5 تکنیک قدیمی سئو که امروزه به سایت شما آسیب می رساند 5 تکنیک قدیمی سئو که امروزه به سایت شما آسیب می رساند

5 تکنیک قدیمی سئو که امروزه به سایت شما آسیب می رساند

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 7 دقیقه 22 مهر 1399

سئو به طور مداوم در حال تغییر است گوگل با اصلاح الگوریتمی که به موجب آن وب سایت ها را رتبه بندی می کند،باعث بهبود و افزایش رتبه سایت می شود. با بهبود الگوریتم های گوگل، روزهای میانبر زدن برای دستیابی به رتبه های بالای صفحه به پایان رسیده است. در بسیاری از موارد انجام این کار به عنوان نمایش یک پرچم قرمز برای گوگل ظاهر می شود و ممکن است در واقع تأثیر منفی داشته باشد.
به طور کلی ، با اتخاذ یک استراتژی جامع ، بلند مدت و پایبند بودن به آن در سئو ، بهترین نتیجه را می گیرید . با این حال ، لزوماً همیشه اینگونه نبوده ، زیرا امروزه بسیاری از موارد منفی سئو به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرد.
در این مقاله برخی از تکنیک ها را که از رده خارج شده اند را بررسی می کنیم.

روشهای قدیمی سئو

1-استفاده مکرر از کلمات کلیدی در محتوا

این نکته منطقی به نظر می رسد اگر می خواهید برای برخی از کلمات کلیدی در موتورهای جستجو رتبه خوبی کسب کنید، صفحه هدف باید این ویژگی کلمه کلیدی را به طور برجسته داشته باشد. البته، در روزهای اولیه سئو برای گوگل، تعداد کلمات کلیدی و مطابقت دقیق در متن بسیار مهم در نظر گرفته می شد و در حالت ایده آل ، یک کلمه کلیدی معین 3٪ یا بیشتر در متن و عنوان صفحه مشاهده می شد.

البته این امر اغلب به ازای تجربه بازدیدکننده اتفاق می افتد زیرا اولویت اصلی دارندگان وب سایت این است که کلمات کلیدی را هرچه بیشتر در صفحه قرار دهند کیفیت اطلاعات و منطقی بودن یا نبودن آنها اولویت دوم است. فناوری گوگل قادر است تا مترادف ها و عبارات مشابه را انتخاب کند. محتوا باید به صورت منحصر به فرد ، مفید و مختصر برای کاربر نوشته شود و باید مربوط به کلمات کلیدی باشد که می خواهید برای آنها رتبه بندی کنید.
در حقیقت ، اکنون کلمات کلیدی از اهمیت کمتری نسبت به ایده ها یا خلاصه کلی مطالب برخوردار هستند. در این صورت ، پر کردن کلمات کلیدی یکی از سریع ترین راه ها برای خاموش کردن  دریافت رتبه بهتر در گوگل است.

2- کلمات کلیدی غنی در عنوان و توضیحات

در گذشته ، استفاده از هر تعداد کلمه کلیدی در عناوین صفحه ، یک روش جامع سئو محسوب می شد. اگر کلمات کلیدی مورد هدف شما "شارژرهای مک بوک" ، "شارژرهای قدرت مک" و "شارژرهای مک" باشند ، عنواین مانند مثال زیر برای شما بسیار مناسب است :

شارژرهای اپل مک | شارژرهای قدرت اپل | شارژر مک

با فرض اینکه شما مسائل دیگر را به درستی در جای خود قرار داده باشید , این امکان وجود دارد که با چنین عناوینی به موفقیت مورد نظر خود دست پیدا کنید . مردم دیگر بر روی لیست های اسپم در نتایج جستجو کلیک نمی کنند . آنها در نهایت به دنبال عناوینی هستند که برای انسان ها نوشته شده است و نه برای الگوریتم ها .
وظیفه گوگل جلب رضایت کاربران است ، مدیران وب سایت باید عناوینی بنویسند که افراد را به خود جلب کرده و آنها را به کلیک کردن ترغیب کند.
اگر مثال بالا را مقایسه کنید :

شارژرهای مک بوک | محدود وسیعی از حمل نقل رایگان را پوشش می دهد

می بینید که در متن بالا متنی مورد علاقه و جذاب برای کاربر نوشته شده است به همین دلیل کاربران بیشتری را جذب وب سایت شما خواهد کرد . در مورد توضیحات متا نیز همین امر صادق است. کاربران به جای دیدن رشته ای ناهماهنگ از کلمات کلیدی که جمله مناسبی را تشکیل نمی دهند ، به دنبال موضوع اصلی هستند که شما ارائه می دهید .

3- قرار دادن لینک در هر کجا و همه جا

در ابتدای شروع فعالیت موتور های جستجو , تصور درستی از اینکه چه موضوعی تعیین کننده رتبه در موتور های جستجو است، نبود. اندازه گیری پیوندهای (لینک ها) ورودی راه حلی برای این مشکل بود زیرا آنها می توانند نشانه ای از ارتباط و اهمیت وب سایت ارائه دهند.

مطمئناً ، وقتی بک لینک ها به یک فاکتور مهم رتبه بندی تبدیل شدند ، دارندگان وب سایت ها تلاش خود را برای دریافت پیوندها از هرجایی که ممکن بود انجام دادند. این به معنای اظهار نظر در بلاگ ها و انجمن ها با انکر تکست هایی است که افراد می خواهند به سایتشان لینک شوند .

امروزه این روش خوبی برای سئو در نظر گرفته نمی شود و به راحتی در لیست اسپمر ها قرار می گیرند , بدیهی است که موتور های جستجو ارتباط خوبی با این موضوع ندارند . برای گوگل تعدا این پیوند ها مهم نیست بلکه کیفیت آن مهم است . به جای اظهار نظر های بیهوده و گسترده در وبلاگ ها , انجمن ها و سایت های مختلف ، بهتر است از طریق وب سایت های مربوطه که دارای نوعی انحصار هستند ، پیوندهایی با کیفیت بالا به وب سایت خود بدست آورید. مطمئن ترین راه برای ایجاد بک لینک , تولید محتوای مناسب در خصوص آن لینک و تبلغ در آن است.

استفاده از روش های سئو

4- استفاده از لینک های انکر تکست

سئوکاران سعی دارند تا آنجا که می شود لینک های بیشتری به صفحات هدف خود ارائه دهند و معمولا از کلماتی استفاده می کنند که سعی دارند در آن رتبه کسب کنند. برای گوگل , انکر تکست ها اولین گزینه ایی است که تصمیم می گیرند این صفحه در رابطه با چه موضوعی است. بنابراین انکر تکست متنی کاملاً ارزشمند خواهد بود راهی آسان برای تشویق موتورهای جستجو برای مرتبط کردن یک کلمه کلیدی خاص با یک صفحه وب.

با ایجاد تعداد غیرطبیعی پیوندهای ورودی با همان انکر تکست ها ، مشخص شد که مدیران وب سایت با سئو در حال 'بازی سیستمی هستند' ، که دقیقا بر عکس آنچه که گوگل می خواهد بود . امروز این عمل می تواند به رتبه بندی کلمات کلیدی یک وب سایت آسیب برساند و نباید قسمت بزرگی از استراتژی سئو شما باشد.
این یک مثال خوب از این واقعیت است که گوگل تمام تلاش خود را برای ایجاد رتبه بندی تا حد ممکن طبیعی و ارگانیک انجام می دهد. جستجوی ترفندها یا میانبرهایی برای رتبه بندی روش غلطی برای جستجو یا حتی فکر کردن در مورد سئو است.

5-داشتن چندین دامنه یکسان

این روشی معمول در روزهای اولیه ثبت تعدادی از نام دامنه ها و هدایت آنها به سایت اصلی بود و یا تنظیم آنها به عنوان وب سایت های مستعار بود. این ممکن است یکبار موثر واقع شده باشد، اما به نظر می رسد تغییر برداشت از سوی کاربران اینترنت باعث شده این روش کاملاً منسوخ شود . از آنجا که بسیاری از این نوع دامنه ها مانند نام های تجاری واقعی صدا یا خوانده نمی شوند ، یک عنصر بی اعتمادی در ارتباط با آنها وجود دارد.

در این صورت ، آنها معمولاً کمتر کلیک می کنند و از گوگل اعتبار کمتری نسبت به سایر نام های دامنه که دارای برند هستند کسب می نمایند. در این مقاله فقط چند مورد از بسیاری از تکنیک های منسوخ سئو که، اکنون بیشتر تأثیر منفی دارند تا یک اثر مثبت ،در قالب یک مقاله ارائه شده. اگر شما موردی دیگری در ذهن خود دارید و یا در این موضوع سوالی دارید , با ما درارتباط باشید.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.