5 راه مطمئن برای بهبود UX سایت 5 راه مطمئن برای بهبود UX سایت

5 راه مطمئن برای بهبود UX سایت

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 5 دقیقه 30 مهر 1399

میلیون ها سایت در دنیای اینترنت وجود دارد این به معنی رقابتی بزرگ است. با این حال دانستن چگونگی جلب رضایت بازدید کنندگان می تواند به سایت شما برای بهره وری بهتر کمک کند. بنابراین چطور می توانید به افرادی کمک کنید که دقیقا در جستجوی سایتی مثل شما هستند ؟
مهم این است که کاربر را در مرکز طراحی خود قرار دهید بنابراین هر تصمیمی که در رابطه با سایت خود می گیرید باید محوریت اصلی آن کاربران باشند . در اینجا 5 راه اساسی برای ایجاد تجربه کاربری ارائه شده است :

تجربه کاربری

1. طرح بندی سایت خود را ساده کنید

الگو های مختلف طراحی سایت همیشه در حال پیشرفت و تغییر هستند , اما یک سایت واضح و ساده هیچوقت از مد نمی افتد . آیا تا به حال از وب سایتی بازدید کرده اید که آنقدر شلوغ باشد که در ابتدا فقط سعی کنید بفهمید باید به چه چیزی سر بزنید ؟ با یک طراحی ساده و تمیز می توانید از این امر جلوگیری کنید .

نکات مهم یک طراح ساده عبارتند از :

  • یک استراتژی محتوا را در نظر بگیرید. معماری اطلاعات , مبتنی بر درک آنچه کاربران از سایت شما می خواهند، قرار گیرد.
  • ایجاد فضای سفید کافی
  • نمایشی واضح از سلسله مراتب تایپوگرافی
  • دسته بندی منطقی اطلاعات

چیدمان خود را ساده نگه دارید تا محتوای شما به راحتی در دسترس باشد. اگر بازدید کنندگان سایت شما بتوانند به سرعت محتوا را بررسی کنند، احتمالاً آنچه را که نیاز دارند به سرعت پیدا می کنند و احتمال کمتری برای خارج شدن کاربر از سایت بدون دستیابی به اطلاعات مورد نظر است.

2. با صفحات لندینگ هدفند آزمایش کنید

آزمایش با صفحات لندینگ به شما امکان می دهد طرح بندی ها ، تصاویر ، متن و تماس های عملی مختلف را امتحان کنید تا بفهمید کدام یک با مخاطب خاص شما صحبت می کنند. لازم نیست با داده های جامع از صفحات آزمون خود حدس بزنید. آزمایش با صفحات لندینگ به شما امکان می دهد طرح بندی ها ، تصاویر ، متن و عملکرد کاربر را امتحان کنید تا بفهمید کدام یک با مخاطب خاص شما ارتباط بهتری برقرار می کنند. این روش بهتری است تا با داده های جامع از صفحات آزمون خود حدس بزنید.

از ساختن بیش از یک صفحه لندینگ یا فرود نترسید ، سپس آنها را آزمایش کنید و ببینید کدام یک ارتباط بیشتری با مخاطب شما بر قرار می کند. به احتمال زیاد شما می توانید با هدف قرار دادن صفحات لندینگ به نیازهای خاص آنها پاسخ درست دهید.

3. بازدیدکنندگان خود را برای استفاده از سایت راهنمایی کنید

اطلاعات هرگز از مد نمی افتد. مهم نیست که موقعیت شما چیست ، منابع مفید و شفاف به ناچار خوانندگان را به خود جلب می کنند. به همین دلیل است که محتوای طولانی در الگوریتم های گوگل رتبه بالاتری دارد ، بنابراین دستیابی کاربران شما به اطلاعات مفید برای شما هم یک برد محسوب می شود.

قرار دادن مطالب و محتوای طولانی مختص کاربران، به سئو سایت کمک می کند و همچنین به مخاطبانتان نشان می دهید که قصد کمک کردن به آن ها را دارید .

بهبود تجربه کاربری

4. طراحی ریسپانسیو

تحقیقات نشان می دهد که تقریباً 80٪ افراد از تلفن های هوشمند برای مرور اینترنت استفاده می کنند. فقط کمتر از 50٪ از تبلت استفاده می کنند. و افراد بسیار کمی دسترسی به چند دستگاه برای اتصال به اینترنت را دارند. این بدان معنی است که سایت شما باید برای تمام اندازه های صفحه نمایش آماده باشد و به طور خاص ، باید محتوای یکسانی را در دستگاه ها ارائه دهد.

یک طراحی ریسپانسیو به وب سایت اجازه می دهد تا با اندازه صفحه نمایش دستگاه سازگار شود. شما همچنین می توانید یک سایت مخصوص تلفن همراه داشته باشید ، اما اگر فاکتورهای مختلف صفحه نمایش تلفن های هوشمند و تبلت را در نظر بگیرید ، این مسئله می تواند پیچیده شود. و منجر به کابوس در مدیریت محتوا و سئو می شود.

وب سایت خود را ریسپانسیو کنید تا همه بازدید کنندگان شما فارغ از دستگاهی که از آن استفاده می کنند ، یک تجربه عالی داشته باشند.

5. روی ربات ها حساب نکنید

ربات ها عالی هستند. می توانید از آنها برای پاسخگویی به بازدیدکنندگان سایت خود ، برقراری مکالمه در شبکه های اجتماعی ، دنبال کردن خودکار افرادی که شما را دنبال می کنند و سایر موارد استفاده کنید.

پس مشکل چیست؟ ربات یک شخص نیست. پاسخ های آنها همیشه منطقی نخواهد بود و گاهی ممکن است کاملاً نامناسب باشد. به هر حال ، آنها (هنوز) قادر به استفاده از حل خلاقانه مسئله ای نیستند که ما از یک شخص انتظار داریم. حتی در عصر ربات ها ، خدمات مشتری با شروع اینكه مشتری به شما بفهماند واقعاً به آنها اهمیت می دهید ، شروع می شود. در صورت لزوم از ربات ها استفاده کنید ، اما مطمئن شوید که برای ارتباط با خوانندگان خود در سطح شخصی نیز وقت می گذارید.
با وجود تعداد زیادی از سایت های شلوغ گاهی اوقات متفاوت بودن از سایرین بسیار سخت است . اما با دنبال کردن نکات ذکر شده ممکن است تلاقی ایده آل بین نیاز های مشتری و نیاز های تجاری را پیدا کنید .

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.