5 مرحله ساده وبلاگ نویسی 5 مرحله ساده وبلاگ نویسی

5 مرحله ساده وبلاگ نویسی

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 7 دقیقه 11 شهریور 1399

اگر تمایل به ایجاد یک وبلاگ برای وب سایت کسب و کار خود دارید، اولین قدم را برداشته اید. اما ایجاد محتوای مناسب برای موفقیت آنلاین شما حیاتی است. هنگامی که یاد بگیرید چگونه وبلاگ نویسی کنید، یک ابزار چند وجهی خواهید داشت که به شما کمک می کند اهداف مختلفی را برای کسب و کار تان به دست آورید، از جمله:

ایجاد محتوا به تنهایی عامل این تغییرات نیست بلکه انتخاب مناسب پلتفرم و بهینه سازی محتواست که به شما امکان می دهد اهداف سطح بالای کسب و کار خود را با محتوا هماهنگ کنید، به طریقی که هم در فروش و هم در افزایش بازدید موفق باشید.

تولید محتوا

مرور اجمالی بر مراحل وبلاگ نویسی

چند روش برای قرار دادن وبلاگ تاثیرگذار در وب سایت وجود دارد که یک رویکرد سیستماتیک برای ایجاد محتوای عالی ارائه می دهند. در ادامه به تفصیل این موارد را بررسی خواهیم کرد.

 1. بستر مناسبی را انتخاب کنید.
 2. خود را برای موفقیت در سئو هماهنگ کنید.
 3. محتوای ارزشمندی ایجاد کنید.
 4. مطالب خود را تبلیغ کنید.
 5. عملکردتان را تجزیه و تحلیل کنید.

اگر می خواهید برای یک وب سایت تجاری وبلاگ نویسی کنید، برای اطمینان از راه اندازی وبلاگ موفق خود، این مراحل را دنبال نمایید.

1. بستر مناسبی را انتخاب کنید

قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید، در نظر داشته باشید که اولین قدم در وبلاگ نویسی تجاری پایه ریزی بستر مناسب برای تلاش های شما در جهت پیشرفت است. با انتخاب بهترین بستر وبلاگ نویسی خود را شروع کنید. با یک جستجوی ساده در گوگل صدها نتیجه از جمله آموزش ها و ویدئوها برای شما بارگذاری می شوند.

2.خود را برای موفقیت در سئو هماهنگ کنید

توجه به بهینه سازی موتور جستجو(سئو) عالی برای هر وبلاگ تجاری بسیار مهم است. با استفاده از نشانه های مناسب، موتورهای جستجو می توانند وبلاگ شما را پیدا ، رتبه بندی و فهرست بندی کنند. این بدان معناست که وقتی افراد در جستجوی موضوعات مرتبط هستند، سایت شما نمایش داده می شود.
به یاد داشته باشید، یکی از اهداف وبلاگ نویسی افزایش بازدید سایت شما است .اما این موضوع را نیز در نظر بگیرید به محض آموزش وبلاگ نویسی، ترافیک سایت شما بالا نمی رود. نتیجه سئو سایت به همراه افزایش بازدید در طول زمان مشخص می شود.

3. محتوای ارزشمندی ایجاد کنید

موارد زیادی در تولید محتوا ارزشمند وجود دارد، که اهمیت به تمام این موارد سئوی سایت شما را ارتقا می بخشد. محتوای ارزشمند با تحقیق در مورد کلمات کلیدی سئو آغاز می شود ، که تلاش محتوایی شما را هدایت می نماید و مطمئن خواهید شد که پست های وبلاگ تان در موتورهای جستجو یافت می شوند. پس از یادگیری نحوه وبلاگ نویسی، با جمع آوری لیستی از کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار و محتوایی که قصد ایجاد آن را دارید، شروع کنید. به عنوان مثال، کلمات کلیدی برای محتوای یک شرکت طراحی سایت می تواند این موارد باشد:

 • طراحی سایت
 • خدمات دیجیتال مارکتینگ
 • تولید محتوا
 • سئو

برای به دست آوردن این کلمات کلیدی، کافی است به خدماتی که کسب و کار شما انجام می دهد فکر کنید و لیستی از آنها را تهیه نمایید. این کلمات کلیدی را در ابزاری مانندGoogle Keyword Planner  قرار دهید تا لیستی از بالاترین رتبه ها (بیشترین جستجو) را برای این عناوین به دست آورید.
این کار را برای تمام کلمات کلیدی اصلی در کسب و کار خود انجام دهید و عناوین متنوعی را برای هر یک ایجاد کنید. در نهایت، شما احتمالاً 20 تا 30 کلمه کلیدی برتر خواهید داشت که هر کدام دارای چند عنوان هستند، و به عنوان نقطه شروع می توانید روی آنها تمرکز کنید. مرحله آخر، قرار دادن این کلمات کلیدی در مکان های مناسب از محتوای شما می باشد. این موارد شامل:

 • آدرس اینترنتی
 • تیتر اولیه
 • پاراگراف اول و آخر پست وبلاگ
 • قرار دادن در تمام مطلب با چگالی یکسان
 • برچسب alt هر تصویر
 • حداقل یکH1 یا عنوان فرعی
 • توضیحات متا

ایجاد تقویم محتوا

با انجام تحقیقات سئو بر کلمات کلیدی، اکنون می توانید تقویم محتوایی ایجاد کنید. تا یک نقشه ی راه مشخص برای بارگذاری مطالب داشته باشید. همچنین می توانید هر ماه ، سه ماه یا هر سال آن را به روز کنید. هنگامی که یاد گرفتید چگونه وبلاگ نویسی کنید، فقط کافی است به تقویم محتوای خود مراجعه کنید تا مشخص شود چه چیزی برای نوشتن نیاز دارید.

تقویم محتوایی شما به عنوان نقشه راه، برای انتشار پست های وبلاگ عمل می کند.

انتشار پست های وبلاگ

قبل از شروع به انتشار هر پست وبلاگ، می توانید دو نکته مهم را به خاطر بسپارید:

 1. کیفیت همیشه بر کمیت پیروز می شود:
  مطمئن باشید تولید تعداد زیادی پست وبلاگ نیمه تمام در هر ماه منجر به جهش زیادی در بازدید شما نخواهد شد زیرا گوگل تشخیص می دهد که محتوا ارزشمند نیست.
 2. اهداف شما از اهمیت بالایی برخوردارند:
  اگر هدف شما ایجاد ترافیک است، بر تولید حجم زیادی از محتوای عالی تمرکز کنید.

قالب بندی پست وبلاگ

قالب بندی پست های سایت برای تشویق افراد به ماندن در صفحه ، به اشتراک گذاشتن محتوا و تعامل با نام تجاری شما اهمیت دارد. در ادامه به چند دستورالعمل اشاره می کنیم که با اجرای آن موفق تر خواهید بود.

 • خواندن را آسان کنید:
  پست های وبلاگ باید خوانایی بالایی داشته باشد، به این معنی که مردم بتوانند آنها را سریع و راحت درک و روخوانی کنند. برای این هدف به تنظیم مطالب و عناوین بپردازید.
 • استفاده از رسانه های اجتماعی:
  یافتن گزینه های اشتراک اجتماعی باید آسان باشد.
 • از ایجاد پاراگراف های طولانی اجتناب کنید:
  پاراگراف ها را کوتاه و برای تجزیه و تحلیل محتوا ، از عکس و ویدئو استفاده کنید. تصاویری را قرار دهید که به محتوای شما ارزش ببخشند، مانند نمودارها و تصاویر تأثیرگذار.

تولید محتوای متنی

 4. مطالب خود را تبلیغ کنید.

پس از ایجاد محتوا، وقت آن رسیده است که برای مخاطبان مختلف خود تبلیغ کنید. زیرا اگر وقت خود را برای ایجاد پست های وبلاگ هدفمند اختصاص داده اید، بنابراین باید از دیده شدن آنها اطمینان حاصل کنید. هر پست جدید وبلاگ را در رسانه های اجتماعی خود به اشتراک گذارید (فیس بوک ، توییتر ، اینستاگرام ، Pinterest و ...) و فراموش نکنید که حداقل ماهانه یک بار برای مشتریان خود ایمیل یا پیامک ارسال کنید تا از وجود محتوای شما مطلع شوند.

5. عملکردتان را تجزیه و تحلیل کنید

سرانجام، هر ماه یا نهایتا هر سه ماه وقت خود را صرف تجزیه و تحلیل نتیجه کارتان کنید. این کار با ایجاد یک حسابGoogle Analytics (GA)  و دنبال کردن دستورالعمل های آن شروع می شود. پس از نصب، قادر خواهید بود ترافیک کلی منابعی که بیشترین بازدید را دارند، بررسی کنید. پست های وبلاگ باعث ماندگاری بیشتر خوانندگان در وب سایت شما می شود.
آماری که به اهداف شما بستگی دارد و آنالیز آن به شما کمک می کند شامل موارد زیر می باشد:

 • ترافیک کلی صفحات
 • زمان حضور در صفحه
 • منابع برتر ترافیک
 • بیشترین بازدید از پست های وبلاگ

از داده های ارائه شده برای هدایت پست های وبلاگ جدیدتان استفاده کنید.

زمانی که وبلاگ نویسی را یاد گرفتید، بهترین زمان، سریع ترین وقت برای شروع است. برنامه ای را برای شروع تولید محتوای با کیفیت تنظیم کنید تا در نهایت منجر به تبلیغ، تقویت نام تجاری و افزایش بازدید عمومی سایت شود.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.