8 قدم برای نوشتن بهترین متن در صفحه " درباره ما " 8 قدم برای نوشتن بهترین متن در صفحه " درباره ما "

8 قدم برای نوشتن بهترین متن در صفحه " درباره ما "

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 7 دقیقه 6 شهریور 1399

صفحه درباره ما اغلب پر بازدیدترین بخش از یک وبسایت است که به عنوان چهره عمومی یک مجموعه , شرکت یا فرد عمل می کند و نمایانگر این است که شما چه کسی هستید , چه کاری انجام می دهید و از همه مهمتر , چرا بازدید کنندگان باید تجارت خودشان را به شما ارائه دهند .

هنوز صفحه ایی است که سازندگان وبسایت در آن گیر می کنن. متن ممکن است خیلی طولانی یا پر از اصطلاحات فنی باشد . که سبب ایجاد کشنده ترین خطاها می شود که هیچ اطلاعات مناسبی برای صفحه درباره ما وجود ندارد.

خلق صفحه و متن مناسب درباره ما یک هنر است . هشت نکته زیر را بررسی کنید تا مطمئن شوید آن را به درستی انجام داده اید .

در معرض نمایش قرار دهید

اغلب , سازندگان سایت ها لینک صفحه درباره ما را در پایین صفحه اصلی همراه با یک فونت بسیار کوچک قرار می دهند . محل قرار گیری صفحه درباره ما باید در محلی نسبت به اهمیت آن قرار بگیرد . به این روش درباره این موضوع فکر کنید : بسیاری از بازدید کنندگان به دنبال این هستند بدانند شرکت شما , خصوصی , انجمن و ... است ما تقریبا می دانیم که بیش از نیمی از بازدید کنندگان کمتر از 15 ثانیه در سایت وقت می گذرانند اگر شما دسترسی آسانی به اطلاعات تهیه نکنید آنها به سرعت از سایت شما گذر می کنند .

بازدیدکنندگان را روی قلاب نگه دارید با قرار دادن بخش خلاصه ایی از درباره ما در صفحه اول یا قرار دادن لینکی واضح در بالای نوار ناوبری.

ساده نگهدارید

 بعضی با نامگذاری خلاقانه ای برو روی " صفحه درباره ما " انجام می دهند مانند : سفر ما , آجیل , پیچ مهره , داخل این ماشین ,  یا عبارات هوشمندانه دیگری " در مقابل این وسوسه مقاومت کنید ! " بازدیدکنندگانی که با کسب کار شما آشنایی لازم را ندارند ارتباط بصری برای دریافت اطلاعات با این اسامی بر قرار نمی کنند . درباره , درباره ما یا داستان ما این اسامی مناسب است .

اطلاعات مهم را در بالا قرار دهید

سابقه شرکت شما , کارمندان و برنامه های قابل توسعه همه بخش های جالبی هستند , اما آن ها مهمترین اطلاعاتی نیست که بازدیدکنندگان برای اولین بار با آن ها روبرو شود . این افراد به دنبال جواب سه سوال کلی هستند :

  • چه کسی هستید ؟
  • چه کاری انجام می دهید؟چه تجارت , خدمات و ... ارائه می دهید ؟
  • چطور شما می توایند به من کمک کنید؟

شما باید قادر باشید که به این سوالات به صورت کاملا کوتاه و واضح بدون استفاده از جملات فنی پاسخ دهید  . خلاصه جواب این سه سوال با دارا بودن بالاترین سطح اهمیت می بایست در قسمت بالای صفحه درباره ما قرار گیرد . این گام کوتاه قطعا مهمترین جزء صفحه درباره ما و یا ممکن است ممهمترین بخش در کل سایت شما باشد .

در اینجا چند مثال از شرکت هایی که این موضوع را به درستی انجام داه اند :

99designs : سلام به همه , ما 99design هستیم , بزرگترین بازار آنلاین طراحی گرافیک در جهان . ما  بیش از یک میلیون طراح مستقل با استعداد را با افراد خلاق , کار آفرینان نابغه , و مشاغل بزرگ و ... به هم متصل می کنیم هر کسی به یک شغل عالی نیاز دارد .

Trello : ترلو راهی آسان , رایگان و منعطف و بصری برای مدیریت پروژه ها و سازماندهی هر چیزی است و مورد اعتماد میلیون ها آدم در سراسر دنیا ست .

Apple : محصولات اپل به روشی که ما کار می کنیم به همان روش برای زندگی ما طراحی شده اند . امروزه به کارمندان به جهت کار کردن ساده تر و موثرتر , و حل مشکلات خلاقانه , و همکاری در هدف های مشترک کمک قابل توجهی می کند . و همه این ها طراحی شده تا به زیبایی در کنا هم کار کنند . وقتی مردم دسترسی به آیفون , آیپد و مک بوک دارند بهترین کار خود را انجام می دهند و تا تصویری از آینده کاری خود داشته باشند . 

صفحه درباره ما

آن را قابل اسکن کنید

خلاصه ایی سطح بالا ممکن است مهمترین بخش صفحه درباره ما باشد ,  اما تنها بخش اطلاعاتی نیست که توضیح می دهد شما چه کس هستید و چه خدماتی را ارائه می دهید . نوشتن موارد اضافه عالی است , اما در صورت نوشتن مطالب قابل هضم در زیر عنوان های واضح و روشن . این تفاوت ها بسته به نوع سازمان و فعالیتشان متفاوت است , اما بخش های عموم شامل موارد زیر می شود :

  • تاریخچه ما : روایتی مختصر درباره تاسیس و تکامل شرکت
  • کارمندان ما : عکس و خلاصه ایی از مشخصات کارمندان یا اگر شرکتی بزرگ هستید , فقط تصویر و مشخصات رئیس شرکت
  • محصولات / خدمات ما : از محصولات و خدمات خود لیستی همراه با توضیح و تصاویر تهیه کنید
  • موفقیت ها : بخشی از نتایج بزرگ و داستان هایی برای خواننده تاثیر گذار است را بر جسته کنید
  • مشتریان ما چه چیزی می گویند : توصیفات و نظرات برخی از مشتریان قدیمی و یا کسانی که از خدمات شما راضی هستند را لیست کنید

شما می توانید برای این بخش از جدول همراه با تصاویری دوستانه از تیم کاری یا تصاویر شرکت استفاده کنید . این بخش ها عالی ترین مکان برای قرار دادن لینک به صفحات مربوط وبسایت می باشد جایی که بازدید کننده می تواند اطلاعات و جزئیات بیشتری در خصوص آن موضوع , محصول یا خدماتی که به آن علاقه دارد را بدست آورد.

توصیف و نظرات مشتریان

واقعیت را در اختیار آن ها قرار دهید

       اصطلاحی رایج در میان نویسندگان است که ییان می کند شما باید اطلاعات را به خواننده نشان دهید نه اینکه به انها بگویید . در توصیف شرکت خود , اقدامات و خدمات , از اطلاعات و مثال های مختص آن استفاده کنید نه از حرف های سخت یا اصطلاحات رایج شرکت .

شخصیت سازمان خود را بازگو کنید

خوانندگان با توجه به اظهارتتان متوجه می شوند که شما چه کسی هستید. مطمئن شوید لحن سایتتان متناسب با نوع کسب کارتان است . برای مثال , لحن یک سایت کافی شاپ بسیار متفاوت تر از یک موسسه تحقیقاتی است . دقیقا مانند یک وبسایت کمدی محلی بسیار عامیانه تر از وبسایت یک بیمارستان محلی است . گاهی اوقات بسیار کمک می کند که در زمان شروع لیستی از کلماتی که شرکت شما را توصیف می کند ایجاد کنید . این کلمات راهنمای خوبی برای محتوا , لحن و سبک نوشتار صفحه درباره ما خواهد بود .

برای تقویت بیشتر از رسانه های مختلف استفاده کنید

متن سایت از اهمیت بالایی بر خوردار است اما عکس و فیلم و گرافیک می تواند از نظر ظاهری تاثیر زیادی داشته باشد . کارشناسان می گویند , که مغز انسان اطلاعات بصری را 60000 بار سریع تر از متن پردازش می کند . همچنین بازدید کنندگان 100 درصد زمان خود را صرف صفحات دارای ویدیو می کنند .

سعی کنید با اضافه کردن یک ویدیو کوتاه عملکرد کسب کار خود را نمایش دهید یا تاریخچه شرکت خود را به وسیله یک جدول زمانی جذاب توضیح دهید . که شامل تصاویری از کارمندان و محصولات یا ویدیو ایی کوتاه از مصاحبه رئیسان شرکت و یا کارمندان تهیه کنید . در مورد رشد فروش , تاثیرات یا فرآیند های پیچیده ماننده زنجیره تامین از طریق تصاویر توضیح دهید .

محتوا را تازه نگه دارید

کسب کار و یا سازمان شما در طول زمان به ناچار توسعه می یابد . حتما مطالب خود را هر شش ماه یکبار مرور کنید و بروزرسانی کنید تا به موقع , مرتبط , قانع کننده و مناسب اهداف شما باشد .


ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.