۹ روش برای بهبود UX محتوای سایت ۹ روش برای بهبود UX محتوای سایت

۹ روش برای بهبود UX محتوای سایت

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 10 دقیقه 19 آذر 1399

محتوا نماینگر قلب اصلی سایت شما است. بنابراین قدرتمند ترین راه برای اصلاح UX سایتتان اصلاح محتوای آن است.

برای اکثر وب سایت ها ، یک تجربه کاربری عالی به معنای جریان های بصری کاربر ، تعاملات لذت بخش یا حتی یک طراحی چشم نواز نیست. این به معنای ارائه اطلاعات درست ، در مکان مناسب ، در زمان مناسب است.

بنابراین برای اکثر سایت ها , UX عالی به معنی محتوای عالی است .

با این فرض , در اینجا ۹ روش برای نوشتن محتوای بهتر ارائه شده است ,

  • محوریت داشته باشید

طراحی کاربر محور به معنای ساختن آنچه مشتری شما نیاز دارد ، بنابراین آنها محصول شما را دوست خواهند داشت. استراتژیست های محتوای مدرن بر روی همان مورد تمرکز می کنند ، به همین دلیل است که ما طرفداران کلمه به کلمه شما هستیم.

مسئله این است که ، شما می خواهید تجربیات جذاب ایجاد کنید ، درست است؟ تجربیاتی که افراد را به خود جلب می کند و باعث می شود احساس ارتباط کنند. و این دقیقاً قدرت شماست.

خیلی اوقات ، وب سایت ها قدرت این کلمه ساده را فراموش می کنند. آنها دوباره به عبارات منفعل برمی گردند. مواردی مانند"می توان روزرسانی ها را در پنل اعلانات مشاهده کرد. "

مطمئناً ، این نوع جملات واضح و روشن است. اما آیا احساس جذابیت دارد؟ آیا احساس می کنید یک انسان با شما صحبت می کند؟

نه اینطور نیست , پس چه چیزی می توان جای آن نوشت :

به روزرسانی های خود را در صفحه اعلان ها بررسی کنید!

آیا احساس آن کمتر شبیه یک ربات است و بیشتر شبیه فردی است که به شما نکته می دهد؟ مطمئناً!

ببینید چگونه ضمیر تصرفی شما حس مالکیت را در نسخه ایجاد می کند؟ چگونه خواننده را درگیر می کند و به آنها احساس تعلق می دهد؟

خودمحوری بودن را تمرین کنید

سایت خود را برای مواردی از "می توان" و "نمی تواند" جستجو کنید ، سپس ببینید آیا می توانید آنها را دوباره بنویسید تا در عوض از "شما" استفاده کنید.

  • ما محور نباشیم

اغلب اوقات ، مشاغل محصولات یا ویژگی جدید خود را با "ما هیجان زده ایم ..." یا جمله دیگری که با ما ما شروع می شود ارائه می کنند .

به هر حال ، شما سعی دارید من را روی محصول خود بفروشید ، نه تیم خود را. اگر سایت یا محصول شما برای من مفید نباشد ، سخت کار کردن تیم شما معنی ندارد.

طراحی وب و محصول مستلزم کنار گذاشتن منیتان است پس از همه ، شما در حال ساخت چیزی هستید که دیگران دوست داشته باشند ، درست است؟

بنابراین در عوض ، بر مزایایی که سخت کوشی شما برای دیگران ایجاد کرده است تمرکز کنید. آنها از شما برای آن تشکر می کنند!

  • هوشمندانه به نظر نرسید باهوش باش.

نیازی به بیان کلمات بزرگ برای بیان یک جمله بزرگ نیست. در واقع ، هوشمندانه ترین راه برای گفتن هر چیزی تقریبا همیشه ساده ترین راه است.

نمیخریدش؟ خوب ، خود آلبرت انیشتین یک بار گفته است که توضیح تمام نظریه های فیزیک باید بسیار ساده باشد "که حتی یک کودک بتواند آنها را درک کند."

فیزیک ، مردم اگر یک فیزیکدان می تواند تئوری رشته را برای کودک توضیح دهد ، مطمئناً می توانید برنامه تحلیلی خود را برای کسی توضیح دهید.

کلمات "بزرگ" می توانند خوانندگان را از خود بیگانه و گیج کنند. بیگانگی و سردرگمی در UX خوب دیده نمی شود و باعث می شود درک پیام مورد نظرشان را برای مردم سخت کند.

اولین مورد ممکن است باعث شود که به نظر هوشمندانه و پیچیده بیایم. اما همچنین می تواند باعث شود من فضول و متکبر به نظر بیایم ، مانند اینکه واقعاً نمی خواهم مردم مرا درک کنند. مورد دوم اصطلاحات اصولی را رد می کند و بر روی معنی تمرکز می کند ، که بسیار مفیدتر است.

حتی اگر مخاطب شما سخنور و باسواد باشد ، نوشتن مثل همه مبتدیان هزینه دارد. به هر حال ، افرادی که شما را درک می کنند می توانند از توضیحات صرف نظر کنند - اما بقیه باید به جای دیگری مراجعه کنند.

تمرین کنید با هوش تر از آنچه که به نظر می رسید باشید.

  • مطالب خود را با صدای بلند بخوانید

ما زمانی عاشق مطالعه شدیم که برای اولین بار آن را با صدای بلند شنیدیم : ماننده کتاب خواندن بلند پدر مادر برایمان , کلماتی که ما را به ادامه مطالعه وا داشتند , همان هایی بودند که با صدای بلند دوست داشتنی تر به نظر می رسیدند .

اما کپی خوب همیشه هنگام خواندن با صدای بلند خوب به نظر می رسد. و وقتی می گویم "خوب" ، منظورم طبیعی و محاوره ای است. مثل اینکه یک انسان وقتی با انسانی دیگر صحبت می کند .

بیش از هر چیز دیگری ، هدف این باشد که مانند یک انسان به نظر برسید.

خصوصیاتی که باعث خوشایند شدن فرد می شود در وب سایت ها و برنامه ها نیز کاربرد دارد. آیا نمی خواهید وب سایت های شما آسان ، قابل دسترسی و دوستانه باشند؟ مطمئناً و ایجاد صدای آن به این ترتیب به تقویت کاربرپسند بودن آن کمک می کند.

اگر هنوز چیزی نشنیده اید ، رباتها - برنامه های ساده ای که معمولاً در برنامه های پیام رسان با آنها ارتباط برقرار می کنید.

در عصر ربات (در انتظار ثبت اختراع) ، کپی مکالمه فقط از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. از این گذشته ، ایده اصلی ربات این است که تعامل با برنامه های شما بیشتر شبیه تعامل با انسان است.

و همه ما می دانیم که اگر رباتها اهل گفتگو نباشند چقدر ناخوشایند خواهد بود.

  • بی رحمانه عمل کن

این یک "ترفند" است که هر ویرایشگر برای بزرگ جلوه دادن محتوای جامع به کار می برد: برش همه موارد غیرضروری.

هر کلمه ای که می نویسید باید به بیان داستان شما کمک کند. هر کلمه ای که به گفتن داستان کمک نمی کند ، به آن آسیب می زند.

بنابراین هر کلمه ای را که ۱۰۰٪ لازم نیست قطع کنید. در حقیقت ، جملات وقتی کوتاهتر می شوند قدرت می گیرند! بنابراین آن را امتحان کنید. بدترین اتفاقی که می تواند بیفتد این است که در نهایت تغییرات را به حالت اول برگردانید.

  • ابتدا بنویسد و بعد ویرایش کنید

وقتی برای نوشتن اولین پیش نویس خود می نشینید ، سعی کنید فقط افکار را به صفحه جاری کنید و ببینید شما را به کجا می کشاند همیشه بعداً می توانید برگردید تا ویرایش کنید اگر قبل از اتمام محتوای خود مشغول کامل کردن باشید ، نبوغ خاصی از دست خواهید داد.

انتظار برای ویرایش همچنین به شما امکان می دهد تا از تفکر اولیه خود عقب بروید و از یک مکان عینی تر به تجدید نظر بپردازید.

  • آزادنه برچسب بزنید

هنگامی که چند روز به کار طراحی ریسپانسیو مبتنی بر محتوای پویا مشغول هستید ، به راحتی می توان فراموش کرد که گرچه شما دقیقاً می دانید که شبکه تصاویر و عناوین اصلی به چه معناست

به صورت جداگانه ، پیوندها بیشتر معنی دارند. اما بلافاصله درک نمی شود که چرا آنها به این روش گروه بندی شده اند. بعلاوه ، اگر به دنبال چیز خاصی هستید ، اسکن از طریق تمام آن پیوندها کمی زمان می برد.

و در مورد آن موارد در سمت راست ، با تصاویر کوچک و کپی ، چه می کنید؟ بعد از لحظه ای فکر ، به نظر می رسد عنوان عناوین ارسال وبلاگ است - اما تصمیم گیری در آن لحظه ای طول کشید ، درست است؟

اکنون دیدن منطق سازمانی بسیار آسان تر است و سریعتر یافتن خواسته های خود را پیدا کنید. به علاوه ، موارد موجود در سمت راست بدیهی است که پیوندهای وبلاگ هستند.

  • به وضوح لینک دهید

اگر تا به حال یک وبلاگ وردپرس ساخته یا مدیریت کرده اید ، با آن لینک های "بیشتر بخوانید" که به طور مکرر تکرار می شوند و شما را به پایین صفحه می آورند ، آشنا هستید.

همین حالا حتی ممکن است آن لینک ها را در وبلاگ خود داشته باشید.

و شما باید این کار را متوقف کنید

چرا؟ زیرا برای سئو مضر است. این برای قابلیت استفاده بد است. و برای دسترسی بد است.

پیوندهای عمومی برای سئو مضر است

آیا تا به حال از وب سایتی بازدید کرده اید که به دنبال آن پیوندی است که شما را به آن صفحه می رساند که تمام اطلاعات موردنیاز شما در حال حاضر را دارد.

پیوندهای عمومی برای دسترسی بد نیستند

فقط در صورت استفاده از صفحه خوان برای اسکن آن صفحه ، وضعیت بدتر می شود. ببینید ، افراد می توانند با استفاده از صفحه خوان خود به معنای واقعی کلمه از پیوندی به پیوندی دیگر عبور کنند ، و همه مطالب مداخله گر را نادیده بگیرند.

بنابراین هنگام لینک دادن ، واضح باشید. خاص باشید و این کار را با کمترین کلمه ممکن انجام دهید. هم انسان ها و هم ربات ها از شما تشکر می کنند.

  • به خاطر محتوا طراحی کنید

هدف اصلی اکثر وب سایت ها ارائه محتوا و فعال کردن افراد بر اساس آن است.

به همین دلیل طراحی اولین محتوا کاملاً منطقی است. هر تصمیم طراحی که می گیرید باید ناشی از تمایل به ارائه بهتر مطالب شما باشد.

اگر در ابتدا برای یک محتوا طراحی نمی کنید مانند این است که برای یک فضای خلاء طراحی می کنید.

هنگامی که در حال ساختن صفحه اصلی وب سایت خود هستید. شما می خواهید یک عکس از سبک زندگی کامل در پس زمینه داشته باشید و یک عنوان بزرگ در بالای آن قرار دهید سپس یک فونت ناشناخته را انتخاب می کنید و آن را تا حد ممکن ذخیم نگه خواهید داشت .

و سپس کاربر سایت شما را مشاهده می کند و با خود می گوید : من نمی توانم محصول خود را در 3 کلمه توصیف کنم.

به نظر شما چه کسی مرتکب اشتباه شده است ؟

محتوای بهتر بنویسید

در پایان ، ایجاد محتوای وب بسیار شبیه ایجاد یک وب سایت یا برنامه قاتل است. همه چیز درمورد آن روشن ، قابل دسترس بودن ، "آسان" بودن استفاده است و نه بر شما بلکه بر خواننده تمرکز دارد.

همه این کارها را با محتوای خود انجام دهید ، و برای موفقیت آماده خواهید شد.


ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.