30 دلیل که مردم از سایت شما خرید نمی کنند 30 دلیل که مردم از سایت شما خرید نمی کنند

30 دلیل که مردم از سایت شما خرید نمی کنند

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 17 دقیقه 1 آذر 1399

اگر تعجب می کنید که چرا وب سایت فروشگاهی شما فروشی را که انتظار داشته اید ندارد یا پاسخی را که پیش بینی کرده اید دریافت نمی کنید ، طیف وسیعی از مراحل وجود دارد که می توانید برای بهبود نرخ تبدیل خود انجام دهید. ایجاد تغییراتی که به نظر شما کوچک یا غیرقابل توجه است ممکن است به مشتریان بالقوه کمک کند تا با سایت شما ارتباط بهتری برقرار کنند. غالباً ما ناآگاهانه اشتباهاتی مرتکب می شویم که موانع غیرضروری را برای مشتریان بالقوه ایجاد می کند و ما را با کمبود فروش مواجه می کند.

وقتی افراد در حال خرید آنلاین هستند، لزوماً به طور خاص به دنبال شما نیستند ، به احتمال زیاد آنها به سادگی در جستجوی فروشگاهی هستند که متناسب با نیازهای آنها باشد. به همین دلیل ، مهم است که وب سایت شما "درست" به نظر برسد . سایت فروشگاهی شما  باید طوری برای مشتری به نظر برسد که تمام نیاز های آن را برآورده کند.

بر اساس تحقیقات انجام شده ، هنگام مشاهده یک وب سایت ، کاربران اولین برداشت را در عرض چند ثانیه در ذهن خود تشکیل می دهند و تأثیرات مختلف طراحی سایت از جمله استفاده از رنگ ، نوع متن، اندازه قلم و استفاده از تصاویر و ناوبری آسان ... را در نظر می گیرند. خبر خوب اینکه حتی اگر وب سایت شما دارای یک یا چند مورد از مشکلات زیر باشد ، هرگز دیر نیست. در واقع ، بسیاری از اینها را می توان در عرض چند ساعت اصلاح کرد!

روش های خرید

1. خرید کردن آسان نیست

 اگر ترافیک سایت، استراتژی و تاثیرات مناسب برای تبدیل کاربر به مشتری را نداشته باشد، دیگر مهم نیست که سایت چه مقدار ترافیک دریافت می کند، سایت فروشگاهی خوب اطمینان حاصل می کنند که روند حرکت کاربر در هر مرحله از خرید بصری و واضح است. باید فرآیند پرداخت را ساده کنید و در عین حال مشتری به راحتی به همه فرم ها و اطلاعات مورد نیاز دسترسی داشته باشد .

2. فرآیند پرداخت پیچیده

در صورت مواجهه با روند پیچیده پرداخت ، مشتریان اغلب خرید خود را رها می كنند و این می تواند بر تصمیم مشتری شما برای خرید از فروشگاه در آینده تأثیر بگذارد. پیچیدگی ها شامل ثبت اجباری ، الزامات ورود اطلاعات بیش از حد ، فرم های طولانی سفارش ، نداشتن گزینه تسویه حساب مهمان و ورود خودکار اعتبارنامه های تکراری مانند صورتحساب یا آدرس حمل و نقل است.
طبق یک مطالعه ، اگر فرآیند تسویه حساب طولانی شود ، 47٪ از خریداران روند خرید خود را کامل نمی کنند. بهترین راه برای جلوگیری از این اتفاق ، ساده کردن مراحل تسویه حساب تا حد ممکن است.

عوارض قیمت گذاری

3. بدون تحقیقات بازاری, قیمت گذاری رقابتی وجود ندارد

قیمت گذاری رقابتی یکی از مهمترین عواملی است که مشتری انتخاب می کند از شما خرید کند یا خیر. به دلیل در دسترس بودن اینترنت ، در حال حاضر برای مشتریان کار بسیار آسانی است که قیمت ها را با سایر سایت های فروشگاهی مقایسه کنند .
یک مطالعه نشان می دهد که 36٪ از خریداران آنلاین در صورت یافتن کالای مشابه با قیمت پایین تر ، سایت را ترک می کنند . مهم است که رقبا را بشناسید و تحقیقات کافی در بازار انجام دهید تا تقاضا برای محصولات و کمترین قیمتی که می توانید برای آنها هزینه کنید ، تعیین شود.

4. عدم شفافیت پرداخت, هزینه های پنهان

عدم شفافیت در روند پرداخت باعث می شود مشتریان از صفحه پرداخت وب سایت خارج شوند. حتی می تواند برداشت های بدی را در ذهن آنها به جا گذارد که در آینده نزدیک نیز امکان فروش وجود ندارد و در کل فروش کمتری را ایجاد نمایند.
یک مطالعه نشان می دهد که 56٪ از خریداران آنلاین بدون پرداخت هزینه از یک وب سایت خارج شده اند زیرا هزینه های غیرمنتظره ای برای آنها ارائه شده است و این ثابت می کند که سایت تجارت الکترونیکی که در آن هزینه تحویل ، هزینه حمل و نقل و مالیات بر ارزش افزوده محصول را در ابتدا ذکر نمی کنند ، مشتریان بالقوه خود را از دست می دهند.

5. هزینه های اضافی ، نارضایتی اضافی

هزینه های اضافی مشتریان را ناراضی کرده و منجر به خروج آنها بدون خرید از سایت می شود . برعکس ، سایت های فروشگاهی که تخفیف و پیشنهاداتی با قیمت شفاف ارائه می دهند ، از مشتری خود احساس مثبت و مطلوبی دریافت می کنند. حذف هزینه حمل نقل با توجه به میزان خرید مشتری ، و سپس ارائه حمل و نقل رایگان ، راهی عالی برای ایجاد احساس خرید خوب در مردم است که معامله خوبی را بدون پرداخت وجهی اضافه انجام می دهند .

امنیت

6. نادیده گرفتن نکات امنیتی

وقتی به یک فروشگاه فیزیکی مراجعه می کنید ، محصولات یا خدمات را مشاهده می کنید ، آنچه را که نیاز دارید بر می دارید و مبلغ کل را در صندوق پرداخت می کنید. با این حال در وب سایت های تجارت الکترونیکی ، عکس این است ، تجربه ملموس نیست ، بنابراین اعتماد ویژه مشتری را می طلبد. نگرانی هایی مانند سرقت هویت ، محافظت از اطلاعات شخصی و سوء استفاده از داده های خصوصی مشتری ، مردم را نسبت به انجام معاملات آنلاین دلسرد می کند.

بنابراین ضروری است که با روشن کردن سیاست حفظ حریم خصوصی مشتری ، نگرانی مشتری در مورد امنیت شناسایی آنها را کاهش می دهد ، اطمینان حاصل کنید که از اطلاعات آنها برای اهداف دیگر استفاده نمی شود.

7. عدم اقدام سیگنال های اعتماد

یک وب سایت خوب با در نظر گرفتن علائم اعتماد ، فاکتورهای اعتبار مشتریان را افزایش می دهد. وجود نماد اعتماد الکترونیک و نماد گواهی های دریافتی از صنف حوزه فعالیت و ... اعتماد مشتریان را به خود جلب می کند . یک مطالعه نشان می دهد 88٪ از مصرف کنندگان به اندازه توصیه های شخصی به بررسی آنلاین اعتماد دارند.

8. حذف هویت تاسیس شده

اعتماد آنلاین یکی از مهمترین موضوعاتی است که در موفقیت یا شکست فروشگاه های اینترنتی تأثیرگذار است. علیرغم شکل مجازی و عملکرد یک وب سایت تجارت الکترونیکی ، اعتبار مانند مکان فیزیکی ، شماره تماس و آدرس ایمیل اعتماد مشتریان را ایجاد می کند. دومین صفحه پربازدید بیشتر وب سایت های تجارت الکترونیکی ، صفحه "درباره ما" است.

داشتن صفحه "درباره ما" و "تماس با ما" شامل جزئیات دقیق شرکت و یک فرم تماس تمیز با تمام جزئیات، بسیار مهم است.

9. خیلی اجتماعی نیست

داشتن حساب های شبکه های اجتماعی نیز می تواند یک عامل حیاتی در افزایش اعتبار وب سایت فروشگاهی باشد ، به ویژه با توجه به این دوره از رسانه های اجتماعی. هنگامی که یک وب سایت تجارت الکترونیکی هیچ حضور رسانه ای اجتماعی ندارد یا فعالیت آن کم است ، سطح اعتماد مشتریان آن ها افزایش پیدا نخواهد کرد .
تحقیقات نشان می دهد 84٪ از خریداران آنلاین قبل از خرید ، برای بررسی نظرات کاربران حداقل به یکی از حساب های شبکه های اجتماعی سایت مورد نظر مراجعه می کنند .

10. اطمینان از عدم پرداخت

چه به صورت فیزیکی و چه به صورت آنلاین، هر زمان که مردم می خواهند پول خرج کنند نیاز به وجود عناصر اعتماد دارند. مورد معاملات تجارت الکترونیکی تفاوتی ندارد. وب سایت های تجارت الکترونیک خوب باید همه روشهای پرداختی ترجیحی و مرسوم را برای مشتریان خود فراهم کنند.

حتی اگر بعضی از روش ها کمتر استفاده شود ، هرچه انتخاب روش پرداخت بیشتر باشد ، اعتماد مشتری به سایت شما بیشتر خواهد شد. یک سایت فروشگاهی که طیف گسترده ای از روش های پرداخت را ندارد ، نمی تواند میزان علاقه و اعتماد مشتریان خود را به حداکثر برساند.

11. عدم وجود گواهینامه ها و علائم امنیتی

بدیهی است ، وجود گواهی SSL از عوامل مهم امنیتی در سایت است که می بایست اطمینان حاصل کنید در تمام صفحات سایت فعال خواهد بود . بر اساس مطالعات انجام شده ، استفاده از گواهی SSL باعث رشد 27 % کسب کار های آنلاین می شود .
اگر فناوری رمزگذاری مناسبی در سایت وجود نداشته باشد ، مرورگر مشتری به آنها هشدار می دهد و ممکن است فروش انجام نشود.

12. خرید بدون ضمانت

ارائه ضمانت های پس دادن پول یا نوعی اطمینان از کالاهای فروخته شده می تواند رضایت بیشتری را برای مشتری ایجاد کند ، زیرا باعث آرامش روحی و به ایجاد احساس خوب در ذهن او کمک می کند.

13. اقدامات امنیتی بیش از حد

همانطور که قبلاً بحث کردیم ، اطمینان از امنیت برای ایجاد احساس امنیت و رضایتمندی مناسب در کاربران ، برای داشتن وب سایت فروشگاهی خوب ضروری است. با این حال ، هنگامی که وب سایت ها تلاش می کنند با ایجاد انسدادهای غیرضروری و زائد مانند چک های امنیتی بیش از حد ، ورود به سیستم و تکرار اعتبار ، این امر بر اعصاب کاربران تأثیر می گذارد و باعث می شود سایت را بلافاصله ترک کنند.

جذب مشتری، تبدیل و نگهداری

14. کافی نبودن جزئیات محصول

مطالعات نشان می دهد که جزئیات کم محصول خریداران آنلاین را ناامید می کند. آنچه تصمیم خرید را برای یک خریدار آنلاین آسان می کند ، محتوای محصول اضافه شده در هر صفحه محصول است .

مشتریان تمایل دارند بیشتر وقت خود را برای بررسی صفحات جزئیات محصول بگذرانند ، بنابراین یک صفحه با جزئیات روان و خوانا می تواند تجربه خرید آنها را به طور قابل توجهی بهبود بخشد و بر تصمیمات خرید آنها تأثیر مثبت بگذارد.

15. قابلیت کشف ضعیف

نبود اطلاعات کافی در مورد محصول (و به طور کلی محتوای سایت ضعیف) همچنین می تواند در کشف یک وب سایت فروشگاهی در موتورهای جستجو آسیب وارد کند. وب سایت های خوب را به دلایل مختلف به راحتی و بلافاصله در موتورهای جستجو می توان یافت و عدم یافتن آنها ارتباط زیادی با خستگی ناپذیر محتوای وب سایت دارد. این امر می تواند ترافیک سایت شما را به شدت کاهش دهد .

یک مطالعه نشان می دهد که 60٪ از مصرف کنندگان قبل از مراجعه به یک وب سایت خاص ، جستجوی خود را در مورد موتورهای جستجو آغاز می کنند. سعی کنید محتوای سایت خود را به سطحی برسانید که سوالات و نیاز های کاربران را به راحتی بر طرف کند.

16. ترغیبی برای خرید کاربر وجود ندارد

رفتار خریداران آنلاین بسیار تحت تأثیر نحوه فروش موجود در یک وب سایت فروشگاهی است ، یک وب سایت فروشگاهی خوب دارای نسخه های فروش جذاب با عناوین قدرتمند ، توصیف مزایای محصول و متقاعد کردن کاربران برای اقدام به عمل مورد نظر است.

17. هیچ تشویقی برای مراجعه مجدد کاربران وجود ندارد

محتوای سایت با تاثیر بسیار کم ، عدم وجود توصیفات ، عدم ارائه پیشنهادات یا تخفیفات وسوسه انگیز بازدیدکنندگان را از مراجعه مجدد به یک وب سایت فروشگاهی دلسرد می کند. از طرف دیگر ، ایجاد تخفیف 10 درصدی برای دومین خرید مشتری , انگیزه بازگشت مجدد وی به سایت را ایجاد می کند .

18. انتخاب محصولات و بازار نامناسب

وب سایت های فروشگاهی ضعیف با انتخاب بازار و محصول نا مناسب تخفیفات غیر متعارفی خارج از ارزش کار و محصولات ارائه می دهند .این وب سایت ها به جای اینکه بر روی یک وب سایت خاص تمرکز کنند ، در کسب و کار خود بسیار بی ثبات عمل می کنند.
برای جلوگیری از این موضوع ، سایت و محتوای آن را با در نظر گرفتن مشتری ایده آل خود بسازید و هویت و صدایی ثابت را در کسب و کارتان حفظ کنید.

19. انتخاب های بی ربط در محصولات

برخی از وب سایتها غالباً اطلاعات بی ربط و محصولات دسته بندی نشده بدون وجود هیچ نظمی در پایگاه داده را در سایت خود قرار می دهند . وجود اطلاعات بدون ساختار یا بی فایده در وب سایت می تواند بازدید کنندگان را تحت فشار قرار دهد و سهولت استفاده از سایت را کاهش دهید.

قبل از اینکه حتی به فکر ایجاد یک سایت فروشگاهی باشید ، محصولات خود را به طور واضح ترسیم و دسته بندی کنید تا پیمایش فروشگاه آنلاین شما آسان باشد.

تجربه کاربری و رابط کاربری

20. طراحی سایت غیر حرفه ایی

یک فروشگاه اینترنتی که دارای طراحی ضعیف با ظاهری غیرحرفه ای ، تصاویر ناقص ، پیوندهای اشتباه که به درستی کار نمی کند ، بلافاصله مشتریان بالقوه را دفع کرده و از تعامل آنها با سایت جلوگیری می کند.

از طرف دیگر ، طرح جامع و جمع و جور در طراحی سایت، تصاویر با کیفیت بالا ، اطلاعات کاملاً واضح و به روز و تصاویر بدون خطا به وب سایت فروشگاهی ظاهری حرفه ای می دهد که به شدت بر تصمیم خرید بازدید کنندگان تأثیر می گذارد.

21. طرح بندی های تاریخ دار

طرح بندی وب سایت ها که از ویژگی های جذابی برخوردار نیستند ، مانند یک دکمه روشن "اکنون خرید کنید" ، گزینه های اشتراک ، سوالات متداول قابل دسترسی و پر کردن فرم تماس با شما ، بر میزان تبدیل آن تأثیر نامطلوب خواهد داشت.
وب سایت هایی که قدیمی به نظر می رسند ، از نظر موبایل ریسپانسیو نیستند یا پیمایش آنها بسیار سخت است ، از دور رقابت با سایر وب سایت ها خارج می شوند .

22. تجربه کاربری ضعیف

زیبا سازی وب سایت لزوماً استفاده از آن را روان نمی کند. فقط تمرکز روی چشم انداز طراحی و نادیده گرفتن قابلیت استفاده سریع سایت می تواند بر تجربه خرید کاربران تأثیر مستقیم داشته باشد و بر تصمیم خرید آنها تأثیر منفی بگذارد.

همراه با سلسله مراتب مشخص اطلاعات در هر دو صفحه محتوا و دسته بندی ها ، پاک کردن دسته ها و زیر مجموعه های محصولات ضروری است. مطالعات نشان می دهد در صورت پیچیده بودن مسیریابی ، 25٪ از خریداران آنلاین سایت را ترک می کنند.

23. خرابی وب سایت

وب سایت هایی که هر از چند گاهی خراب می شوند و باعث نارضایتی گسترده ای در کاربران می شوند. تحقیقات نشان می دهد که 24٪ از خریداران به دلیل خراب شدن وب سایت ، بدون خرید و 15٪ نیز به دلیل خطاهای وقفه ، سایت را ترک می کنند.

اطمینان حاصل کنید که سایت شما سریع بارگذاری می شود و عملکرد آن پایدار است ، ارزش کار این است که هزینه اضافی را صرف هزینه درست کنید.

24. وب سایت های غیر ریسپانسیو

امروزه عصر تلفن های همراه ، تبلت ها و لپ تاپ ها در اندازه های مختلف است. همه چیز از طریق تلفن های همراه انجام می شود زیرا سریع و قابل دسترس است و حجم زیادی از کاربران زمان زیادی را روزانه از این دستگاه استفاده می کنند . بنابراین توجه به ریسپانسیو سایت مهم است.

25. زمان هنوز وجود دارد

با همه گیر شدن اینترنت پرسرعت ، اکنون بسیاری از افراد به دستیابی به اطلاعات با سرعت بالا عادت کرده اند . یک مطالعه نشان می دهد که 40٪ افراد وب سایتی را که بارگیری آن بیش از 3 ثانیه طول می کشد رها می کنند. بنابراین افزایش سرعت سایت از عوامل مهمی برای دریافت رتبه بالاتر در موتور های جستجو و همچنین افزایش ترافیک سایت است که هر دو موجب فروش بیشتر خواهد شد.

26. وب سایت ها نیاز به رفع مشکلات دارند

برای شناسایی مشکلات و رفع آنها ، وب سایت ها باید مرتباً مورد آزمایش قرار بگیرند ، انجام چنین کاری منجر به ایجاد سایت بی نقص نمی شود. پیوندهای شکسته ، اشتباه تایپی و علائم نگارشی برای وب سایت بدان معنی است که تجارت آنلاین علاقه ای به ارائه تجربه کاربری با کیفیت ندارد و در مورد کیفیت محصول و خدمات خود تردید را در ذهن کاربران ایجاد می کند.

27. پاپ آپ های ناگهانی

تجربه کاربری تا حد زیادی به جریان روان و بدون وقفه دسترسی به محتوا بستگی دارد. صاحبان مشاغل معمولا این واقعیت را نمی توانند درک کنند ، زیرا آنها سعی می کنند آدرس ایمیل کاربر را برای هدف تبلیغات تجاری جمع آوری کنند ، پاپ آپ ها را ارائه می دهند و تماس های ثبت نامی را در بخش های مختلف سایت نشان می دهند ، وجود این پاپ آپ های گسترده سبب می شود در نهایت مشتری از سایت خارج شود .

28. عملکرد نادرست جستجو در سایت

کاربران حتی اگر مطمئن باشند که چه چیزی نیاز به خرید دارند ، علاقه در محصولات ، برند ها و دسته بندی های دیگر را جستجو و بررسی کنند . اگر فروشگاه اینترنتی فاقد بخش جستجو باشد ، تمایل کاربران به خرید آنلاین کم خواهد بود. بنابراین ، وب سایت باید جستجوی محصولات و خدمات را برای مشتریان آسان کند.

خدمات پس از فروش و نحوه ارسال

29. گزینه های ارسال و پوشش دهی

برای داشتن موفقیت بیشتر ، تا آنجا که ممکن است پوشش گسترده ای داشته باشید در صورت ممکن حمل به سراسر کشور و یا قابلیت ارسال رایگان برای خرید محصولاتی خاص و یا بالاتر از سقف تعیین شده ، این کار کاربران را تشویق به خرید بیشتر و بازدید دوباره از سایت می کند .

طبق گفته 77٪ از خریداران آنلاین ، حمل و نقل رایگان مهمترین گزینه در هنگام پرداخت است ، 60٪ مردم انتخاب هر محصول را با توجه به شرایط حمل و نقل رایگان به سبد خرید خود اضافه می کنند و در صورت عدم ارائه حمل و نقل رایگان ، 61٪ خرید خود را لغو می کنند.

30. ارسال کالا

مهلت تحویل ، ردیابی محصول ، نرخ تحویل رقابتی ، شرایط قابل تحویل مانند سیاست بازپرداخت پس از تحویل برخی از فاکتورهای اصلی هستند که بر تصمیم مشتری برای خرید از سایت و تصمیم خرید آینده وی تأثیر می گذارند و به مشتریان کمک می کنند تا در خریدهای خود احساس امنیت کنند.

اگر در حال فروش اینترنتی هستید ، بهترین راه برای ایجاد فروش جدید و رشد تجارت شما این است که تجربه خرید مشتریان را تا حد ممکن یکپارچه کنید. وب سایت خود را در برابر عوامل ذکر شده موشکافی کنید و سخت تلاش کنید تا برخی از این نواقص مهم را برطرف کنید و مطمئناً نتایج خوشایندی را مشاهده خواهید کرد.


ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.