CTR چیست ؟ CTR چیست ؟

CTR چیست ؟

آموزش سئو و بهینه سازی سایت زمان مطالعه : ~ 4 دقیقه 4 آذر 1399

نرخ کلیک چیست و چرا مهم است؟ CTR در واقع مخفف عبارت click-through rate که در فارسی به نرخ کلیک معنی می شود. موتور های جستجو ارزش زیادی برای نرخ کلیک در نظر می گیرند زیرا مستقیما توسط خود کاربر انتخاب می شود. از این گذشته در مدل تبلیغات PPC هر چه کاربران کلیک بیشتری کنند پول بیشتری نصیب موتور جستجو خواهد شد.

اما CTR برای تبلیغ دهندگان نیز بسیار مهم است. وقتی کاربر به موتور جستجو مراجعه می کند ، سوالی دارد و به دنبال پاسخ آن است. در حال ابراز نیاز یا خواسته خود هستند.

ctr چیست

عملکرد CTR چگونه است ؟

به بیان ساده، نرخ کلیک درصد نمایش و تاثیری است که منجر به کلیک می شود. اگر تبلیغات (PPC (Pay Per Click شما 1000 نمایش و 1 کلیک باشد ، CTR آن برابرست با 0.1٪ . CTR به عنوان یک معیار به شما می گوید کاربران تبلیغ شما را چگونه در مطالب مرتبط با جستجوی خود مشاهده می کنند .

اگر شما :

CTR بالایی دارید: کاربران تبلیغ شما را بسیار مرتبط می یابند.

 CTR پایین دارید: کاربران در حال یافتن ارتباط با تبلیغات شما هستند.

هدف نهایی هر کمپین PPC این است که کاربران واجد شرایط به وب سایت شما بیایند و عملکرد دلخواه خود را انجام دهند (به عنوان مثال ، خرید ، پر کردن فرم راهنما یا فرم تماس ، بارگیری مشخصات فنی).  CTR اولین مرحله در روند بهبود ارتباط تبلیغات شما و ایجاد اقدامات دلخواه است.

CTR خوب چیست ؟

بنابراین نرخ کلیک خوب چیست؟ مشتری ها مدام این را از من می پرسند. پاسخ: مانند بسیاری از موارد در PPC ، "این موضوع نیز به مواردی بستگی دارد."

CTR مربوط به موارد زیر است:

  • صنعت شما.
  • مجموعه کلمات کلیدی که پیشنهاد می دهید.
  • عملکرد ها در یک حساب PPC.

وقتی کسی به دنبال نام تجاری شما یا نام محصول با مارک تجاری شما است ، مشاهده CTR دو رقمی در کلمات کلیدی مارک دار غیر معمول نیست. همچنین دیدن CTR های کمتر از 1 درصد در کلمات کلیدی گسترده و بدون مارک غیرمعمول نیست.

کیفیت ctr خوب

 CTR چگونه بر رتبه آگهی تأثیر می گذارد

 CTR فقط نشانه ای از میزان ارتباط تبلیغات شما با جستجوگران نیست.  CTR در موتورهای جستجو به رتبه تبلیغات شما کمک می کند. رتبه آگهی موقعیت آگهی شما را در صفحه نتایج جستجو تعیین می کند.
موقعیت برتر به بالاترین پیشنهاد نمی رسد. بلکه به به تبلیغی با بالاترین رتبه تبلیغ می رسد. و CTR فاکتور بزرگی در فرمول Ad Rank است. اما رتبه آگهی حتی پیچیده تر از آن است.  گوگل CTR واقعی شما را با CTR مورد انتظار اندازه گیری می کند.

بنابراین اگر تبلیغات زیادی با CTR پایین اجرا کرده اید، گوگل تصور می کند که هر تبلیغ جدیدی که به حساب Google Ads خود اضافه می کنید نیز دارای CTR پایین است و ممکن است آنها را در صفحه پایین تر قرار دهد. به همین دلیل است که درک CTR در تبلیغات خود و تلاش برای بهبود هرچه بیشتر آن بسیار مهم است.

CTR چگونه بر نمره کیفیت تأثیر می گذارد

نمره کیفیت معیار میزان ارتباط یک تبلیغ دهنده است زیرا مربوط به کلمات کلیدی ، کپی آگهی و صفحه های مقصد است. هرچه تبلیغات و صفحه فرود شما بیشتر به جستجوی کاربر مرتبط باشد ، به احتمال زیاد امتیازات کیفیت بالاتری مشاهده خواهید کرد.
امتیاز کیفیت با اندازه گیری موتور جستجو از میزان کلیک مورد انتظار ، ارتباط آگهی و تجربه صفحه فرود محاسبه می شود. CTR خوب به شما کمک می کند تا امتیاز کیفیت بالاتری کسب کنید.

از آنجا که CTR بسیار مهم است ، آیا باید همه تبلیغات خود را برا­‌‌‌ی CTR بهینه کنید و سایر معیارها مانند نرخ تبدیل را فراموش کنید؟
قطعا نه! موفقیت در PPC لزوما مربوط به Ad Rank و CTR نیست. من می توانم آگهی تبلیغاتی بنویسم که می گوید "آیفون های رایگان!" که یک نرخ کلیک عالی دریافت می کند.چون این تبلیغ واقعی نمی باشد، به سودآوری کسب و کار من کمک نمی کند.
همیشه بر معیار های تجاری تمرکز کنید و دوم به CTR توجه نمایید. اگر هدف شما فروش هر چه بیشتر محصولات با کمترین هزینه ممکن است ، پس باید کمپین های PPC خود را برای هزینه هر فروش بهینه کنید.

در نتیجه

CTR معیار مهمی برای درک و نظارت بر مدیریت PPC است. بهینه سازی برای CTR ، در عین حال بهینه سازی برای معیارهای تجاری ، منجر به مبارزات موفقیت آمیز PPC خواهد شد.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.