14 راه ساده برای نوشتن توضیحات محصولات 14 راه ساده برای نوشتن توضیحات محصولات

14 راه ساده برای نوشتن توضیحات محصولات

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 9 دقیقه 17 آبان 1399

چگونه می توان توصیفاتی عالی برای محصولات نوشت که باعث فروش بالای محصولات شود؟ توضیحات عالی محصول هیچ ارتباطی با پاراگراف های گسترده ای ندارد که با جزئیات محصول بسته بندی شده است. اگر کاربر در ابتدای کار از مطالعه مطالب شما خسته شود به ندرت محتوای محصول شما را تا انتها دنبال می کند. البته، این فقط درمورد کلمات کلیدی ، پیوندها و همه نکات سئو نیست که قرار است به شما در کسب موقعیتی بهتر در نتایج جستجو گوگل کمک کند.

همچنین توضیحات قوی و خوانا در محصولات سبب ایجاد ارزش بیشتر محصولات می شود. در این مقاله، به مهمترین سوالاتی که باید هنگام ایجاد توضیحات محصول برای فروشگاه آنلاین ایجاد نمایید, پاسخ خواهیم داد .

تولید محتوا در درج محصول

آمار هایی که اهمیت محتوای محصول را برای تجارت الکترونیک ثابت می کند.

قبل از بررسی جنبه های ایجاد توضیحات با کیفیت بالا ، بهتر است ابتدا نگاهی کلی تر داشته باشیم. 98٪ از مشتریان از خرید منصرف می شوند، زیرا آنها اطلاعات کافی در مورد محصول ندارند یا اطلاعات آنها نادرست است. فکرش را کنید! فقط 2٪ از خریداران آنلاین قبل از خرید، در مورد ویژگی ها و مزایای محصول چیزی نمی گویند

87٪ از خریداران محتوای محصول را بسیار ارزشمند می دانند و ترجیح می دهند قبل از اینکه تصمیم بگیرند , در مورد محصول کمی بخوانند و بعد تصمیم به خرید بگیرند. لازم به ذکر است که برای نوشتن توضیحات و محتوای محصولات باید دقت لازم را داشته باشید زیرا تحقیقات نشان می دهد نیمی از خریداران آنلاین، کالای خریداری شده را به دلیل عدم تطابق توضیحات نوشته شده با کالا پس می دهند .

همه این حقایق برای شما به عنوان صاحب کسب کار چه معنایی دارند؟

علاوه بر مزایای سئو، توضیحات دقیق کالاها در تصمیمات خرید مصرف کنندگان امروزی نقشی اساسی دارند و اگر به درستی انجام شود ، می توانند فروش شما را به میزان چشمگیری افزایش دهند. بنابراین اگر توصیفات محصول شما از دقت کافی برخوردار نیست ، امیدی به موفقیت کسب کار شما در حوزه آنلاین نمی باشد. توضیحات و توصیفات نامناسب و غلط محصولات، مشتریان را به طور طبیعی از سایت شما دور می کند . نبود اینگونه توضیحات بهتر از بودنشان است .

به طور خلاصه ، به جرات می توانم بگویم که محتوا یکی از بهترین سرمایه گذاری هایی است که کسب و کار آنلاین امروز می توانند انجام دهند. در زیر برخی از بهترین استراتژی ها و رویکردهایی وجود دارد که می توانید بلافاصله اجرا کنید.

1- مزایای محصولات را برجسته کنید

زمانی که خریداران از توضیحات یکسان با همه محصولات مانند یک ربات روبرو می شدند گذشته است . مردم امروزه علاقه ایی به ویژگی ها و مشخصات محصولات نشان نمی دهند آنها در پی این هستند که یک محصول چطور می تواند به آنها کمک کند که پس از خرید، پشیمان نشوند .
اولین درس مهم برای شما , این است که مانند یک فروشگاه فیزیکی محصول نفروشید , تجربه استفاده از یک محصول را به نمایش قرار دهید . که این امر فقط با تولید محتوای مناسب برای هر محصول امکان پذیر است.

2- از شوخ طبعی استفاده کنید

هنگام نوشتن توضیحات مربوط به محصولات یا خدماتی که به صورت آنلاین می فروشید. در تولید محتوا از ایجاد کمی شوخ طبعی ترسی نداشته باشید . فقط زیادره روی نکنید , همیشه هم شوخ طبعی در توضیحات و تولید محتوا مناسب و جذاب نیست . به همین دلیل از مطالب طنز در تبلیغات بسیار استفاده شده است. طبق گزارش مجله تحقیقات بین المللی طنز ، مواردی که همراه با شوخ طبعی ارائه می شود مخاطب بیشتری دارد.

3- سئو را در خاطر داشته باشید

توضیحات خنده دار هنگامی که بر روی کانال تبلیغاتی از طریق گفتگوهای روزانه دهان به دهان مردم منتقل می شود بسیار خوب است . با این حال , اگر به دنبال جذب مشتریان جدید از طریق گوگل هستید , کپی برداری از سایر سایت ها همراه با کمی شوخ طبعی , منطقی به نظر نخواهد رسید و راهی مناسب برای جذب مشتری جدید از طریق گوگل و سایر موتور های جستجو نیست .
منظور ما در اینجا این است که بهینه سازی موتور های جستجو نباید در اولویت های آخر شما باشد . هرگز از بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو غافل نشوید .

4- شخصیت خریداران خود را مشخص کنید

جمعیت خریداران ناشناس را فراموش کنید , هر مشتری شما یک شخصیت منحصر به فرد با علایق ، نگرانی ها و امیدهای خود برای آینده ای روشن است. سعی کنید علاقه و گرایشات مشتریان را درک کنید و محتوایی مناسب با نیاز , لحن گفتگو و سلایقشان برای محصولات تولید کنید .

5- کارها را ساده انجام دهید

هرچه توضیحات محصول شما آسان تر باشد ، ممکن است نام تجاری شما برای مخاطبان هدف شما شفاف تر باشد. به زبانی که مشتریان در زندگی روزمره از آن استفاده می کنند صحبت کنید. سعی نکنید خیلی باهوش باشید. آرام باشید و بگذارید توضیحات محصول شما راحت به نظر برسد.

6- صادق باشید

آیا محصولی که می فروشید ایرادی دارد؟ احتمالا حداقل یک مورد وجود دارد که شما از مشتریان خود پنهان می کنید. خریداران از تمایل شما برای صراحت و صداقت در مورد برند تجاری شما قدردانی خواهند کرد. آنها خواهند دید که توضیحات شما فقط یک تبلیغ بازاریابی نیست ، بلکه یک توصیف دقیق است که محصول شما را از زوایای مختلف به تصویر می کشد.

7- توضیحات را طوری بنویسید که قابل تجزیه و تحلیل باشد

اگر بتوانید ایده های خود را در چند پاراگراف کوتاه خلاصه کنید ، می توانید با افتخار به عنوان یک نویسنده حرفه ای شناخته شوید. فقط نکاتی را برجسته کنید که نظر خریداران را جلب کند , نکاتی که به رفع نیاز آن ها کمک قابل توجهی می کند .

تولید محتوا متنی

8- درباره چگونگی استفاده مشتریان از محصولات توضیح دهید

ارائه دستورالعمل های روشن به مشتریان در مورد نحوه استفاده از محصولات امری حیاتی است. به این معنی که شما به مردم اهمیت می دهید.

9- داستان خود را بگویید

هیچ چیز جذاب تر از داستان وجود ندارد. می توانید از این ترفند در نسخه خود استفاده کنید. من مطمئن هستم که چیزهای زیادی برای به اشتراک گذاشتن وجود دارد. خریداران خود را با تاریخچه نام تجاری تان آشنا کنید. بگویید چه چیزی به شما در تولید این محصول کمک کرده است و تصور کنید که چگونه محصول شما می تواند برای خریدار ارزشمند باشد.

10- جذابیت عاطفی

این یکی از متداول ترین ترفندهایی است که متخصصان بازاریابی برای ترغیب مردم به خرید یک محصول ، عضویت در خدمات ماهانه یا به روزرسانی ها با تأثیرگذاری بیشتر استفاده می کنند. جذابیت احساسی بهترین نتیجه را دارد. از تصاویری استفاده کنید که احساساتی مانند شادی ، غم و اندوه را بر می انگیزد , اما در استفاده از آن به هیچ وجه افراط نکنید .

11- طرف غیر عادی خود را در آغوش بگیرید

غیر عادی نمایش دادن یکی از روش های موثری است که برند ها می توانند جهت نمایش و عرضه خدمات و محصولات ارائه دهند . یک شرکت هلندی متمرکز بر غذاهای ارگانیک ، به دلیل شعرهای عجیب و غریب درج شده بر روی محصولات خود به موفقیت های قابل توجهی رسیده است . اگر می خواهید برند شما نیز دیده شود ، بازدید کنندگان وب سایت خود را با اتفاق خارق العاده ای متعجب کنید.

12- به نوشتن نکات ادامه دهید

برای نوشتن یک توضیح عالی از محصول که به فروش می رسد ، باید کارهای بیشتری نسبت به آموزش مشتریان انجام دهید. برای اینکه خواننده را با جملات پراکنده خسته نکنید ، مهم است که مختصر و دقیق باشید.

13- در لحن خود سازگاری ایجاد کنید

مهم نیست که محصولات شما چقدر متفاوت است ، توصیه می شود از یکنواختی و یکسانی در توضیحات محصول و سایت تجاری خود برخوردار باشید. در غیر این صورت ، کاربران ممکن است ناامید شوند که صفحات محصول شما انتظارات آنها را برآورده نمی کند.
سعی کنید با توجه به کسب کار نوع مخاطب , خدمات و محصولی که ارائه می دهید و لحن مناسب خود را انتخاب کنید .

14- از عبارات عمومی خودداری کنید

هیچ کس عبارات عمومی خسته کننده مانند "صابون عالی برای دست" یا "با بهترین کیفیت" را دوست ندارد. این یک موضوع ثابت شده است. و امری کاملا غیرحرفه ای به نظر می رسد. چه چیزی در مورد محصولات شما منحصر به فرد است؟
قدرت بیان خود را کاهش دهید ، از کلمات متوسط ​​استفاده کنید.

به طور مثال : یک "صابون عالی دستی" را می توان با چیزی مانند "صابون برای از بین بردن میکروب های بیماری زا" جایگزین کرد. و یا به جای استفاده از یک کوله پشتی "با بهترین کیفیت" از جمله ی تبلیغاتی"این کوله پشتی لپ تاپ شما را خشک نگه می دارد حتی اگر باران ببارد".

اگر چیزی برای گفتن ندارید ، نظر یک مشتری راضی را نقل کنید که دیوانه وار عاشق محصولات شماست. این اعتبار بیشتری به نسخه شما اضافه می کند. اکنون که اندکی درباره نوشتن توضیحات عالی محصولات می دانید ، زمان آن فرا رسیده است که به فعالیت بپردازید و وب سایت خود را مرور کنید. تسلط بر محتوای محصولات قطعاً به مدتی ، آزمایش , تجربه و از همه مهمتر خلاقیت نیاز دارد. از تولید محتوای محصولات خود نترسید , شروع به نوشتن کنید شاید روزی از توضیحات محصولات شما به عنوان نمونه مقاله ایی استفاده کنند.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.