تولید محتوای سایت و 5 نکته کاربردی درباره آن تولید محتوای سایت و 5 نکته کاربردی درباره آن

تولید محتوای سایت و 5 نکته کاربردی درباره آن

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 7 دقیقه 28 مهر 1399

طراحی سایت برای سازندگان محتوا مانند ساختن قاب برای یک نقاشی است، بدون دانستن اندازه ، رنگ یا پیام دقیق نقاشی. اما این 5 نکته به شما کمک می کند تا یک سیستم طراحی انعطاف پذیر ایجاد کنید که به سازندگان محتوا بدون نیاز به از بین بردن ساختار سایت ، آزادی مورد نیاز را بدهد. طراحان مستقل ، شرکت ها و ... وب سایت هایی را برای انواع محتواسازان ایجاد می کنند. شما ممکن است برای موارد زیر طراحی کنید:

  • مشتری های شخصی، مانند یک رستوران محلی یا ....
  • مشاغل دیگر مانند استارتاپ ها یا شرکت های بزرگ
  • هم تیمی های متخصص محتوا ، مانند نویسندگان متن ، مدیران محتوا و استراتژیست های محتوا

تولید محتوا در طراحی سایت

وقتی برای سازندگان محتوا طراحی می کنید ، با یک چالش منحصر به فرد روبرو می شوید ، به طور مثال:
چطور به تولید کنندگان محتوا  آزادی لازم را می دهید , بدون اینکه طراحی شما را خراب کنند؟

اولین قانون طراحی شناخت کاربر است . باید بدین موضوع توجه داشت که کاربر می تواند طرح شما را شکل دهد , ساختن مشترک وب سایت با افرادی که ممکن است هیچ اطلاعاتی در رابطه با طراحی نداشته باشند. این موضوع دقیقا به معنی ایجاد طرحی برای تولید کنندگان محتوا است. برای شناخت بیشتر آنها از تولید کننده محتوا سوالاتی مانند زیر بپرسید :

چه نوع محتوایی ایجاد و تولید می کنید ؟

در "پست های وبلاگ" متوقف نشوید. ببینید چه نوع پست های وبلاگی را منتشر می کنند و چه نوع محتوایی را در هر نوع پست وبلاگ وارد می کنند. (فیلم ، پادکست ، اینفوگرافیک و غیره)

شاید فقط متوجه شوید که به جای داشتن یک طرح "پست وبلاگ" ، در واقع چندین الگو برای انواع مختلف پست ایجاد می کنید. یا ممکن است بهتر باشد انواع مختلفی از ورودی ها را در سیستم مدیریت محتوا خود ارائه دهید ، بنابراین پست های وبلاگ لازم نیست که دارای ساختار سخت باشد.
اگر وبلاگی ایجاد می کنید که انواع متنوعی از پست ها را منتشر می کند ، به جای یک مجموعه اصلی "وبلاگ" ، مجموعه هایی را انتخاب کنید که با انواع مختلف محتوا مطابقت دارند. این به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که طراحی و محتوا برای انتقال پیام آنها با هم کار می کنند و باعث ایجاد ثبات در محتوا می شوند.

روند کار شما چگونه است ؟

روند کار هر ناشر کمی متفاوت به نظر می رسد ، اگرچه مسلماً مضامین تکراری وجود دارد. در اینجا چند سوال اصلی برای پاسخ دادن آورده شده است:

برای ایجاد و برنامه ریزی محتوا از چه ابزاری استفاده می کنید ؟

شاید بتوانید برخی از ادغام ها را تنظیم کنید که کار را برای تیم راحت تر نماید.

روند تایید شما چیست ؟

با استفاده از برخی پلت فرم ها ، می توانید با ایجاد نقش ها و سطوح مختلف مجوز ، فرآیند را در سیستم مدیریت محتوا ادغام کنید

چه تعداد از افراد درگیر انتشار مطالب هستند و چه نقشی دارند؟

در برخی موارد ، افراد مختلف ممکن است روی یک پست کار کنند. ممکن است شامل یک نویسنده برای نوشتن محتوا ، یک ویرایشگر برای تأیید آن ، یک بازاریاب برای آزمایش عناوین و یک نفر برای سئوو بهینه سازی اطلاعات متا و سایر مطالب باشد. هر یک از این مشارکت کنندگان به سطوح دسترسی و ابزارهایی برای کمک در انجام کار خود احتیاج دارند.

تولید کنندگان محتوا تا چه اندازه در فناوری خبره هستند؟

به نظر می رسد دنیای انتشار وب هر روز پیچیده تر می شود . فقط به تصویر ساده نگاه کنید. با یک نمودار گرافیکی ، برای درج آن در سایت باید نگران باشید: ابعاد تصویر ، وضوح ، نوع پرونده و اندازه، ریسپانسیو برای دستگاه های تلفن همراه و ... به طور منظم انجام شود.

تولید محتوا

ابزار خود را بشناسید

وقتی شروع به طراحی برای سازندگان محتوا می کنید ، بلافاصله از منطقه راحتی برنامه های طراحی دسکتاپ خود خارج می شوید. اسکچ یا فتوشاپ در اینجا کافی نخواهد بود ، زیرا شما باید یک نوع اساسی تر از طراحی را انجام دهید ، که فقط مربوط به جعبه ها ، حروف چاپی و رنگ ها نباشد (اگرچه در آن دخیل هستند) که به آن طراحی UI و UX می گویند.

شما باید به جریان سازنده محتوا از طریق ابزارهای مختلف فکر کنید ، اما به طور خاص روی سیستم مدیریت محتوا تمرکز خواهید کرد شما نه تنها باید رابط کاربری آن ، بلکه تمام توانایی های آن را نیز باید بشناسید. یاد بگیرید که چه کاری می تواند خارج از چهارچوب انجام دهد و اینکه برای گسترش عملکرد آن چه کاری می توان انجام داد.

با توسعه دهندگان خود صحبت کنید

توسعه دهندگان شما یک منبع حیاتی برای کمک به شما در درک ابزارها، محدودیت های آن و آنچه می توانید برای رفع این محدودیت ها انجام دهید، خواهند بود. در بسیاری از موارد، آنها راه حلی برای مشکلات طراحی شما در آستین خود دارند، یا حداقل خوشحال می شوند که برای شما راه حل های جدید داشته باشند.
هرگز ارزش همکاری با اعضای متفکر و با دانش تیم خود را دست کم نگیرید ، حتی اگر یک کار مشخص "وظیفه آنها نیست". هر شخصی که درگیر طراحی و تولید وب است ، دیدگاه منحصر به فردی به روند کار دارد و همه ما می دانیم که یک جفت چشم چقدر می تواند برای مشکلات سخت ارزشمند باشد.

یک سبک راهنما ایجاد کنید

برخی از مشکلات طراحی را نمی توان فقط در یک ابزار طراحی برطرف کرد. در این موارد ، لازم است کمی همکاری کنید و از یک راهنما کمک بگیرید. به عنوان مثال ، بسیاری از وبلاگ ها دارای صفحه فهرست مشبک با عکس های کوچک ، عنوان و خلاصه ای از پستها هستند. برای حفظ تعادل طراحی ، می خواهید عنوان ها و خلاصه ها به یک اندازه ثابت کنار هم قرار بگیرند.
چطور این کار را انجام میدهی؟ با راهنمای سبک محتوا. یک سبک راهنما کارهایی را که طراحی شما لزوماً نمی تواند انجام دهد با اطلاع رسانی به کاربران از محدودیت های موجود نشان می دهد. 

طراحی با محتوای واقعی

 طراحی با محتوای واقعی به شما امکان می دهد انواع محتوایی را که کاربران نهایی تولید و کار می کنند تجربه کنید. و این نوع تجربه به شما کمک می کند تا نسبت به اهداف و روشهای آنها حساسیت بیشتری داشته باشید و به شما در طراحی محصول بهتر برای آنها کمک کند.
طراحی با محتوای واقعی یافتن مشکلات طراحی شما را راحت تر می کند اگر طرح شما با عناوین طولانی که سازندگان محتوای شما دوست دارند بنویسند مناسب نیست ، راه حل این نیست که از تولید کنندگان محتوا بخواهید عناوین خود را کوتاه تر کنند در عوض بخواهید :

  • با تیم درباره طول عنوان خود صحبت کنید تا ببینید آیا برای آنها مفید است یا خیر
  • اگر "بله" است ، وقت آن است که طرح خود را تنظیم کنید
  • اگر "نه" است ، با آنها کار کنید تا دستورالعمل هایی برای طول عنوان تعریف کنند و آن را در راهنمای سبک و یا سیستم مدیریت محتوا قرار دهند

بسیار مهم است که در مرحله یافتن مشکلات گفتگو با تولیدکنندگان، محتوا را متوقف نکنید. درعوض ، مکالمه را در طول مراحل ادامه دهید . به طور کلی طراحی با محتوای واقعی برای شما سودمند است:

  • ایجاد همدلی برای کاربران نهایی شما
  • بهبود دانش خود در مورد ابزارها و روند کار سازندگان محتوا
  • کمک به شما در تشخیص مشکلات موجود در طراحی

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.