طراحی سایت چند زبانه طراحی سایت چند زبانه

طراحی سایت چند زبانه

زمان مطالعه : ~ 2 دقیقه 25 خرداد 1398

در بیشتر کشور های جهان بر اساس نوع کسب و کار و تجارتی که دارند، بیشتر از طراحی سایت چند زبانه استفاده می کنند، به این دلیل که از طریق طراحی سایت تجارتشان را گسترش می دهند و با این کار نه تنها اقلام و اجناس شان را در داخل به فروش می رسانند، بلکه آنها را به دیگر کشور ها صادر می نمایند.

چند نکته مهم طراحی سایت چند زبانه

زبانها به صورت ترکیبی در سایت استفاده نشود. بخش سئو مهمترین قسمت طراحی سایت چند زبانه می باشد که باید برای هر زبان یک برچسب متا یا همان متا تگ تعریف گردد تا موتور های جست و جو متوجه چند زبان بودن سایت شما باشد.

مزایای طراحی سایت چند زبانه

رعایت نکاتی که ارائه می شود در طراحی سایت چند زبانه بسیار حائز اهمیت است.

اگر بخواهید زبان دوم سایت خود را به غیر از انگلیسی زبان دیگری انتخاب نمائید، عمل صحیحی نیست به این علت که شرکت های بین المللی برای ارتباط راحت با دیگر کشور ها از زبان انگلیسی استفاده می کنند که روال ارتباطی می باشد. مگر با کشور خاصی مراوده و یا ارتباط دارید که فقط زبان همان کشور را زبان دوم سایت قرار می دهید. نکته بعدی به عهده کاربر گزاشتن انتخاب زبان است که کاربر با خیال راحت و با دسترسی آسان به قسمت تغییرات بتواند زبان مورد نظر خود را انتخاب و اجرا نماید و معمولا آن گزینه را در بالای سایت و در دیدرس کاربر قرار می دهند.

نکته بعد بکار بردن محتوای تکراری است که به دو دلیل خوب نیست. اول اینکه در سئو سایت شما اثر منفی دارد و دومین مشکل این است که محتوای انگلیسی برای کشور های آمریکا، استرالیا و انگلیس که زبان رسمی آنها انگلیسی است و به صورت جدا در لیست زبانها قرار داده اید، کاملا و یا تا حدود زیادی یکسان می باشد. برای رفع این موارد میتوان با استفاده از عناصر ساده در HTML برای موتورهای جست و جوگر مشخص نمود و این مشکل را مرتفع کرد. برای ایراد دوم هم با استفده از یک سری کد ها در طراحی سایت چند زبانه مختصات مخصوص هر کشور را تعریف نمود تا هر زبان مخصوص همان کشور را نمایش بدهد.

صفحات مشابه

ارسال نظر
توجه داشته باشید، درج اطلاعات "ایمیل" ، "وبسایت" و "شماره تماس" اختیاری بوده و به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. این اطلاعات صرفا جهت پاسخگویی در موارد نیاز استفاده می شوند.