3  اشتباه استفاده از شبکه های اجتماعی به جای وب سایت 3  اشتباه استفاده از شبکه های اجتماعی به جای وب سایت

3  اشتباه استفاده از شبکه های اجتماعی به جای وب سایت

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 6 دقیقه 8 آذر 1399

صاحبان مشاغل کوچک معنای واقعی مشغله کاری را می دانند. برای بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک، یک روز معمولی کاری شامل کارهایی است که در کسب کار های بزرگتر توسط یک تیم باید انجام شود. هر صاحب مشاغل کوچکی نقاط قوت منحصر به فرد خود را دارد ، از روایت داستان های جذاب بازاریابی گرفته تا تولید محصولات نوآورانه ، ایجاد انگیزه در تیم های کارمندان تا مدیریت خدمات به مشتری.

اما حتی با استعدادترین و پرانرژی ترین صاحب مشاغل کوچک نیز نمی تواند همه کارها را انجام دهد. برای بسیاری از مشاغل کوچک، طراحی سایت از نظر فنی بسیار پیچیده یا طاقت فرسا به نظر می رسد. با توجه به این چالش ها، درک این مسئله آسان است که چرا از هر 5 کسب و کار کوچک 1 نفر انتخاب می کند که اقدام به طراحی سایت نماید. بیش از 50٪ از مشاغل کوچک که در یک نظرسنجی اخیر شرکت کرده اند می گویند که شبکه های اجتماعی حتی به افزایش درآمد آنها کمک کرده است. هنوز هم، کارشناسان به صاحبان مشاغل کوچک توصیه می کنند که وب سایت خود را حفظ کنند. در این مقاله ، 3 خطر اصلی مشاغل کوچک که شبکه های اجتماعی را به جای سایت انتخاب کرده اند را بررسی خواهیم کرد .

شبکه های اجتماعی

1_ از کنترل الگوریتم ها خودداری کنید

در ابتدای سال 2018 ، فیس بوک با یک مشکل اساسی روبرو شد. این غول شبکه های اجتماعی نزدیک به 2 میلیارد کاربر جذب کرده بود ، اما شکایت از پروفایل های جعلی کاربران و حساب رسانه های نادرست افزایش بسیار زیادی داشت . در پاسخ ، فیس بوک اعلام کرد که از ژانویه 2018 ، الگوریتم آن تغییر خواهد کرد. با حرکت به جلو ، پلت فرم رسانه های اجتماعی حساب های افراد را نسبت به حساب های تجاری اولویت می دهد.
برای مشاغل کوچک، این بدان معناست که دسترسی به همان تعداد کاربر احتمالاً دشوارتر خواهد شد. اگرچه برخی از مشاغل کوچک، بیشتر به اینستاگرام یا سایر پلت فرم های شبکه های اجتماعی اعتماد می کنند و ممکن است فکر کنند که این بروزرسانی بر آنها تأثیر نمی گذارد ، اما همه مشاغل باید بروزرسانی فیس بوک را به عنوان یک نمونه اصلی از خطرات اتکا به شبکه های اجتماعی ببینند. در حقیقت ، پلت فرم های شبکه های اجتماعی تقریباً به طور مداوم و اغلب بدون اعلام مواردی که در حال تغییر هستند، با تغییراتی که در الگوریتم های خود ایجاد می کنند سر و صدای زیادی به پا می کنند .

2_ شبکه های اجتماعی، تبدیلات مورد انتظار کسب و کار ما را تضمین نمی کند

وقتی هزاران نفر صفحه کسب کار شما را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند. در واقع یک حس بصری و شهودی است که مردم در حال تعامل با کسب کار شما هستند. با این حال ، یک نظرسنجی اخیر تخمین زده است که تقریبا نیمی (46٪) از افرادی که برند های تجاری در فیس بوک و یا اینستاگرام را دنبال می کنند ، قصد واقعی خرید ندارند. در عوض، بسیاری به دلیل وعده کالای رایگان ، ورود به یک مسابقه یا به توصیه یکی از دوستان ، برند ها را دنبال می کنند.

به عبارت دیگر ، تعداد زیادی از دنبال کنندگان شما در شبکه های اجتماعی لزوما تبدیل به مشتری و یا خریدار نخواهند شد. در عوض، مشاغل کوچک باید از پلت فرم های شبکه های اجتماعی به عنوان کانال های ورودی به وب سایت های خود استفاده کنند ، جایی که می توانند تبدیلات مورد نظر خود را به راحتی انجام دهند و به وسیله توضیح محصولات , ویژگی ها و محتوای وبلاگ ها، فرآیند اقدام به عمل مورد نظر کسب و کار ها توسط کاربران را دنبال کنند.

تبلیغات در فضای مجازی

3_ وب سایت های رسانه های اجتماعی برندهای خاص خود را به نمایش می گذارند , نه شما

وقتی مشاغل حساب شبکه اجتماعی راه اندازی می کنند، این فرصت را دارند که با بارگذاری توضیحات شرکت ، یک عکس پروفایل و یک عکس کاور ، حساب های کاربری خود را شخصی سازی کنند. سفارشی کردن این ویژگی ها راهی سریع برای نمایش برند شرکت شما در شبکه های اجتماعی است.

در واقع این احتمال وجود دارد, که اکثر کاربران با پست های شما روبرو می شوند , خیلی از کاربران ممکن است از پروفایل شما بازدید نکنند و یا به ندرت این کار را انجام دهند . در عوض ، پلتفرم شبکه های اجتماعی برای جمع آوری و ساده سازی مطالب از منابع مختلف در یک صفحه واحد و قابل هضم طراحی شده اند. برای جلوگیری از خطر از بین رفتن نام تجاری شرکت، بهتر است در یک بستر رسانه های اجتماعی که هر لحظه در خطر فیلترینگ و یا کاهش توجه کاربران به آن است ، فعالیت نکنید، حفظ وب سایت مهم است که سبک و برند منحصر به فرد کسب و کار شما را به طور کامل به نمایش گذارد.

مشاغل کوچک باید از رسانه های اجتماعی برای تکمیل یک وب سایت استفاده کنند

اگرچه ویژگی های بیشمار شبکه های اجتماعی برای مشاغل کوچک و کسب و کار های محلی به نظر جذاب می رسد ، اما مشاغل کوچک باید مراقب باشند که کل حضور آنلاین خود را به شبکه های اجتماعی نسپارند. در عوض، باید با ایجاد وب سایتی که بتواند برند ، محصولات و موارد دیگر آنها را به راحتی نمایش بگذارد، حضور آنلاین خود را تثبیت کنند. با وجود خطرات مرتبط با اعتماد بیش از حد به رسانه های اجتماعی ، بازاریابی در کانال های اجتماعی مزایایی دارد. با ارسال فراخوان برای اقدام و ارسال محتوای بصری ، مشاغل می توانند تعامل در شبکه های اجتماعی را تقویت کرده و به نوبه خود از اهداف وب سایت پشتیبانی کنند.

یکی از عوامل مهمی که مشاغل از ایجاد وب سایت خودداری می کنند ، عدم دانش کافی برای مدیریت سایت است. ما در دودکو با ایجاد سیستم مدیریت اختصاصی روان و ساده این مشکل را به طور کامل بر طرف نموده ایم به گونه ایی که حتی با چند کلیک ساده می توانید تغییرات عمده و قابل توجهی در سایت ایجاد کنید . به طور کلی، سرمایه گذاری در هر دو شبکه اجتماعی و وب سایت نوید بازدهی بیشتری نسبت به سرمایه گذاری در هر دو مورد را می دهد.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.