5 نکته در طراحی سایت ریسپانسیو 5 نکته در طراحی سایت ریسپانسیو

5 نکته در طراحی سایت ریسپانسیو

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 4 دقیقه 31 شهریور 1399

احتمالا تا به حال اصطلاح طراحی سایت ریسپانسیو را شنیده باشید . اگر تازه کار هستید این اصطلاح به معنی ایجاد وب سایتی است که به درستی در انواع دستگاه ها سازگار کار می کند. با پیشرفت تکنولوژی ، کاربران می توانند انتظار یک تجربه شخصی را داشته باشند ، و حتی دلیل دلیلی برای جلو زدن از سایر رقبا است .ما قصد داریم پنج روش طراحی ریسپانسیو مهم را در این مقاله ارائه دهیم .

سایت ریسپانسیو

1. تعاملات کوچک

یکی از رایج ترین مواردی که طراحان وب به عنوان روند ریسپانسیو مشاهده می کنند، استفاده از تعاملات خرد است. تعاملات خرد متغیرهایی هستند که به کاربر اجازه می دهند بدون بارگیری مجدد صفحه با آن تعامل داشته باشد.
بهترین نمونه این "واکنش" های فیس بوک است که برای ارسال "لایک" اضافه شده است. برای نشان دادن احساسات خود نسبت به محتوای یک پست ، می توانید در برابر پست ها با قلب ، صورت های خندان ، چهره های خشمگین و چهره های غمگین واکنش نشان دهید و صفحه بارگیری مجدد نمی شود. تعاملات خرد باعث صرفه جویی در وقت می شود و تجربه کاربر (UX) را بسیار سرگرم کننده تر می کند.

2. تایپوگرافی هوشمند

معمولا از این بخش چشم پوشی می شود , شما می توانید برای بخش های مختلف ریسپانسیو سایت خود از فونت های مختلف استفاده کنید . به طور مثال در یک صفحه در حالت عادی از فونت ایران سنس استفاده می شود و می توانید برای حالت ریسپانسیو موبایل از فونت نازنین استفاده کنید .
گاهی اوقات بعضی از فونت ها در هنگام نمایش باعث پرش می شوند این قبیل فونت ها مناسب برای صفحه نمایش های بزرگ می باشند و به طور کل بزرگ طراحی شده اند نه اینکه نسبت به سایر اجزای سایت بزرگ باشند . به همین دلیل سبب می شود که در حالت موبایل تاثیر کمتری بر روی مخاطب داشته باشد . همچنین از نظر زیبایی شناختی از جذابیت کمتری برخوردار باشد . بنابراین تنطیم عناوین و متن در فونت ها و اندازه های مختلف برای هر دستگاه تجربه کاربری مهمی را ایجاد می کند .

طراحی سایت پاسخگو

3. آگاهی کامل از حالت موبایل

در حالی که طی چند سال گذشته وب سایت های موبایل به خوبی در طراحی سایت تحت پوشش قرار گرفته اند ، نویسندگان خبره در حال بحث برای توجه بیشتر به آنها هستند! دلیل این امر چیست؟ به طور خلاصه ، اکثر ترافیک وب اکنون از طریق دستگاه های تلفن همراه تأمین می شود.
با توجه به این نکته ، حتماً مفاهیم برنامه ها و وب سایت ها را در ذهن خود جدا کنید. استفاده از برنامه و تجربه کاربر مهم است ، اما داشتن یک برنامه ریسپانسیو با داشتن یک وب سایت ریسپانسیو متفاوت است. با این حال ، به عنوان یک طراح وب ، بسته به شرایط ممکن است خود را در حال کار روی آنها ببینید.

4. نوآوری در طراحی شبکه ای

در گذشته ما از طراحی شبکه های معروف مانند قانون سوم ، شبکه های 12 واحدی و شبکه های مقدار ستون مشترک برای طراحی وب سایت به خوبی استفاده کرده ایم. اگرچه برای تازه نگه داشتن طراحی ، باید توجه افراد را جلب کنید ، حتی به طور ناخودآگاه یا خودآگاه.
باید روشی وجود داشته باشد که از طریق زیبایی وب سایت شما را خوشایند نگه دارد اما همچنین آن را از سایر وب سایت ها متمایز کند و سازماندهی صفحات ارتباط زیادی با این موضوع دارد. برای استفاده از ابزار جدید در سازماندهی ، ترکیبات ستونی جدید و غیرمعمول یا بازی با فضای خالی و شبکه CSS را امتحان کنید.

5. استفاده از رنگ های مناسب

در گذشته ، صفحات موبایل آنچنان قوی نبودند و رنگ های پر جنب و جوش همیشه با طراحی های پیچیده و شلوغ بصری استفاده می شد. اما هرچه تلفن های هوشمند و تبلت ها از نظر فنی پیشرفت بیشتری داشته باشند ، اختلاف بین کیفیت محتوای قابل نمایش در دستگاه های تلفن همراه در مقایسه با دسکتاپ کمتر خواهد بود. اینگونه است که طراحی ریسپانسیو حتی به معنایی رنگی راه یافته است.

 

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.