200 عامل رتبه بندی گوگل 200 عامل رتبه بندی گوگل

200 عامل رتبه بندی گوگل

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 45 دقیقه 15 آذر 1399

شاید از قبل بدانید که گوگل بیش از 200 فاکتور رتبه بندی را در الگوریتم خود استفاده می کند. اما این موارد چه گزینه هایی هستند؟ برخی از این موارد اثبات شده اند . برخی بحث برانگیز هستند. برخی دامنه زنی وحدس هاس مربوط به سئو هستند. اما همه این موارد در این مقاله ذکر شده اند. و تیم مقالات دودکو اخیرا این بخش را برای سال 2020 به روزرسانی کرده است.

عوامل مربوط به دامنه سایت

1_ قدمت دامنه : در ویدیویی که مت کات (Matt Cutts) از کارکنان بخش اسپم گوگل در یوتیوب منتشر کرده صراحتا اعلام می کند : "تفاوت دامنه ای با شش ماه قدمت نسبت به یک ساله واقعاً اصلاً زیاد نیست." به عبارت دیگر ، موتور های جستجو از سن دامنه استفاده می کنند. اما آنقدر مهم نیست.

2_ وجود کلمات کلیدی در دامنه : داشتن یک کلمه کلیدی در نام دامنه شما باعث افزایش سئو مانند سابق نمی شود. اما هنوز هم به عنوان یک سیگنال مربوطه عمل می کند.

3_ کلمه کلیدی به عنوان اولین کلمه در دامنه: دامنه ای که با کلمه کلیدی هدف خود شروع می شود نسبت به سایتهایی که آن کلمه کلیدی را در دامنه خود ندارند (یا کلمه کلیدی را در وسط یا انتهای دامنه خود دارند) دارای مزیت است.

4_ مدت زمان ثبت دامنه : گوگل در این مورد اعلام کرده است : "دامنه های با ارزش (قانونی) اغلب برای چندین سال پیش پرداخت می شوند، در حالی که دامنه های (نامشروع) به ندرت برای بیش از یک سال مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین ، تاریخ انقضا دامنه در آینده می تواند به عنوان عاملی در پیش بینی قانونی بودن دامنه مورد استفاده قرار گیرد. "

5_ کلمات کلیدی در ساب دامین : Moz بر این باور است که یک کلمه کلیدی ظاهر شده در زیر دامنه می تواند باعث افزایش رتبه شود.

6_ تاریخچه دامنه : سایتی با مالکیت های مختلف در طول زمان به گوگل اعلام می کند که تاریخچه سایت را نفی کند و مجددا آن را تنظیم نماید ، پیوندهایی که به دامنه اشاره دارند را نفی و یا ، در موارد خاص ، مجازات دامنه را به مالک جدید منتقل می کند. به طور کلی ارزش دامنه هایی که صاحبان مختلف ، بر روی آن، سایت های گوناگونی را طراحی کرده اند، بسیار کم است .

7_ دامنه های دقیقا مشابه(EMD) : دامنه های دقیقا مشابه همیشه در لبه تیغ قرار داشته اند. در گذشته دامنه هایی که دقیقا مشابه یکدیگر بوده اند به خوبی کار می کردند. اما با بروزرسانی موسوم بر EMD update ارزش و کیفیت خود را از دست داده اند.

8_ Whois عمومی در مقابل خصوصی : اطلاعات Whois خصوصی ممکن است نشانه "چیزی برای پنهان کردن" باشد. به نقل از مت کاتس:

" هنگامی که من whois را روی آنها بررسی کردم ، همه آنها" سرویس محافظت از حریم خصوصی whois "  را روی خود داشتند. این نسبتاً غیرمعمول است. روشن شدن حریم خصوصی whois به طور خودکار بد نیست، اما هنگامی که چندین عامل را در کنار هم قرار دهید ، شک بر انگیز بوده و یا مدیران سایتی که دارای چندین سایت هستند ... "

9_ مالک WhoIs مجازات شده است : اگر گوگل شخص خاصی را به عنوان اسپمر شناسایی کند ، کاملا منطقی هست که سایر سایت های متعلق به آن شخص را مورد بررسی قرار دهند.

10_ کشورهای دارای پسوند TLD : داشتن دامنه سطح بالا کد کشور (.cn,.pt,.ca) می تواند به سایت در رتبه بندی آن کشور خاص کمک کند . اما می تواند توانایی سایت در رتبه بندی جهانی را محدود نماید.

عوامل سطح صفحه

11_ کلمات کلیدی در عنوان صفحات : اگرچه به اندازه گذشته مهم نیست، اما برچسب عنوان شما همچنان یک سیگنال مهم سئو در صفحه است.

شروع عنوان در کلمات کلیدی :

12_ شروع عنوان با کلمات کلیدی : طبق گفته Moz ، برچسب های عنوان که با یک کلمه کلیدی شروع می شوند عملکرد بهتری نسبت به حجضوری کلمه کلیدی در انتهای عنوان دارد.

13_ وجود کلمات کلیدی در برچسب H1 : با توجه به مطالعات و تحقیقات انجام شده گوگل به غیر از عنوان اصلی صفحه سایت شما ، از بر چسب H1 به عنوان یک سیگنال ارتباط ثانویه استفاده می کند.

14_ وجود کلمات کلیدی در برچسب توضیحات : گوگل از برچسب توضیحات متا به عنوان یک سیگنال رتبه بندی مستقیم استفاده نمی کند. با این حال ، برچسب توصیف شما می تواند بر نرخ کلیک تأثیر بگذارد ، که عامل اصلی رتبه بندی است.

TF-IDF _15 : یک روش فانتزی برای گفتن: "هر چند وقت یکبار کلمه خاصی در یک سند ظاهر می شود؟". هرچه بیشتر این کلمه در صفحه ظاهر شود ، احتمال اینکه صفحه مربوط به آن کلمه باشد بیشتر است. گوگل احتمالاً از نسخه پیشرفته TF-IDF استفاده می کند.

16_ طول محتوا : محتوای کلمات بیشتر می تواند دامنه وسیع تری را پوشش دهد و احتمالاً در مقایسه با مقالات کوتاهتر و سطحی ترجیح داده می شود. در واقع ، یک مطالعه اخیر در صنعت عوامل رتبه بندی نشان داده است که طول مطالب با موقعیت SERP ارتباط دارد.

17_ فهرست مطالب: استفاده از یک جدول پیوند شده می تواند به گوگل کمک کند محتوای صفحه شما را بهتر درک کند.

18_ تراکم کلمات کلیدی: اگرچه به اندازه گذشته مهم نبوده است ، اما گوگل ممکن است از آن برای تعیین موضوع یک صفحه وب استفاده کند. اما زیاده روی می تواند به سایت آسیب جدی برساند.

19_ کلمات کلیدی نمایه سازی معنایی نهفته در محتوا (LSI): کلمات کلیدی LSI به موتورهای جستجو کمک می کنند تا معنی را از کلماتی که بیش از یک معنی دارند استخراج کنند (به عنوان مثال: اپل شرکت رایانه ای در مقابل اپل میوه). وجود / عدم وجود LSI احتمالاً به عنوان سیگنال کیفیت محتوا نیز عمل می کند.

20_ کلمات کلیدی LSI در عنوان و توضیحات برچسب ها: همانند محتوای صفحه وب ، کلمات کلیدی LSI در برچسب های متا صفحه نیز احتمالاً به گوگل کمک می کنند کلمات دارای چندین معنی بالقوه را تشخیص و منظور شما را درک کنند. همچنین ممکن است به عنوان یک سیگنال مربوطه عمل کند.

21_ صفحه سایت شامل عمق موضوع می شود: بین عمق پوشش موضوع و رتبه بندی گوگل رابطه ای وجود دارد. بنابراین ، صفحاتی که زاویه های مختلف را پوشش می دهند احتمالاً در خطر هستند تا در مقابل صفحاتی هستند که فقط بخشی از موضوع را پوشش می دهند.

22_ سرعت بارگذاری صفحات HTML : هر دو موتور جستجوی معروف گوگل و بینگ از سرعت صفحه به عنوان عامل رتبه بندی استفاده می کنند. خزنده های موتور جستجو می توانند سرعت سایت شما را بر اساس کد HTML صفحه شما نسبتاً دقیق تخمین بزنند.
هر دو گوگل و بینگ از سرعت صفحه به عنوان عامل رتبه بندی استفاده می کنند. عنکبوت های موتور جستجو می توانند سرعت سایت شما را بر اساس کد HTML صفحه شما نسبتاً دقیق تخمین بزنند.

23_ سرعت بارگیری صفحه از طریق کروم : گوگل همچنین از داده های کاربر Chrome برای دستیابی بهتر به زمان بارگیری صفحه استفاده می کند. به این ترتیب ، آنها می توانند سرعت بارگیری واقعی یک صفحه برای کاربران را اندازه گیری کنند.

24_ استفاده از AMP : گرچه یک عامل رتبه بندی مستقیم گوگل نیست ، اما ممکن است AMP یکی از الزامات رتبه بندی در نسخه تلفن همراه Google News باشد.

25_ تطابق محتوا : آیا محتوای یک صفحه با چیزی که کاربر به دنبال آن است مطابقت دارد؟ در این صورت ، ممکن است در آن صفحه رتبه بندی آن کلمه کلیدی افزایش یابد.

26_ الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل : این "تغییر الگوریتم" به گوگل کمک کرد تا از کلمات کلیدی فراتر رود. با تشکر از مرغ مگس خوار ، گوگل اکنون می تواند موضوع یک صفحه وب را بهتر درک کند.

27_ محتوای تکراری: محتوای یکسان در همان سایت (حتی کمی اصلاح شده) می تواند بر قابلیت مشاهده موتور جستجو سایت تأثیر منفی بگذارد.

28_ Rel = Canonical: در صورت استفاده صحیح ، استفاده از این برچسب باعث می شود گوگل سایت شما را به دلیل محتوای تکراری جریمه نکند.

29_ بهینه سازی تصویر: تصاویر از طریق نام فایل ، متن alt ، عنوان ، توضیحات و زیرنویس برای موتورهای جستجو سیگنال های مهم مربوطه را ارسال می کنند.

30_ محتوای اخیر: به روزرسانی الگوریتم Google Caffeine به ویژه برای جستجوهای حساس به زمان ، محتوای اخیراً منتشر شده یا به روز شده را ترجیح می دهد. با برجسته کردن اهمیت این عامل ، گوگل تاریخ آخرین به روزرسانی یک صفحه را برای صفحات خاص نشان می دهد.

31_ میزان به روزرسانی های محتوا: اهمیت ویرایش ها و تغییرات نیز به عنوان یک عامل تازه بودن نقش دارد. افزودن یا حذف کل بخش ها مهمتر از تغییر ترتیب چند کلمه یا رفع اشتباه تایپی است.

32_ زمان بروزرسانی صفحات: هر چند وقت یک بار صفحه به روز شده است؟ روزانه ، هفتگی ، هر 5 سال؟ تکرار به روزرسانی صفحه نیز در بهبود صفحه نقش دارد.

33_ برجسته سازی کلمه کلیدی: وجود یک کلمه کلیدی در 100 کلمه اول محتوای یک صفحه با رتبه بندی گوگل در صفحه اول ارتباط دارد.

34_ کلمات کلیدی در برچسب های H2 ، H3: ظاهر شدن کلمه کلیدی شما به عنوان فرعی با فرمت H2 یا H3 ممکن است یکی دیگر از علائم ضعف مرتبط باشد. در حقیقت ، جان مولر از افراد مطرح در گوگل اظهار داشت: "این برچسب های عنوان در HTML به ما کمک می کنند تا ساختار صفحه را درک کنیم."

35_ کیفیت پیوند خروجی: بسیاری از متخصصان سئو فکر می کنند که ارتباط با سایت های معتبر به ارسال سیگنال های اعتماد به گوگل کمک می کند. و این توسط یک مطالعه اخیر در صنعت پشتیبانی می شود.

36_ تم پیوند های خروجی: طبق الگوریتم Hillop ، گوگل ممکن است از محتوای صفحاتی که به آنها پیوند می دهید به عنوان یک سیگنال مربوط استفاده کند. به عنوان مثال ، اگر صفحه ای در مورد اتومبیل ها دارید که به صفحات مربوط به فیلم لینک می شود ، این ممکن است به گوگل بگوید که صفحه شما درباره فیلم Cars است ، نه اتومبیل.

37_ گرامر و هجی: گرامر و هجی درست یک سیگنال با کیفیت است ، اگرچه مت کاتس چند سال قبل در مورد مهم بودن یا نبودن این موضوع پیام های متفاوتی داد.

38_ محتوای همزمان: آیا محتوای صفحه اصلی یک محتوای اختصاصی است؟ اگر از صفحه ایندکس شده کپی شود ، رتبه خوبی نخواهد داشت ... یا ممکن است اصلاً ایندکس نشود.

39_ به روزرسانی برای موبایل: این به روزرسانی که اغلب با نام "Mobilegeddon" شناخته می شود ، صفحاتی که برای دستگاه های تلفن همراه بهینه سازی شده اند تشویق می کند.

40_ قابلیت استفاده از تلفن همراه: وب سایت هایی که کاربران موبایل می توانند به راحتی از آنها استفاده کنند ممکن است در "فهرست اول موبایل" گوگل دارای مزیت باشند.

41_ محتوای پنهان در تلفن همراه: ممکن است محتوای پنهان در دستگاه های تلفن همراه در برابر محتوای کاملاً قابل مشاهده ایندکس نشود. با این حال ، اخیراً یکی از افراد مهم در گوگل اظهار داشت که محتوای پنهان مشکلی ندارد. اما همچنین در همان ویدیو اظهار داشت ، "... اگر محتوای حیاتی باشد باید دیده شود ...".

42_ محتوای مکمل مفید: طبق یک سند راهنمای Google Rater که اکنون در دسترس عموم است ، محتوای مکمل مفید ، شاخص کیفیت یک صفحه است. به عنوان مثال می توان به مبدل ارز ، ماشین حساب بهره وام و دستورالعمل های تعاملی اشاره کرد.

43_ محتوای پنهان شده تب ها: آیا کاربران برای نشان دادن برخی از مطالب صفحه شما ، باید روی یک تب کلیک کنند؟ در این صورت ، گوگل گفته است که این محتوا "ممکن است ایندکس نشود".

44_ تعداد پیوندهای خروجی: تعداد زیاد پیوندهای خارجی dofollow می تواند به رتبه بندی آن صفحه آسیب برساند.

45_ رسانه ها: تصاویر ، فیلم ها و سایر عناصر چندرسانه ای ممکن است به عنوان یک سیگنال کیفیت محتوا عمل کنند.

46_ تعداد پیوندهای داخلی اشاره به صفحه: تعداد پیوندهای داخلی یک صفحه اهمیت آن را نسبت به سایر صفحات سایت نشان می دهد (پیوندهای داخلی بیشتر = مهم تر).

47_ کیفیت پیوندهای داخلی اشاره به صفحه: پیوندهای داخلی از صفحات معتبر در دامنه تأثیر قویتری نسبت به صفحات دارای رتبه کم یا پایین دارند.

48_ لینکهای شکسته: وجود پیوندهای خراب زیاد در یک صفحه ممکن است نشانه یک سایت نادیده گرفته یا رها شده باشد. سند دستورالعمل Google Rater از پیوندهای خراب استفاده می کند که یکی از آنها ارزیابی کیفیت صفحه اصلی بود.

49_ سطح خواندن: شکی نیست که گوگل سطح خواندن صفحات وب را تخمین می زند. در واقع ، گوگل قبلاً آمار سطح خواندن را به شما ارائه می داد. اما آنچه آنها با این اطلاعات انجام می دهند قابل بحث است. برخی می گویند که سطح ابتدایی خواندن به شما کمک می کند تا رتبه بهتری داشته باشید زیرا برای توده مردم جذاب خواهد بود. اما برخی دیگر سطح ابتدایی خواندن را با کارخانه های تولید محتوا مانند مقاله های Ezine مرتبط می دانند.

50_ پیوندهای وابسته: پیوندهای وابسته احتمالاً به رتبه شما آسیب نمی رسانند. اما اگر تعداد زیادی دارید ، الگوریتم گوگل ممکن است به سایر سیگنال های کیفیت توجه بیشتری داشته باشد تا مطمئن شود شما "یک سایت وابسته " نیستید.

51_ خطاهای HTML / اعتبار سنجی W3C: بسیاری از خطاهای HTML یا کدگذاری شلخته ممکن است نشانه یک سایت بی کیفیت باشد. در حالی که بحث برانگیز است ، بسیاری از افراد در سئو فکر می کنند که یک صفحه کدگذاری شده منظم به عنوان سیگنال کیفیت استفاده می شود.

52_ قدرت دامنه: همه چیز مساوی است ، یک صفحه در یک دامنه معتبر رتبه بالاتری از یک صفحه در یک دامنه با قدرت کمتر خواهد داشت.

53_ رتبه صفحات: کاملاً با هم ارتباط ندارد. اما صفحات با قدرت زیاد تمایل به پیشی گرفتن از صفحات با قدرت بسیار کمی دارند .

54_ طول آدرس های اینترنتی (URL) : آدرس های اینترنتی بیش از حد طولانی ممکن است به ایندکس صفحات در یک موتور جستجو آسیب برساند. در حقیقت ، در حقیقت مصالعات مختلف نشان داده است که آدرس های اینترنتی کوتاه در نتایج جستجوی گوگل دارای اهمیت کمی هستند.

55_ مسیر آدرس های اینترنتی: یک صفحه نزدیک به صفحه اصلی ممکن است در مقایسه با صفحاتی که در عمق معماری یک سایت دفن شده باشد ، از قدرت بیشتری برخوردار باشد.

56_ ویرایش گران انسانی: اگرچه هرگز تأیید نشده است ، اما گوگل حق ثبت اختراع سیستمی را که اجازه می دهد ویراستاران انسانی بتوانند بر SERP ها تأثیر بگذارند ثبت کرده است.

57_ دسته بندی صفحات: دسته ای که صفحه در آن ظاهر می شود یک سیگنال مربوط است. صفحه ای که بخشی از یک رده نزدیک به هم باشد ممکن است در مقایسه با صفحه ای که تحت یک دسته غیر مرتبط ثبت شده است ، افزایش ربط پیدا کند.

58_ برچسب های وردپرس: برچسب ها سیگنال ، مربوط به وردپرس هستند. به گفته com: "تنها راهی که باعث بهبود SEO شما می شود ارتباط دادن یک محتوا به مطلب دیگر و به طور خاص یک گروه از پست ها به یکدیگر است."

59_ کلید واژه در URL: یک سیگنال مربوط دیگر. یک نماینده گوگل اخیراً این موضوع را "یک عامل بسیار کوچک برای رتبه بندی" نامیده است. اما با این وجود یک عامل رتبه بندی است.

60_ رشته های مختلف در URL: دسته های موجود در رشته URL توسط گوگل خوانده می شوند و ممکن است یک سیگنال موضوعی برای آنچه در مورد یک صفحه است ارائه دهند.

61_ منابع: استناد به منابع ، مانند مقالات پژوهشی ، ممکن است نشانه کیفیت باشد. در دستورالعمل های کیفیت گوگل عنوان شده است که بازرسان هنگام مشاهده صفحات خاص باید مراقب منابع باشند: "این موضوعی است که در آن تخصص و / یا منابع معتبر مهم هستند ...". با این حال ، گوگل استفاده از پیوندهای خارجی به عنوان سیگنال رتبه بندی را رد کرده است.

62_ لیست های شماره گذاری شده: لیست های شماره دار به شکستن محتوای شما برای خوانندگان کمک می کند و باعث می شود کاربر پسندتر باشد. گوگل ممکن است محتوای دارای گلوله و اعداد را ترجیح دهد.

63_ اولویت صفحه در نقشه سایت: اولویتی که یک صفحه از طریق پرونده xml داده می شود ممکن است بر رتبه بندی تأثیر بگذارد.

64_ پیوندهای خروجی بسیار زیاد: متن زیرمربوط به سند ارزیابی گوگل است: "برخی از صفحات دارای پیوندهای زیادی هستند ، توجه شما را از محتوای اصلی منحرف می کنند."

65_ سیگنال های UX از سایر کلمات کلیدی صفحه رتبه بندی: اگر این صفحه دارای چندین کلمه کلیدی دیگر باشد ، ممکن است نشانه ای از کیفیت داخلی به گوگل بدهد. در حقیقت ، در گزارش اخیر گوگل در مورد "نحوه جستجو" آمده است: "ما به دنبال سایت هایی هستیم که که مرتبط با مطالب مورد جستجوی کاربران باشد "

66_ عمر صفحه: اگرچه گوگل محتوای تازه را ترجیح می دهد ، یک صفحه قدیمی که به طور مرتب به روز می شود ممکن است از یک صفحه جدید بهتر عمل کند.

67_ چیدمان کاربرپسند: بار دیگر با استناد به سند رهنمودهای کیفیت گوگل: "طرح بندی صفحه در بالاترین کیفیت باعث می شود محتوای اصلی بلافاصله قابل مشاهده باشد."

68_ دامنه های پارک شده: به روزرسانی گوگل در دسامبر سال 2011 باعث کاهش دید جستجو در دامنه های پارک شده ، شد.

69_ محتوای مفید: گوگل ممکن است بین محتوای "با کیفیت" و "مفید" تفاوت قائل شود.

عوامل سطح سایت

70_ محتوا ارزش و بینش منحصر به فردی را ارائه می دهد: گوگل اعلام کرده است که آنها خوشحال هستند که سایت هایی را که چیز جدید یا مفیدی برای ارائه ندارند ، مجازات می کنند.

71_ صفحه تماس با ما: سند کیفیت گوگل بیان می دارد که آنها سایتهایی را با "مقدار مناسب اطلاعات تماس" ترجیح می دهند. اطمینان حاصل کنید که اطلاعات تماس شما با اطلاعات whois شما مطابقت دارد.

Domain Trust / TrustRank _72: بسیاری از متخصصان معتقدند که "TrustRank" یک عامل مهم برای رتبه بندی است. و به نظر می رسد یک الگوریتم گوگل با عنوان "رتبه بندی نتیجه جستجو براساس اعتماد" از این موضوع پشتیبانی می کند.

73_ معماری سایت: یک ساختار کاملاً منظم سایت به گوگل کمک می کند محتوای شما را به صورت موضوعی سازماندهی کند. همچنین می تواند به دسترسی ربات های گوگل و فهرست بندی تمام صفحات سایت شما را کمک کند.

74_ به روزرسانی های سایت: بسیاری از سئوکاران معتقدند که به روزرسانی های وب سایت و به ویژه هنگامی که محتوای جدیدی به سایت اضافه می شود یک فاکتور طراوت در سایت است. اگرچه گوگل اخیراً استفاده از "فرکانس انتشار" در الگوریتم خود را انکار کرده است.

75_ وجود نقشه سایت: یک نقشه سایت به موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحات شما را آسان تر و دقیق تر ایندکس کرده و باعث بهبود دید شوند. با این حال ، گوگل اخیراً اظهار داشت که نقشه سایت HTML برای سئو "مفید" نیست.

76_ زمانبندی سایت: خرابی زیاد ناشی از تعمیر و نگهداری سایت یا مشکلات سرور ممکن است به رتبه شما آسیب برساند (و اگر اصلاح نشود حتی می تواند منجر به deindexing شود).

77_ موقعیت سرور: مکان سرور در جایی که سایت شما در مناطق مختلف جغرافیایی رتبه بندی می کند تأثیر می گذارد. به خصوص برای جستجوهای خاص جغرافیایی مهم است.

78_ گواهی SSL: گوگل تأیید کرده است که از HTTPS به عنوان یک سیگنال رتبه بندی استفاده می کند.

79_ صفحات استفاده از خدمات و حریم خصوصی: این دو صفحه به گوگل کمک می کند که سایت عضو معتبری از اینترنت باشد. که بهبود اعتماد کاربران کمک می کند.

80_ اطلاعات متا تکراری در سایت: تکرار اطلاعات متا در سراسر سایت شما ممکن است تمام دید صفحه شما را کاهش دهد.

81_ پیمایش Breadcrumb: این سبک از معماری سایت کاربر پسند است که به کاربران (و موتورهای جستجو) کمک می کند تا بفهمند در کجای یک سایت قرار دارند. گوگل در این مورد اظهار دارد که: "جستجوی گوگل از Breadcrumb در صفحه وب برای طبقه بندی اطلاعات از صفحه در نتایج جستجو استفاده می کند."

82_ بهینه سازی برای موبایل: با بیش از نیمی از جستجوهای انجام شده در دستگاه های تلفن همراه ، گوگل می خواهد ببیند که سایت شما برای کاربران تلفن همراه بهینه شده است. در حقیقت ، گوگل اکنون وب سایت هایی را که برای موبایل مناسب نیستند مجازات می کند.

83_ یوتیوب: شکی نیست که فیلم های یوتیوب تحت نمایش در SERP قرار می گیرند (احتمالاً به این دلیل که گوگل مالک آن است).

84_ قابلیت استفاده از سایت: سایتی که استفاده یا پیمایش آن دشوار است می تواند با کاهش زمان حضور کاربران در سایت ، کاهش صفحات مشاهده شده و افزایش نرخ پرش مواجه شود که به طور غیر مستقیم به رتبه بندی آسیب می رساند.

85_ استفاده از Google Analytics و Google Search Console: برخی فکر می کنند نصب این دو برنامه در سایت شما می تواند ایندکس صفحه شما را بهبود بخشد. همچنین ممکن است با دادن اطلاعات بیشتر به گوگل برای کار کردن ، روی رتبه بندی تأثیر مستقیم بگذارند (به عنوان مثال نرخ پرش دقیق تر ، اینکه آیا بازدیدکننده ارجاع را از بک لینک های خود دریافت می کنید یا نه). گوگل این را به عنوان یک افسانه انکار کرده است.

86_ بررسیها و نظرات کاربران / اعتبار سایت: اعتبار یک سایت در سایتهایی مانند com احتمالاً نقش مهمی در الگوریتم گوگل دارد. گوگل حتی پس از گرفتار شدن یک سایت برای جلب توجه مشتریان در تلاش برای دستیابی به مطبوعات و پیوندها ، طرح کلی صریح و نحوه استفاده آنها از نظرات آنلاین را منتشر کرد.

عوامل بک لینک

87_ پیوند دادن دامنه عصر: بک لینک از دامنه های قدیمی ممکن است از دامنه های جدید قدرتمندتر باشد.

88_ پیوند دادن به دامنه های ریشه: تعداد دامنه های ارجاع شده یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی در الگوریتم گوگل است .

89_ پیوندها از IP های جداگانه کلاس C: پیوندها از آدرس های IP جداگانه کلاس c نشان دهنده گستردگی سایت های لینک دهنده به شما است که می تواند به رتبه بندی کمک کند.

90_ پیوند به صفحات: تعداد کل صفحات پیوند دهنده حتی از همان دامنه در رتبه بندی تأثیر دارد.

91_ بک لینک Anchor Text: همانطور که در این توضیحات الگوریتم اصلی گوگل ذکر شده است: "اول ، Anchor Text اغلب توصیف دقیق تری از صفحات وب را نسبت به خود صفحات ارائه می دهند." بدیهی است که Anchor Text نسبت به قبل از اهمیت کمتری برخوردار است (و در صورت بهینه سازی بیش از حد ، به عنوان سیگنال اسپم وب کار می کند). اما Anchor Text غنی از کلمات کلیدی هنوز یک سیگنال مربوطه قوی را در دوزهای کوچک ارسال می کند.

Alt Tag _92 (برای پیوندهای تصویر): متن Alt به عنوان Anchor Text برای تصاویر عمل می کند.

93_ پیوندهایی از دامنه های .edu یا .gov : مت کاتس اظهار داشت که TLD به اهمیت یک سایت توجه نمی کند. و گوگل گفته است که آنها بسیاری از پیوندهای Edu را "نادیده می گیرند". با این حال ، این باعث نمی شود که سئو ها تصور کنند که در الگوریتم TLD ها ی .gov و .edu جایگاه ویژه ای وجود دارد.

94_ ارزش صفحه پیوند: ارزش (PageRank) صفحه ارجاع از روزهای ابتدایی گوگل یک عامل رتبه بندی بسیار مهم بوده و هنوز هم هست.

95_ ارزش دامنه پیوند: ارزش دامنه ارجاع دهنده ممکن است نقشی مستقل در مقدار پیوند داشته باشد.

96_ پیوندها از رقبا: پیوندهای سایر صفحات رتبه بندی شده در همان SERP ممکن است برای رتبه بندی یک صفحه برای آن کلمه کلیدی خاص ارزش بیشتری داشته باشند.

97_ پیوندهای وب سایت های "مورد انتظار": گرچه حدس و گمان است ، اما برخی از متخصصان جستجوگرها معتقدند که گوگل تا زمانی که از مجموعه ای از سایت های "مورد انتظار" در صنعت خود به سایت پیوند نخواهید یافت ، به وب سایت شما کاملاً اعتماد نخواهد کرد.

98_ پیوندهایی از محله های بد: پیوندهای به اصطلاح "محله های بد" ممکن است به سایت شما آسیب برساند.

99_ پست های مهمان: اگرچه پیوندهای ارسال شده از مهمان هنوز هم ارزش دارند ، اما به احتمال زیاد به اندازه پیوندهای تحریریه واقعی قدرت ندارند (به علاوه ، ارسال مهمان "در مقیاس بزرگ" می تواند سایت شما را به دردسر بیندازد).

100_ پیوندها از تبلیغات: به گفته گوگل ، پیوندهای دریافت شده از تبلیغات نباید دنبال شوند. با این حال ، احتمالاً گوگل قادر است پیوندهای دنبال شده را از تبلیغات شناسایی و فیلتر کند.

101_ ارزش صفحه اصلی: پیوند هایی که به صفحه اصلی اشاره دارد در ارزیابس سایت ها اهمیت ویژه ایی دارند.

Nofollow Links _102: این یکی از بحث برانگیزترین موضوعات در سئو است. حرف رسمی گوگل در این مورد: "به طور کلی ، ما آنها را دنبال نمی کنیم."

به نظر می رسد در مواردی خاص این کار را انجام می دهد . وجود درصدی مشخص از لینک های نوفالو اشاره به لینک های طبیعی در مقایسه با لینک های غیر طبیعی پروفایل ها دارد.

103_ تنوع در انواع پیوندها: داشتن درصد زیادی از پیوندهای شما به طور غیرطبیعی از یک منبع (به عنوان مثال پروفایل های انجمن ، نظرات وبلاگ) ممکن است نشانه اسپم وب باشد. از طرف دیگر ، پیوندها از منابع متنوع نشانه ایندکس طبیعی پیوندها است.

104_ برچسب های "Sponsored" یا "UGC": پیوندهایی که به عنوان "rel = sponsored" یا "rel = UGC" برچسب گذاری شده اند متفاوت از پیوندهای "دنبال شده" یا rel = nofollow عادی هستند.

105_ پیوندهای متنی: پیوندهای تعبیه شده در محتوای یک صفحه از پیوندهای موجود در یک صفحه خالی یا یافت شده در جای دیگر صفحه قدرتمندتر هستند.

106_ ریدایرکت بیش از حد صفحات 301: بک لینک هایی که از 301 هدایت می شوند ، برخی از PageRank را از بین می برد.

107_ داخلی Anchor Text: آنکر تکست پیوند داخلی یکی دیگر از علائم ارتباط است. همانطور که گفته شد ، پیوندهای داخلی احتمالاً وزن کمتری نسبت به آنکر تکست دارند که از سایت های خارجی ارائه می شود.

108_ عنوان پیوند ها : عنوان پیوند (متنی که هنگام قرار گرفتن روی پیوند روی صفحه ظاهر می شود) نیز ممکن است به عنوان یک سیگنال مربوط به ضعف استفاده شود.

TLD _109 مربوط به دامنه مرجع: دریافت پیوندها از پسوندهای دامنه سطح بالا مخصوص کشور (.de ، .cn ، .co.uk) ممکن است به شما در رتبه بندی بهتر در آن کشور کمک کند.

110_ محل پیوند در محتوا: پیوندهای ابتدای یک محتوا ممکن است کمی وزن بیشتری نسبت به پیوندهای قرار گرفته در انتهای محتوا داشته باشند.

111_ مکان پیوند در صفحه: جایی که پیوند در صفحه ظاهر می شود مهم است. به طور کلی ، پیوند تعبیه شده در محتوا گذاری یک صفحه از قدرت بیشتری نسبت به پیوند در قسمت پاورقی یا نوار کناری برخوردار است.

112_ پیوند به دامنه مرتبط: پیوند از یک سایت در یک مکان مشابه بسیار قدرتمندتر از پیوند از یک سایت کاملا غیر مرتبط است.

113_ مرتبط بودن سطح صفحه: پیوندی از یک صفحه مربوطه نیز ارزش بیشتری دارد.

114_ کلمه کلیدی در عنوان: گوگل به پیوندهایی از صفحه هایی که حاوی کلمه کلیدی صفحه شما در عنوان است ، عشق بیشتری نشان می دهد.

115_ سرعت پیوند مثبت: سایتی با سرعت لینک مثبت معمولاً باعث افزایش SERP می شود زیرا نشان می دهد محبوبیت سایت شما در حال افزایش است.

116_ سرعت پیوند منفی: در طرف مقابل ، یک سرعت پیوند منفی می تواند به طور قابل توجهی رتبه بندی را کاهش دهد زیرا یک سیگنال کاهش محبوبیت است.

117_ پیوندها از صفحات "هاب": الگوریتم Hilltop پیشنهاد می کند که دریافت پیوندهایی از صفحاتی که منابع برتر (یا هاب) در مورد یک موضوع خاص محسوب می شوند ، برخورد خاصی دارد.

118_ پیوند از سایت های مرجع: پیوندی از سایتی که به عنوان "سایت با ارزش" در نظر گرفته می شود احتمالاً ارزش بیشتری نسبت به پیوند از یک سایت کوچک و نسبتاً ناشناخته منتقل می کند.

119_ به عنوان منبع ویکی پدیا پیوند داده شده است: اگرچه پیوندها غیرمجاز هستند ، اما بسیاری تصور می کنند که گرفتن پیوند از ویکی پدیا به شما اعتماد و اقتدار بیشتری در موتورهای جستجو می دهد.

120_ اتفاقات مشترک: کلماتی که تمایل دارند در اطراف بک لینک های شما ظاهر شوند ، به گوگل کمک می کند که آن صفحه درباره چیست.

121_ عمر بک لینک: طبق اظهارات گوگل ، لینک های قدیمی نسبت به بک لینک های تازه ضبط شده قدرت رتبه بندی بیشتری دارند.

122_ پیوندها از سایتهای واقعی در مقابل "Splogs": به دلیل ازدیاد شبکه های وبلاگ ، گوگل احتمالاً اهمیت بیشتری به پیوندهایی که از "سایتهای واقعی" می آیند نسبت به وبلاگهای جعلی قائل است. آنها احتمالاً برای تمایز بین این دو از علائم تجاری و سیگنال های تعامل کاربران استفاده می کنند.

123_ پیوند های طبیعی حساب های کاربری: سایتی با نمایه پیوند های طبیعی حساب کاربری رتبه بالاتری خواهد داشت ، نسبت به سایتی که به وضوح از استراتژی های کلاه سیاه برای ایجاد لینک استفاده کرده ، از ماندگاری بالاتری برخوردار است.

124_ پیوندهای متقابل: صفحه Google's Link Schemes لیست "تبادل پیوند بیش از حد" را به عنوان یک طرح پیوند برای جلوگیری از آن ذکر کرده است.

125_ پیوندهای محتوای تولید شده توسط کاربر: گوگل می تواند UGC را در مقابل محتوای منتشر شده توسط مالک سایت واقعی شناسایی کند. به عنوان مثال ، آنها می دانند که پیوندی از وبلاگ رسمی com با پیوندی از besttoasterreviews.wordpress.com بسیار متفاوت است.

126_ پیوندها از 301: پیوندهای مربوط به هدایت های 301 در مقایسه با پیوند مستقیم ممکن است کمی ارزش خود را از دست بدهند. با این حال ، مت کاتس می گوید که مدل 301 مشابه لینک های مستقیم است.

127_ نحوه استفاده از org: صفحاتی که از میکروفرمت استفاده می کنند در رتبه بندی بالای صفحاتی قرار می گیرند که فاقد آن هستند. این ممکن است یک افزایش مستقیم یا این واقعیت باشد که صفحات دارای میکروفرمت دارای SERP و CTR بالاتر هستند.

128_ TrustRank از لینک کردن سایت: قابل اعتماد بودن سایت پیوند دهنده به شما تعیین می کند که "TrustRank" چه مقدار به شما منتقل می شود.

129_ تعداد پیوندهای خروجی در صفحه: PageRank محدود است. پیوندی که در صفحه ای با صدها پیوند خارجی وجود دارد نسبت به صفحه ای که تعداد انگشت شماری پیوند دارد ، از PageRank عبور می کند.

130_ پیوندهای تالار گفتمان: به دلیل هرزنامه در سطح بسیار زیاد ، گوگل ممکن است پیوندهای تالارهای گفتمان را بی ارزش کند.

131_ تعداد کلمات محتوای پیوند: یک پیوند از یک پست 1000 کلمه ای معمولاً از پیوند داخل یک قطعه 25 کلمه ای ارزش بیشتری دارد.

132_ کیفیت پیوند دادن محتوا: پیوندها از محتوای ضعیف نوشته شده یا ویرایش شده به اندازه پیوندهای محتوای خوب نوشته شده ارزش ندارند.

133_ پیوندهای سراسری در سایت: مت کاتس تأیید کرده است که پیوندهای سراسری در سطح سایت "فشرده شده" هستند تا به عنوان یک پیوند واحد حساب شوند.

تعامل کاربر

RankBrain _134: الگوریتم هوش مصنوعی گوگل است. بسیاری معتقدند که هدف اصلی آن سنجش نحوه تعامل کاربران با نتایج جستجو است (و نتایج را بر این اساس رتبه بندی می کنند).

135_ نرخ کلمات کلیدی ارگانیک: طبق گفته گوگل ، صفحاتی که در CTR بیشتر کلیک می شوند ممکن است باعث افزایش SERP برای کلمه کلیدی خاص شوند.

136_ CTR ارگانیک برای همه کلمات کلیدی: CTR ارگانیک یک سایت برای همه کلمات کلیدی که در آن رتبه بندی شده است ممکن است یک سیگنال تعامل کاربر مبتنی بر انسان باشد (به عبارت دیگر ، "امتیاز کیفیت" برای نتایج ارگانیک).

137_ Bounce Rate: همه افراد در سئو موافق نیستند که میزان Bounce Rate مهم است ، اما ممکن است راهی باشد که گوگل از کاربران خود به عنوان آزمایش کننده کیفیت استفاده کند (به هر حال صفحاتی که نرخ بانس ریت بالایی دارند احتمالاً نتیجه خوبی برای آن کلمه کلیدی نیست). همچنین ، مطالعه اخیر انجام شده توسط SEMRush ارتباط بین نرخ پرش و رتبه بندی گوگل را نشان داد.

138_ ترافیک مستقیم: تأیید شده است که گوگل از داده های گوگل کروم برای تعیین تعداد بازدید از سایت (و هر چند وقت یکبار) استفاده می کند. سایتهایی که بازدید مستقیم زیادی دارند احتمالاً سایتهایی با کیفیت بالاتر در مقابل سایتهایی هستند که بازدید مستقیم بسیار کمی دارند هستند. در حقیقت ، مطالعه SEMRush که من ذکر کردم ارتباط معنی داری بین میزان بازدید مستقیم و رتبه بندی گوگل یافت.

139_ تکرار ترافیک: سایتهایی که بازدید کنندگان مکرر دارند ممکن است گوگل رتبه آنان را افزایش دهد.

Pogosticking _140: نوع خاصی از بانس ریت است. در این حالت ، کاربر برای یافتن پاسخ پرسش خود ، بر روی سایر نتایج جستجو کلیک می کند. نتایجی که ممکن است افراد Pogostick از آنها در رتبه بندی افت چشمگیری داشته باشند.

141_ سایتهای مسدود شده: گوگل این ویژگی را در کروم متوقف کرده است. با این حال ، الگوریتم پاندا از این ویژگی به عنوان یک سیگنال کیفیت استفاده کرد. بنابراین گوگل هنوز هم ممکن است از تنوع آن استفاده کند.

142_ بوک مارک های کروم: ما می دانیم که کروم داده های استفاده از خودرا جمع آوری می کند. ممکن است صفحاتی که در کروم علامت گذاری می شوند افزایش رتبه پیدا کنند.

143_ تعداد نظرات: صفحاتی که نظرات زیادی دارند ممکن است نشانه تعامل و کیفیت کاربر باشد. در واقع ، یکی از متخصصان گوگل گفت که نظرات می توانند "بسیار" در رتبه بندی کمک کنند.

144_ زمان ساکن بودن: گوگل توجه زیادی به "زمان ساکن بودن" دارد: مدت زمانی که افراد هنگام جستجوی گوگل در صفحه شما می مانند. گاهی اوقات به این عنوان "کلیک طولانی در مقابل کلیک کوتاه" نیز گفته می شود. به طور خلاصه: گوگل مدت زمان جستجوی گوگل در صفحه شما را اندازه گیری می کند. هرچه مدت زمان بیشتری سپری شود ، بهتر است.

قوانین مخصوص الگوریتم های گوگل

145_ موارد جستجوی با صفحات جدید: گوگل برای برخی جستجو ها صفحات جدید ارائه می دهد و آن ها را تقویت میکند.

146_ عبارات جستجویی که شایسته تنوع است: گوگل ممکن است در SERP برای کلمات کلیدی مبهم مانند "Ted" ، "WWF" یا "ruby" تنوع ایجاد کند.

147_سابقه مرور کاربر: احتمالاً خودتان نیز به این موضوع پی برده اید: وب سایت هایی که مرتباً از آنها بازدید می کنید ، برای جستجوهای شما در SERP تقویت می شوند.

148_ سابقه جستجوی کاربر: زنجیره جستجو بر نتایج جستجو برای جستجوی بعدی تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، اگر "بررسی" را جستجو می کنید و سپس "تستر" را جستجو می کنید ، گوگل به احتمال زیاد سایت های بررسی توستر را در SERP بالاتر قرار می دهد.

149_ قطعه های ویژه (Featured Snippets): براساس مطالعه SEMRush ، گوگل محتوای Featured Snippets را بر اساس ترکیبی از طول محتوا ، قالب بندی ، ارزش صفحه و استفاده از HTTP انتخاب می کند.

150_ هدف گذاری جغرافیایی: گوگل به سایتهایی با IP سرور محلی و پسوند نام دامنه مخصوص کشور اولویت می دهد.

151_ جستجوی ایمن: نتایج جستجو با کلمات بد یا محتوای بزرگسالان برای افرادی که جستجوی ایمن روشن دارند ، نشان داده نمی شود.

Google+ _152 حلقه های: حتی اگر Google+ بزودی از بین می رود ، Google همچنان نتایج بالاتری را برای نویسندگان و سایتهایی که به حلقه های Google Plus خود اضافه کرده اید نشان می دهد.

153_ کلمات کلیدی YMYL: گوگل دارای استانداردهای کیفیت محتوای بالاتری برای کلمات کلیدی "Your Money or Your Life" است.

154_ شکایات DMCA : گوگل صفحات را با شکایت های قانونی DMCA "پایین می آورد".

155_ تنوع دامنه: به اصطلاح "Bigfoot Update" دامنه های بیشتری را به هر صفحه SERP اضافه می کند.

156_ جستجوهای معاملاتی: گوگل گاهی اوقات نتایج مختلفی را برای کلمات کلیدی مربوط به خرید مانند جستجوهای پرواز نمایش می دهد.

157_ جستجوی محلی: برای جستجوی محلی ، گوگل اغلب نتایج محلی را بالاتر از SERP های ارگانیک "طبیعی" قرار می دهد.

158_ بخش Top Stories: برخی از کلمات کلیدی بخش Top Stories را فعال می کنند.

159_ اولویت برندهای بزرگ: پس از به روزرسانی Vince ، گوگل شروع به تقویت برندهای بزرگ برای برخی از کلمات کلیدی کرد.

160_ نتایج خرید: گوگل گاهی نتایج Google Shopping را در SERP های ارگانیک نمایش می دهد.

161_ نتایج تصویر: تصاویر گوگل گاهی در نتایج جستجوی طبیعی و ارگانیک ظاهر می شوند.

162_ نتایج Easter Egg: گوگل حدوداً دوازده نتیجه Easter Egg دارد. به عنوان مثال ، هنگامی که "Atari Breakout" را در بخش تصویر گوگل جستجو می کنید ، نتایج جستجو به یک بازی قابل پخش تبدیل می شود .

163_ نتایج سایت تنها برای مارک ها: دامنه یا کلمات کلیدی برند گرا نتایج مختلفی را از یک سایت به وجود می آورد.

164_ Payday Loans Update: این یک الگوریتم ویژه است که برای پاکسازی "سوالات بسیار ناخواسته" طراحی شده است.

علائم تجاری

165_ نام تجاری Anchor Text: آنکر تکست مارک دار یک سیگنال تجاری ساده، اما قوی است.

166_ جستجوی مارک دار: افراد مارک ها را جستجو می کنند. اگر افراد مارک شما را در گوگل جستجو می کنند ، این نشان می دهد که سایت شما یک مارک واقعی است.

167_ مارک + جستجوی کلمات کلیدی: آیا افراد کلمه کلیدی خاصی را به همراه مارک شما جستجو می کنند ؟(به عنوان مثال: "عوامل رتبه بندی طراحی سایت اقساطی دود" یا "خدمات سئو دود") در این صورت ، وقتی افراد نسخه غیر مارکی آن کلمه کلیدی را در گوگل جستجو می کنند ، ممکن است گوگل به شما رتبه بندی دهد.

168_ سایت دارای صفحه فیس بوک: مارک ها تمایل دارند صفحات فیس بوک را با تعداد زیادی لایک داشته باشند.

169_ سایت دارای پروفایل توییتر: پروفایل های توییتر با تعداد زیادی فالوئر نشان دهنده یک مارک محبوب است.

170_ صفحه رسمی شرکت لینکدین: بیشتر مشاغل واقعی دارای صفحات لینکدین شرکتی هستند.

171_ نویسندگی شناخته شده: در فوریه 2013 ، مدیر عامل گوگل اریک اشمیت معروف ادعا کرد: "در نتایج جستجو ، اطلاعات مرتبط با پروفایل های آنلاین تأیید شده بالاتر از محتوای بدون چنین تأیید رتبه بندی می شوند ، که باعث می شود اکثر کاربران به طور طبیعی بر روی نتایج برتر (تأیید شده) کلیک کنند."

172_ مشروعیت حساب های شبکه های اجتماعی: یک حساب شبکه اجتماعی با 10،000 دنبال کننده و 2 پست احتمالاً بسیار متفاوت از حساب 10،000 دنبال کننده با تعامل زیاد است. در واقع ، تفاوت بین حساب های کاربری جعلی و حقیقی را تشخیص می دهد .

173_ نام برندها در برترین استوری ها: مارک های واقعا بزرگی همیشه در سایت های Top Stories ذکر می شوند. در واقع ، برخی از مارک ها حتی در صفحه اول اخبار مربوط به وب سایت خود را دارند.

174_ نام تجاری بدون پیوند: نام های تجاری بدون اتصال به آنها ذکر می شوند. گوگل احتمالاً نام های تجاری بدون لینک را به عنوان یک سیگنال نام تجاری بررسی می کند.

175_ محل آجر و ملات: مشاغل واقعی دفاتر کاری دارند. این امکان وجود دارد که گوگل برای تعیین مکان یا مارک تجاری بودن یک سایت برای داده های موقعیت مکانی ایجاد کند.

عوامل اسپم سایت

176_ مجازات الگوریتم پاندا: سایت های دارای محتوای بی کیفیت (به ویژه مزارع محتوایی) پس از برخورد با مجازات الگوریتم پاندا ، کمتر در جستجو مشاهده می شوند.

177_ پیوندها به محله های بد: ارتباط با "محله های بد" مانند سایت های با محتوای بزرگسالان و ... ممکن است به دید جستجوی شما آسیب برساند.

178_ تغییر مسیرها: تغییر مسیرهای بیش از حد یک نه بزرگ است. اگر گرفتار شدید ، سایت نه تنها مجازات می شود ، بلکه ایندکس نیز دیگر نخواهد شد.

179_ پاپ آپ یا "تبلیغات منحرف کننده": سند رسمی دستورالعمل های Google Rater می گوید که پاپ ها و تبلیغات منحرف کننده نشانه یک سایت با کیفیت پایین است.

180_ پنجره های پاپ آپ: گوگل ممکن است سایتهایی را که پاپ آپ "میان دوره ای" تمام صفحه را برای کاربران تلفن همراه نمایش می دهند مجازات کند.

181_ بهینه سازی بیش از حد سایت: بله ، گوگل افراد را به دلیل بهینه سازی بیش از حد سایت خود مجازات می کند. این شامل: پر کردن کلمات کلیدی ، پر کردن برچسب هدر ، تزئین بیش از حد کلمات کلیدی.

182_ محتوای Gibberish: یکی از الگوریتم های گوگل چگونگی شناسایی محتوای "gibberish" را برای گوگل توضیح می دهد که برای فیلتر کردن محتوای بازنویسی شده یا تولید خودکار از فهرست آنها مفید است.

183_ Doorway Pages: گوگل می خواهد صفحه ای که شما به گوگل نشان می دهید صفحه ای باشد که کاربر در نهایت می بیند. اگر صفحه شما افراد را به صفحه دیگری هدایت می کند ، این یک "صفحه Doorway " است. نیازی به گفتن نیست که گوگل سایتهایی را که از Doorway Pages استفاده می کنند دوست ندارد.

184_ تبلیغات بیش از حد در سایت: "الگوریتم چیدمان صفحه" سایت های دارای تبلیغات زیاد (و نه محتوای زیاد) را مجازات می کند.

185_ پنهان کردن پیوندهای وابسته: از استفاده از پیوند های مخفی وابسته دوری کنید زیرا می تواند مجازات سنگینی برای سایت شما داشته باشد.

186_ فرد: لقبی است که از سال 2017 به مجموعه ای از به روزرسانی های گوگل داده می شود. براساس Search Engine Land ، فرد "سایت های محتوایی کم ارزش را هدف قرار می دهد که درآمدشان بیشتر از کمک به کاربرانشان است."

187_ سایت های وابسته: پنهان نیست که گوگل بزرگترین طرفدار شرکت های وابسته نیست. و بسیاری تصور می کنند سایتهایی که از برنامه های وابسته با آنها درآمد کسب می کنند تحت نظارت بیشتر قرار می گیرند.

188_ محتوای تولید شده خودکار: به طور قابل توجهی گوگل از محتوای تولید شده اتوماتیک متنفر است. اگر آنها مشکوک باشند که سایت شما دارای محتوای تولید شده توسط رایانه است ، می تواند منجر به مجازات یا از بین رفتن رتبه و نمایش آن در نتایج گوگل شود.

189_ فعالیت های غیر قابل قبول PageRank: PageRank sculpting دوری کنید با نوفالو کردن همه پیوندهای خروجی ، ممکن است نشانه بازی در سیستم باشد.

190_ آدرس IP به عنوان هرزنامه نشانه می شود: اگر آدرس IP سرور شما برای هرزنامه نشانه گذاری شده باشد ، ممکن است روی همه سایت های موجود در آن سرور تأثیر بگذارد.

191_ Meta Tag Spamming: پر کردن کلمات کلیدی نیز می تواند در برچسب های متا اتفاق بیفتد. اگر گوگل تصور کند که در تلاش برای بازی در الگو ، کلمات کلیدی را به عنوان و برچسب توضیحات خود اضافه می کنید ، ممکن است آنها با یک جریمه به سایت شما ضربه بزنند.

عوامل اسپم خارج از سایت

192_ سایت هک شده: اگر سایت شما هک شود می تواند از نتایج جستجو حذف شود. در حقیقت ، پس از آنكه گوگل تصور كرد كه هك شده است .

193_ هجوم غیرطبیعی پیوندها: هجوم ناگهانی (و غیر طبیعی) پیوندها نشانه مطمئنی از پیوندهای جعلی است.

194_ مجازات الگوریتم پنگوئن: سایتهایی که توسط Google Penguin مورد حمله قرار گرفته اند به طور قابل توجهی در جستجو کمتر دیده می شوند. اگرچه ، ظاهراً ، پنگوئن اکنون بیشتر بر روی فیلتر کردن پیوندهای بد در مقابل مجازات کردن کل وب سایت ها تمرکز دارد.

195_ لینک پروفایل ها با درصد بالایی از پیوندهای بی کیفیت: بسیاری از پیوندها از منابعی که معمولاً توسط سئوکاران کلاه سیاه استفاده می شوند (مانند نظرات وبلاگ و پروفایل های انجمن) ممکن است نشانه بازی در سیستم باشد.

196_ پیوندهای وب سایت های غیر مرتبط: درصد بالایی از بک لینک های سایت های غیرمرتبط موضعی می توانند احتمال مجازات دستی را افزایش دهند.

197_ هشدار پیوندهای غیرطبیعی: گوگل هزاران پیام در " کنسول جستجوی گوگل در مورد پیوندهای غیر طبیعی شناسایی شده" ارسال می کند. این معمولاً مقدمه ایی بر افت رتبه ای است ، البته نه 100٪ از اوقات.

198_ لینک های دایرکتوری با کیفیت پایین: به گفته گوگل ، لینک دهی از دایرکتوری های با کیفیت پایین می تواند منجر به مجازات شود.

199_ Widget Links: گوگل اخم خود را در مورد پیوندهایی نشان می دهد که وقتی کاربر یک «ابزارک» را در سایت قرار می دهد که لینک هایی را به طور اتوماتیک ایجاد می کند.

200_ پیوندها از همان کلاس C IP: دریافت مقدار غیر طبیعی پیوند از سایت های موجود در همان IP سرور ممکن است به گوگل کمک کند پیوندهای شما را از یک شبکه وبلاگ تعیین کند.

201_ Anchor text سمی : داشتن Anchor Text سمی نشانه هرزنامه یا سایت هک شده است. در هر صورت ، می تواند به رتبه بندی سایت شما آسیب برساند.

202_ پیوند های غیر طبیعی: گوگل در سال 2013 توصیف می کند که چگونه می تواند ورود قانونی پیوندها به یک صفحه را قانونی تشخیص دهد یا خیر. این پیوندهای غیر طبیعی ممکن است بی ارزش شوند.

203_ پیوندها از مقاله ها و اطلاعیه های مطبوعاتی: از فهرست مقالات و اطلاعیه های مطبوعاتی سو استفاده شده است تا جایی که اکنون گوگل این دو استراتژی ایجاد پیوند را در بسیاری موارد "طرح پیوند" می داند.

204_ اقدامات دستی: انواع مختلفی از این موارد وجود دارد ، اما بیشتر آنها مربوط به ایجاد پیوند کلاه سیاه است.

205_ فروش پیوندها: گرفتار شدن در فروش پیوندها می تواند به نمایش شما در موتور های جستجو آسیب برساند.

206_ Google Sandbox: سایتهای جدیدی که ناگهان هجوم پیوند به آنها وارد می شود ، گاهی در Google Sandbox قرار می گیرند که به طور موقت قابلیت جستجو را محدود می کند.

207_ Google Dance: می تواند به طور موقت رتبه بندی ها را متزلزل کند. این ممکن است راهی برای گوگل باشد که تعیین کند آیا سایتی قصد بازی الگوریتم را دارد یا نه.

208_ Disavow Tool: استفاده از Disavow Tool ممکن است یک جریمه دستی یا الگوریتمی را برای سایتهایی که قربانی سئو منفی شده اند حذف کند.

209_ درخواست تجدید نظر: یک درخواست تجدید نظر موفق می تواند مجازات را برطرف کند.

2010_ طرح های پیوند موقت: گوگل سایت هایی که پیوند های موقت ایجاد می کنند و به سرعت حذف می کنند را جریمه می کن.


ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.