5 روش اعتماد سازی بازدید کنندگان از سایت  5 روش اعتماد سازی بازدید کنندگان از سایت

 5 روش اعتماد سازی بازدید کنندگان از سایت

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 8 دقیقه 22 آذر 1399

هر فرد با قرار گرفتن در یک محیط جدید و یا روبروی با یک فرد جدید در زندگی احساس اولیه ای به او دست می دهد ، ممکن است این احساس خوب و یا بدی باشد. در مورد وب سایت شما نیز همینطور است که ، اولین ورود کاربر به سایت شما احساسی است که کاربر در مورد کسب کار شما به دست می آورد.

به عنوان یک طراح، تلاش برای متقاعد کردن بازدیدکنندگان برای دریافت فوری اطلاعات (یا پول) ممکن است وسوسه انگیز باشد ، اما در ابتدا باید آنها را ترغیب کنید که بیش از چند ثانیه در سایت شما بمانند. اگر از دید بازدید کننده به طراحی بپردازید، با تمرکز بر جلب اعتمادسازی ، تبدیل شخص به مشتری و پیشرفت در یک رابطه پایدار آسان تر خواهد بود.

خودتان را جای کاربران قرار دهید

هنگام تلاش برای تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری فعال ، سایت شما باید دیدگاه مخاطب را در نظر بگیرد و بر نیازهای او تمرکز کند. آنها از کجا می دانند که می توانند به شما اعتماد کنند؟ برای جلب اعتماد، چه مراحلی را می توانید طی کنید، به طوری که یک بازدید کننده برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی یا حتی جزئیات بانکی به اندازه کافی احساس امنیت و آرامش کند؟
به عنوان مثال، مشتریان از سایتهایی مانند آمازون یا آیتیونز سریع خرید می کنند زیرا از قبل اعتماد لازم برای خرید از این سایت ها را دارند. اکثر مشاغل تجاری این ویژگی را ندارند که یک برند معروف و شناخته شده پشت سر آنها بایستد. آنها قبل از هر کار دیگری باید اعتماد سازی کنند!

نوشتن و طراحی سایت شما می تواند مانند یک زمینه فروش باشد. شما از یک غریبه می خواهید چیزی را از شما بخرد و برای اینکه این کار را به درستی انجام دهید ، باید با آنها رابطه برقرار کنید. درک احساسات مشتری ، پیش بینی مخالفت های او ، ایجاد یک رابطه مناسب کاری ، برای ساختن سایتی که مشتری می تواند به آن اعتماد کند، قابل اهمیت می باشد. مشتری قبل از اینکه چیزی را به شما پیشنهاد دهد به این موارد از سمت شما نیاز دارد ، اما دقیقاً چگونه این کار را انجام می دهید؟

بالا رفتن از هرم اعتماد

دقیقاً مانند سلسله مراتب معروف نیازهای مازلو ، گروه نیلزن نورمن، هرم اعتماد به نفس را ارائه داده است و این یک مفهوم بسیار ارزشمند در طراحی سایت می باشد. اساساً ، نیازهای اساسی اعتماد بازدیدکننده باید قبل از اینکه بتواند به تعاملات قابل ملاحظه تری بپردازد ، تأمین شود. مانند یک رابطه شخصی ، با ایجاد راحتی و اعتماد ، که یک پیشرفت تدریجی است.  در این شرایط بدبینی اولیه برطرف می شود ، بازدید کننده سایت احساس آرامش بیشتری می کند و می توان بدون ترساندن آنها خواسته های بیشتری را مطرح کرد. درخواست اطلاعات قبل از ارائه هر مقدار می تواند خیلی هولناک و نقض اعتماد قلمداد شود.

دستیابی به مرحله جدیدی از تعهد بدون بالا رفتن از سطح زیرین آن غیرممکن است. وقتی پایه های اعتماد فعلی بر روی فعالیت و اقدام قبلی ساخته شده است پس هیچ مرحله پرش وجود ندارد. یک بازدید کننده قبل از اینکه متعهد به افزودن کارت اعتباری خود شود ، قبل از هر چیزی باید اعتماد لازم به وارد کردن اطلاعات شخصی خود را داشته باشد. حفظ تعادل خواسته های وب سایت و نیازهای بازدید کننده برای حفظ هر سطح از اعتماد ضروری است.

به عنوان مثال ، سایتهایی که بلافاصله اطلاعات شخصی را درخواست می کنند، اصرار بسیار زیادی بر کاربر دارند که اقدام به عمل مورد نظر شان را انجام دهند، و اگر بازدید کننده فقط برای دسترسی به سایت باید اطلاعات شخصی خود را ارائه دهد ، احتمال ترک وی وجود دارد. تقاضای هرگونه تعهد از بازدید کنندگان برای اولین بار راهی برای مقابله با بدبینی اولیه نیست.

چگونه طراحی ، اعتماد را القا می کند

بنابراین شما آماده اید که اعتماد بازدید کنندگان را جلب کنید و یک رابطه با کیفیت را ایجاد نمایید. چهار روش تثبیت شده برای برقراری اطمینان در طراحی سایت وجود دارد.

  1. کیفیت طراحی:  سایت شما باید قانونی و حرفه ای به نظر برسد. برای صفحه فرود به سازماندهی با کیفیت نیاز است و باید رنگ و تصاویر مشخص باشد. در حقیقت، شرکت های تحت هدایت و برمبنای طراحی با اختلاف زیاد مشتریان را به خود جلب می کنند.
    سایتی که به خوبی سازمان یافته باشد و پیمایش آن آسان باشد ، اعتماد و اطمینان را در کاربر ایجاد می کند، در حالی که سایتی که پیمایش آن دشوار است ممکن است منجر به ناامیدی شود. پالت موجود در یک سایت می تواند بر ارزش ادراک شده یک برند تأثیر بگذارد ، و باعث ایجاد احساس شرکتی یا تجملی شود. رنگ ها باید با نوع خدمات مطابقت داشته باشند.
  2. افشای مقدماتی هیچ کس شرایط و هزینه های پنهان را دوست ندارد. ارائه تمام اطلاعات مربوط به سایت باعث می شود مشتری احساس کند، چیزی را پنهان نمی کنید.
  3. محتوای جامع و فعلی روی هر مرحله از فرآیند شرکت خود تمرکز کنید و سایت خود را به روز نگه دارید. اگر خدماتی ارائه می دهید ، نحوه انجام آن را نشان دهید ، نه فقط محصول نهایی. این امر به ویژه درصورتی که سایت شما نیاز به اعتماد زیادی از طرف مشتریان بالقوه داشته باشد (مانند اطلاعات مالی) ، بسیار درست است ، زیرا کاربران می خواهند بدانند که با چه کسانی تجارت می کنند. سایت و عکس های شما باید نمایانگر طیف گسترده ای از محصولات و خدمات ارائه شده باشد ، به این ترتیب کاربرانی که به دنبال ویژگی ها یا خدمات اساسی هستند با سایت شما بیگانه نیستند.
  4. حضور در بخش های مختلف وب بازدیدکنندگان می خواهند بدانند با چه کسی تجارت کرده اند. اگر سایت شما در شبکه های اجتماعی و سایت های خارجی در حال بازبینی است ، نشان می دهد که شما از سوی مشتریان به سایرین توصیه می شوید. وام گرفتن عناصر از نمایه های اجتماعی و قرار دادن آنها درسایت نشان می دهد که شما از افکار و نظرات مشتریان خود نمی ترسید.

عناصر غیر طراحی

حقیقت سخت این است که اگر فاکتورهای ارزشمند اعتماد در سایت خود را از دست دهید ، مشتریان بالقوه خود را از دست خواهید داد.

  • جوایز ، گواهی نامه ها و نقطه نظرات

همیشه نشان دادن تقدیر ، جوایز یا نظرات مثبت در وب سایت خوب است. شواهدی مبنی بر احترام به سایت شما باعث می شود کاربران هنگام ارائه اطلاعات شخصی خود احساس امنیت بیشتری کنند. شما می توانید لوگو مشتریانی با نام بزرگ را که از خدمات شما استفاده می کنند ، قرار دهید ، می توانید به جوایز یا مقالاتی که محصول شما در لیست "بهترین ها" ارائه می شود پیوند دهید ، یا می توانید به سادگی چند نظر مثبت را در یک بنر برجسته کنید.

  • ضمانت

اگر به درستی انجام شود ، ضمانت می تواند تا حد زیادی به اعتماد مشتری بالقوه کمک کند. استفاده آزمایشی رایگان یا اطمینان از رضایت ، روش خوبی برای آگاهی دادن به بیننده است که شما به محصول خود اعتقاد دارید.

  • سایت خود را با HTTPS رمز گذاری کنید

Hyper Text Transfer Protocol Secure) HTTPS) نسخه امن HTTP است ، پروتکل برنامه ای که داده ها از طریق آن بین مرورگر شما و وب سایتی که به آن متصل هستید ارسال می شود. این پایه ارتباط داده ها در اینترنت است! رمزگذاری اتصال وب سایت خود با HTTPS پیش شرط جدید اعتماد سازی در بیننده است. حدود 85٪ از خریداران حتی از ورود به سایت های رمزگذاری نشده جلوگیری می کنند و برخی از مرورگرها مانند گوگل کروم، هنگام پر کردن فرم ها از طریق HTTP به جای HTTPS ، پیام "ایمن" خاصی را نشان می دهند. اگر داده های آنها را رمزگذاری نکنید ، می تواند هشدار دهد ، زیرا بیش از 50٪ وب اکنون رمزگذاری شده است.

برای دیدن سایت خود از دید مشتری بالقوه، وقت بگذارید. قبل از حرکت به جلو به دستیابی به سطوح اساسی هرم اعتماد بپردازید و مشتریان را از فراری دادن منصرف کنید. در حالی که عناصر غیر طراحی وجود دارد که به قابلیت اعتماد کمک می کند و می توانید در طراحی خود برجسته کنید ، اما شیوه های خوب طراحی می توانند اعتماد را ایجاد کنند و رابطه پایدار با مشتریان را آغاز نماید.


ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.