15 سایت برتر دانلود عکس و وکتور و راهنمای انتخاب تصاویر برای وب سایت 15 سایت برتر دانلود عکس و وکتور و راهنمای انتخاب تصاویر برای وب سایت

15 سایت برتر دانلود عکس و وکتور و راهنمای انتخاب تصاویر برای وب سایت

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 3 دقیقه 9 شهریور 1399

تصاویر مناسب و خوب بخش اساسی یک وب سایت زیبا هستند. اضافه کردن چندین تصویر خیره کننده به وب سایت شما می تواند آن را به یک تجربه جالب و به یاد ماندنی برای بازدید کنندگان و مشتریان خود تبدیل کند.

هنگام قرار دادن تصاویر در سایت خود ، باید موارد زیادی مانند موقعیت تصویر در سایت ، ابعاد تصویر و حجم فایل تصویر را در نظر داشته باشید. اما قبل از اینکه به هر یک از این موارد فکر کنید ، باید بدانید که از کجا و چه سایت های مرجع تصاویر می توانید تصاویر با کیفیت بالا را پیدا کنید.

باید ها و نباید های سایت های مرجع تصاویر

هزاران سایت مرجع تصاویر وجود دارند که ما با چند باید و نباید سعی بر آن داریم شما را در انتخاب درست کمک کنیم.

باید ها

 • برای مرور تصاویر وقت بگذارید
  حتی اگر بلافاصله اولین تصویر را مشاهده میکنید و میگویید "وای ، این تصویر عالیه" ، چند دقیقه برای بررسی سایر عکس ها و سایت های دیگر هم وقت بگذارید. ممکن است تصویری را در سایتی دیگر متناسب با سبک خود پیدا کنید.

لزوماً اولین عکس را انتخاب نکنید

 • از تصاویر با وضوح بالا استفاده کنید
  تصاویر کوچک و بی کیفیت همیشه راحت تر پیدا میشوند. بنابراین به وضوح و کیفیت تصاویری که انتخاب میکنید توجه کنید.
 • زیاده روی نکنید
  حتی اگر هزاران عکس زیبا وجود دارد، بیشتر از نیاز سایت، از تصاویر استفاده نکنید.
 • متن جایگزین تصویر را حتماً و حتماً بنویسید
  به یاد داشته باشید متن جایگزین (alt) برای موتورهای جستجو بسیار حائز اهمیت است و میتواند ورودی های زیادی از طریق تصاویر به وب سایت شما داشته باشد. به این نکته هم توجه داشته باشید متن جایگزین باید عنوانی برای همان عکس باشد برای مثال : اگر مقاله شما درباره " انتخاب بهترین کفش " است و در آن از تصویر دویدن یک مرد با کفش های اسپورت استفاده کردید، نباید متن جایگزین " کفش " باشد، بهتر است بنویسید " دویدن با کفش اسپورت " یا حداقل " کفش ورزشی "

نباید ها

 • از عکسهای کلیشه ای و تکراری استفاده نکنید
  از تصاویری که در دیگر سایتها مشاهده کردید استفاده نکنید، حتی اگر آن تصویر بسیار زیبا باشد.
  سعی کنید در جستجو از اولین تصاویر استفاده نکنید، همیشه اولین تصاویر را قبل از شما استفاده کرده اند.
 • متناقض نباشید
  عکس هایی پیدا کنید که واقعاً متناسب با صنعت و یا متن شما باشد. عکس ها را فقط به دلیل زیبایی آنها انتخاب نکنید.
 • در استفاده از تصاویر نمادین دقت کنید
  بعضی از این تصاویر و نمادها تکراری شده است، برای مثال : استفاده از " لامپ " برای نشان دادن ایده و خلاقیت، شاید میلیونها سایت از این نماد برای خلاقیت استفاده میکنند که حتی ممکن است باعث خنده بازدیدکنندگان شود، و شما در نگاه آنها یک وب سایت کلیشه ای، تکراری و بدون خلاقیت باشید.

معرفی چند سایت مرجع تصاویر

چندین سایت مختلف وجود دارد که تصاویر رایگان و با کیفیت بالا ارائه میکنند، که میتوانید بدون ریالی هزینه از تصاویر آنها استفاده کنید. ما برخی از بهترین های این حوزه را به شما معرفی میکنیم.


ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.