9 ویژگی طراحی سایت موفق در تجارت شما 9 ویژگی طراحی سایت موفق در تجارت شما

9 ویژگی طراحی سایت موفق در تجارت شما

زمان مطالعه : ~ 6 دقیقه 1 شهریور 1399

اگر شما تصمیم گرفته اید کسب و کار خود را به سمت فضای آنلاین و دیجیتال مارکتینگ هدایت کنید. باید توجه ویژه ای به رعایت اصول طراحی سایت موفق داشته باشید زیرا مواردی برای رشد در این زمینه وجود دارد که بیشتر افراد و شرکت ها قبل از طراحی سایت باید آنها را در نظر داشته باشند. طراحی سایت موفق به همان اندازه که یک تجارت و بیزینس به حساب می آید یک هنر است. به دست آوردن درست یک فرمول صحیح، کلید موفقیت شما می باشد. اگر اصول طراحی سایت موفق در تجارت به درستی اجرا شود شما می توانید به نتیجه دلخواهتان نزدیک شوید. در ادامه 9 کلید موفقیت در طراحی سایت که اجرای آن ها می تواند بسیار جالب به نظر برسد را بیان خواهیم کرد.

طراحی سایت موفق

1. انتخاب شرکت طراحی سایت موفق

توجه کنید برای کسب نتیجه ی دلخواهتان به شرکتی احتیاج دارید که بتواند ابزارهای لازم برای طراحی سایت موفق و جذاب را با هدف ایجاد تعامل بالا با کاربران در خود جای دهد. انتخاب شرکتی با تیم مجرب که همه جزئیات پیچیده در طراحی و نگهداری سایت را بشناسد برای موفقیت شما مهم و ضروری است.

2. انتخاب نام مناسب برای سایت

نام سایت نه تنها تجارت شما بلکه برند و هویت تان را منعکس می کند. نام سایت که با عنوان دامنه ثبت می شود، اولین چیزی است که مردم هنگام مراجعه به سایت آن را خواهند دید و به خاطر می سپارند. افراد و مشتریان بالقوه شما این نام را تبلیغ می کنند و به یکدیگر معرفی می نمایند. بیشتر شرکت ها از نام شرکت خود استفاده می کنند، اما انتخاب این گزینه به اختیار شماست و می توانید تا قبل از آماده شدن قالب اولیه سایتتان نام دامنه و یا نام سایت را انتخاب نمایید.

3. طراحی سایت موفق منطبق بر تجارت شما

داشتن ایده مناسب در هنگام طراحی سایت برای هر بازدید کننده ای مهم است. اگر قصد شما طراحی سایت فروشگاهی است صفحه فرود شما باید حاوی اطلاعات مربوط به فروش باشد و سایت شما باید تمام ابزارهای لازم برای فروش را داشته باشد.

4. موضوع سایت شما باید منطبق با فعالیت تجارت شما باشد

هویت بصری در طراحی سایت موفق شرکتی و فروشگاهی مهم است. به عنوان مثال اگر موضوع شما طراحی سایت دفتر وکالت باشد و در این سایت اقدام به فروش لباس بچه گانه نمایید نمی توانید اعتماد افراد را نسبت به تخصصی و حرفه ای بودن کارتان جلب کنید. نحوه ی بیان متناسب با حرفه تان در کنار انتخاب طرح و فونت مناسب می تواند در ماندگاری و نابودی وب سایت شما تاثیرگذار باشد.

5. اهداف واقع بینانه در جهت موفقیت تجارت شما

در گذشته بسیاری از شرکت ها معتقد بودند که می توانند اقدام به طراحی سایت موفق نمایند و بعد از ورود محتوای اولیه، تغییری در جهت آپدیت شدن آن ایجاد نکنند. اما باید بدانید که کاربران وب انتظار تغییر محتوا در جهت افزایش تعامل دارند و بی توجهی نسبت به این موضوع، نتیجه ای را برای شما رقم نخواهد زد. زیرا افراد تمایلی به ماندن در سایتی که برای آنها ارزش افزوده ای نداشته باشد، ندارند.
مطمئنا انتظار نخواهید داشت که یک میلیون بازدید کننده در ماه اول خود داشته باشید. به کمک اهداف ماهانه، موفقیتتان در زمان طراحی سایت برای تغییرات محتوا را تنظیم کنید. اگر طبق آمار به این نتیجه رسیده اید که مشتریان از طریق رسانه های اجتماعی با صفحه ی شما لینک می شوند و یا از طریق پیام به پشتیبانی تقاضای خود را بیان می کنند، پیشنهاد می کنیم از تحلیل این موضوع ساده نگذرید و با قراردادن خدمات پشتیبانی مناسب در جهت ارتقا تبدیل مشتریان بالقوه به واقعی تلاش کنید.

طراحی سایت

6. فعال کردن شبکه های اجتماعی

از آنجایی که این روزها تلفن های همراه در دسترس اکثر افراد می باشد شما باید به ادغام حداقل سه شکل از رسانه های اجتماعی در سایتتان توجه نمایید. توجه به این موضوع برای افزایش رتبه ی سایتتان بسیار مهم است. بازدید کنندگان باید بتوانند از طریق فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و هر صفحه ی اجتماعی دیگر به راحتی با شما ارتباط برقرار کنند. شما می توانید محتواهای منتشر شده در سایت را در این شبکه های اجتماعی آپلود نمایید. شاید جالب باشد بدانید مردم تمایل به انتخاب دارند و شما با به اشتراک گذاشتن چندین شبکه اجتماعی، علاوه بر رعایت این موضوع، شانس دیده شدن محتوای مد نظرتان را بالا می برید.

7. ورود اطلاعات متنی به سایت

مخاطبین شما دوست دارند به محض ورود به سایت هر سوالی در خصوص عنوان سایت شما داشته باشند را دریافت نمایند. بنابراین حتما به این موضوع مهم توجه داشته باشید. اگر می خواهید افراد از خدمات تان استفاده کنند، سعی کنید با معرفی خود در یک صفحه (درباره ما)، تعامل مناسبی را با کاربران برقرار نمایید. همچنین شما برای بیشتر دیده شدن توسط موتورهای جستجو نیاز به یک صفحه مقالات یا وبلاگ دارید. این صفحه به شما کمک می کند تا بتوانید با انتشار مطالبی با عنوان های جذاب خوانندگان را به بازدید از سایتتان جذب کنید. علاوه بر این لینک صفحاتی که هدف بازدید شما هستند را در محتواهای متنی تان به نمایش گذارید تا از این طریق بتوانید بازدید هایتان را از طریق بک لینک افزایش دهید.

8. برقراری تعامل مناسب با مشتری

تقریباً هر عاملی که بتواند افراد را به حضور در سایت ترغیب کند، قابل توجه می باشد. اکثر شرکت های طراحی سایت ابزارهای خاصی را برای قرار دادن عناصر تعاملی در سایت شما ارائه می دهند. هرچه سایت شما تعامل بیشتری با کاربران برقرار نماید، مشتریان زمان بیشتری را در سایت سپری می کنند.

9. توجه به آمار های تحلیل سایت

زمانی که تصمیم به طراحی سایت فروشگاهی و یا شرکتی خود گرفتید حتما به این نکته توجه کنید که بررسی تجزیه و تحلیل آمار سایت می تواند بسیار مهم و تاثیرگذار باشد. شما به کمک سیستم های آماری گوگل و یا هر آنالیز دیگری می توانید ببینید که کاربران در کدامیک از صفحات شما بیشتر می مانند و به تقویت بیشتر آن محتوا بپردازید.

انجام تنظیمات کوچک به طور مداوم می تواند به معنای دیده شدن بیشتر سایت شما و ایجاد تعامل با مشتریان باشد. این روند باید به نحوی پیش رود که مشتریان شما احساس کنند، سایت به صورت سفارشی برای آنها اجرا شده و متقابلا شما نیز در تجارتتان موفق تر خواهید بود. استفاده از این تکنیک ها، موفقیت تجارت شما را تضمین نمی کند اما می توانند در مقابل رقابت با سایر برندها، شانس بیشتری را برای شما به ارمغان آورند.

 

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.