهداف سئو در یک سایت کمک می کند، بازاریابی رسانه های اجتماعی، در جهت بهبود دید وب سایت می باشد. اگر وب سایت یا کسب کار شما در کل کانال های رسانه های اجتماعی حضور داشته باشد و آنهایی که دارای محتوای مربوطه هستند و باعث ایجاد تعامل با افراد واقعی می شوند ، فعال باشند این امر می تواند باعث افزایش دید وب سایت شما در موتورهای جستجو شود.

سیگنال های اجتماعی مثبت دریافت شده از طریق شبکه های اجتماعی تعاملی، به بهبود رتبه بندی جستجوی یک وب سایت کمک قابل توجهی خواهد کرد. بدیهی است تمام نکات ذکر شده کل دنیای سئو را در بر نمی گیرد, برای پیشرفت در این زمینه باید مطالعات خود را در این حوزه افزایش دهید و یا به عنوان صاحب یک کسب کار بهتر است، فردی خبره را استخدام کنید. از برترین خدماتی که شرکت دودکو در حوزه کسب کار های اینترنتی ارائه می دهد خدمات سئو و بهینه سازی سایت است. برای اطمینان از خدمات سئو دودکو می توانید در بخش نمونه کارها، شرکت هایی که با ما فعالیت نموده اند را مشاهده کنید .

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.