ایمیل مارکتینگ و 15 نکته عملی و کاربردی ایمیل مارکتینگ و 15 نکته عملی و کاربردی

ایمیل مارکتینگ و 15 نکته عملی و کاربردی

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 10 دقیقه 14 مهر 1399

امیدواریم در این مقاله نکاتی در مورد بازاریابی از طریق ایمیل دریافت کنید که بتواند نتیجه بهتری از تلاش شما را به دست آورد. بازاریابی از طریق ایمیل از بین نرفته است، هنوز هم می تواند نتایج عالی و تاثیرگذاری را برای شما ایجاد کند. نکاتی را که امروز برای شما در نظر داریم بررسی کنید، بنابراین می توانید تلاش های خود را برای بازاریابی ایمیل انجام دهید.

1. برای ارسال ایمیل، به لیست ایمیل نیاز دارید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که شروع به ساخت لیست ایمیل خود کنید. لیست ایمیل یکی از مهمترین و با ارزش ترین اهرم های تجاری است که می توانید داشته باشید. برای شروع، به روزرسانی های محتوا را ایجاد کرده تا بازدیدکنندگان شما، را قادر به عضویت در لیست ایمیل شوند.

به روزرسانی های محتوا می تواند یک چک لیست ساده یا یک کتاب الکترونیکی باشد که به شخصی می دهید که در لیست ایمیل شما عضو هستند. این فرم ها به شما کمک می کند تا بتوانید مشتریان خود را افزایش دهید. اطمینان حاصل کنید که ارتقا محتوای شما تا حد زیادی انجام شده است و مخاطبین به وضوح می توانند چیزی که در اختیارشان گذاشته اید را دریافت کنند.

بازاریایی از طریق ایمیل

2. فرم ثبت نام را در هر کجا که می توانید پیشنهاد دهید، اما این کار را بیش از حد انجام ندهید

تشویق به ثبت نام را در هر جایی که امکان دارد قرار دهید، اما در نظر داشته باشید نباید مخاطبین را تحت فشار گذارید. سایت را فقط به یک مکان بزرگ برای پیشنهاد تبدیل نکنید. زیرا افراد آمده اند تا پست های شما را بخوانند و ببینند شما چه پیشنهادی دارید، مسلما آنها نمی خواهند که هر پنج ثانیه یک بار پیام پیشنهادات شما را ببینند.
اگر یک بار از آنها خواسته اید در 10 ثانیه فرم ثبت نام دیگری را به آنها نشان ندهید، یک هفته یا یک ماه صبر کنید. این بدان معنا نیست که شما به روزرسانی مطالب خود را در پست هایتان انجام نمی دهید، بلکه فقط باید مراقب تجربه کاربر باشید.

چیزی شبیه به این برنامه ریزی کنید:

  • یک فرم پیشنهاد
  • ارتقا محتوا در پست های شما
  • فرم ثبت نام در پاورقی یا فوتر
  • بنر صفحه اصلی برای ثبت نام
  • اگر وب سایت تجارت الکترونیکی دارید، دکمه اشتراک خبرنامه را در قسمت پرداخت قرار دهید

این یک چک لیست کوچک برای ثبت نام بیشتر است و همچنان به شما کمک می کند بازدیدکنندگان خود را به درستی همراهی کنید.

3. قابلیت تحویل ایمیل های خود را بهبود ببخشید

در اینجا 3 چیز در ذهن داشته باشید.
اول اینکه مطمئن شوید مشترکین در لیست ایمیل شما ثبت نام کرده اند.
دوم فراموش نکنید که به آنها بگویید اگر ایمیلهای شما را از دست داده اند در برگه تبلیغات چک کنند.
سوم اطمینان حاصل کنید که تمام توان خود را به کار گرفته اید تا به ارائه دهندگان ایمیل تأکید کنید که این شما هستید که این ایمیل ها را می فرستید. این بدان معنی است که شما تأیید ایمیل خود را بر روی سرور تنظیم کرده اید.

4. برای ایمیل های خود برنامه ریزی داشته باشید

به این معنی که شما از قبل می دانید که می خواهید چه نوع ایمیلی را برای مشترکان ایمیل خود ارسال کنید.

لیستی از انواع ایمیل های احتمالی تهیه کنید:

  • ایمیل های تبلیغاتی
  • ایمیل های فصلی یا تعطیلات
  • ایمیل های تجارت الکترونیکی (رسید ، صورتحساب ، قرار ملاقات)
  • ایمیل های اطلاعاتی (پست وبلاگ جدید)
  • ایمیل های آموزشی (راهنماهای جدید ، کتاب های الکترونیکی ، ...)

دانستن این مسئله به برنامه ریزی شما کمک می کند و تقسیم بندی فوق الذکر را برای شما آسان می نماید.

5.  بازاریابی ایمیل خود را فقط بر روی تبلیغات متمرکز نکنید

بله، مطمئناً، هدف اصلی تلاش های شما برای بازاریابی از طریق ایمیل ، رشد تجارت و به دست آوردن مشتریان جدید است. اما خودتان را در نظر بگیرید آیا دوست دارید با ایمیل های تبلیغاتی بمباران شوید، که هیچ ارزشی برای شما ندارند و فقط می خواهند محصول بعدی را به شما بفروشند؟
بنابراین مطمئن شوید که رابطه و اعتماد برقرار کرده اید و ارزش خود را ارائه داده اید. بگذارید بازاریابی ایمیل دستی برای بازاریابی محتوا شما باشد .

6. بر مشتاق شدن مشترکین خود تمرکز کنید

ما به طور خلاصه این واقعیت را بررسی کردیم که شما نباید در مورد تبلیغات از طریق ایمیل خود بازاریابی کنید. مردم با پیوستن به لیست، نمی خواهند به آنها بفروشید بلکه می خواهند شما و تجارت تان را بشناسند. به آنها نشان دهید که چگونه می توانید به آنها کمک کنید تا در انجام کار بهتر شوند.

7. خطوط موضوعی شما مهم هستند

این یکی از نکاتی است که می تواند باعث ایجاد یا شکستن مبارزات ایمیل مارکتینگ شما شود.
اول از همه، تاکید می کنیم، که از وعده های دروغین در موضوعات خود اجتناب کنید. كسی نمی خواهد ایمیلی با عنوان موضوع های دروغین دریافت كند كه معرف محتوای ایمیل نباشد.
نکته دوم این است که خطوط موضوعی خود را همزمان کوتاه ، تشریحی و هیجان انگیز نگه دارید.
برای جذاب کردن خطوط موضوع خود، از اعداد ، شکلک ها و نمادها استفاده کنید. شخصی سازی در سطور موضوعی نیز یک ایده عالی است. اگر تخفیف ارائه می دهید آن را با شماره و آنچه که می توانند با آن خریداری کنند نشان دهید.

ایمیل مارکتینگ

8. نوع دکمه های CTA را به درستی انتخاب کنید

این بدان معنی است که کلیک برای اقدام شما فقط "اینجا را کلیک کنید" نیست. همانطور که در اصطلاح آمده است "دعوت به عمل" ، آنها را برای انجام کاری تشویق کنید. می تواند ساده باشد، "محصولات ما را مرور کنید" یا "اطلاعات بیشتر در مقاله را بخوانید".
فقط به آنها نشان دهید که دوست دارید چه کاری انجام دهند. راهنمای آنها باشید. اطمینان حاصل کنید که به راحتی قابل تشخیص است. زیرا بیشتر گیرندگان فقط ایمیل شما را اسکن کرده و به جلو حرکت می کنند. شما می خواهید CTA ایمیل شما برجسته شود. اگر از تصاویر به عنوان دکمه های CTA استفاده می کنید، فراموش نکنید که متن alt را به CTA خود اضافه کنید. در غیر این صورت، ممکن است آن را مشاهده نکنید، زیرا بسیاری از سرویس گیرندگان ایمیل از بارگیری تصاویر جلوگیری می کنند.

9. پیام شما باید کوتاه باشد

با کوتاه و جذاب نگه داشتن ایمیل خود، شانس بیشتری برای قرار گرفتن در تب اصلی صندوق ورودی مشترکان خود دارید. اکنون ، باید بدانید که هیچ مدرک قطعی برای این امر وجود ندارد. اما مسئله مهم این است که مردم در معرض ایمیل های بسیار هستند و هرچه ایمیل کوتاه تر شود، احتمال مطالعه آن بیشتر خواهد بود.

10. صفحه فرود را در ایمیل های خود قرار دهید

اکثر بازاریابان ایمیل در مورد نرخ باز بودن ایمیل های ارسالی نگران هستند، همچنین باید به نرخ کلیک نیز توجه کنید. برای به دست آوردن بهترین نتیجه باید مشترکین خود را به بازدید از وب سایت خود وادار کنید. مثلا این یک پست جدید، یک هدایای جدید یا یک پیشنهاد جدید است.
نکته اصلی همیشه باید در وب سایت شما اتفاق بیفتد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که بازدیدکنندگان خود را تشویق به کلیک بر روی پیوند جدید کرده اید. همچنین به شما این امکان را می دهد افرادی که ایمیل شما را باز کرده اند اما نتوانسته اند به صفحه مقصد برسند را دوباره جذب کنید.

11. دکمه های شبکه های اجتماعی را وارد کنید

شما می خواهید تا آنجا که ممکن است افراد بیشتری شما را ببینند و در لیست مشتریان بالقوه اضافه شوند. توجه به قرار دادن دکمه های اجتماعی به شما کمک می کند تا تعداد مشترکان و بازدید را افزایش دهید. بنابراین به صورت بالقوه فروش و درآمدتان ارتقا خواهد یافت. برای این کار باید دکمه های اشتراک شبکه های اجتماعی را نیز در آن قرار دهید.

اکثر ابزارها دارای دکمه های اشتراک اجتماعی هستند که در قالب های آنها گنجانده شده است تا شما به راحتی از آنها استفاده کنید.

12. ایمیل های خود را به صورت موبایل فریندلی ارسال نمایید

مهم است که ایمیل هایتان برای تلفن همراه مناسب باشد ، یعنی دقیقا همان چیزی باشد که در وب سایت شما نیز صدق می کند. 75٪ از کاربران Gmail ایمیل خود را از طریق تلفن همراه بررسی می کنند .بنابراین می بینید که باید ایمیل های خود را به صورت موبایل فریندلی تنظیم کنید.
برای ایجاد ایمیل هایی که به راحتی در تلفن همراه باز می شوند، اندازه تصاویر را کاهش دهید و از دکمه های CTA به اندازه کافی بزرگ (حدود 50 پیکسل) استفاده نمایید و الگوهای ایمیل خود را ریسپانسیو کنید.

13. قبل از ارسال کمپین، یک ایمیل آزمایشی برای خود ارسال کنید

اگر ایمیل خود را آزمایش کنید، مطمئن خواهید شد که در ایمیل شما هیچ اشتباهی وجود ندارد. مطمئن شوید که ایمیلتان در دسکتاپ، موبایل و در برنامه های مختلف چگونه به نظر می رسد.
به این ترتیب مطمئن خواهید شد که همه چیز آنطور که باید باشد، هست و شانس باز شدن توسط مشترکین را افزایش می دهید.

14. ایمیل های خود را به طور مداوم ارسال کنید

در مورد زمان ارسال ایمیل خود به صورت روزانه ، هفتگی یا ماهانه تصمیم بگیرید و به آن پایبند باشید. اطمینان حاصل کنید که در ذهن مشترکین خود هستید. با این روش می توانید موفقیت بیشتری کسب کنید و نرخ  تبدیل شما بالاتر خواهد رفت. حتی اگر می توانید به آنها حق انتخاب دهید تا تعداد دفعات دریافت ایمیل را انتخاب کنند.

15. لغو اشتراک باید آسان باشد

لغو اشتراک را برای آنها آسان کنید. به سادگی یک دکمه لغو اشتراک را در پایین ایمیل قرار دهید و به آنها بگویید کجا کلیک کنند. گاهی اوقات این موضوع برای هر دو طرف بهتر است. شما کاربران مشتاق می خواهید. داشتن 100 مشترک مشتاق بهتر از 1000 مشترک است که نمی خواهند ایمیل های شما را دریافت کنند.

نتیجه

اکنون که همه این نکات مربوط به بازاریابی از طریق ایمیل را می دانید ، زمان استفاده از آنها در عمل فرا رسیده است. مطمئناً مانند هر چیز دیگری ، تمرین و آزمایش لازم است. بنابراین داده های خود را از نزدیک تحت نظر داشته و استراتژی خود را متناسب با آن تنظیم کنید.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.