17 نکته طراحی متن بر روی عکس 17 نکته طراحی متن بر روی عکس

17 نکته طراحی متن بر روی عکس

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 12 دقیقه 29 مهر 1399

یکی از بهترین تکنیک هایی که در مجموعه ابزارهای شما وجود دارد ، طراحی با متن بر روی  تصاویر و یا اطراف آن است. اما همچنین می تواند یکی از سخت ترین مفاهیم موفقیت آمیز باشد. شما باید عکس مناسب داشته باشید ، چشم خوبی برای تایپوگرافی داشته باشید و بدانید که می خواهید چه کاری انجام دهید تا از افزودن متن به تصویر بیشترین استفاده را ببرید. اگر احساس می کنید که آماده پذیرش این چالش هستید ، در اینجا چند نکته برای کارآمد کردن آن ارائه شده است.

نحوه استفاده متن بر روی تصاویر

1. اضافه کردن کنتراست

متن روی تصاویر باید قابل خواندن باشد . اطمینان حاصل کنید که رنگ متن با تصویر متفاوت باشد تا در ترکیبات رنگی قابل خواندن باشد . اگر عکسی با پس زمینه تیره دارید ، متن سفید یا رنگ روشن را انتخاب کنید. اگر عکس شما پس زمینه روشن دارد ، از یک رنگ تیره برای نمایش متن استفاده کنید تا به راحتی قابل خواندن باشد. کنتراست همچنین می تواند به اندازه متن در رابطه با آنچه در تصویر اتفاق می افتد اشاره کند. حروف نوشتاری باید با تصویر کار کند نه مخالف.

طراحی متن در عکس

2. متن را بخشی از تصویر قرار دهید

گاهی اوقات موثر است که متن به بخشی از تصویری که با آن کار می کنید تبدیل شود دستیابی به این امر بسیار دشوار است و فقط در مواردی خاص موثر است. برای ایجاد اینگونه تصاویر گاهی نیاز به تصاویر و متنی ساده دارید .

3. جریان بصری را دنبال کنید

کار با جریان بصری یک تصویر یکی از مهمترین نکات در مورد کار با متن و عکس است. شما برای قرار گرفتن در قسمتهای منطقی تصویر به کلمات نیاز دارید. و لطفاً مراقب باشید متن را روی قسمتهای مهم تصویر ، مانند بخش اصلی در عکس ، چهره ها یا محصولی که می خواهید به نمایش بگذارید ، قرار ندهید.
از نظر جریان بصری ، به دنبال فضاهایی برای متن بگردید که سوژه های تصویر در آن به نظر برسند. به طور مثال اگر در تصویر چهره فردی وجود دارد متن را در قسمتی از تصویر قرار دهید که چشمان فرد در داخل تصویر به آن نقطه خیره شده است .

4. تار کردن تصاویر

یکی از ساده ترین ابزارهایی که می توانید در نرم افزار های مختلف ویرایش تصاویر داشته باشید امکان تار نمودن بخشی از تصویر است . تار نمودن بخشی از تصویر توسط نرم افزاری مانند فتوشاپ می تواند به برجسته نمودن متن شما کمک کند . همچنین می تواند تمرکز را به مفهوم کلی شما اضافه کند .

5. متن را در یک قاب قرار دهید

وقتی عکس ها حاوی مقدار زیادی رنگ یا تفاوت بین بخش های روشن و تاریک هستند ، قرار دادن متن در داخل قاب دیگر می تواند باعث برجسته شدن آن شود.
یک شکل انتخاب کنید، می توانید یک مستطیل و دایره درنظر بگیرید که متناسب با تصویر و متن شما باشد. سپس به دنبال رنگی برای شکل در نظر گرفته شده بگردید که کنتراست کافی برای نشان دادن حروف را فراهم کند. استفاده از یک فریم با کمی شفافیت احساس ملایم تری به بینند القاء می کند .

6. قرار دادن متن در پس زمینه

یکی از بهترین "ترفندها" این است که متن را به جای پیش زمینه در قسمت پس زمینه تصویر قرار دهید به طور معمول پس زمینه ها هنگام قرار دادن متن کمتر شلوغ هستند و کار با آنها آسان تر است. پس زمینه ها غالبا از یک رنگ تشکل شده اند و این موجب می شود تا متن قرار داده شده در آن به راحتی قابل خواندن باشد. نتیجه نهایی ایجاد تصویری کاملا طبیعی است که نیاز به تغییر و ویرایش ندارد .

7. قرار دادن متنی بزرگ

وقتی مطمئن نیستید که چه چیزی موثر است , بزرگ بودن متن را نظر بگیرید . این مورد هم در مورد تصویر و هم متن موجود در آن صدق می کند . عنصر اندازه، توجه کاربر را به خود جلب می کند و با استفاده از یک عنصر بزرگ می تواند ایجاد مقیاس با متن و تصویر را آسان کند.

8. قرار دادن رنگ

افزودن رنگ به تصویر می تواند علاقه بصری ایجاد کند . سایت ها ممکن است رویکرد های متفاوتی داشته باشند برای برجسته سازی کلمات خاص از رنگ های متضاد استفاده می کنند و در رویکردی دیگر می تواند از یک نوع لحن متفاوت استفاده کند . هر دو روش می توانند به یک اندازه موثر باشند .

9. استفاده از یک قالب رنگی

ویژگی که این روز ها بسیار محبوب شده است ایجاد یک قالب رنگی بر روی تصاویر است که موقعیت مناسبی برای قرار دادن متن ایجاد می کند . اگرچه قابلیتی ساده به نظر می رسد اما بسیار تاثیر گذار است.
رنگی را انتخاب کنید که علاقه بصری زیادی ایجاد کند . تعادل را در ایجاد رنگ در نظر بگیرید باید شفافیتی ایجاد کنید که تصویر زیرین در آن پیدا باشد اما این شفافیت به حدی نباشد که متن غیر قابل خواندن گردد . قبل از تسلط بر این ترفند ممکن است مجبور شوید چندین گزینه رنگ و عکس را آزمایش کنید . اگر مطمئن نیستید از چه رنگی شروع کنید با پوششی از رنگ های موجود در برند خود استفاده کنید.

10. طرحی ساده ایجاد کنید

توصیه ایی که در طول زمان طراحی می شود ساده نگهداشتن طرح می باشد این کار برای تصاویر و متن ها نیز صدق می کند . شما می خواهید که هم تصویر و هم متن، نظر کاربران را به خود جلب کند اما استفاده از افکت های متنوع نتیجه ای کاملا بر عکس دارد .

11. تصاویر را در یک سمت قرار دهید

وقتی تایپوگرافی را روی عکس قرار می دهید ، دقیقاً به این معنی نیست که عکس باید کاملاً محتوای اصلی آن باشد. شما آزاد هستید که با پس زمینه بازی کنید تا یک نقطه کانونی روی محتوا ایجاد کنید برای این کار می توانید کمی تصویر را به طرفین جابه جا کنید . مواردی که باید به آنها توجه کرد ، کنتراست ، اندازه و استایل شکل حروف است. در مواردی خاص ، متن روی تصویر نا خوانا است ، زیرا یکنواختی در پس زمینه وجود ندارد.
بنابراین ، وظیفه شما این است که تمام مشکلات احتمالی را برطرف کرده و کنتراست بهینه را در اختیار کاربران قرار دهید. این بدان معناست که اندازه حروف و همچنین استایل باید زیبایی شناسی کافی ایجاد کند تا بدون زحمت قابل درک باشد.

12. ذهنت را فراتر ببر

انتقال تصاویر پس زمینه به کنار یک ترفند مدرن و یک روند عظیم است. با این حال ، وقتی می توانید تایپوگرافی را روی عکس قرار دهید تا پروژه به روزتر به نظر برسد ، می توانید راه حل دیگری را اتخاذ کنید ، یعنی فکر کردن به صورت واقعی و مجازی. این مفهوم به معنای گسترش مرزهای بصری و بیرون راندن محتوا از پس زمینه است. شما باید دو کار اساسی انجام دهید: اول ، عنوان را بکشید. دوم ، تصویر را در پشت کوچک کنید ، در نتیجه حاشیه های زیادی در اطراف محیط ایجاد کنید.

به این ترتیب متن روی تصویر نسبت به سایر عناصر موجود در صحنه بسیار نزدیکتر به شما احساس می شود. علاوه بر این ، این تصویر برای اهداف تزئینی مفید است ، این ترفند باعث می شود تا عمق نا محسوسی از نگاه بیننده احساس شود . تاریخچه آب و هوا را به عنوان موردی در نظر بگیرید. در اینجا می توانید متن را روی تصویری مشاهده کنید که از پس زمینه کشیده شده است حتی اگر سایه ای وجود نداشته باشد ، متن به طور طبیعی جلو می آید.

طراحی سایت

13. ریتم عمودی

گاهی اوقات تنها کاری که می توانید برای ایجاد یک شاهکار با قرار دادن متن روی تصویر انجام دهید این است که مسیر سنتی را کنار بگذارید و به نفع برخی از ترفندهای خیالی انتخاب کنید. با این حال ، یکی از آسان ترین روش ها ، استفاده از ریتم عمودی است.
ریتم عمودی در چند سال گذشته کاملاً محبوب بود. و از آن استقبال گرمی می شود. به نظر می رسد که مخاطبان آنلاین آمادگی آن را ندارند. این راه حل فضای خلاقیت زیادی به ما می دهد و مطمئناً پروژه هایی با رنگی شگفت انگیز از فرهنگ های مرموز آسیای شرقی فراهم می کند.

هنگام اجرای آن می توانید از سه الگوی اصلی پیروی کنید.
اول ، شما می توانید به معنای واقعی کلمه از حروف عمودی برای تقلید از زیبایی شناسی الهام گرفته از سیستم نوشتاری سنتی ژاپنی استفاده کنید. فقط جهت جریان خواندن را تغییر دهید ، آن را از بالا به پایین و سپس از چپ به راست ایجاد کنید.
دوم ، می توانید مانند چرخش تایپوگرافی روی عکس 90 درجه ، زاویه متن را گردش دهید. توجه داشته باشید از ریتم عمودی نه تنها برای عنوان بلکه برای برخی از عناصر کاربردی که به آنها اجازه می دهد هماهنگی واقعی را در طراحی ایجاد کنند استفاده کرده است.
سوم ، می توانید به جریان خواندن افقی معمول با متن روی تصویر پایبند باشید ، اما آن را به کلمات تقسیم کرده و در ستون قرار دهید. با این روش ، کاربران را در هنگام خواندن از چرخش های غیرمنتظره نجات می دهید ،

14. جلوه های پویا

ما چندین نکته خوب در مورد نحوه طراحی با تایپوگرافی بر روی عکس با استفاده از برخی روشهای ایستا ارائه کرده ایم. با این وجود ، باید کمی مرزها را جلو برد و از تکنیک های مدرن بیشترین استفاده را کرد.
اگر می خواهید متن را روی تصویر وب سایت خود قرار دهید ، وقت آن است که از برخی ایده های ابتکاری بهره مند شوید. بیشتر از این ، حوزه طراحی سایت شما را به این کار ترغیب می کند تا با اجرای مداوم چیزهای عجیب در این زمینه ، این کار را انجام دهید. بیایید چندین روش باورنکردنی و در عین حال آزمایش شده با زمان با استفاده از راه حل های پویا را و استفاده از یک تصویر ، بررسی کنیم.

15. افزایش جلوه با چاشنی پارالاکس

ویژگی اصلی اثر پارالاکس این است که با ایجاد یک توهم از عمق ، حس زیبایی از سه بعدی را به یک طراحی می بخشد.
در واقع ، اثر پارالاکس مربوط به ایجاد عناصر صحنه با سرعت های مختلف است. به عنوان یک قاعده ، پس زمینه ثابت است یا با کمترین سرعت حرکت می کند، در حالی که عناصر در پیش زمینه سریعتر حرکت می کنند ، اما هنوز هم ، سرعت هر کدام متفاوت است. بنابراین ، تمام جنبه های صحنه توجه بیننده را به خود اختصاص می دهند.

16. پیاده سازی قوانین پرسپکتیو

همراه با اثر پارالاکس ، یک روش ساده و در عین حال موثر دیگر نیز برای ایجاد عمق وجود دارد، یعنی استفاده از قواعد پرسپکتیو. در حالی که ترفند قبلی برای پیدایش زیبایی خود به پیمایش نیاز دارد ، اما این حرکت فقط به حرکت منظم ماوس نیاز دارد. و این حرکات می توانند در هر نقطه از صفحه انجام شوند.
بنابراین ، از آنجا که کاربران مجبور نیستند اقدامات بیشتری انجام دهند تا اثر را ببینند ، بسیار مفیدتر است. تنها کاری که آنها باید انجام دهند این است که فقط ماوس را به همراه صفحه حرکت دهند و این همیشه اتفاق می افتد.

17. قرار دادن افکت هاور

شاید افزودن افکت هاور بر روی متن از تصاویر یکی از ترفندهای ثابت شده در مجموعه ابزارهای راه حل های پویای این روزها باشد.
این ایده از دیرباز با ما همراه بو، ما همیشه آن را روی دکمه ها یا پیوندهای ناوبری می دیدیم، اما اخیراً مشخص شده است که هر جزئیات صحنه می تواند از آن بهره مند شود. و تایپوگرافی روی عکس از آن موقعیت هایی است که می تواند بیشترین پتانسیل استفاده از افکت را داشته باشد.

نکته ای که باید به خاطر بسپارید وقتی این روش را دنبال می کنید این است که اثر تنها زمانی مشخص می شود که نشانگر ماوس به نوع آن ضربه وارد کند. بنابراین ، نباید کورکورانه به آن اعتماد کنید. متن روی تصویر باید از قبل مشخص باشد. می تواند بزرگ باشد. می تواند رنگارنگ باشد. افکت هاور باید حالت پیش فرض را تقویت کند. این ممکن است تایپوگرافی روی عکس را به یک نمایش دراماتیک تبدیل کند. با این حال ، هنوز هم نمی تواند همه کارها را به تنهایی انجام دهد.
هنگام کار با تصاویر ، از تایپوگرافی ساده و یک تصویر ساده برای بهترین نتیجه استفاده کنید. به یاد داشته باشید که اجازه دهید قسمتهای مهم تصویر بدون مانع نشان داده شوند و تا زمانی که متن به وضوح قابل خواندن باشد ، در طراحی خود کار کنید.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.