خداحافظی با گوگل پلاس!

اگرچه آنقدر ها هم این خبر سوپرایز کننده نیست، اما خداحافظی با گوگل پلاس کاملا حقیقت دارد.
شرکت گوگل اعلام کرد که به علت عدم استقبال کاربران اینترنت و همچنین مشکلات امنیتی موجود در این شبکه، گوگل پلاس بیشتر از 7 سال عمر نخواهد کرد.
تقریبا 7 سال پیش بود که گوگل شبکه اجتماعی اختصاصی خود را با نام گوگل پلاس روانه ی بازار کرد.در هفته‌ی گذشته، گوگل اعلام کرد که بیش از 90 درصد کاربران هنگامی که وارد شبکه‌ی اجتماعی گوگل پلاس خود میشوند، کمتر از 5 ثانیه در آن فعالیت دارند.

گوگل پلاس

قبل از اینکه گوگل پلاس در 28 ژوئن 2011 به وجود بیاید، گوگل پروژه به علاوه 1 خود یعنی همان +1 Button را در همان سال برای امتیاز دهی به وبسایت ها به وجود آورد. این دکمه در اکثر وبسایت ها و معمولا در انتهای محتواها قرار داده میشد تا کاربران در صورت تمایل، بر روی آن کلیک کرده و به وبسایت امتیاز دهند.

اما بعد از اینکه گوگل پلاس وارد بازار شد، گوگل رسما اعلام کرد که از گوگل پلاس و پروژه دکمه به علاوه 1 امتیاز خود دیگر برای امتیاز و رتبه بندی وبسایت ها استفاده نخواهد کرد. به هر حال پس از اتمام کار گوگل پلاس که در آینده ای نه چندان دور رخ خواهد داد، این دو گزینه ای که نام بردیم دیگر هیچ کاربردی برای بهبود رنک وبسایت ها  و سئو سایت نخواهند داشت و انتظار میرود گوگل به فکر جایگزینی برای این مسئله باشد.

گوگل همچنین اعلام کرد که در طول یک مدت 10 ماهه، پشتیبانی خود را به صورت کامل از گوگل پلاس کاهش داده و در نتیجه، این شبکه اجتماعی نهایتا تا ماه آگوست سال 2019 بیشتر وجود نخواهد داشت. به علاوه آن، گوگل در پی ایجاد راهی برای بکاپ گیری اطلاعات کاربران گوگل پلاس و انتقال آن اطلاعات به مکانی دیگر است که متعاقبا در هفته‌های آتی باید منتظر خبری دیگر در این مورد باشیم.توضیحات :

نویسنده : محمد مهدی عسگری - تیم تولید محتوای دود

منابع :

صفحات مشابه
ارسال نظر