6 اشتباه که قبل از طراحی سایت تجارت الکترونیک نباید انجام شود 6 اشتباه که قبل از طراحی سایت تجارت الکترونیک نباید انجام شود

6 اشتباه که قبل از طراحی سایت تجارت الکترونیک نباید انجام شود

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 4 دقیقه 18 آبان 1399

داشتن یک سایت تجارت الکترونیک یک تعهد بزرگ است , در اینجا برخی از اشتباهات اساسی ارائه شده است که اغلب هنگام برنامه ریزی و ساخت فروشگاه تجارت الکترونیکی آنلاین مرتکب می شوید، که دوری از آنها به موفقیت آینده شما کمک می کند.

1_ نداشتن یک پیشنهاد ارزشمند قوی

برای اینکه مشتریان بیشتر از شما خرید کنند تا رقبا، به وضوح نشان دهید چه چیزی شما را از سایر رقبا متمایز می کند و به شما برتری می بخشد. برای مشخص کردن محصولات خود از رقبا، از تصاویر استفاده کنید. در عناوین از زبان ساده و واضح برای بیان اینکه چرا محصولات شما با ارزش هستند استفاده کنید و در محتوای سایت به طور خلاصه بیان کنید که چرا از سایر رقبا برتر هستید و چه امکانات بیشتری نسبت به سایرین ارائه می دهید .

طراحی سایت تجارت الکترونیک

2_ نداشتن یک برنامه تجاری

شما به یک برنامه متنی 100 صفحه ایی همراه با جزئیات کامل 5 سال آینده تجارت خود نیاز ندارید . به مشتری هدف خود , بازار و نوع جنسی که به آن می فروشید فکر کنید . بدانید مشکل و نیاز مشتری شما چیست و مشخص کنید که چگونه می توانید آن را بهتر از دیگران رفع کنید.

بفهمید که رقبای شما چه کسانی هستند ، نقاط ضعف و قوت آنان را بشناسید ، و راهی را بسازید که بتوانید از نقاط ضعف خدمات آنها استفاده کنید. رقابت همیشه بر سر قیمت و موقعیت کاری است . مهمتر از همه ، اطمینان حاصل کنید که همیشه بر تفاوت خود تأکید می کنید.

3_ نداشتن استراتژی بازاریابی

مردم باید بدانند شما وجود دارید. آنها باید بتوانند شما را پیدا کنند و شما را بالاتر از رقبا انتخاب کنند. هنگام برنامه ریزی استراتژی بازاریابی ، تبلیغات فیزیکی ، پست های وبلاگ ، قرار دادن تبلیغات در وبلاگ ها یا سایت های دیگر باید در برنامه های کاری شما قرار گیرند.
شبکه های اجتماعی یکی دیگر از ابزارهای ضروری برای پیشبرد فروش و بازاریابی به مشتریان است و نمی توان آن را از استراتژی بازاریابی کنار گذاشت. برای اینکه بتوانید برای مخاطبان خود بازاریابی کنید ، باید بدانید که ترافیک شما از کجا ناشی می شود و چه چیزی بیشترین کشش را ایجاد می کند ، بنابراین استراتژی بازاریابی شما باید شامل استفاده از یک برنامه تجزیه و تحلیل و برخی ادغام های سئو باشد.

4_ انتخاب پلتفرم اشتباه

اگر پلتفرم سایت شما برای اعمال تغییرات کوچک به اندازه کافی آسان نباشد, به روز رسانی بخش های مختلف سایت و تغییر نام و ویرایش محصولات , در دراز مدت برای شما کاری طاقت فرسا و سخت خواهد شد. شما ابتدا باید با توجه به نیازتان و همچنین نوع و گستردگی کسب کارتان پلتفرم مناسب خود را انتخاب کنید .
البته این بستگی به بودجه ، محدودیت زمانی و سطح پشتیبانی مداوم شما دارد.  بهتر است ابتدا نوع نمایش محصولات و گزینه های انتخابی آنان را بررسی کنید و پس از آن گزینه های ارائه شده توسط پلتفرم های مختلف را در نظر بگیرید .

نکات مربوط به طراحی سایت تجارت الکترونیک

5_ نداشتن تصاویر با کیفیت

این مورد بسیار مهم است و تفاوت بسیاری با سایر رقبا ایجاد می کند. اگر هر نوع کالای وابسته به ظاهر را می فروشید ، کیفیت تصویر مناسب بسیار حیاتی است. در یک مطالعه مشخص شد که عکس های بزرگتر  9% فروش را افزایش می دهد.

در مطالعه دیگری ، محققان دریافتند که تجربه لمس یک محصول تصمیم مشتری برای خرید آن را بسیار تحت تأثیر قرار می دهد. مشتریان می خواهند بدانند كه محصول شما چگونه است بنابراین اگر واقعاً نمی توانند محصول شما را لمس كنند ، باید جزئیات، رنگها و بافت ها را ببینند ، بهترین كار این است كه به وسیله تصاویر با کیفیت این جزئیات را به راحتی مشاهده کنند.

6_ سایت شما حرفه ایی به نظر نمی رسد

طراحی سایت شما ممکن است قدیمی و کند باشد ، در سایر دستگاه ها مانند موبایل به درستی عمل نکند یا حتی غیرقابل اعتماد به نظر برسد. هنگام ایجاد یک سایت تجارت الکترونیکی ، طراحی باید مورد توجه قرار گیرد و یک طراحی خوب می تواند باعث افزایش فروش شود و مشتریان شما را تحت تأثیر قرار دهد.
وب سایت های تجارت الکترونیکی به نظر می رسد که به طور مرتب به روز می شوند و باید نشان دهند که شما زمان و هزینه خود را صرف بهتر کردن تجربه مرور کرده اید. استفاده از عکس های با کیفیت , نقطه نظرات مشتری , و لوگو هایی که باعث اعتماد بیشتر مشتری خواهد شد (مانند نماد اعتماد الکترونیک) به افزایش اعتبار کسب کار شما کمک می کند .

به خاطر سپردن این نکات به شما کمک می کند تا هنگام راه اندازی فروشگاه اینترنتی از برخی مشکلات رایج جلوگیری کنید. مهمترین نکته ایی که باید به آن توجه کنید آن است که در آن سوی کامپیوتر شما یک شخص واقعی قرار دارد و خدمات خوب همیشه مهمترین عامل رونق کسب کار شماست .

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.