8 نکته برای داشتن یک وب سایت عالی و توسعه پذیر 8 نکته برای داشتن یک وب سایت عالی و توسعه پذیر

8 نکته برای داشتن یک وب سایت عالی و توسعه پذیر

آموزش طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 5 دقیقه 22 شهریور 1399

یکی از رایجترین سوالاتی که مشتری ها از ما می پرسند معمولا این سوال است که "چطور یک وب سایت عالی درست کنم و از آن به خوبی نگهداری کنم ؟" در این مقاله , تعدادی از مهمترین نکاتی که باید برای رسیدن به این هدف انجام دهید , ذکر شده است .

برنامه ریزی برای آموزش و ایجاد اعتبار

همه تاثیرات متقابل را در نظر بگیرید . نقطه تماس هر تعامل زمانی است که مشتری در طول مسیر خود در وب تصمیم به خرید دارد و با یک برند روبروست . این تعاملات می تواند از طریق مشاهده پست های شبکه اجتماعی و یا خواندن نقطه نظرات مشتری های قبلی باشد.

تصمیم مشتری برای خرید از رابطه ای ناشی می شود که از طریق مجموعه ای از نقاط تماس مثبت ، سازگار و معتبر ایجاد می شود. این نقش شماست که اطمینان حاصل کنید وب سایت شما همیشه بروز است و هر نقطه لمس بازتابی دقیق از نام تجاری شما است. یک نقطه تماس که با مشتری شما تعامل مثبتی نداشته باشد می تواند رابطه شما و مشتری را خراب کند.

فرآیندها را ساده نگهدارید

طبق تحقیقات یک فرد به طور متوسط در مدت 7 ثانیه قابل اعتماد بودن شخص دیگری را در نظر می گیرد . این موضوع زمان کافی به شما برای تاثیر گذاری نمی دهد . در عصری که هر کسی می تواند یک وبسایت را ایجاد کند شما ارائه دهنده یک وب سایت مینیمالیستی باشید که به حقه های مختلف احتیاج ندارد اما همچنان می تواند همه کادرهای مناسب را علامت گذاری کند.

سازگاری با پلتفرم های مختلف

بنابراین ، شما یک وب سایت جذاب و سرراست به دست آورده اید و با تأثیر فوری راه اندازی می کنید. سپس ، همان شب ، در حالی که همه را ترغیب می کنید سایت خود را بررسی کنند ، آنالیز سایت شما نشان می دهد از دستگاه های تلفن همراه و تبلت بازدید داشته اید. آیا بررسی کرده اید که سایت شما در همه دستگاه ها به درستی نمایش داده می شود .

روش های زیادی برای دسترسی به وب وجود دارد. برای بررسی مرورگرها و دستگاه هایی که بینندگان شما از آن استفاده می کنند ، می توانید در  Google Analytics به طور کامل این موارد را بررسی کنید. آیا بیشتر مخاطبان از طریق تلفن همراه سایت شما را مشاهده کرده اند ؟ شاید وقت آن رسیده سایت خود را برای تلفن همراه نیز بهینه سازی کنید. درباره مخاطبان خود اطلاعات کسب کنید و اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما عملکرد مطلوبی را در دستگاه هایی که به احتمال زیاد از آنها استفاده می کنند دارد.

پیاده سازی کد های ساده

برای آینده دار بودن سایت خود , باید قادر به بروزرسانی سریع سایت خود باشید . کد های پایه ای سایت خود را بیش از اندازه پیچیده نکنید و تلاش کنید که به سرعت به خواسته ها و نیاز های مشتریان خود پاسخ دهید.

امنیت سایت

رمزگذاری اطلاعات به گونه ای که فقط گیرنده مورد نظر آن را بدست آورد ، یک چیز است ، اما وجود گواهینامه SSL در سایت شما باعث ایجاد اعتماد در جامعه مشتریان شما می شود . برای مشتریان مهم است که هنگام خرید از سایت شما اطلاعات شخصی آن ها دارای امنیت مناسبی باشد .

قابل دسترس باشید

به معنای واقعی میلیون ها میلیون سایت در سراسر وب وجود دارد , بنابراین چطور از بازدید سایت توسط کاربران اطمینان دارید , آیا سایت شما مورد مشاهده قرار می گیرد ؟ آیا سایت خود را برای موتور های جستجو بهینه کرده اید ؟ کاربران به ندرت می خواهند از صفحه اول عبور کنند و برای یافتن موضوع مد نظر خود به صفحات دیگر مراجعه کنند زیرا بر این باورند که این کار باعث اتلاف وقت و مشاهده سایت هایی با اعتبار پایین است .

بهینه سازی برای موتور های جستجو به معنای ارائه محتوایی است که کاربر هنگام جستجوی راه حلی برای مشکل خود با سایت شما مواجه شود که راه حل را ارائه داده اید . بهینه سازی برای موتور های جستجو (سئو) امری پیچیده است که اکثر سایت های بزرگ و موفق از یک تیم مجرب و متخصص در این حوزه استفاده می کنند .

تصمیمات آگاهانه بگیرید

استفاده از داده ها برای تصمیم گیری آگاهانه در موفقیت وب سایت شما مهم است. با استفاده از یک نرم افزار آنالیز مناسب ، می توانید اطلاعات ارزشمندی در مورد مشتریان خود جمع آوری کنید دقیقاً بفهمید که چگونه آنها به وب سایت شما دسترسی پیدا کرده اند ، چه مدت در سایت شما حضور داشته اند و چه صفحاتی بیشتر نظرشان را جلب کرده است . با دانستن این موضوع ، می توانید محتوای وب سایت خود را برای ورود مشتری جدید بهینه کنید.

سرعت وب سایت شما چقدر است ؟

سرعت بار گذاری سایت شما بسیار مهم است بازدید کنندگان زمان زیادی برای لود سایت شما صرف نمی کنند مخصوصا اگر از طریق تلفن همراه اقدام به بازدید سایت شما کنند . برای بررسی سرعت سایت خود و مقایسه با سایر سایت ها می توانید از ابزار های مختلف موجود در وب استفاده کنید.

یک سایت سریع همچنین دارای مزیت افزایش رتبه در موتور های جستجو را دارد. موتورهای جستجو زمان بارگذاری را برای الگوریتم های خود در نظر می گیرند تا مطمئن شوند برندشان تجربه خوبی را برای کاربران فراهم می کند. اگر بارگیری وب سایت شما بیش از 2 ثانیه طول بکشد ، از طرف کاربران و روبات ها مجازات خواهید شد.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.