4 تصور غلط رایج در مورد ورود به UX 4 تصور غلط رایج در مورد ورود به UX

4 تصور غلط رایج در مورد ورود به UX

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 5 دقیقه 7 آبان 1399

تلاش برای پیمایش در چشم انداز UX می تواند یک میدان مین باشد . تعریف های رقابتی زیادی از آنچه یک طراح UX انجام می دهد و آنچه برای کار در صنعت لازم است ، وجود دارد. این کشمکشی است که از مبتدیان UX در تلاش برای ورود به این زمینه احساس می شود ، تا استخدام کنندگان UX در زمان تلاش برای ایجاد تیم های خود. 

UX چیست؟ 

UX مخفف تجربه کاربر است و به زبان ساده ، احساسی است که شما هنگام استفاده از یک محصول دارید. UX به معنای استفاده از یک محصول یا وب سایت آسان و لذت بخش است. به این معنی که کمک نماید تا محصول یا سایت شما کسل کننده، یا استفاده از آن دشوار به نظر نیاید. UX  صنعتی است که طی چند سال گذشته رشد گسترده ای داشته و با حضورش نیاز به متخصصان ماهر UX نیز احساس می شود. 

اگر شما در حال کار در UX هستید یا می خواهید بدانید تجربه کاربری در سایت شما رعایت شده است یا خیر؟ اما مطمئن نیستید چه چیزی لازم دارید. با ما در این مقاله همراه باشید، تا نگاهی به برخی از رایج ترین باورهای غلط در مورد UX داشته باشیم . 

تصورات غلط از طراحی ux

1_ برای اینکه یک طراح UX باشید باید بتوانید کد بزنید

یکی از بزرگترین باورهای غلط در مورد کار در UX این است که شما باید سابقه فن آوری داشته باشید. نقش یک طراح UX  کدگذاری را شامل نمی شود ، در واقع به هیچ وجه به تخصص در نرم افزار احتیاج ندارد.  تجربه کاربری مربوط به فناوری نیست، بلکه درمورد حل مسئله است. فناوری تکامل یافته و تغییر می کند اما اینکه بتواند مانند یک طراح UX فکر کند و با انتقادی به یک مسئله برای پیشرفت در صنعت نزدیک شود، وجود ندارد.

طراحان UX از تحقیقات ، روانشناسی و طراحی برای ترسیم نحوه کارکرد یک محصول استفاده می کنند ، در حالی که توسعه دهندگان نرم افزار آن را تولید و نگهداری می کنند. اگر می خواهید UX  کار کنید، باید با توسعه دهندگان همزاد پنداری کنید. مهم است که درک کنید که آنها چه کاری انجام می دهند ، نه اینکه از آنها تقلید کنید.
اصولا افراد در شروع کار نسبت به استفاده ابزارهای مورد نظر دلهره دارند اما این که از نظر ذاتی، استفاده از این ابزارها آسان است ، یک نشانه خوشحال کننده می باشد.

2_ طراحان UX و طراحان UI همان کار را می کنند

این دو نقش که غالباً با هم مخلوط می شوند ، دارای مسئولیت های بسیار متفاوتی هستند و به مهارت های متفاوتی نیاز دارند. همانطور که گفته شد ، آنها باید به طور همزمان کار کنند تا محصولات زیبا و کاربردی ایجاد کنند. چه تفاوتی در این دو طراحی وجود دارد؟

UX  یک رشته حل مسئله است که بیشتر برای ایجاد یک تجربه مثبت محصول برای کاربر، به تحقیق متکی است. طراحی UX فقط ایجاد کالاهایی نیست که مفید واقع شوند ، بلکه ایجاد احساس خوب در هنگام استفاده از آن محصولات است. طراحی رابط کاربر یا  UIبیشتر مربوط به زیبایی است تا عملکرد. متخصصان رابط کاربری طراحی بصری یک محصول را دنبال می کنند و مسئول مواردی مانند قلم ها و شکل و رنگ دکمه ها هستند.

3_ سالها تجربه برای کار در UX لازم است

در حالی که تجربه کاربری زمانی طولانی است که انجام می شود، اخیراً UX به جریان اصلی تبدیل شده است. که بیشتر به دلیل حضور نرم افزارها در دنیا است .اخلال در صنایعی از قبیل امور مالی، مسافرت و سرگرمی باعث شده است که شرکتها به سرعت مزیت تجاری ارائه تجربه کاربری عالی را درک کنند.

از آنجا که UX یک زمینه در حال رشد سریع است ، متخصصان ماهر UX محدود هستند. وقتی افراد واجد شرایط کافی برای پر کردن نقش ها وجود نداشته باشند:

  • کارفرمایان مجبورند به دنبال متخصصان ماهر باشند.
  • مهارت های قابل انتقال واقعاً مهم می شوند.
  • ایجاد یک نمونه کارقوی UX قابل بحث نیست.

طراحی ux

هر مدیر استخدام متفاوت است، کسانی که ارزش کار آنها را درک می کنند، می دانند که مهمترین گزینه این است که یک داوطلب بتواند درک خود از کل چرخه زندگی UX را نشان دهد. انتقال به UX به معنای شروع کار از ابتدا نیست. نقش های قبلی تجربه ارزشمندی را در اختیار شما قرار می دهند که می توانید در حرفه UX خود استفاده کنید.

برای مثال یک بازاریاب ، ممکن است از حضور مشتری در سایت آگاهی داشته باشد. راهنمایی کاربران از یک آگهی به یک صفحه فرود، می تواند بسیار کمک کننده باشد. به همین ترتیب ، یک سازنده محتوا ممکن است تجربه مصاحبه و ایجاد مقاله از بینش مصاحبه شوندگان خود را داشته باشد.

یک مثال دیگر می تواند کسی باشد که در قسمت فروش محصولات کار می کنند. آنها اغلب مجبورند شکایات مشتری را مطرح کنند. سعی کنید بفهمید چرا یک محصول یا خدمات انتظارات را برآورده نمی کند و یک راه حل ارائه دهید. هنگام در نظر گرفتن شغل در UX ، ارزش مهارت های خود را دست کم نگیرید.

4_ شما برای اینکه یک طراح UX باشید باید در زمینه طراحی تحصیل کرده باشید

داشتن تجربه طراحی شرط لازم برای ادامه کار در UX نیست. طراحان گرافیک اصول طراحی خاصی را درک می کنند که می تواند در UX نیز اعمال شود (سلسله مراتب بصری ، تعادل ، کنتراست و غیره) اما اغلب تجربه قبلی آنها با طراحی بصری بیشتر از UX منطبق است. از آنجا که بسیاری از تجربه کاربری حول تحقیق و فرآیند می چرخد ​​، مهارت های طراحی بصری در صنعت به عنوان یک مورد خوب دیده می شود ، نه یک مورد ضروری. 

طراحی UX یک نقش پاداش آور است زیرا افراد حرفه ای بر نحوه تولید محصولات تأثیر می گذارند. طراحان UX با استفاده از بینش حاصل از تحقیقات کاربری خود تأثیر واقعی را احساس می کنند. نیاز به محصولات بهتر همراه با نیاز به طراحان ماهر UX افزایش می یابد.

 

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.