DNS چیست؟ DNS چیست؟

DNS چیست؟

طراحی سایت زمان مطالعه : ~ 1 دقیقه 27 آبان 1399

DNS (سیستم نام دامنه) دفترچه تلفن اینترنت است. DNS ترجمه یک نام دامنه مانند doodco.com را به شماره ای ارائه می دهد که شبکه اینترنت برای هدایت درخواست شما به مکان مورد نظر خود از آن استفاده می کند. این سیستم به کاربران اینترنت این امکان را می دهد تا به جای اینکه یک سری اعداد را به خاطر بسپارند ، با نام دامنه شهودی برخورد کنند.

کاربرد DNS چیست؟

این شماره در واقع همان IP است . یافتن آدرس ها در اینترنت از طریق IP انجام می شود . به طور کلی وظیفه DNS تبدیل اسامی به IP است. هر دامنه یک یا چند سرور نام دامنه دارد که درخواست ‌هایشان را بررسی می ‌کنند و مسئولیت مدیریت رکوردهای پایگاه داده این سرور DNS، بر عهده ی فرد، گروه یا یک نرم افزار می باشد. به علاوه پاسخ‌ گویی به این درخواست‌ ها باید همزمان با به روز رسانی اطلاعات پایگاه داده بر اساس تغییرات دامنه ها یا ثبت دامنه های جدید انجام گیرد. بنابراین DNS یک بانک اطلاعاتی توزیع شده می باشد.

عملکرد dns

DNS هاستینگ چیست؟

اگر می خواهید از نام دامنه خود برای ایمیل یا وب سایتی استفاده کنید ، به "میزبانی DNS" نیاز دارید. با این حال ، اگر همزمان با ثبت نام دامنه خود هاست وب را نیز انجام دهید ، دیگر نیازی به پرداخت هزینه میزبانی DNS نیست. میزبانی DNS ممکن است به عنوان هزینه های مدیریت DNS نیز شناخته شود ، معمولاً این هزینه بسیار کم است. میزبانی DNS گاهی اوقات با ثبت نام دامنه بدون پرداخت هزینه اضافی ارائه می شود ، با این حال ، معمولاً هزینه های ثبت نام دامنه برای همراه هزینه میزبانی DNS بالاتر خواهد بود.

استفاده از همان ارائه دهنده برای میزبانی DNS و ایمیل یا میزبانی وب راحت است. این امر مدیریت و عیب یابی را آسان تر می کند.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.