27 راه برای افزایش بازدید سایت 27 راه برای افزایش بازدید سایت

27 راه برای افزایش بازدید سایت

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 13 دقیقه 8 مهر 1399

مهم نیست که شما صاحب چه کسب و کاری هستید، هر شغلی که داشته باشید می توانید همیشه به راه های بیشتری برای افزایش بازدید وب سایت خود فکر کنید. هر اندازه که ترافیک سایت شما افزایش یابد به این معنی است که شما خوانندگان، بازدیدکنندگان و مشتری های بیشتری را کسب نموده اید.

بهتر است قبل از اینکه به دنبال ایجاد این ترافیک باشید هر آنچه که برای افزایش بازدید لازم دارید در زمان طراحی سایت اجرا نمایید. موفقیت ایجاد سایت در گرو افزایش بازدید است، بنابراین ما اینجا هستیم تا به شما نشان دهیم که چگونه می توانید بازدید وب سایت کسب و کارتان را افزایش دهید.

افزایش ترافیک سایت

1. استراتژی سئو خوبی داشته باشید

سئو لزوما به معنی لینک سازی نیست. بلکه بدین معنی است که شما باید پایه و اساس بازدید خود را در موتورهای جستجو بهینه کنید. برای گرفتن بهترین نتیجه ممکن نکاتی که در ادامه اشاره شده است را رعایت نمایید.

 • تمام موارد لازم را در سایت پیاده سازی کنید.
 • تحقیق در مورد کلمه کلیدی را انجام دهید.
 • کلمات کلیدی را در محتوای خود بگنجانید (این موضوع به معنی استفاده نا به جا از کلمات کلیدی نمی باشد.)
 • مطمئن شوید که تصاویر را در پست خود وارد کرده اید.
 • برچسب های alt را برای تصاویر بنویسید و آنها را بهینه کنید.
 • نوشتن توضیحات برای تصاویر نیز کمک کننده می باشد.

2. محتوای طولانی بسازید

بر اساس تحقیقات انجام شده، می توان دریافت که محتوای طولانی مدت در موتورهای جستجو رتبه بهتری دارند. البته توجه کنید که این موضوع به معنای نوشتن متنی با محتوای بیهوده نیست. به یاد داشته باشید که گوگل دوست دارد محتوایی عمیق و مناسب را در اختیار کاربران قرار دهد.

3. نرخ گزاف گویی خود را کاهش دهید

این آیتم به این معنی می باشد که شما بتوانید با قرار دادن محتواهای بیشتر در سایت، حضور افراد را برای مدت بیشتری در وب سایت ماندگار کنید. نرخ پرش به این معنی است که بازدیدکنندگان شما در هر بار فقط یک صفحه باز می کنند. بعد از آن، روی دکمه برگشت کلیک می کنند. پایین آوردن نرخ گزاف پرش برای رتبه بندی موتور جستجو و افزایش ترافیک سایت سودمند است. برای اطلاعات بیشتر در این مورد به مقاله نرخ پرش مراجعه کنید.

4. یک منبع یا صفحه ابزار مورد علاقه ایجاد کنید

صفحه ای ایجاد کنید که تمام منابع را برای موضوعی که در حال نوشتن آن هستید به صورت مفید ارائه دهد. همچنین می توانید با کاربران در تماس باشید. فراموش نکنید که می توانید این صفحه را در شبکه های اجتماعی نیز لینک دهید.

5. دکمه های اشتراک گذاری را به محتوای خود اضافه کنید

بهتر است مجموعه ای از دکمه های اشتراک گذاری را در صفحه ی اصلی سایت قرار دهید. به عنوان مثال: "اگر این محتوا را دوست دارید می توانید آن را در صفحه ی شخصی شبکه های اجتماعی تان به اشتراک گذارید."
شما می توانید این کار را روی محتوای خود انجام دهید و افراد را تشویق کنید پست های شما را به اشتراک گذارند. به این ترتیب افراد بیشتری پست شما را می بینند و روی لینک پیوند کلیک می کنند. بنابراین، بازدید بیشتری خواهید داشت.

6. محتوای خود را در رسانه های اجتماعی منتشر کنید

از کانال های رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید. به همین سادگی می توانید صفحه ی خود را به اشتراک گذارید. فراموش نکنید، اینکه شما منتظر باشید تا افراد شما را پیدا کنند، نتیجه ی دلخواه را برای شما به وجود نخواهد آورد.

7. به دنبال کلمات کلیدی طولانی باشید

تمرکز بر روی کلمات کلیدی طولانی بازدیدکنندگان بیشتری را برای شما جذب خواهد نمود. کلمات کلیدی طولانی، کلماتی هستند که بیشترین جستجوی وب را ارائه می دهند. آیتم های انتخابی برای این کلمات فقط با 1یا2 کلمه جمع نمی شود بلکه  نیاز به 4-5 کلمه دارد، مطمئن باشید که این کلمات کلیدی می توانند به شما در گرفتن ترافیک مورد نظر کمک کنند.

8. ایجاد فیلم برای یوتیوب

یوتیوب یک فرصت عالی برای هدایت بازدید بیشتر به وب سایت شما است زیرا دومین موتور جستجوی بزرگ در جهان می باشد. بنابراین حتماً کلمات کلیدی مناسب عناوین خود را پیدا کنید. به این ترتیب میزان جستجو و رقابت حضورتان افزایش خواهید یافت.
اما به یاد داشته باشید که سئو یوتیوب کمی متفاوت است زیرا رتبه بندی ویدیوها بر اساس لینک ها نیست.

9. در اینستاگرام فعال باشید

احتمالاً همه شما افرادی را که از اینستاگرام برای رشد استفاده کرده و تعداد زیادی بازدید برای وب سایت های خود ایجاد کرده اند، دیده اید. این موضوع می تواند برای شما نیز اتفاق افتد. فقط مطمئن شوید که به طور منظم صفحه ی شخصی تان را فعال نگه داشته اید. همینطور محتواهایی را ایجاد نمایید که برای کاربران ارزش افزوده داشته باشد.

10. محتوای خود را در لینکدین بازنشر دهید

می توانید از لینکدین برای اشتراک گذاری مطالب استفاده کنید. لینکدین به شما این امکان را می دهد که بتوانید برای خود اعتبار ایجاد کنید. روزهایی که لینکدین فقط برای جستجوی کار جدید بود تمام شده است. اکنون یکی از بزرگترین رسانه های اجتماعی B2B  موجود است.
برای پست هایتان در لینکدین عنوان مناسب را جایگزین کنید. متن را کمی تغییر دهید و اطمینان حاصل کنید که یک آدرس اینترنتی متعارف اضافه کرده اید، در نهایت ترافیک را به وب سایت خود، به عنوان هدف اصلی هدایت می کنید.

راهکار افزایش بازدید سایت

11. یک لیست ایمیل ایجاد کنید

همانطور که می دانید لیست های ایمیل مهم هستند. بازاریابی از طریق ایمیل همچنان قدرتمند است و شما باید از این قدرت استفاده کنید. بهتر است یک لیست ایمیل ایجاد کنید تا منبعی داشته باشید که بتوانید همیشه از آن استفاده کنید. شاید بهترین راه برای رسیدن به این هدف این باشد که بتوانید یک صفحه فرود طراحی کنید، و کاربران را با خدماتتان آشنا نمایید.

12. برای توییت کردن کلیک کنید

توییت کردن روشی عالی برای تبلیغ نقل قول ها یا حتی استراتژی های داخل لیست هایی است که تهیه کرده اید و می تواند بازدید بیشتری را ایجاد کند.

13. محتوای خود را دوباره استفاده کنید

می توانید یک محتوا را به انواع مختلفی از پست ها تبدیل کنید. پست خود را ارسال کنید و یک اینفوگرافیک، ویدیو، کتاب الکترونیکی یا پادکست از آن ایجاد نمایید. همچنین می توانید آنرا برعکس انجام دهید. ابتدا پادکست دارید و سپس پست، ویدیو یا کتاب الکترونیکی ایجاد نمایید.

14. وب سایت خود را فریندلی کنید

بسیاری از مشاغل هنوز قدرت دستگاههای تلفن همراه را دست کم می گیرند. به یاد داشته باشید، وب سایت مناسب موبایل می تواند به مشتریان بالقوه کمک کند تا شما را به راحتی پیدا کنند. در عین حال رتبه شما در موتورهای جستجو افزایش می یابد که در نهایت این موضوع به معنای ترافیک بیشتر وب سایت می باشد.

15. پیوند داخلی را پیاده سازی کنید

پیوندهایی را به پستهای وبلاگ خود لینک دهید. البته مطمئن شوید لینکی که قرار می دهید مربوط به پستی است که بازدیدکنندگان شما به دنبال آن هستند. به یاد داشته باشید که پیوندها باید ارزش اضافی برای مخاطبین ایجاد نماید. البته این تعداد نباید بیش از اندازه باشد.

16. کلیک خود را از طریق نرخ موتورهای جستجو بهبود بخشید

این بدان معناست که برای دریافت ترافیک طبیعی بیشتر به رتبه بالاتر در نتایج جستجو نیاز دارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که افراد بیشتری را ترغیب کنید تا روی پیوند شما کلیک کنند. از آنجا که این موضوع یکی از سیگنال های رتبه بندی است ، شما می توانید وب سایت خود را به رتبه بالاتری برسانید. همینطور می توانید این کار را با نوشتن یک توضیح متا و عنوان بهتر، جذاب تر کنید.
با مشاهده موارد موفق، نمونه هایی را بیابید و تبلیغات را برای الهام گرفتن بررسی کنید. اصولا تبلیغات با هدف ترغیب مردم به ورود سایت یا شبکه های اجتماعی طراحی می شوند.

17. برای تبلیغات آفلاین از QR کد استفاده کنید

این روش ممکن است کمی متفاوت باشد. اما واقعاً می تواند به شما کمک کند تا از یک تبلیغ آفلاین بازدید بیشتری به دست آورید. البته کد به خودی خود کمکی نمی کند. یک عنوان جذاب اضافه کنید یا تخفیف ویژه ای را ارائه دهید. به این ترتیب افراد می توانند با اسکن کد با تلفن های همراه خود به سایت شما مراجعه کنند.

18. بارگذاری سریع وب سایت خود را انجام دهید

هیچ کس نمی خواهد صبر کند تا وب سایت بارگیری شود و ما قبلاً به اهمیت نرخ پرش اشاره کردیم. اگر بارگیری وب سایت شما خیلی طولانی شده است، نرخ پرش شما بسیار بالا خواهد رفت. برای سریعتر کردن وب سایت خود، اطمینان حاصل کنید که تصاویر و کدهای خود را بهینه کرده اید. حافظه ی پنهان را چک کنید، تا سرعت سایتتان افزایش یابد. فراموش نکنید که سرعت صفحه یکی از فاکتورهای رتبه بندی در شاخص های اولیه می باشد.

19. تبادل آگهی با برخی از وب سایت های دیگر

وب سایتی پیدا کنید که رقیب مستقیم شما نباشد و سعی کنید با آن تبادل تبلیغات انجام دهید. شما تبلیغی را نشان می دهید که بازدیدکنندگان را به سمت آنها هدایت می کند و آنها همین کار را در وب سایت خود انجام می دهند.
به این ترتیب نه تنها ترافیک منظمی را که قبلاً داشته اید بدست خواهید آورد بلکه جریان جدیدی از ترافیک را به آن اضافه خواهید کرد. در حالی که همچنین می توانید به وب سایتی که برای ارتقا آن کمک می کنید ، جریان بیشتری از ترافیک ارائه دهید. ترتیب تبادل آگهی خود را تا حداقل 3 ماه اجرا کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

20. با متخصصان صنعت خود مصاحبه کنید

هیچ کس بیشتر از شما درباره صنعت تان نمی داند. لیستی از افرادی که به عنوان متخصص صنعت شما آموزش می بینند تهیه کنید و سعی کنید پاسخ سوالات متدوال را در مصاحبه ای به دست آوید. اگر بتوانید از آن پستی در قالب ویدئو و یا پادکست ایجاد کنید بسیار عالی خواهد شد. این امر علاوه بر اینکه باعث افزایش اعتبار شما خواهد شد، بازدید سایت را نیز بالاتر می آورد.

افزایش بازدید سایت و حجم فروش

21. ارسال فیلم در لینکدین

فیلم های کوتاه ایجاد کنید و آنها را در لینکدین و سایر شبکه های اجتماعی ارسال کنید. از آنجایی که ویدئوها از اولویت بازدید بیشتری برخوردار هستند، بنابراین یک روش عالی برای افزایش کلیک بر روی وب سایت شما خواهند بود.

22. تبلیغات بلاگر را انجام دهید

در شبکه های اجتماعی افرادی را پیدا کنید که مطالب مربوط به موضوع شما را به اشتراک گذاشته اند، با آنها تماس بگیرید و سعی کنید آنها را به اشتراک گذاری یا ذکر مطالب خود سوق دهید. البته ممکن است همه جواب شما را ندهند اما باز هم می توانید نتیجه مناسبی را به دست آورید.

23. در شبکه های اجتماعی فعال باشید

ما قبلاً در مورد انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی صحبت کرده ایم.

 • درباره پست هایی که دیگران منتشر می کنند نظر دهید.
 • تخصص خود را نشان دهید.
 • در صورت لزوم محتوای خود را به اشتراک گذارید.
 • در مورد پست های اینستاگرام ، توییت ها و ... نظر دهید.
 • ارزش بسازید و تخصص خود را نشان دهید.

24. در مورد وبلاگ های صنعت خود نظر دهید

شما به احتمال زیاد وبلاگهایی را می خوانید که مربوط به حوزه ی کار شما هستند. بنابراین سعی کنید مفید باشید و درباره پست ها نظر دهید. ارزش خود را ارائه دهید و یک پاسخ واقعی بنویسید. نه اینکه فقط پست های خود را تبلیغ کنید. در بیشتر موارد ، شما می توانید پیوندی را در بیو یا نام خود قرار دهید.

25. پست های قدیمی خود را به روز کنید

اگر پست های قدیمی دارید می توانید آنها را به روز کنید و به عنوان پست های جدید به نمایش گذارید. سپس با آنها تبلیغ کنید و یا در شبکه های اجتماعی بازنشر دهید. این موضوع می تواند زندگی آنها را احیا کند و ترافیک وب جدیدی را برای شما به ارمغان آورد.

26. مسابقه برگزار کنید

مردم هدیه دوست دارند. این می تواند فرصتی عالی برای شما باشد تا بتوانید ترافیک جدیدی به دست آورید و لیست دنبال کنندگان را برای ارسال ایمیل در آینده آماده داشته باشید. و حتی در آینده نیز ترافیک خود را تقویت نمایید.
مسابقه یک روش عالی برای قرار گرفتن در مقابل خریداران بالقوه شماست.

27. وب سایت خود را تبلیغ کنید

برای راه حل سریع و کوتاه مدت ، تبلیغات خود را در فیس بوک ، اینستاگرام یا لینکدین امتحان کنید. سعی کنید ادوردز یا سایر تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک را اجرا کنید. این تبلیغات می تواند به شما کمک کند تا بازدید بیشتری داشته باشید. اما فراموش نکنید که می توانید وب سایت خود را برای بازدیدهای جدید آماده کنید.

پیشنهاد می کنیم که یک صفحه فرود برای تبلیغات ایجاد کنید، همچنین تبلیغات خود را هدفمندتر و متمرکز پیش ببرید.

نتیجه

تا اینجا تاکتیک هایی را به شما معرفی کردیم که می توانند به شما در افزایش بازدید کمک کنند و توسط همه صاحبان مشاغل قابل انجام است. درست است که اجرای این آیتم ها می تواند وقت گیر باشد. اما اگر با یک برنامه ریزی تمام این مراحل را اجرا نمایید، نتیجه برای شما فوق العاده خواهد شد.
مطمئناً داشتن وب سایتی مهم است که بتواند بخشی از این ترافیک را به مشترکان جدید ، مشتریان اصلی و مشتریان جدید تبدیل کند. با این نکات می توانید میزان بازدید و اعتبار خود را بیشتر کنید.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.