9 نکته کاربردی در طراحی صفحه فرود 9 نکته کاربردی در طراحی صفحه فرود

9 نکته کاربردی در طراحی صفحه فرود

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 9 دقیقه 23 شهریور 1399

هدف اصلی هر سایتی دیده شدن است، به سختی می توان افراد را به سمت بازدید از سایت سوق داد. به علاوه پس از رسیدن به سایت جلب توجه و ماندگاری حضورشان در آن دشوارتر می شود. همینطور سایت باید به نحوی طراحی شده باشد که بتواند مخاطبین خود را به اقدام جدید و متناسب با هدف سایت ترغیب نماید. بنابراین با ایجاد یک CTA مناسب، افراد به برقراری تماس با شما نزدیک می شوند.

1. طراحی ساده صفحات

طراحی سایت مینیمالیسم به معنای کمبود عناصر در طراحی شما نمی باشد. بلکه فقط مقدار مناسب از قرار گرفتن عناصر را نشان می دهد که می تواند حضور یک سبک مدرن را در طراحی سایت به شما نشان دهد.هیچ چیزی سریعتر از یک چیدمان آشفته، مردم را از وب سایت دور نمی کند. یک قدم به عقب برگردید و به طراحی سایت خود نگاهی بیندازید. آیا تقارن هماهنگ یا انبوهی از تصاویر و متن متراکم را مشاهده می کنید؟

متن و سایر عناصر بصری باید با چیدمان مناسب در طراحی قرار گیرند و هر یک انتقال پیامی را تقویت کند. پیام شما در یک طرح نامرتب گم می شود. بنابراین همه موارد غیرضروری را حذف کنید، تا هدف صفحه شما و کاری که می خواهید مردم آن را انجام دهند، با صدای بلند و واضح ارائه شود.

طراحی صفحه فرود

 

2. جلب توجه افراد به اقدامات مهم

محیطی با اطلاعات اضافی، هدفی که واقعاً مخاطب می خواهد را از بین می برد. گاهی اوقات توجه در عین سادگی و عدم شلوغی است. اما باید از این موضوع عاقلانه استفاده کنیم. محتوایی که در بالای صفحه فرود قرار می دهید می تواند این جلب توجه را ایجاد کند و یا آن را از بین ببرد. اصولا اولین برداشت بسیار مهم، از صفحه ی طراحی سایت از همان ابتدای سایت در ذهن باقی می ماند. بنابراین می توانید با قرار دادن تصاویر اسلایدی مناسب، عناوین الهام بخش، فیلم های پس زمینه پویا و انیمیشن های جذاب توجه افراد را جلب کنید و آنها را برای پیمایش بیشتر نگه دارید.

هنگامی که پیمایش صورت بگیرد، انتقال متحرک بین بخش ها می تواند طراحی شما را پویاتر کند و باعث شود افراد مایل به دیدن آیتم های بیشتر در سایت شوند. فقط در نظر داشته باشید از اینجا به بعد مطمئن شوید که به جای اینکه فقط دنبال انیمیشن جالب بعدی باشید، محتوای خود را منطقی سازماندهی کنید تا محتوای متنی شما نیز خوانده شود.

هدف صفحه فرود خود را هرگز فراموش نکنید: هدایت کردن افراد به یک اقدام واحد .

فراخوانی بیش از حد برای اقدام (CTA)، در کنار سایر عناصر حواس پرتی، فقط باعث می شود افراد تمرکز خود را از دست دهند و فراموش کنند که چه اقدام اساسی می خواهند انجام دهند.

3. سرگرمی و آموزش در صفحه فرود

بهترین پیشنهاد برای دعوت افراد به بازدید از سایت این است که فضای طراحی شده بتواند در عین برقراری پیام، فضایی جذاب و سرگرم کننده ایجاد کند، بنابراین استفاده از عناصر بازی در محتوا و یا قالب سایت می تواند مناسب باشد. زیرا در این شرایط نشان می دهید که فقط قصد فروش محصول به آنها را ندارید، بلکه می توانید محیطی سرگرم کننده و آموزشی ایجاد نمایید. لازم نیست آیتم ها فقط سرگرم کننده باشند، بلکه می توانند در حیطه ی آموزشی نیز به مخاطبین کمک کنند.  

4. نفروشید، آموزش دهید

زمان و روش مناسبی برای استفاده از زبان بازاریابی وجود دارد. افرادی که از وب سایت شما بازدید می کنند می خواهند بدانند که محصول شما چه مشکلی را حل می کند یا اینکه آن محصول چطور می تواند برای آنها مفید باشد.

هدف صفحه فرود نیز اشاره به همین موضوع دارد تا به مردم نشان دهد که محصول یا خدمات چگونه کار می کند و روند استفاده از محصولات به چه صورت است. از هر استراتژی که استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که همه کارها را در مراحل ساده انجام داده اید.
شما می توانید از طریق آموزش کالا به ساده ترین شکل ممکن اعتماد افراد را به برندتان جلب کنید. زمانیکه افراد درک کنند که می توانند بدون هیچ پیچیدگی در خرید از محصولی با کیفیت عالی بهره مند شوند، به سرعت اقدام به خرید می کنند.
برای برجسته کردن ویژگی های محصول خود از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید. فیلم های کوتاه با توضیحات کم، برای نشان دادن چگونگی عملکرد یک موضوع بسیار کارآمد است. اطمینان حاصل کنید که هر عنصر گرافیکی به وضوح به محتوای صفحه متصل شده است.

نکات مهم در صفحه ی فرود

5. دعوت به اشتراک گذاشتن مطالب

ما می دانیم محصول یا خدمات شما عالی هستند مشتریان وفادار شما نیز این را می دانند. اما مشکلی که هر بازاریاب را به شدت به فکر فرو می برد این موضوع است که این جذابیت را چگونه می توانند با افراد بیشتری به اشتراک گذارند. شاید جالب باشد بدانید که تشویق دیگران برای به اشتراک گذاشتن وب سایت در شبکه های اجتماعی راهی عالی برای تبلیغ هدف شماست.

ضمن طراحی سایت، می توانید تمام شبکه های اجتماعی فعال را در سایت خود قرار دهید، مردم می خواهند بدانند که چه تعداد افرادی شما را دنبال می کنند تا آنها نیز به جمع شما ملحق شوند. همینطور شما باید با شیوه ای درست از مردم بخواهید که سایت و صفحه ی شما را به اشتراک گذارند.
نکته ی مهم این است که دلیل مناسبی برای اشتراک گذاری به مردم دهید. دلیلی مانند در نظر گرفتن پاداشی برای مخاطبینتان که می تواند بر پایه ی تخفیف بیشتر و یا هدایا برای کاربران در نظر گرفته شود.

6.آمار و رضایت ها را اعلام کنید

آمار معنادار به دست آمده از نظرسنجی های مشتری اثبات قدرتمندی از رضایت مردم را ارائه می دهد. بهتر است به صورت صادقانه بیان کنید که چه تعدادی از مردم احساس می کنند محصول شما باعث کارآیی بیشتر برای آنها شده است. رضایت مصرف کنندگان از خرید را نشان دهید. آماری که مشتریان واقعی شما ارائه می دهند روشی صادقانه و موثر برای نشان دادن ارزش پیشنهادی تان می باشد.

7. مطابق با زبان مشتری، ارتباط برقرار کنید

اطمینان حاصل کنید که صفحه فرود شما با زبانی نزدیک به مخاطبینتان نوشته شده است. زبانی که بتواند بیشترین ارتباط را با آنها برقرار کند. با توجه به نوع سایتی که قصد طراحی آن را دارید تحقیق کنید و اصطلاحات مخاطب خود را بیاموزید. وب سایت شرکت های دیگر در همان تجارت را بررسی نمایید و ببینید که آنها هنگام صحبت با مخاطبان خود از چه لحن و زبانی استفاده می کنند. سپس لحن مشابهی را اتخاذ و یا کاری کاملاً متفاوت را انجام دهید تا از رقبا متمایز شوید.
همچنین می توانید اطلاعاتی مانند جنسیت، سن، درآمد و موقعیت مکانی را از گوگل آنالیتیکس بگیرید و از آنها برای شکل دادن محتوایی که افراد ارتباط بیشتری با آنها برقرار می کنند، استفاده کنید. توجه داشته باشید که کسب این اطلاعات در طراحی سایت نیز صادق است.

8. مکالمه با مشتریان را ادامه دهید

همانطور که ایجاد صفحه فرود قابل اهمیت می باشد. توجه به موارد هدفی که در این صفحه قرار می گیرد نیز قابل توجه است. بسته به ماهیت صفحه شما، این موضوع می تواند از یک جمله ساده  مانند "ما برای شما پیامی ارسال می کنیم" شروع شود و در نهایت افراد را به انجام عمل مشخصی که شما در نظر گرفته اید، دعوت کند. دو نوع صفحه ی فرود می توانید ایجاد کنید:

  1. بعد از اینکه پیام خود را با لینکی از محصول انتخابی مشتری ارسال کردید. کاربر را به صفحه ی فرودی که مد نظرتان است، منتقل کنید.
  2. چند پیام متحرک و CTAمشخص را در ازای دریافت لیستی از اطلاعات مشتریان به اشتراک گذارید.

9. اقدام به عمل را ساده نشان دهید

CTA یا اقدام برای فراخوانی هایی برنده می شوند که بتوان به راحتی از آنها استفاده کرد. هیچ کس دوست ندارد برای ثبت نامی که وقت او را می گیرد زمان طولانی را اختصاص دهد و در نهایت مشخصات محرمانه اش را به عنوان لیست پیگیری در اختیار شما قرار دهد. پس بهتر است از این صفحات استفاده نکنید.

بهتر است فراخوان خود را ثابت طراحی کنید، تا افراد با حرکت به پایین صفحه همچنان در جای خود باقی بمانند. این نکته زمان و تلاش لازم برای سوار شدن را به حداقل می رساند، و یکی از اصلی ترین قوانین طراحی UX به حساب می آیند. هرچه تلاش کمتری برای انجام کاری لازم باشد افراد احساس رضایت بیشتری خواهند داشت.

همچنین می توانید CTA اصلی خود را به خصوص در ابتدا و انتها، چندین بار در صفحه تکرار کنید. در اینصورت نیز افراد با احساس رضایت دعوت به اقدام عملی شما را انجام خواهند داد و در نهایت نرخ تبدیل شما بسیار بیشتر خواهد شد.

صفحات فرود جذابی را ایجاد کنید

این روزها، مردم توسط صفحات وب که می خواهند به آنها چیزی بفروشند بمباران می شوند. همین موضوع می تواند کار ما را برای ایجاد صفحه ی فرودی جذاب سخت تر کند. اما شما می توانید با استفاده از همین 9 نکته ی ساده صفحاتی را ایجاد کنید که جدا از رقابت، توجه واقعی افراد به محصولات و خدماتتان را به خود جلب کند.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.