3 راه دریافت بیشتر نظرات مشتریان 3 راه دریافت بیشتر نظرات مشتریان

3 راه دریافت بیشتر نظرات مشتریان

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 9 دقیقه 21 آبان 1399

همانطور که زندگی خود را به تلفن های هوشمند، گجت ها، رایانه ها و دستیابی های مجازی متصل کرده ایم ، بسیاری از ما به طور تصادفی وارد حالت خستگی دائمی از اطلاعات حجیم دریافتی روزانه شده ایم. همانطور که ایمیل ها, تبلیغات و متن های شخصی را از یکدیگر جدا می کنیم و ایمیل های تبلیغاتی را به بخش اسپم هدایت کرده ایم . مشاغل می خواهند با مشتریان ارتباط برقرار کنند، اما چگونه آنها می توانند توجه مشتریان را جلب کرده و آنها را حفظ کنند؟ برای مشاغل تجارت الکترونیکی ، این یک چالش اساسی است.

بررسی و نظرات آنلاین یکی از ویژگی های ضروری طراحی سایت است که کسب و کار های اینترنتی می توانند به مشتریانشان نزدیکتر شوند. نظرات نه تنها مشتریان را پس از خرید درگیر می کنند ، بلکه به عنوان یک سیگنال اعتماد ، مهم هستند که ممکن است خریداران آینده را ترغیب به خرید کند.

با این حال، نظرسنجی های اخیر نشان داده است که 81٪ از مشتریان به راحتی نظرات خود را نمی نویسند، حتی اگر هنگام تصمیم گیری در خرید خود به نظرات اعتماد کنند. حتی در میان 19٪ از بازبینی های مکرر ، بعید است که بیشتر آنها وقت و انرژی لازم را برای ارسال نظرات هر خرید آنلاین داشته باشند.
با بررسی عوامل کلیدی از جمله کمبود وقت ، کمبود انگیزه و ارتباط از طریق ایمیل که از نوشتن نظر مشتریان در مورد خریدهایشان جلوگیری می کند، مشاغل تجارت الکترونیکی می توانند برای رفع موانع و ترغیب بیشتر مشتریان به نوشتن نظرات، اقداماتی انجام دهند.

نظرلت مشتریان

1_ نوشتن نظرات را سریع و آسان کنید

جای تعجب نیست که کمبود وقت باعث می شود تقریباً از هر 5 خریدار 1 نفر نظر خود را بنویسد. اجازه دهید با یک مثال موضوع را روشن کنیم ، شما اخیراً برای سفرهای اردویی با خانواده خود چادر خریداری کرده اید. اگر از شما در مورد تجربه خود با چادر جدید سوال شود ، آیا در مورد اینکه مواد استفاده شده برای ساخت چادر مطابق با وعده های وب سایت بوده است ، می نویسید؟

یک سوال به ظاهر ساده می تواند با گزینه های زیادی همراه باشد ، خصوصاً اگر مشتری کاملاً مطمئن نیست که یک شرکت به دنبال چه اطلاعاتی است. در نقطه مقابل , مشتریان تنها به سوالات محدودی در بررسی ها پاسخ می دهند که می تواند تنها با جواب های بله یا خیر باشد و یا فقط یک رتبه بندی از رضایت محصول و یا خدمات. همچنین مشتریانی که نظرات را می خوانند معمولاً به دنبال زمینه و داستانی در مورد چگونگی تغییر مثبت یک محصول در زندگی مشتری قبلی هستند.

پس از انجام تحقیقات گسترده آنلاین ، اخیراً یک چمدان جدید خریداری کردم. حدود یک ماه پس از خرید، ایمیلی از شرکت دریافت کردم که درخواست ثبت نظر من را داشت:

این ایمیل امتیاز 5 ستاره را از قبل پر می کرد و اطلاعات خاصی را می خواست که به من کمک می کرد سریع افکارم را متمرکز کنم.علاوه بر این ، این شرکت بدون ثبت نظر به من اجازه خارج شدن از ایمیل را نمی داد ، که با عدم الزام به باز کردن برگه جدید یا از دست دادن تمرکز بر مدیریت صندوق ورودی ، باعث صرفه جویی در وقت شد.

اما سعی کنید از مشتریان خود نظرات خاصی مانند موارد زیر بنویسید :

  • احساس و و دوام محصولات در حین استفاده
  • سایز و میزان راحتی محصولاتی همچون لباس و کفش
  • رنگ محصولات و دوام آن
  • و همچنین روند و فرآیند استفاده از محصول

با هدایت افکار مشتریان به سوالات خاص و استفاده از ابزارهای که می تواند نظرات را جمع آوری کند بدون اینکه آنها را مجبور به رفتن به یک صفحه وب دیگر کند ، می توانید مدت زمان نوشتن نقطه نظرات مشتریان را کاهش دهید. با سهولت در اشتراک گذاری سریع نظرات مشتریان ، می توانید مانع اصلی را که از بررسی محصولات شما توسط مشتریان جلوگیری می کند ، کاهش دهید.

2_ انگیزه ایی کوچک برای به اشتراک گذاری نظرات مشتریان ایجاد کنید

در میان مشتریانی که سایت شما را می بینند، 5 % افراد متقاعد می شوند نظرات خود را قرار دهند آن هم به ازای پیشنهادات و تخفیفات ارائه شده توسط سایت. این موضوع همچنین سبب می شود به دلیل ارائه تخفیفات فروش، سایت نیز افزایش داشته باشد. ارزش کلیدی بررسی آنلاین باعث اعتماد بیشتر مشتری به کسب و کار شما است ، برای همین ارائه نقطه نظرات در مورد محصولات از سوی مشتریان بسیار مهم است ، به خصوص تجربه استفاده و عملکرد محصول .

علاموه بر این , مشاغل در حوزه تجارت الکترونیکی نباید مشتری را مجبور و یا تشویق به ثبت نظر مثبت کند , این امر علاوه بر ثبت نظرات معتبر در برخی کشور ها نیز غیر قانونی است . اما باید در نظر بگیرید که ارائه تخفیفات انگیزشی چگونه می توانند بر حاشیه سود آنها تأثیر بگذارند. ارائه این گونه مشوق های بسیار سخاوتمندانه می تواند به سرعت باعث از بین رفتن درآمد کسب و کار های آنلاین شود.

ایمیل یادآوری ارسال کنید

بهتر است بدانید که بعد از اتمام خرید مشتری جلب توجه دوباره وی به سایت کار بسیار دشواری است. همچنین علی رغم رقابت شدید برای جلب توجه مشتریان در بین رقبا ، ارسال ایمیل هنوز نظر خیلی از مشتریان را به خود جلب می کند . در میان خریداران آنلاینی که اخیرا نظر خود را نوشتند , تقریبا یک چهارم توسط ایمیل تشویق به ارسال نظرات شده اند . سه کلید موفقیت در هنگام ارسال ایمیل وجود دارد که در واقع مشتریان شما را درگیر خود می کند:

زمانبندی را امتحان کنید

سال گذشته ، از طرف شرکتی که آن را به یاد نمی آوردم ، ایمیلی دریافت کردم و درخواست بازبینی کالایی را که خریداری کرده بودم داشت. ایمیل را پاک کردم و روزم را ادامه دادم ، اما در ذهنم ماند. چه چیزی خریداری کرده بودم؟در آن زمان ، محصول دیگر برای من احساس جدیدی نداشت و با خریدی که از حافظه من خیلی دور بود، احساس انگیزه ای برای ارائه بازخورد نمی کردم.
به طور کلی ، بهتر است بعد از یک هفته ایمیل درخواست بازخورد برای مشتری ارسال شود زیرا هنوز برای مشتری محصول احساس تازگی دارد و پس از استفاده یک هفتگی از محصول تجربه استفاده از آن را به صورت بازخورد ارائه می دهد .

ثبت نظرات مشتریان

راه حل ارائه دهید

کارشناسان یک مرحله اضافی را پیشنهاد می دهند که می تواند نحوه درخواست بررسی شرکت ها را تغییر دهد. قبل از اینکه از مشتری بخواهید که نظر خود را بنویسد ، بررسی کنید که آیا با کالایی که خریداری کرده مشکلی دارد یا خیر.همکار من اخیرا از یک فروشگاه اینترنتی خرید انجام داده بود که به طور تصادفی فقط بسته بندی و جعبه ای خالی ارسال شده بود . این شرکت فراموش کرده بود که کالایی را که وی خریداری کرده قرار دهد!

همه می دانند که این نوع اشتباهات اتفاق می افتد ، اما در میان مشتریانی که بسته اشتباهی دریافت می کنند، ایمیل اولیه پس از خرید برای اطمینان از انجام صحیح سفارش و رضایت بخش بودن محصول ، می تواند معجزه کند. این نوع اطلاع رسانی به آنها اجازه می دهد تا بدانند شرکت شما پس از انجام فروش به تجربه خرید و استفاده از محصول آنها اهمیت می دهد.

3_ از مشتریان راضی درخواست ارسال نظر کنید

مشتریان خوشحال به احتمال زیاد وفادارترین افراد به شرکت شما می شوند. یک سوم (33٪) از مشتریانی که نظرات خود را می نویسند می خواهند رضایت خود را از یک محصول به اشتراک بگذارند ، در حالی که تنها 2٪ از آنها پس از یک تجربه منفی زحمت نوشتن نظر را به دوش می کشند.

پس از ارائه راه حل برای مشتریان ناراضی در اولین دور از ارسال ایمیل پس از خرید ، درک بهتری از مشتریانی که باید با درخواست بررسی آنها را هدف قرار دهید خواهید داشت. اگر در روند کار شما مشکلی پیش آمده باشد ، همیشه می توانید با مشتریانی که ناراضی هستند تماس بگیرید و از آنها درخواست انتقادات و پیشنهادات کنید که برای تقویت تجارت الکترونیک خود می بایست از آنها استفاده شود. با استفاده از این راهکارها ، می توانید اطمینان حاصل کنید که ارتباط ایمیل شما با مشتری به نظرات بیشتر تبدیل می شود تا اینکه در سطل زباله ایمیل مشتری قرار بگیرید.
با تغییرات ساده ، مشاغل تجارت الکترونیکی می توانند شروع به جمع آوری نظرات بیشتر کنند مشتریان همیشه مشغول و درگیر ، ده ها شرکت و کمپانی در حال رقابت برای جلب توجه آنها هستند .

با این حال ، تغییرات کوچک می تواند به تجارت الکترونیکی شما کمک کند تا از دلایل رایج عدم نوشتن نظرات و بررسی ها توسط مشتری جلوگیری کند. به طور خلاصه:

  • از مشتری نقطه نظرات خاص در رابطه با محصول را بخواهید بجای نوشتن نقطه نظرات مبهم و بی ربط در رابطه با محصول
  • برای صرفه جویی در وقت به مشتریان اجازه دهید نظرات خود را مستقیما در یک ایمیل ارسال کنن به جای ورود در صفحه محصول و قرار دادن نظرات در آن
  • با ارائه تخفیفات و بسته های انگیزشی مشتریان را برای خرید های بعدی و ارسال نظرات ترغیب کنید
  • پیشنهاد برای رفع مشکلاتی که مشتریان با آن ها برخورد کرده اند قبل از ارسال نظرات
  • درخواست ارسال نظرات از مشتریان راضی از خدمات ومحصولات داشته باشید

با در نظر داشتن این نکات ، می توانید با اعتماد به نفس برنامه کسب و کار تجارت الکترونیک خود را برای جمع آوری نظرات مشتریان به روز کنید.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.