Backlink چیست؟ Backlink چیست؟

Backlink چیست؟

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 3 دقیقه 11 آذر 1399

بک لینک پیوندی است که هنگام پیوند یک وب سایت به وب سایت دیگر ایجاد می شود. به بک لینک ها "پیوندهای خروجی" یا "پیوندهای ورودی" نیز گفته می شود. لینک دهی برای سئو بسیار مهم است.

چرا بک لینک ها مهم اند؟

بک لینک به ویژه برای سئو بسیار ارزشمند است زیرا نشان دهنده "رای اعتماد" از یک سایت به سایت دیگر است.

در واقع ، بک لینک به وب سایت شما ، سیگنالی برای موتورهای جستجو است که دیگران به محتوای شما اعتماد دارند. اگر بسیاری از سایت ها به یک صفحه وب یا وب سایت مشابه پیوند داشته باشند، موتورهای جستجو می توانند نتیجه بگیرند که ارزش پیوند دادن با آنها را دارد و در SERP نیز با ارزشند. بنابراین ، به دست آوردن این بک لینک ها می تواند تأثیر مثبتی در موقعیت رتبه بندی سایت یا دید جستجو داشته باشند.

دریافت و ارائه بک لینک

کسب بک لینک یکی از مولفه های مهم سئو خارج از سایت است. روند بدست آوردن این پیوندها با عنوان کسب لینک یا ایجاد لینک شناخته می شود. برخی از بک لینک ها ذاتاً از بقیه ارزش بیشتری دارند. پیوندهای با دستور follow از سایت های معتبر ، محبوب و پرمخاطب بهترین بک لینک ها برای دریافت در نظر گرفته می شوند ، در حالی که بک لینک از سایت های کم مصرف و بی ارزش معمولاً در انتهای دیگر طیف قرار دارند. وجود دستور follow از پیوند یا عدم وجود آن (به عنوان مثال آیا مالک سایت به طور خاص به موتورهای جستجو دستور می دهد که از ارزش پیوند عبور کنند یا عبور نکنند) قطعاً مهم است ، اما ارزش پیوندهای nofollow را کاملاً دست کم نگیرید. حتی فقط ذکر شدن در وب سایت های با کیفیت می تواند به برند شما رونق ببخشد.

همانطور که برخی از بک لینک هایی که کسب می کنید ارزش بیشتری نسبت به بقیه دارند ، پیوندهایی که به سایت های دیگر ایجاد می کنید از نظر ارزش نیز متفاوت هستند. هنگام پیوند دادن به یک سایت خارجی ، انتخاب هایی را که در مورد صفحه ای از آن پیوند می دهید (متن صفحه ، محتوای آن ، قابلیت دسترسی به موتور جستجو و غیره) مهم هستند. انکر تکست (anchor text) مورد استفاده خود ، اعم از follow یا nofollow لینک را، به درستی انتخاب کنید. سایر متا تگ های مرتبط با صفحه پیوند دهنده می توانند تأثیر زیادی بر روی ارزش سایت شما بگذارند.

بک لینک رقابتی

به دست آوردن بک لینک می تواند وقت گیر باشید. سایت های جدید یا کسانی که ردپای کلمات کلیدی خود را گسترش می دهند ممکن است برایشان دشوار باشد که بدانند هنگام ساخت پیوند از کجا شروع کنند. این همان جایی است که تحقیقات بک لینک رقابتی وجود دارد: با بررسی مشخصات بک لینک (مجموعه صفحات و دامنه های لینک دهنده به یک وب سایت) به رقیبی که قبلاً از نظر کلمات کلیدی مورد نظر شما رتبه خوبی را کسب کرده است ، می توانید در مورد ایجاد پیوندی که ممکن است به آنها کمک کند اطلاعات کسب کنید . ابزاری برای لینک دهی مانند Link Explorer می تواند به کشف این پیوندها کمک کند ، بنابراین می توانید آن دامنه ها را در کمپین های ایجاد پیوند شخصی خود هدف قرار دهید.


ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.