آینده وب هاستینگ در تصرف هاست ابری

در سالهای اخیر،فضاهای ابری تقریبا همه چیز را تحت تاثیر خود قرار داده اند.درواقع محاسبات و زیرساخت های ابری،به طور کامل دنیای فناوری اطلاعات و زیرساخت های آن را تغییر داده‌اند. به همین دلیل،فضای ابری،خصوصا در مورد زیرساخت های وب،در حال رشد و توسعه است.شرکتها بر این باورند که  خدمات هاستهای ابری (Cloud Hosting) ، به طور مداوم میتوانند رشد بازار آنها را در پی داشته باشد.به طورکلی،بسیاری از مردم،از سرورهای وب مبتنی بر ابر،و برخی شرکت ها از سرورهای اختصاصی برای میزبانی سایت خود استفاده میکنند.

از انجایی که تکنولوژی روزبه روز در حال پیشرفت اسـت،هاست ابری ارزانتر،قابل اطمینان‌تر و کارآمدتر شده و به همین دلایل،به انتخابی محبوب برای بسیاری از مردم و شرکت ها تبدیل شده است.جای تعجب نیست که نرم افزار های مبتنی بر ابرنیز به سرعت در حال پیشی گرفتن از نرم افزارهای مستقر در محل(هر نرم افزاری که ابری نباشد) هستند. در حقیقت،حتی جدیدترین نوع نرم افزارها هم،طوری طراحی شده‌اند که در فضای ابری به کار گرفته شوند.در نتیجه میتوان گفت که این پیشرفت های اخیر،آنیده وب را در فضای ابری تلقی میکنند. در ادامه، به دلایل اصلی این موضوع میپردازیم که چرا بسیاری از افراد، هاست ابری را نسل بعدی هاستیگها میدانند:

ویژگی های مهم هاست یا فضای ابری

1-طول عمر بالا و اطمینان بیشتر

طول عمر بیشتر

هاست‌های فضای ابری درمقایسه با سایتهایی که با زیرساخت‌های کنونی وب فعالیت میکنند،بسیار قابل اطمینان است.دلیل اصلی این موضوع اینست که خدمات شرکتهایی که فضای ابری را در اختیار مردم میگذارند بسیار زیاد است.این بدان معنی است که آنها میتوانند با هر مشکلی از قبیل مشکلات ذخیره سازی،قطع برق و یا اتصالات سریعا برخورد کرده و مشکلات کاربران را رفع کنند.
همچنین زیرساختهای وب مبتنی بر هاستهای ابری،احتمال خرابی و از کارافتادن سایت شما را تقریبا به صفر میرساند.درنتیجه این قابلیت،شرکت شما و تیم فناوری اطلاعات فرصت بیشتری برای تمرکزکردن بر کسب و کار اصلی پیدا میکنند.

2-مقیاس پذیری

مقیاس پذیری هاست ابری

ارتقا و بروزرسانی سرورهای وبسایت،معمولا خسته کننده و ترس آور است!درحالی که با تکنولوژی هاست ابری،بروزرسانی سرورها به پروسه ای آسان و بدون استرس تبدیل خواهد شد.در نتیجه صاحبان این نوع از هاست ها،میتوانند به راحتی،هر زمانی که خواستند ظرفیت هاست خود را افزایش دهند.
همچنین شرکتها نباید در مورد توانایی ارائه دهنده خدمات خود نگران باشند،چراکه آنها قدرت پردازش زیاد و فوق‌العاده ای دارند که به طور اختصاصی برای میزبانی وبسایت ها تدارک دیده شده اند.

3- بارگذاری سریعتر صفحات

لود سریعتر

ساخت یک سرور سریع و قابل اعتماد در سرورهای کنونی،میتواند هزنیه‌ی زیادی را متحمل صاحبان وبسایت کند.با این حال،زیرساخت وب مبتنی بر ابر دارای ظرفیت ذخیره سازی زیاد و پردازنده‌ای سریع میباشد که علاوه بر اینها،قابل اطمینان هم هست و هزینه کمتری  دربر خواهد داشت.

سخن پایانی

با تمام خصوصیات و ویژگی هایی که برای هاست های ابری گفته شد،میتوان نتیجه گرفت که وبسایت شما،با سرعت بالاتری بارگذاری میشود که این امری مهم برای جذب هر چه بیشتر مشتریان و بازدید کنندگان وبسایت شما میباشد.توضیحات :

نویسنده مقاله : محمد مهدی عسگری - تیم تولید محتوای دود

منابع :

صفحات مشابه
ارسال نظر